Jump to content
BulForum.com

Има ли жени непушачки в тоя форум!


Recommended Posts

тютюн съм го прочел отдавна. да не говорим преди колко време съм станал по-умен от теб. и ся с тая 6-ца по литература такси ли караш?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Zingam, опита ти за сарказъм отново беше твърде неуспешен. Всъщност всичките ти постове по темата в крайна сметка се оказват такива. И що вместо да ме питашм къде к'во си писал просто не си видиш постовете... или това е от възрастта и здравословния начин на живот ? Както и да е.. да спрем с глупавия спор дотук. Така или иначе няма да стигнем до едно мнение, а да си говорим едно и също 9839 страници ми се вижда някак си безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

тютюн съм го прочел отдавна. да не говорим преди колко време съм станал по-умен от теб. и ся с тая 6-ца по литература такси ли караш?

 

Жълто такси карам и влизам във форума от бордовия компютър на таксито, докато чакам клиенти на спирката до тунела, ако искаш ела да те повозя безплатно. :D

Link to comment
Share on other sites

От дима определено си има отрицателен ефект, мисля че е глупаво да се спори по този въпрос :) groover, поне си признава че му харесва а не примерно да казва - ооо ааа неее аз не пуша, пък да си припалва, закаширан в някой ъгъл :D

 

Значи при поемането на дим, по повърхността на белите дробове - така наречените авеоли се инфектират. Появяват се един вид малки ранички, с които белия дроб поради същността му, се справя без последици. Катраните обаче, също се намесват там където са раничките, и като цяло тяхното действие е да намалят времето за което белия дроб ще се справи с проблема. Тоест - пушейки по много цигари на ден, независимо какви - ние натоварваме дробовете и в един момент се стига до там че той не е способен да се справи с проблема и се появяват разни болести.. като започнем от затрудненото дишане и разни други все хубави белодробни болести за които в момента не се сещам :)

 

Истинския проблем обаче не са катраните. Рака се причинява основно от радиоактивните примеси - най вече Ra 226 (Радий 226) който богато се съдържа във фосфатните торове с които се третира тютюневото растение. Веднъж попаднали в организма - тези радиоактивни елементи чрез процеса на пушенето, се разпадат до Олово 210 и Полоний 210. На практика - променят структурата на клетките които са в близост и се образува рак - най-вече на белия дроб, като особено при втория Po-210 е доказано че самостоятелно образува тумори.

 

От 8-ми клас обаче знаем че сърцето и белите дробове образуват т.нар. малък кръг на кръвообращение, тоест съвсем логично е да заключа че тези радиоактивни образования много лесно могат да попаднат в кръвта и да причинят ракови образования на всевъзможни места :) Специално оловото има навика да се разполага в близост до костите, например :)

 

Така че извода е - като ви кефи пушете си, най-важно е да не пречите на останалите, които са направили своя избор да не пушат - уважете избора им.

 

Ако ви е грижа за здравето - ограничавайте бройката цигари които пушите. Конкретно за марки.. за силни/слаби цигари не мога да говоря тъй като един бог знае в определена марка цигари за каква концентрация може да се говори.... общо взето това към което се пристрастявате е токсина Никотин, който може да се приема и под други далеч по-безопасни форми: например, никотинови лентички, емфие (тютюн за смъркане) и др. Има варианти... Относно .. по-силни и по-слаби цигари... като цяло единствената разлика която съм забелязал, това са миниатюрните дупчици по средата на филтъра които обогатяват дима с кислород и... както казва alchemy - просто променят разположението на рака в белия дроб :D

 

Глупости от рода на - "ама ся кат седна на кафе тряаа да имам нещо с което да се занимавам.. примерно да си въртя кутията на масата" не ми се слушат изобщо :) Гъзарията не е оправдана. Смятам че всеки пушач трябва да приеме факта че тютюна си е съвсем сериозен наркотик и като сила на пристрастяване съвсем сериозно се сравнява със това на хероина - което си е съвсем официално и достоверно изследване.

 

Ако все пак държите да пушите, мисля че е по-добре да се изпуши една по-силна цигара с по-високо съдържание на никотин, отколкото 5 по-слаби, тъй като при втория случай - ще получите по-малко никотин, но все пак - приблизително едно и също количество примеси равняващо се на 5 цигари...

 

Общо взето това е. Преди пушех тютюн ... сега ... пак пуша weed.gif

Link to comment
Share on other sites

От дима определено си има отрицателен ефект, мисля че е глупаво да се спори по този въпрос

 

 

afx, ти цял докторат си написал! :punk Браво! :punk

 

 

Zingam, опита ти за сарказъм отново беше твърде неуспешен. Всъщност всичките ти постове по темата в крайна сметка се оказват такива. И що вместо да ме питашм къде к'во си писал просто не си видиш постовете... или това е от възрастта и здравословния начин на живот ? Както и да е.. да спрем с глупавия спор дотук. Така или иначе няма да стигнем до едно мнение, а да си говорим едно и също 9839 страници ми се вижда някак си безсмислено.

 

 

:) Що? На мен не ми пречи? Убивам времето, докато чакам клиенти в жълтото такси! ;) Пък и без това ми отнема не повече от 1-2 мин да напиша някоя глупост във форума ;) тъй че аз нямам проблем.

Link to comment
Share on other sites

afx, ти цял докторат си написал! :punk Браво! :punk

:rolleyes: Опитвам се да обясня че не може да се постави рязка граница, и вие съответно да защитавате крайни мнения. Всичко се свежда до "дозата прави отровата" :P

 

Така че... умната! (ако не, русата) ;)

Link to comment
Share on other sites

русата, русатаааааа!

одеве се смях бая като си представих някой пушач каширан и дръпка фасец.

на кой телефон да се обадя да поръчам да ми купиш 2 кутии цигари и да ми ги донесеш до нас с колата?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ти май уби темата. Както и да е!

 

 

Та пушенето било опасно:

 

Запалена цигара взриви колата на шофьор

27 юни 2007

Запалена цигара предизвика експлозия в автомобил в Стара Загора, съобщиха от пресцентъра на полицията в областния град.

Инцидентът е станал около 9 часа сутринта в района на автогарата, предаде "Фокус". Минути по-рано водачът 41-годишният шофьор от Стара Загора заредил газово устройство на колата си ”Сеат Толедо” с пропан бутан на бензиностанция на бул. ”Славянски”. След потегляне на автомобила, в района на автогарата, той запалил цигара, при което в купето възникнала експлозия. В гасителните действия са участвали четирима огнеборци с един противопожарен автомобил. Пожарът е потушен в 9.15 часа. Шофьорът е получил 20 % изгаряния ІІ степен по откритите части на тялото (главата, ръцете и краката) и е откаран в ЦСМП–Стара Загора. Унищожено е купето на автомобила.

Link to comment
Share on other sites

запалената цигара била виновна. този човек, щом е бил толкова глупав да запали веднага след зареждането, той е виновен, или по-скоро уредбата му е била в гъза.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...