Jump to content
BulForum.com

Easy-lan


Recommended Posts

Какво ще кажете за този доставчик? За мен е пълна мистерия, но напоследък чувам добри неща за скоростите и подръжката, а и безплатно включване звучи добре. Ако някой има преки наблюдения и повече информация нека я сподели..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

На сайта не пише какви са скоростите, защото в различните градове и дори в различните квартали те са различни. За повече информация се обадете на 0885 716 154, 0897 899 516, 0700 12 700. Аз се обадих и ми казаха, че в каршиака скоростите са следните:

 

19 лева - Int: 156kbps BG: 8mbps

29 лева - Int: 278kbps BG: 10mbps

 

Без инсталационна такса. Реално динамично ip, но с ddns запис по избор на клиента. Денонощна подръжка! Симетрични скорости.

 

Офертата звучи добре, въпреки че по информацията която имам скоростите не се точно такива, а именно на 19 левовата им тарифа са интернет - 60к, бг- 300к.. Ако някой има по точна и пълна информация нека ме поправи и допълни..

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на тях от 1на седмица скоростите са ми що годе стабилни смисъл под международния не пада под 20кб/с бг-то ми е 90кб/с,но при един приятел на същата тарифа лепи 60кб/с международен 300кб/с бг немога да се оплача като цяло най-важното е че нета не ми се насира както беше последните седмици при гигабит имаше 3-4 спирания но не бяха за повече от 3-4мин и не толкова на често.

Link to comment
Share on other sites

Аз рискувах 19лв не са толкова за прекарване а на лангаме 60лв ми се виждаха много 19лв мога да ги прежаля...но 60 ми е доста особенно в моментното ми финансово състояние

Link to comment
Share on other sites

който им е абонат, нека пусне един тест - http://www.speedtest.net/

мисля че е по-добре да се гледат цифрите, отколкото малко или много субективни мнения.

ето и за българския пийринг - Български сървър, тъй като в последно време стана значителен приоритет. за сметка на локалните скорости (според мен)

Link to comment
Share on other sites

БГ Слушах радио NRJ по време на теста 128кбпс :)

Int не е добър но за разлика от това което получавах от ггбит последните седмици което беше 8кб/с бг 20кб/с само ъп-а ми беше 90кб/с останалото пълен фуш Easy-Lan са ми като временно решение ако ггшит евентуално пак се пооправи или евентуално ако и лаггаме си смъкнат инсталационната.Локала е само за филми за съжаление като цяло качват бързо новите заглавия,имах проблем само с няколко филма но като цяло върви добре особенно в момента съм с 10гб хард и нямам възможност за много download

Link to comment
Share on other sites

БГ Слушах радио NRJ по време на теста 128кбпс :)

Int не е добър но за разлика от това което получавах от ггбит последните седмици което беше 8кб/с бг 20кб/с само ъп-а ми беше 90кб/с останалото пълен фуш Easy-Lan са ми като временно решение ако ггшит евентуално пак се пооправи или евентуално ако и лаггаме си смъкнат инсталационната.Локала е само за филми за съжаление като цяло качват бързо новите заглавия,имах проблем само с няколко филма но като цяло върви добре особенно в момента съм с 10гб хард и нямам възможност за много download

 

Един приятел ми спомена, че предлагали онлайн HBO и други канали. Има ли нещо вярно? Аз не вярвам де, щеше да се разчуе, но да питам :P

Link to comment
Share on other sites

Вече бях писал в друга тема...

Наскоро се обадих... разговора протече 'странно'... някакво момиче ми вдигна - питам какви скорости предлагате за 29лв - тя ми отговори 288 kbps външен и нещо от типа 10 mbs БГ (чудна работа)

също така ми каза 39лв инсталационна такса

ХА - ами брошурките, които летят със стотици по пощенските кутии - на всички пише, че инст. такса е 0 лв до Март...

поне 3 пъти я попитах за инсталационната такса - на 3тия път явно си прави някаква справка - изчезна за малко - и ми каза, че нямало

обаче имало депозит в размер на месечната такса...

 

всъщност нормално... очаквах да има няква врътка, че то инак ги пуснеш за 1 месец и после ги зарежеш...

Link to comment
Share on other sites

Аз точно с такъв замисъл минах на тях да видя как е 19лв е сума която повече мога да прежаля отколкото да дам 60лв и да остана разочарован..

да, де, мам кво е това чудо самата фирма да разпространява стотици брошури и да рекламира, че няма инсталационна такса...

така и не разбрах дали има, а и момичето толкова знаеше, но отначало категорично ми казваше 39лв за инсталация

чак когато натъртих за брошурите се замисли...

 

скоростите никъде не си ги пишат - нито на сайт нито на рекламните брошури...

 

в предишния пост забравих да спомена - попитах колко стабилна ще е скоростта, която ми предлагат - момичето рече, че нямало да пада под 50% от заявената (т.е. тази, която сефте от нея чух чак като се обадих)

 

аз в онзи момент след разговора просто веднага се разубедих да ги ползвам

та що за смях такива елементарни неща да се дъвчат...

Link to comment
Share on other sites

аз утре или вдругиден ще име се обадя да идват да ме връзват. Аз като се обадих, ми казаха че тая такса инсталация - 39 лева е само за 14 левовата тарифа. За другите няма. И си предплащаш само за следващия месец, както при еврокома. И доколкото разбрах след първия месец се купуват карти и чрез тях се плаща сметката. Сега има пролетна промоция и до 22 март нета ще е безплатен, т.е следващия месец почва да ми върви от 23 март.

Link to comment
Share on other sites

трима се обадихме = 3 различни неща + инфото от момичето, на което аз попаднах по тел., когато им се обадих

то явно никой не е наясно :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ползвам ги като 2ри доставчик от доста време. БГ-то им е добре, външния не толкова, ползва се pppoe за връзка, от време на време се разкача но рядко. Плащането става като се купуват карти с определената сума и номера на картата се вкарва на страницата им. Нищо не пречи да се включи човек на тарифа без инсталационна такса и след 1 м ако не е доволен да спре да плаща.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам ги като 2ри доставчик от доста време. БГ-то им е добре, външния не толкова, ползва се pppoe за връзка, от време на време се разкача но рядко. Плащането става като се купуват карти с определената сума и номера на картата се вкарва на страницата им. Нищо не пречи да се включи човек на тарифа без инсталационна такса и след 1 м ако не е доволен да спре да плаща.

а тези карти от месец за месец ли са или за определен период т.е. от датата на включване/логване до еди коя си дата? вторият вариант би бил доста удобен (поне аз не знам някой да предлага подобен род услуга).

само от доставчика ли могат да се купят или имат представители?

 

освен това, не знам за вас, но аз не мога да приема на сериозно едно ISP, което на официалната си страница никъде няма поместени скоростите на тарифните си планове ... или аз не довиждам нещо? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

само от доставчика ли могат да се купят или имат представители?

 

картите се купуват от тия кабинките на неттел, има ги на сточна и централна гара, ПУ и тримонциум и от двете страни на тунела

Link to comment
Share on other sites

а тези карти от месец за месец ли са или за определен период т.е. от датата на включване/логване до еди коя си дата?

 

Картата представлява определена сума пари които се добавят към акаунта ти, и съответно изтичат за 1 месец без значение дали си ползвал интернет.

 

 

освен това, не знам за вас, но аз не мога да приема на сериозно едно ISP, което на официалната си страница никъде няма поместени скоростите на тарифните си планове ... или аз не довиждам нещо?

 

Както писах никой не те обвързва с годишни договори, пробваш и преценяваш. Или се обвързваш към "сериозен" доставчик с депозит, такса инсталация и годишен договор и се молиш да спазва това което е написал.

Link to comment
Share on other sites

...

Както писах никой не те обвързва с годишни договори, пробваш и преценяваш. Или се обвързваш към "сериозен" доставчик с депозит, такса инсталация и годишен договор и се молиш да спазва това което е написал.

така е, но някои хора не са свикнали да скачат от isp на isp с цел "преценяване на най-добрия вариант", така че винаги разчитат на повечко предварителна информация. аз примерно най-мразя някакви да идват и да си врат(или да пробиват дупки) кабелите из целия апартамент. затова и съм малко консервативно настроен към "ново" isp т.е. искам повечеко да го проуча, преди да реша ;)

Link to comment
Share on other sites

Но го има момента и примерно имам приятел Х на Доставчика Y в Кичука примерно при него скоростите са 6 но това не знач,че в каршака ще е така ГГбит е живия пример затова :) смирненски са едни скоростите в каршака....колко съм ги псовал само аз си знам и приятелитеми..

Link to comment
Share on other sites

Както писах никой не те обвързва с годишни договори, пробваш и преценяваш. Или се обвързваш към "сериозен" доставчик с депозит, такса инсталация и годишен договор и се молиш да спазва това което е написал.

точно това мислех да направя, но защо ме разубедиха:

ами пътво няколко пъти ми казаха 39лв инсталационна такса

след като натъртих, че имат реклама за 0лв инсталация до Март - така или иначе ми казаха 1 такса депозит

при което за мен се оказва 29лв + 29лв за 288 kbps ... за тази тарифа се интересувах от самото начало на разговора...

че то при това положение по-добре да пробвам Визио - излиза ми и по-евтино даже - 36лв + 20лв за по-високи скорости...

 

явно възможностите ми се изчерпват

1. да се върна на Евроком за 42лв - 43лв е вече май - телевизия не гледам

2. Визио, мизио, изи-мизи

3. ADSL с 2 годишния му договор...

опаа - да забравя за малко

4. GGBit да си платя пак (айде да не е 36лв поне, че не могат никак да ми ги доставят - очевидно от 2 месеца получава 3*0=0 интернет)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...