Jump to content
BulForum.com

Най-хубавата песен за всички времена ?


Danger_Boy

Recommended Posts

Според вас , коя е най-хубавата песен на всички времена . Независимо в какъв стил е или колко е стара , коя е песента , която много ви харесва и никога не би ви омръзнала. Давайте предложенията си тук , за да ги чуем и ние . По нататък може да направим и класация :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Хъммм труден въпрос.Би ми се искало да кажа "D-Devils - 6 Gates",но всъщност няма "Най-хубава песен за всички времена",по скоро на годината или деситилетието ама на всички времена е невъзможно да се каже :excl:

Link to comment
Share on other sites

каква тряя да бъде най хубавата песен на всички времена ?

нека първо изясним този върпос пък после да е търсим като конкретна песен..

еми квато та кефи :woot

Link to comment
Share on other sites

Всяка стил е за различно настроение.Трябва да си доста ограничен за да имаш една любима песен или може би автора на темата постоянно е в едно и също настроение...

Бе като цяло темата е ... :ghost Нещо като простотията "Великите Българи" ,където избират кой е най-велик от всичките :woot

Link to comment
Share on other sites

Абе това е много относително, "за всички времена". Първо тя може да е излезнала преди 1 месец, може да е излезнала преди 50 години.Много странна темичка и въпреки това ще напиша част от песничките, които ми харесват. La Bouche - Sweet Dreams, Snap! - Rhythm is a dancer, C-Block - We Believe, и общо взето повечкото ретро е уникално за времето са пък и сега ;) не знам в този списак бих добавил още поне 100-тина песни като Fool's Garden - Lemon Tree, Manu Chao - Bongo Bong и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за Валя Балканска - Излел е Дельо хайдутин ( незнам как се пише спи ми се и не м иусе мисли точно за това в момента )

Link to comment
Share on other sites

Единствената чалга, която ми е харесвала: Черна роза на Константин.

 

Иначе - Ice Mc - take away the color и Sonique - Sky. За в момента тези 3-те са ми направили впечатление. Но не като Enigma - Return To Innocence

Link to comment
Share on other sites

хм доста общ въпрос... много трудно да се каже 1 песен ако говорим за общо мнение ако в отношение коя песен МИ е НАЙ-ЛЮБИМА!!! MetallicA - One ... КОЛКОТО ПЪТИ да чуя тва соло на края никога не ми омразва напротив всеки път все повече ме кефи ;)

Link to comment
Share on other sites

Много относително. Всяка песен я свързваме с нещо случка, човек, емоция.... малко ми е трудно да приема Соник, или Си Блок дори и в Топ 10. Но ако хората я свързват с жената на живота им примерно съм за ... иначе препоръчвам Jeff Buckley - Hallelujah, просто я чуйте. Има някаква странна енергия, унася те, изключва всички твои сетива и се пренасяш другаде. Тва е за мен велика песен/група. За съжаление с всичкия тоя боклук дето се бълва ежедневно напоследък е трудно да се забележат, но ги има. Поздрав за Tool, Deftones, Pearl Jam, Alice in Chains ... а къде без Джими и старите блусари Б.Б (не е Бойко Борисов) Кинг, Робърт Джонсон, Стиви Рей Вон ....

Link to comment
Share on other sites

Такова "най" не съществува - мога да цитирам поне 30 песни, които ме кефят в най-голяма степен и всяка си носи нещо характерно в себе си. ;) Музиката не е точна наука, която се измерва с някакви количествени параметри - изкуството затова е такова, за да се възприема по различен начин....а и мен ме кефи едно, друг - друго.....а и все пак авторът на темата е 15 годишен младеж, дето още вярва, че навсякъде си има по едно "най". :D

Link to comment
Share on other sites

Музиката, като почти всяко изкуство, може да се възприема интелектуално и емоционално. Затова ще разделя най-любимите си песни по тоя критерий. И долъпнително, по инструментал / вокали.

 

От песните с вокал, технически и като идеи и изпълнение, най-любима ми е Radiohead - Paranoid Android. А чисто сантиментално, най-любима песен с вокал ми е Mike Oldfield - Moonlight Shadow.

 

От инструменталните парчета: интелектуалния избор е Aphex Twin - Vordhosbn. A чисто емоционално, любимото ми инструментално парче, което печели с много симпатии и преднина е Sonic Mayhem - Antilogic, поради простата причина, че е абсолютна мозъкомелачка. Брейкбийтове, китари с ужасен дисторшън, дистортнати синтезатори, 150bpm... Yum yum!

 

[Edit] Бях написал възприема със "с". Идейно! [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

хм доста общ въпрос... много трудно да се каже 1 песен ако говорим за общо мнение ако в отношение коя песен МИ е НАЙ-ЛЮБИМА!!! MetallicA - One ... КОЛКОТО ПЪТИ да чуя тва соло на края никога не ми омразва напротив всеки път все повече ме кефи ;)
B)

 

Колебая се между - Show must go on и Bohemian Rhapsody на Queen. Мисля, че първата - само искам да поясня някои неща за това парче. Това е последната песен от последния албум на Queen и Фреди вече е знаел, че умира! :cry Освен това си личи че парчето е записвано(поне е изпято) от един път.

Link to comment
Share on other sites

!!! MetallicA - One ... КОЛКОТО ПЪТИ да чуя тва соло на края никога не ми омразва напротив всеки път все повече ме кефи ;)

 

Напълно съм съгласен с теб , още един глас за MetallicA - One

:punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

За мен четири песни са наравно на върха. Просто не мога да ги разгранича по никакъв начин парчетата са Deep Purple - Child in time, Uriah Heep - July morning, Queen - Bohemian rhapsody и Led Zeppelin - Stairway to heaven.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...