Jump to content
BulForum.com

Телефонни измами


Moon Light

Recommended Posts

Разказваха ми за такъв случай преди около месец, някакъв мъж се обажда по телефона, с надеждата да попадне на пенсионер, след което изстрелва следващите реплики :"Здрастиии, какво ставааа, не ме ли позна???", а отсрещният прави някакво предположение и гласът в телефона "Дааа, точно!"

 

Едно момиче от класа ми разказваше, как баба и очаквала да се обади някакъв приятел на мъжа и в близко време... Един ден вдига телефона и този същият глас:

- Здравей!! Познай кой се обажда!

- Петьо, ти ли си???

- Да, аз съм.

И бабата започнала да му говори как го чакат да дойде, затъжили се били много за него...и той:

- Сега пътуваме към Пловдив, идваме след 2 часа, обаче трябва да ми направиш една услуга. Отиди до магазина и купи ваучери на Вивател за 200 лева!

- Ама откъде ще намеря 200 лева, аз нямам толкова...

- Не се притеснявай, вземи от някого на заем, ние след 2 часа ще дойдем и ще ти върнем всичко, много е спешно! След малко пак ще ти се обадя да ми продиктуваш кода.

Бабата не е купила, защото като излезнала и и казали, че това са някакви измамници, които се обаждат по пенсионерите в цял Асеновград, с надеждата някой да се върже.

 

Днеска са подхванали и Коматево, преди обяд баба ми ми звънна "Дилян от Димитровград се обади, че е в Първенец, след малко идва, иска да му купя ваучер на Вивател..." Добре, че ни се обади първо на нас, преди да бяга до магазина.

След 10 минути пак се обадил, а тя се направила на чук:"Магазините в Първенец са по-заредени, отколкото тези в Коматево.." и чула, как отзад някакъв друг мъжки глас му подсказвал какво да каже.

 

Преди 10 минути звъннаха и в нас, майка ми вдигна и оттам някой със селски диалект :

- Здрасти, позна ли ме? -, майка ми:

- Не, кой се обажда?

- Кой може да ти се обади извън Пловдив? ...(тъпо)

- Не знам, много хора могат да ми се обадят извън Пловдив. С кого говоря?

Свободен сигнал...

 

 

Не е нещо кой знае колко важно или интересно, обаче да го имате на предвид. ... и си пазете бабите :)

Link to comment
Share on other sites

Moonlight, интересно как уцелват баби? Имат си баба-скан ли? :D

Аз бих се радвал на едни такива да ми звъннат на мен. Аз чакам Петърчо да ми се обади...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм типаж - наивен пенсионер под 20. :P

 

Иначе мен често ме търсят по телефона с надеждата да съм Сергей. Но до там.

 

Като стана въпрос - скоро чух за случай - звънят редовно на жена и казват "Опа, грешка". После са я арестували, туй като въпросния "опа"-джия бил заловен с голямо количество наркотици и от телефона му са били засечени многократни разговори с нея. Луди, а? :angry1

Link to comment
Share on other sites

а)зареждат ги

б)продават само кода

в)може да са намерили начин да източват парите (звучи странно и нявъзможно)

 

Като цяло Б ми се струва най-правдоподобно.

Link to comment
Share on other sites

Ами и на мен са ми звъняли...Аз обикновено ги закопавам щото се усещам за кво става въпрос,ама един път бяха звъннали на дядо ми и той замалко да се хване!Той също чакаше обаждане от друг град и като му се обадили тия помислил,че е неговия човек...После като му разправях кви са тия дето са се обадили не можеше да повярва. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

е тва е просто модната вариация на измамката със закупуването на резервни части на супердалаверска цена.

на мен ми беха предложили некви зъбни колелета за не знам си къф струг само за 1500 лева, а аз му дадох контраоферта за чисто нов струг с гаранция за 700 :) и друг е въпроса че не познавам никакъв Юлиан (много ме бива в измислянето на несъществуващи приятели) и по време на разговора само обмислях точно ква тояга да нося със себе си. ...

Ама не дойдоха, чувствам се прецакан :(

Link to comment
Share on other sites

Toва ми прилича на най-новия Албански компютърен вирус в побългарен вариант. :D

Чакайте да ви го пусна да проверя дали добре ви бачкат антивирусните. :)

 

 

 

"Това е най-новата версия на първия албански вирус. Моля бъдете така любезни и изтрийте цялата информация в компютъра си и веднага след това форматирайте хард диска си"

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Измамите не са само с ваучери на Вивател. Преди месец и нещо се коментираше същото, но с ваучери на МТел и Глобул. Явно на който, каквото му трябва :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Измамите не са само с ваучери на Вивател. Преди месец и нещо се коментираше същото, но с ваучери на МТел и Глобул. Явно на който, каквото му трябва :laughing:

Явно вече са се заредили с достатъчно на Мтел и Глобул и сега търсят Вивателски :)

Link to comment
Share on other sites

И на моето бабе са се обаждали... Бил съм в еди кой си град. Ударил съм някаква патрулка и след това в районното. Нз защо но са ми трябвали 2000 лева... Лелката взела телефона в ръцете си и след 2 мин се наслушала на доста цветущи псувни... Явно не са харесали леля ми :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...