Jump to content
BulForum.com

Easy-lan


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Някой има ли актуално инфо за този доставчик, защото на телефоните, посочени в сайта отговарят частни домове :blink: . Интересува ме най-вече ситуацията с безжичния нет (в случая има пряка видимост към SPS).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Надявам се да бъда полезен с мението си като бивш 1-годишен потребител на Изи лан

1) Интернетът ми зависеше колко хора в софия ползват, защото тук пристига някаква капчица от обема им нет, но докато Евроком имаха 60-70к скорости, моите бяха към 200к(удвояваха се след 12 часа през нощта)

2)имаше"локални" скорости ако засека потребител техен сваляки някой торент - еми не ми се случи нито веднъж

3)имах една повреда по тресето за една, но ми се наложи да питам за евентуално връщане на депозита, за да ме отразят въобще

4)Като цяло не останах недоволен - интернетът беше бавен, но стабилен. За година веднъж се сбози(разправиите с провайдъри за да ти обърнат внимани, че имаш пробл;ем по тяхна вина не са само при тях )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Чувам слухове че този доставчик е пред фалит.

Ниски скорости, не си оправят техниката със седмици. Техниците са напуснали, защото не са им плащани заплати, а няма пари и за консумативи.

 

Някой да опровергае тези слухове?

Link to comment
Share on other sites

Чувам слухове че този доставчик е пред фалит.

Ниски скорости, не се оправят техниката със седмици. Техниците са напуснали, защото не са им плащани заплати, а няма пари и за консумативи.

 

Някой да опровергае тези слухове?

 

 

Преди няколко месеца щях да започвам работа при тях,но останах неприятно изненадан от тяхните условия. Бяха направили Call център ,който се намираше в квартал Изгрев ,на границата на европейската и азиатската част. За времето което прекарах там нета спря 3 пъти ,става въпрос за престой 3-4 часа. Операторките които бяха там не знаеха почти нищо за нета ,а говориха като четяха от някакви тетрадки какво да правят юзърите ,а то беше да рестартират лан картата или да рестартират компютъра. Компютрите на които бяха операторите бяха с монитори 15 CRT ,които яко облъчваха,сигурно имаха надпис за ниска радиация :D Най-лошото беше че в този call център се приемаха обаждания от всички градове в които имах някакво покритие - София , Пловдив , Пазарджик и други които не помня вече. Ако се обади човек от София ставаше голямо мазало ,защото докато се разбере дали има покритие при него беше доста трудно , а да не говорим че и скоростите им бяха различни за всеки град. Единственото положително нещо което забелязах беше че имаше възможност да си пуснеш нет за следващия месец както си зареждаш ваучер за gsm-a. Сега гледам нещо доста интересно в саита им

Услуга

 

 

Цена BGL

 

 

 

 

 

 

Посещение на адрес от екип *

 

 

10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Извършвани услуги**

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чиста преинсталация на Windows XP SP2 с последни обновления + инсталиране на драйвери.

 

 

15.00

 

 

 

 

 

 

Инсталиране на MS Office

 

 

10.00

 

 

 

 

 

 

Инсталация на допълнителен софтуер по избор(компютърна игра, антивирусни програми, антишпионски програми, програми за сваляне на торенти, Flex Type, Firewall, Skype, Icq, Mirc, Firefox и др.)

 

 

5.00

 

 

 

 

 

 

Поправка (ако е възможна такава) на ВАШИЯТ Windows XP без загуба на данни, програми и настройки.

 

 

12.00

 

 

 

 

 

 

 

 

Настройка на периферни устройства (рутер, микрофон, уеб камера, монитор, клавиатура, мишка, тонколони) / вътрешен хардуер (видео карта, звукова карта, лан карта, оперативна памет, CD/DVD, твърд диск)

 

 

5.00

 

 

 

 

 

 

Обучение по Windows XP и допълнителен софтуер (Skype, Firefox, Winamp, работа с антивирусна програма, отговор на въпросите как да теглим музика/филми/игри, как да сърфираме в интернет безопасно, как да инсталираме игри, как да работим с bs player, photoshop, flash)

 

 

5.00

 

 

 

 

 

 

* Цената на посещение се сформира на база „Посещение на адрес от екип” плюс съответната сума от графа „Извършвани услуги”

 

 

 

 

**Всички допълнителни услуги неописани в графа „Извършвани услуги” са въпрос на допълнително споразумение.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Аз съм на easy-lan и съм доволен :) Свалям си прилично 400/500 дата.бг от замунда/арена 1.5мб и така.

Сега въпроса ми е тъй като ще си взимам лаптоп ще може ли и на него да му пусна нет :unsure: Аз мисля,че няма да мога да му давам от моя заради настройките ;]С рутер ще стане ли или с още една лан карта в моя комп и кабел към лаптопа ?

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Аз съм на easy-lan и съм доволен :) Свалям си прилично 400/500 дата.бг от замунда/арена 1.5мб и така.

Сега въпроса ми е тъй като ще си взимам лаптоп ще може ли и на него да му пусна нет :unsure: Аз мисля,че няма да мога да му давам от моя заради настройките ;]С рутер ще стане ли или с още една лан карта в моя комп и кабел към лаптопа ?

:)

:unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Какво ще кажете за този доставчик? За мен е пълна мистерия, но напоследък чувам добри неща за скоростите и подръжката, а и безплатно включване звучи добре. Ако някой има преки наблюдения и повече информация нека я сподели..

Easy-lan Изключително сам разочарован от този доставчик.Ползвах ги около 2 години поради това че нямах време да се занимавам с чакане за инсталация от друг доставчик.Интернета ни спираше през ден и съответно трябваше да ги уговарям с какви ли не доказателства да благоволят да си поправят мрежата.Най ужасно беше ако нета ми спре петък вечер в този случай ако бях щастлив ми го пускаха чак в понеделник към обяд.Като за благодарност за дългото ми потребление на net от тях не ми дадоха да си ползвам депозита които бях платил и дори ми бяха сложили бан на телефоните от които им се обаждам за да не ги безпокоя.Които има здрави нерви и излишни пари да заповяда -Easy-lan :angry1 :sayjin :confused

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хаха ми незнам аз нямам преки впечатления от този доставчик.Само знам от един приятел че общо техниците са само двама за цял пловдив.А той е единия от тях :D .Така че ако ви спре нета или има авария бая ще почакате.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Аз се обадих ,казаха ми че нета с еплащал с ваучери ,като нам-тел и глобул.Някой ще ме светне ли повече?

 

 

Аз се обадих ,казаха ми че нета се плащал с ваучери ,като нам-тел и глобул.Някой ще ме светне ли повече?

Link to comment
Share on other sites

Аз се обадих ,казаха ми че нета с еплащал с ваучери ,като нам-тел и глобул.Някой ще ме светне ли повече?

Ползват PPPoE протокол, всеки потребител си има username & password. Интернета се пуска все едно си с dial-up, въпреки че връзката е през лан картата (ползват и доста wifi). Като си купиш ваучер на него има скрит код (изтърква се) който се въвежда на твое име в техния сайт.

 

Ако ще се връзваш внимавай какво подписваш, мисля че имаше предплащане за (поне ) 1 месец което не можеш да ползваш в продължение на една година. Тоест, ако се откажеш преди изтичането на 1 година, губиш ваучер за 1 месец. Нямам идея нали имат такса са свързване.

 

По принцип в моя квартал страшно много хора се отказаха от тях, включително човека който продаваше ваучерите. Проблеми с поддръжката, неопределени скорости често под това което ggbit предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Ползват PPPoE протокол, всеки потребител си има username & password. Интернета се пуска все едно си с dial-up, въпреки че връзката е през лан картата (ползват и доста wifi). Като си купиш ваучер на него има скрит код (изтърква се) който се въвежда на твое име в техния сайт.

 

Ако ще се връзваш внимавай какво подписваш, мисля че имаше предплащане за (поне ) 1 месец което не можеш да ползваш в продължение на една година. Тоест, ако се откажеш преди изтичането на 1 година, губиш ваучер за 1 месец. Нямам идея нали имат такса са свързване.

 

По принцип в моя квартал страшно много хора се отказаха от тях, включително човека който продаваше ваучерите. Проблеми с поддръжката, неопределени скорости често под това което ggbit предлагат.

 

 

 

Мерси за инфото , но там където съм мога да ползвам само тях или евроком за БТк иска телефон , а аз нежелая стационарен телефон!

Та ще помисля...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Незнам защо толкова се плюе тоя Гигабит ... То първо е Евроком вече,ГГБИТ няма,а скоростите са им супер - нета не ми спира никога,освен ако няма някаква турбо авария.. Денонощен телефон,какво повече искате :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо толкова се плюе тоя Гигабит ... То първо е Евроком вече,ГГБИТ няма,а скоростите са им супер - нета не ми спира никога,освен ако няма някаква турбо авария.. Денонощен телефон,какво повече искате :)

Ти май нещо обърка темите. Тук се пише за ИзиЛан, не за гигабит.

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо толкова се плюе тоя Гигабит ... То първо е Евроком вече,ГГБИТ няма,а скоростите са им супер - нета не ми спира никога,освен ако няма някаква турбо авария.. Денонощен телефон,какво повече искате :)

Вълкът козината си мени но нрава никога!!!!

Скоростите им са страшни ,никога не прекъсва и виж ти взели че си вдигат и тел 24 часа ........ти в кой свят живееш????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...