Jump to content
BulForum.com

Bulsat или ITV


CyberHill

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Значи ако не ти трябват FoxLife и FoxCrime ти препоръчвам Bulsatcom. Като цяло каналите им са отбрани, а не пълнежки като при ITV. Виж допълнителните канали на ITV и ми кажи кои от тях ще гледаш наистина ;) Приемника Philips на ITV се заключва, ако не се плати таксата за съответния месец. Приемниците на Strong, които ползват ITV не се заключват и като цяло са по-добри. Разработени са с нов софтуер, като максимално са изчистени бъговете. Аз лично чакам (не знам кога ще стане) Булсатком да пуснат двата Фокса или поне FoxLife и веднага си закупувам оборудването им. Мисля да ползвам 2 приемника и тук изниква другия проблем. При ITV, ако искаш втори приемник заплащаш 70лв.+таксите на втория приемник за една година напред. При Булсат плащаш само оборудването, а таксите си плащаш с другите такси всеки месец. Като цяло ми липсат канали като VH1, Fashion и т.н., от които ЕК ни лишват от много време. ITV предлагат Fashion, но нямат VH1, MTV Europe, Cartoon и т.н. За мен пакета на Булсатком е по-подбран и ми харесва повече. При Булсат договорът е 18 месечен, а при ITV 3 годишен!

Поразгледай офертите и избери :)

Link to comment
Share on other sites

твърдо съм за булсат. итв са мошенници на дребно и просто ми паднаха много в очите! след известно ровичкане във форума им се установи, че напрактика изнудват клиентите си да им платят 60-те лева инсталационна такса. причините за това са няколко:

- не ти дават никакви указания как да си настроиш чинията, как се борави с приемника. когато се обадиш на там телефона за поддръжка да питаш как да се справиш с даден проблем отново те режат.

- при условие, че все пак решиш да се бориш сам с оборудването им гаранцията ти отпада, защото не са ти го направили те.

на мен лично ми направиха много кофти впечатление с тея номера на дребно и се отказа да се включа към тях. ти си прецени все пак

Link to comment
Share on other sites

А приемниците могат ли да се ползват ако реша да им шибна картата в боклука ?

 

Да, могат да се ползват. Поне старите можеха и не вярвам да са променили нещо. Но не забравяй, че подписваш 18 месечен договор! С ползването на приемника изниква неприятен проблем, а именно, че чинията трябва да се върти, за да хване еди кой си канал. Знам със сигурност, че приемниците Strong (повечето модели) могат с флашване да отварят повечето кодирани канали.

Link to comment
Share on other sites

Явно някой хора дават съвети, пък не разбират. Сега ще ти обесня. Приемниците на ITV са малко по-добри от китайските боклуци на Булсатком. Въпрос на вкус, кой пакет да си избереш. За мен по-хубавият пакет е на ITV по пълен е като цяло. Приемниците не работят без карта и не са направени да работят без карта, или пък да си гледкаш други програми. Тоса приемници от типа абонатно устройство и са възможно най-евтините дървета. Като искаш хубав приемник си купуваш Хюмакс с едим модул 6 в 1 и една карта на булсатком, щото ITV не продават само карта. Една голяма чиния с мотор, поне 1.80 и си патрон. Гледаш сума ти пиратски програми на 150 и българските платените. Но да знаеш, че и двата пакета са скапани. И на ITV и на Булсатком им изгарят много често приемниците.

Link to comment
Share on other sites

Предпочитам Dreambox ;)

И никога не съм си позволявал да коментирам, без да съм запознат с нещо ;)

Пакета на ITV е пълна боза, а приемниците им Philips са боклук от класа - справка форума на ITV. Постоянно ги плюят за това и онова. 1 приемник на мой приятел сдаде багажа след ъпдейт на фирмуера от самите ITV през сателита. Приемника беше на ремонт 3 дни, след което го върнаха одран и без болт. По това се съди за добросъвестността на служителите на ITV и по-точно за сервизите им. Друго, което мога да кажа за ITV е, че звукът на каналите им с приемник Philips е с по-лошо качество от този на китайския приемник на Bulsat. Справка форума dvb. Ти самият работил ли си със споменатите приемници или не? Аз съм работил и със Филипса, с китайския на Булсат - Tele... нещо си му беше марката, както и със Strong. Затова изказвам мнение, а не просто да се намирам на приказка. Пак казвам, че пакета на ITV е пълнежка отвсякъде. Отделно, че ти предлагат като пакет - Планета, Канал 3, Ринг+ и Eurosport. В друг пакет предлагат обикновеното Discovery, а се очаква и трети пакет с Animal Planet. ITV започват много да ми заприличват на един наш добре познат кабелен оператор...

Link to comment
Share on other sites

Предпочитам Dreambox ;)

И никога не съм си позволявал да коментирам, без да съм запознат с нещо ;)

Пакета на ITV е пълна боза, а приемниците им Philips са боклук от класа - справка форума на ITV. Постоянно ги плюят за това и онова. 1 приемник на мой приятел сдаде багажа след ъпдейт на фирмуера от самите ITV през сателита. Приемника беше на ремонт 3 дни, след което го върнаха одран и без болт. По това се съди за добросъвестността на служителите на ITV и по-точно за сервизите им. Друго, което мога да кажа за ITV е, че звукът на каналите им с приемник Philips е с по-лошо качество от този на китайския приемник на Bulsat. Справка форума dvb. Ти самият работил ли си със споменатите приемници или не? Аз съм работил и със Филипса, с китайския на Булсат - Tele... нещо си му беше марката, както и със Strong. Затова изказвам мнение, а не просто да се намирам на приказка. Пак казвам, че пакета на ITV е пълнежка отвсякъде. Отделно, че ти предлагат като пакет - Планета, Канал 3, Ринг+ и Eurosport. В друг пакет предлагат обикновеното Discovery, а се очаква и трети пакет с Animal Planet. ITV започват много да ми заприличват на един наш добре познат кабелен оператор...

 

Позволи ми да ги разбирам по-добре от теб. Три години съм се занимавал с тях ги знам що за стока са. Форумите са за такива като теб, да четат, защото няма как да се сблъскат със житейската практика. Филипса е по-хубав приемник и ITV е по-сериозната фирма. Доказателства бол.

Link to comment
Share on other sites

Ти май не четеш, а? Сами пишеш ли пишеш. На няколко места съм писал, че съм работил с повечето от приемниците, които се коментират - справка, двата ми поста по-горе. Единственото предимство на Филипса е по-добрия интерфейс на менютата. И да чета форуми, какво от това? Не цитирам мнения на тоя и оня, а на хора, които работят в ITV и имат доста повече инфо от теб и мен. Педерастки както за мен, така и за въпросния човек, който работи в ITV е факта, че ITV си заключват приемника. Получава се нещо като "Или ще гледаш нашите канали, или нищо няма да гледаш!" А това, че си дал 300лв. за оборудването им (цените са от преди година да кажем) на тях не им пука изобщо. Задължават те да си плащаш, за да ползваш нещо, което вече си платил. Това за мен е извиване на ръце. Иначе ако не си плащаш, приемника ти става като паметник (пак думи на мой приятел, който работи във фирма представител на ITV). Пак казвам за мен Булсатком е по-добрият вариант! Пакетът им за мен и по-добър от този на ITV! Каналите са им подбрани, а не пълнежки, като тези на ITV. Изказвам мнение, като съм добре запознат с пакетите и услугите на двата оператора. Не ми се водят спорове с теб... Всеки взема каквото му хареса и всеки изказва мнение :)

Нека ако има абонати на Bulsatcom или ITV във форума да напишат впечатления от предлаганите им услуги ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз съм на Булсатком от няколко месеца вече. Покрай мен още 5-6 човека си взеха сателити. Всичките си ги използваме извън страната. По - точно в Босна. Никакви проблеми не съм имал с приемника. Един единствен път блокира и се наложи да го спра от тока. Това е за около 4 месеца ползване. Не съм сигурен и дали не блокира заради токов удар. Няма много значение. Хората от Булсатком си го контролират отдалечено. Автоматично ти слагат новите канали или махат старите. За качеството на картината няма да коментирам. Кристално чиста е. Нямам никакви проблеми с разминаване на звука и картината. Няма пикселизация. От каналите които предоставят съм повече от доволен. Имам си Дискавъри и т.н.

Да добявя и доброто отношение на фирмата към мен като клиент. Винаги са били много учтиви. Наложи ми се на няколко пъти да им изпратя по някои и друг имейл. Винаги са ми отговаряли веднага. Максимум в рамките на 1 час. Никога не съм похабил нерви с тях.

Айде да не казвам през къде ми е, че на приемника не пише Philips. Работи си стабилно и безотказно. Според мен това е най - важното.

Link to comment
Share on other sites

Нашите са решили да се махат от тия БИРНИЦИ ЕВРОКОМ та искам и аз да попитам като цен-качество и кой по-малко лъже от другия, как стоят нещата. Скоро тия хайвани от евроком ще има да зимат да им се плащат 15 кинта и та за без ПРЕМИЕРЕ и т.н ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма ли някаква фирма, която да предлага на клиентите си сами да си избират каналите. Защото на мен например ми трябват само около 14-15 канала (без националните) като например Премиере Спорт и Скай Спортс, които не виждам никъде. Тогава с удоволствие бих платил повече пари, но поне да гледам това, което искам :)

Ако имате някаква информация моля споделете ;)

Link to comment
Share on other sites

Та разбрах Ви менението , за което Ви благодаря.

Аз по начало се бях насочил към Булсат. За ITV съм чувал предимно негативни неща.

Така че смятам към началото на другия месец да съм абонат на Булсат.

 

Само не рзбрах последно - могат или Не могат да се ползват приемниците след като да кажем - шибна картата в боклука ? :)

Link to comment
Share on other sites

В Англия бяхме с Булсатком , 40 паунда на година, което е <120 лева, тоест 10лв на месец. Сумати канали, имаше един с 24 часов фубтол само предаваха ;) В скоро време _)_ за Еврокенеф.нет, интернет от БТК, TV от булсат.

Link to comment
Share on other sites

Само не рзбрах последно - могат или Не могат да се ползват приемниците след като да кажем - шибна картата в боклука ? :)

Мисля, че могат. Не съм на 100% сигурен обаче.

Link to comment
Share on other sites

Не съм на 100% сигурен но мисля , че не може . Мой роднина има чиния на Булсатком , око на ИТВ и приемник на ИТВ с много нагласяни , въртенета на чинията и тем подобни я нагласихме и стана . Примник - чиния може да са на различни фирми , но за карта и приемник не съм сигурен . И мойто се мейство се двуоми към кой да мине от двата но още нищо не е решено .

Link to comment
Share on other sites

Може, приеникът на Булсатком не е заключен. Може да се гледат всички други свободни канали на всички други спътници, стига чинията да го позволява :)

Link to comment
Share on other sites

А някой,който е запознат може ли да ми каже какви спортни канали предлагат Булсат или АйТиВи?Явно PremiereSport за сега се предлага само в цифровия пакет на Евроком,но от 2 дни имам само 2-3 канала на цифрата...хахахахаха...Правели някакви подмяни на картите и честотите,ама не знам дали след подновяването ще продължи да има PremiereSport!

Та става дума дали има канали от сорта на Eurosport 1 и 2,DSF,ZDF,TV8(турска),RAI 1,2,3...Premiere предполагам,че няма...

Link to comment
Share on other sites

А някой,който е запознат може ли да ми каже какви спортни канали предлагат Булсат или АйТиВи?Явно PremiereSport за сега се предлага само в цифровия пакет на Евроком,но от 2 дни имам само 2-3 канала на цифрата...хахахахаха...Правели някакви подмяни на картите и честотите,ама не знам дали след подновяването ще продължи да има PremiereSport!

Та става дума дали има канали от сорта на Eurosport 1 и 2,DSF,ZDF,TV8(турска),RAI 1,2,3...Premiere предполагам,че няма...

 

Eurosport го има и при двата, както и RAI 1, 2, 3, RAI Sport, 2DF. DSF, Premiere и TV8 не се излъчват ;)

Булсат имат и един руски спортен канал - РТР Спорт, а доколкото имам спомен ITV май имаха Real Madrid TV, но не знам дали още я имат.

Link to comment
Share on other sites

sky никой в bg няма да може да ви "предложи". доколкото знам premiere не предлагат нито bulsat (за тея съм сигурен, щото един приятел е към тях), нито itv

 

има обаче едно голямо неудобство според мен.... като ползваш примерно 3 телевизора у вас, малко кофти работа става с тея цифрови приемници. доколкото разбрах най-много може да се направи на всичките да гледаш каквото се гледа на "главния"

 

btw тая асеновградската предлага бая канали в момента към цифровия си пакет (има premiere и hbo - free), само дето май ще бъде така в началото, за да зарибят повече клиенти. офертата им е малко пиратска, ама за сметка на това е много изгодна. яко дъмпинг :D

 

общо взето, ако сте решили да си пускате itv или bulsat заради евро футболни първенства, забравете. все още нищо не предлагат.

 

хм, сега видях при itv това

 

Dubai Sports Channel

Rai Sport Satellite

Sky Sport Active (2)

Sky Calcio Info card

Sport Planeta

 

... и най-вече какво предават тези каналите :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Добре де...ние имаме 3 телевизора и плащаме на тия бездарници ЕК за всичките.. та интересува ме на Булсат как стоят нещата с повечето телевизори.Трябва да имам 3 цифрови приемници за да гледам различни канали ?Тая дето няма да стане ....други варианати ? :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де...ние имаме 3 телевизора и плащаме на тия бездарници ЕК за всичките.. та интересува ме на Булсат как стоят нещата с повечето телевизори.Трябва да имам 3 цифрови приемници за да гледам различни канали ?Тая дето няма да стане ....други варианати ? :)

 

Звънни на 080013800 и разпитай. Обаждането е безплатно. Ако не провери в офиса им на бул. "Христо Ботев" №109 - тел. 032/630524 :)

Link to comment
Share on other sites

Ми .... утре ще ми поставят Булсат нещата...

Скоро и аз ще мога да взимам страна.

 

Да питам.. какво трябва за да направя за да си спра еврокома ?

Link to comment
Share on other sites

Ми .... утре ще ми поставят Булсат нещата...

Скоро и аз ще мога да взимам страна.

 

Да питам.. какво трябва за да направя за да си спра еврокома ?

 

Обаждаш се в офиса си по район и им казваш, че искаш да те изключат на първо число :)

 

PS: Станах като рекламен агент на Булсат :laughing:

Да вземат да ми подарят чиния ли :D

Link to comment
Share on other sites

Добре де...ние имаме 3 телевизора и плащаме на тия бездарници ЕК за всичките.. та интересува ме на Булсат как стоят нещата с повечето телевизори.Трябва да имам 3 цифрови приемници за да гледам различни канали ?Тая дето няма да стане ....други варианати ? :)

По-може да не се плаща на ЕК за 3-те ТВ-та като си прекараш сам кабелчетата (което се води малко нелегално, но не съм чувал някой да е пострадал от това :)), от колкото на Булсатком. Там ако си прекараш кабелчетата на всички ТВ-та ще гледаш едно и съсщо :lol: .

Иначе незнам как стоят нещата ако искаш да си купиш 3 приемника. Попитай може да има някоя промоция ,макар че тия неща все още рядко се случват в БГ.

 

Да питам.. какво трябва за да направя за да си спра еврокома ?

Ти тва ако незнаеш как става... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...