Jump to content
BulForum.com

НТГ Пловдив ...


Recommended Posts

Търговската си е супер училище.За първа година бях там и съм много доволен от всичко.Ама няма смисъл да превръщаме темата в спор кое училище било по-"елитно",кой както са е уредил ... По-добре всеки да разкаже някаква история свързана с даскалото... Иначе за мен лично това е най-доброто училище.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Май трябва да се вкара правило "Не изкарвайте теми от преди 100 века ако нямате нещо съществено за казване по тях"

Карай...то тоя раздел отдавна се е превърнал на спам-раздел, макар че беше създаден с друга идея.

Въпреки всичко смятам, че има нужда от десетина теми, в които хората да си спамят, както им душа иска... :)

Link to comment
Share on other sites

Dunc: "Хах,що ли материриланата ви база е една от най-дорите точно заради тия рушветчии дет са влезнали и са дали сумати пара,иначе базата ви щеше да е кат на др училища.Пък колко до твойто твърдения че базата ви е най-добрата не съм съглсен шот аз уча във френската и там също на сякаде от вътре и вън е измазано и си има на сякъде алуминиева дограма и и фитнес си има и добър салон че и плувен басейн както и мн добри игрища"

 

Приятелю, цитираш мой пост от преди почти година, но не това е важното. Темата е за впечатленията и мнението за НТГ-Пловдив. Какво е твоето мнение? Аз ли не го виждам, или е това, че просто не си съгласен с моето мнение? Имаш това право, но изведи някакви доводи, нали все пак е форум?

 

Ако искаш отвори нова тема "Сравнение на френската и иконома" та дам да си развиваш теориите. Поздрави!!

 

Първо, причтелю нямам цели да създавам нова тема второ тоя пост го написах защото от поста ти лично аз оставам с впечетлението че тва си го написал вярвайки че е най-доброто училище не само в града ами и в държавата и всички други са някви съборетини изоставени от години и ринещи се. И накрая моето мнение за училището което искаше да видиш-мсиля че е престижно училището въпреки че този му престиж е останал от едно време и сега доата неша са различни като може би нивото на подготовка тва че повечето там са пълни айляци и незнаят за кво става въпрос и въпреки че тва го виждат почти всички и все още продължава да се раздува голямото реноме на училището и освен тва там две трети от учениците нямат място щот са влезнали с парите на мам и таи и по цял ден 5 години си влачат гъза насм натам

Link to comment
Share on other sites

Първо, причтелю нямам цели да създавам нова тема второ тоя пост го написах защото от поста ти лично аз оставам с впечетлението че тва си го написал вярвайки че е най-доброто училище не само в града ами и в държавата и всички други са някви съборетини изоставени от години и ринещи се. И накрая моето мнение за училището което искаше да видиш-мсиля че е престижно училището въпреки че този му престиж е останал от едно време и сега доата неша са различни като може би нивото на подготовка тва че повечето там са пълни айляци и незнаят за кво става въпрос и въпреки че тва го виждат почти всички и все още продължава да се раздува голямото реноме на училището и освен тва там две трети от учениците нямат място щот са влезнали с парите на мам и таи и по цял ден 5 години си влачат гъза насм натам

 

Да, има хора, които са влязли с парите на тати. Има и такива, дето са влязли и с парите на мама, баба, учинайка или някоя далечна рода. Това означава ли, че всички са така? Две трети казваш? Може би познаваш цялото училище, преброил си "спонсорите" (те естествено те познават и са си признали, че са платили за да влязат) и това 2/3 е плод на някакво твое лично статистическо заключение? Или дори не знаеш какво е това животно "статистика"?

Въобще да не зачеквам другите училища, където също има определен брои хора, влезли с кихане или с връзки. Така е навсякъде.

НТГ е едно от най-добрите училища, заслужи си титлата "Национална търговска гимназия", има име и традиции от близо 100 години, символ е на града, дава прекрасна подготовка (на хората, които искат да я получат).

Има предмети, които съм изкарал само в 31 кабинет (Планет), има и такива, за които съм си скъсвал задника от учене. Но навсякъде е така. Важното е, че ако искаш да учиш, можеш наистина много да научиш. Ако ли пък не искаш - пътя, гората.. и за гъбки примерно. НТГ дава много стабилна основа, особено ако си решил да продължаваш обучението си в икономическата сфера, развива мисленето ти по начин, който ще ти помогне да се реализираш и да успееш като финансист, счетоводител, банкер и т.н. Това ти го казвам от личен опит. Твоите наблюдения от къде са? От някое приятелче, което го мързи да си купи 2 тетрадки и сега нарежда училището ли? Или и ти като мен си прекарал 5 прекрасни години в НТГ и имаш цялостен поглед върху нещата, случващи се там? Съмнявам се, силно се съмнявам. Да не забравяме, че го има елемента на завист. Сещаш се за поговорката, че е кисело гроздето, нали?

 

Само не разбирам защо има хора, които като минат 2-3 пъти покрай училището и вече си мислят, че знаят какви са хората вътре, как се учи, как се изпитва, какви са учителите и методите им, каква е подготовката? Сигурно червения цвят (и белите елементи) на фасадата разкриват характера на училището, спомагат за толкова дълбоките заключения? Че на какво е символ червеното? Пълни глупости.. Като познавате 3-ма ученици не значи, че познавате цялото училище, учителите, директорския екип, техните цели и планове за развитие и т.н.

 

П.С. Иначе да - спамът е на ниво, особено от хора, които не знаят къде им е кирилицата или такива, които нямат какво да правят късно вечер, та пиша неща, в които самите те не са убедени дали вярват или не.

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде има ученици влезнали с пари но тва е едно от училищата където са най-много, второ нещат които съм чувал за училището съвсем не са от един или двама ученика а доста повече и освен тях съм говорел и с учители които имат поглед върху това кво става и накрая тва училище никога н ми е било цел така че въобще никва завист не ме гони

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде има ученици влезнали с пари но тва е едно от училищата където са най-много, второ нещат които съм чувал за училището съвсем не са от един или двама ученика а доста повече и освен тях съм говорел и с учители които имат поглед върху това кво става и накрая тва училище никога н ми е било цел така че въобще никва завист не ме гони

 

Караш ме да се повтарям, но все пак:

1. След като е "едно от училищата", значи има и други толкова "спонсорирани"

2. С колко "доста повече" ученици си говорел и имаш ли им чак толкова вяра. Не всеки който учи в НТГ знае какво наистина става в училището. Повярвай - знам.

3. Я кажи ТОЧНО с кои учители си говорел и какво са ти казали, че ми стана интересно..??!??

4. Как да ти е цел НТГ като нямаш потенциал..... примерно?

Link to comment
Share on other sites

Еми добре де всеки си има различни вкусове и предпочитания,естествено някой харесват нашето училище други не,но не това е въпросът.Макар че наистина е глупаво хора без преки впечатления,говорещи наизуст да критикуват сякаш цял живот са учили в търговската,но това си е техен проблем.И все пак аз не изрових темата за да продължава този безсмислен спор.Четох темата на френската гимназия и доста ми хареса,защото учениците в по-горни класове както й бившите ученици разказваха доста интересни историйки за училището,учителите както й за техни лични преживявания.Нека всеки да разкаже нещо по-интересно ...

Айде дано темата да тръгне в малко по-различна посока ... :)

А и напишете и някви прякори,които сте измислили на учители,аз поне до сега никакви не съм чувал ...

Link to comment
Share on other sites

Ехе... тема за старото ми даскало. Много хубави 5 години съм прекарал в него. Даскалите - нормални и приятелски настроени (като изключваме периодите им - Космоса ли е ? - Да, да) :D :P Почти 99% от учениците са много пекани...

Vankata-_- повечето, които пишем за даскалото или сме наскоро завършили или в момента учат... Ако някой не подхване темата едва ли ще се получи...

Рано сутрин е, сега ставам, така че този човек няма да съм аз :lol:

spot_ex я е подхвани ти, аз ще ти помагам, кажи и на Сотката да се включва малко тука. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

От прочетеното до сега , мога само да допълня някои хора и да дам мнение като завършил там ....

 

. има ученици които са дали за да влезнат , но си има и такива които са учили .

( ако има училище кадето не се дават или не вземат , нека някой да каже ..)

 

. директорката взима пари - Добре бе , ама даскалото се развива ,

( няма да споменавам че по мое време мат. база беше наи - добрата в Пловдив )

 

. относно айляка при учениците и учебния процес ..

( по мое време стига да не пречиш и малко поне да учиш - ще завършиш .

голяма част от моите съученици , които учеха - успяха и завършиха висше ,

не споменавам зубарите )

 

На последно място няма да пропусна че играехме хек в коридорите ( пред учителската )

, или че пиехме домашнячка в търговската къща при Тенев в междучасието ( който го познава се сеща ) ,

и че при рожденни дни фиркахме водка зад даскалото ....

 

Ноооо стига сантименталности .....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Здравейте, казвам се Дани и тази година ще съм 7 клас. Надявам се догодина да вляза в НТГ Пловдив, защото това училище е страхотно. Колкото до негативните коментари според мен ако не сте учили там няма да разберете дали тези слухове които сте чули са истина. Ако вляза там искам да съм със специалност Счетоводство, наистина се надявам да вляза там. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...