Jump to content
BulForum.com

нека кажем как стой въпроса с работата в Пловдив


tango

Recommended Posts

момчета и момичета искам да ви кажа как стой положението

с търсенето на работа в този град,на мен ми косваше много време

да го проумея затова за да ви спестя усилията ще ви кажа как стои въпроса

с Jobs.bg офертите и как става самият кастинг там

за Пловдив и региона офертите се обработват от една фирма Ендо-Мед със седалище

в бизнес център Микрон,познавам целият персонал там и спокойно мога да кажа че работа

има за целият китайски народ,НО работодателите който публикуват обявите искат да наемат

квалифициран персонал на възможно най-ниска заплата,затова и си плащат на тази фирма за

да могат нейните служители,който отговарят за отдела човешки ресурси да ви убедят в това.

За да ви повикат на събеседване е много важно да пишете,че искате да получавате до 200 лв.

заплата и да имате опит в професията,всичко над тази сума си остава в картотеките и си чакайте

ако нямате друга работа.

За самият екип мога да кажа,че подбора да стигнете до събеседване е по усмотрение и зависи

от това каква снимка сте изпратили,как сте оформили своето CV и най-вече да сте симпатични

на целият екип,като най-сексито от вас ще бъдат събеседвани със щефа на фирмата :).

Никой не се интересува от това какъв опит имате в дадената сфера, с изключение на онези,

който имат предварителна препоръка от някъде.

Накратко казано кажете на мама и тате да развързват кесийте и да дават където е нужно иначе

дори и в Харварт да сте завършили няма да ви огрее.

Това се случи с една моя позната,коята завърши в Германия и от там имаше препоръка за Кауфленд

но на самите господа тук не им беше симпатична и не я допуснаха.Наложи се да се свържем с немските

им представители и чак тогава момичето започна работа.

Жалко, но факт

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

в джобс.бг има и обяви директно от работодателя, а не чрез агенции и там е по-добре, говориш със самия работодател

Link to comment
Share on other sites

Това се случи с една моя позната,коята завърши в Германия

 

доколкото знам висше взето в Германия тука не ти го признават ;)

Link to comment
Share on other sites

радвам се че всички споделяте моето мнение

наистина не съм открил топлата вода,но като гледам как

някой хора се надяват да си намерят рябота чрез обява реших да им спестя тези усилия и

за тях споделих това мое мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Мен ме взеха на работа, още на първата обява, на която кандидатсвах. Казах, че искам да получавам минимум 300лв. Само че беше директно с работодателите, а не през някви пикливи агенции. Явно е на късмет.

Link to comment
Share on other sites

Така е, всичко в този живот става с връзки?! Но понякога просто попадаш на точното място в точния момент. Може да стане на първата врата, а може да отнеме години. Така е в живот ако късмета не ти работи не си за никъде?!

Link to comment
Share on other sites

К'во значи това сега, да не си търсим работа по обяви ли :woot

В jobs.bg намерих сегашната си работа. Стига с тия 200лв., взимат се и 400, и 500. Всичко става с мерак ;)

Link to comment
Share on other sites

Нещо си се объркал ,jobs.bg няма нищо общо с Ендо-мед,Мираж или която и да е друга лаиняна агенция.Ако си търсиш работа наи-добре е без-посредници иначе и аз съм ходил на интервю в Едно-Мед и мога да кажа че шефа им е тотално нередовен тип :lol:

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви кажа, че аз си намерих работа точно през джобса. И работата хич не е лоша, както и не е за 200 лева. Иска се здраво ровене и търсене, бтв в Мираж също ми предложиха много добри оферти за по 350, 400 лв заплата.

Link to comment
Share on other sites

доколкото знам висше взето в Германия тука не ти го признават ;)

Нощо ме съм чувал по тоя въпрос но според мен са пълни глупости! Чувал съм че в чужбина българските вишисти са с 1 степан по-ниско от това което са завършили, ама висше от Германия да не важи тук :blink: . Тва няма никва логика...

Link to comment
Share on other sites

Мога да гарантирам, че ако си завършил 3 години във франция и се върнеш тук... може да почнеш обучението само от 1ви курс, което мисля напълно ти отговаря на въпроса кое и колко се признава в БГ.

Link to comment
Share on other sites

Не навсякъде е с връзки. То е ясно че няма как да се спре с това, но не е чак така както някои се изказаха. За Jobs.bg не знам и още повече за "Едно мед", но другата страна също я има - не желанието за работа. Понеже последния път не можахме да препоръчаме на шефа някой приятел за работа, се принуди да пусне обява във вестника. 1 месец не може да намери 2 човека, които да искат да работят за 350 лв. първоначална заплата. На втората седмица дойде един където явно си мислеше, че с малко скатавки и по-полечка ще си крета така и след още 2 седмици дойде още един.

А и какво като има връзкарщина. Точно така се намират най-добрите хора. А и вътрешната информация е един вид предимство. ;) Веднъж един човек доказал ли се е, ще го търсят и след това. А до тогава по обявите.

Link to comment
Share on other sites

добре аз съм на мнение,че всичко тук е много порочно и имам личен опит с

Технополис,Била и Чайка фарма,ако някой има интерес ще споделя за какво става въпрос

но сега нека направим следното,кажете кой,как и къде си е намерил хубава работа по обява

знам че късмета и както казаха някой-"да се родиш в точното време на точното място" са адски

актуални даже познавам хора, който стартираха по този начин но с това могат да се похвалят едва

ли не най-много 10 % от хората търсещи работа

айде споделете кой са фирмите,където можеш да стартираш като специалист и най-вече да бъдеш

ценен като такъв и да се развиваш,съответно да няма задкулисни игри понеже бях свидетел как

двама човека работят една и съща дейност,връзкаря взимаше 800 лв. а човека нает по обява тоес

аз взимах 300 лв.

искам да споделя и една статистика,която може би ще стресира някой хора

София град с 1 600 000 жители безработицата е едва 2 %

Пловдив град с 560 000 жители безработицата е 7 %, като изключвам онези който не са

регистрирани като такива и онези, който си изкарват прехраната извън България

ще споделя и още нещо ромите не работят,а всеки месец взимат помощи в размер от 230 лв.

отделно кандидатстват за отопление с твърдо гориво и помощи за ток,а ние работим и трудно

ни осигуряват заплати над 300 лв.

това са официални статистики взети от Община Пловдив

 

какво е вашето мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Пич ,тея проблеми се знаят отдавна ,ти да не падаш от марс ??? или пък си на 15г . Забрави да споменеш че на всичкото отгоре имаме и 15млд. дълг които ни е оставен и ще го изплащат 10 поколения след нас.Тая мафиотска държава няма се оправи никога още повече и с тоя супер тежък демографски проблем.Вчера пак имаше статия на Herald Tribune според която България е застрашена от най-тежката демографска криза в света след Свазиленд/ 38% от населението е заразено с вируса HIV/и до 2050 ще сме около 5млн. .Познаи от тея 5 млн .след 50г. колко ще са мангали и турци ,според мен над 3млн /ся са към 1-1.5млн. / .Аз съм се заел по не лекия път на емиграцията /виж ми подписа/ щото виждам че кораба отдавна е потънал .Може много да се говори по темата но няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Нощо ме съм чувал по тоя въпрос но според мен са пълни глупости! Чувал съм че в чужбина българските вишисти са с 1 степан по-ниско от това което са завършили, ама висше от Германия да не важи тук :blink: . Тва няма никва логика...
Мога да гарантирам, че ако си завършил 3 години във франция и се върнеш тук... може да почнеш обучението само от 1ви курс, което мисля напълно ти отговаря на въпроса кое и колко се признава в БГ.

В университети, ако се прехвърлящ от чужбина в български ти признават някой изпити, взависимост от учебните планове. Имам приятел, който беше карал 2 години в Германия и после се върна. Оказа се, че само 2 изпита съвпадаха с тея в БГ (математики), но той не ги беше взел там така, че нищо не му признаха.

 

Колкото до това, че в България няма работа - ми зависи за каква работа става дума. В България няма тежка индустрия, леката е зле и тея сектори свястна и добре платена работа трудно се намира. Всъщост в леката индустрия бая чужди фирми влизат на пазара и нещата се раздвижват.

А си има доста отрасли, където се търсят много квалифицирана работна ръка. Но, първо няма достатъчно квалифицирани хора и второ наистина заплатите са по-ниски в сравнение с западно европейските. А има и нещо друго супер много хора ламтят за високи заплати без да имат необходимия опит. Искат начални заплати от по 800-900лв и нагоре. А много малко фирми дават такива пари като начални заплати и ги дават само след сериозни итервюта, тестове и т.н. Но по принцип всяка сериозна фирма бързо увеличава заплатите в кратки срокове, ако види, че е попаднала на точните хора.

Link to comment
Share on other sites

Излизам малко от темата, но ми е интересно:

 

tango какви са тези официални статистики? Според НСИ (Преброяване 2001), Пловдив е с население 338 302, София с 1 173 988 жители. Голяма пропаганда върви с тия цифри ма'аму.

 

Цялата Пловдив област е ~700 000, ти къде го изкара половин милион Пловдив :blink:

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, ти който си писал този топик. Толкова си далече от истината, че направо кефиш. Топика ти ми прилича малко на приказката който го може намира начин , който не го иска търси оправдание :D

Link to comment
Share on other sites

абе пичове това е статистика от Общината защо нападате мен

отидете и ги питайте тях на каква база е разработено всичко,

ако и те могат да кажат ще е добре :)

все пак се води официален документ и на него се уповавам и аз

 

относно моета тема,за това че някой ми казват че не съм открил топлала вода и прочие

искам да кажа защо тези хора си мълчат като пу...ки,ако си мислят че с мълчанието си са

много велики се лъжат

 

според мен просто повтаряме грешката на нашите родители, който оставиха спокойно

да се разграби всичко тук пък после се бият в гърдите,че знаели кой бил виновен

какъв е смисъла

 

аз поне имах смелостта да подхвана една доста болна тема,а онези който преди мен са

открили топлата вода нека си я пият ако искат ще ги черпя и от моета :punk

Link to comment
Share on other sites

Засега съм кандидатствал на около 25 места в jobs.bg, като навсякъде покривам изискванията. Имам всичко на всичко отговор от 2 фирми! Нямам думи...

Link to comment
Share on other sites

Че какво лошо има във връзките ?

 

Ти ако си един шеф и имаш възможност да вземеш някой случаен, който е отговорил на обявата ти във вестника/интернет или някой, който ти е препоръчан от друг служител или пък приятел ? Аз лично бих избрал втория, защото шанса да е читав ще е малко по-голям... а и да създаваш връзки си е много ценно умение... По другите държави да не би да е по-различно, ако имаш достатъчно връзки и контакти ще ти е в пъти по-лесно да си намериш работа, от колкото просто да си търсиш. Отделно всичко зависи от това какви умения имаш ти, можеш ли да се продадеш и да убедиш човека, че на свободния стол пише твоето име, как си си оформил резюмето и още хиляда неща. В България комисионна, връзки и други подобни думи са мръсни, а не трябва да е така.

Link to comment
Share on other sites

tango, каква квалификиация имаш - висше образование, професионални квалификационни курсове, дипломи, сертификати? Какъв специалист си. Колко (години) и какъв (в какви фирми) опит имаш по специалността си?

 

Кажи да видим на каква база искаш стартова заплата 800 лева... Много хора си мислят, че трябва да получават 800 лева заплата - но само те така си мислят. Какво даваш, за да искаш 800 лева заплата - това ми е питането.

Link to comment
Share on other sites

айде да не дрънкаме глупости - и аз смятам, че ми трябват минимум 1500 лева на месец, за да живея нормално - аз и близките ми. Но няма никой да ми ги даде при това което мога аз да предложа насреща... Караман ти тъгуваш по комунизма май с тия твои приказки - при комунизма искаха така - всеки да дава колкото може, а на него да му дават колкото му трябва... ама така не става. Дават ти толкова, колкото ти можеш да дадеш. Пропорционалност. Ти уж не си комунист, нали така, уж мразиш комунисти пък разсъждаваш като такъв. Ако изобщо разсъждаваш, че вече се съмнявам...

Link to comment
Share on other sites

Няма кой да ти ги даде, защото не знаеш къде и как да си ги поискаш. А и в България е прието, че трябва заплатата да е толкова колкото да преживяваш. Абсурдно е някой да ти дава висока заплата и от нея да ти остава и да можеш да спестиш нещичко. Как така, аааааа. Преди време дадох информация във форума каква е минималната заплата в някои европейски страни (може да се опиташ да потърсиш). Че сме назад доста, спор няма. Ама да ми казваш, че тия пари са незаслужени, айде моля ти се. Трябва да имам висше образование и 5 години стаж минимум за да получавам 800 лв. заплата ли? ХА ХА ХА. При тези условия и с моята специалност, тогава ще се оценявам на минимум 1200 за сегашните условия. Защото тогава ще знам колко струвам. ;)

Link to comment
Share on other sites

А според теб със средно образование и никакъв стаж в дадената област - трябва ли да започнеш на 800 лева, само защото на теб ти се вижда добра заплата или само защото това било нормално незнамсикъдеси... Схващаш за какво говоря, не се прави на улав... Трябва да има нещо срещу това което искаш да получиш. И то не подобни кухи фрази - искам 800 щото толкова ми трябват, искам 800 щото толкова е нормално или щото толкова дават в Швеция...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...