Jump to content
BulForum.com

AMD&ATI


Recommended Posts

Statiqta nqma kvo da q 4eta, shtoto znam koi q pishe i kolko % ot neq e izmislica(bukvalno)... Za Drezden i New York... shte vidish na bazata na kakvo sam napravil zakliu4enieto. I shte pojiveem puk shte vidim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Не направих темата за да се заяждяте двамата макар че и на двамата постовете ви са страхотни и би трябвало всички които коментират темите да го правят по този начин. Хмм значи е имало известна доза истина пък и ми се струва че парите отиват на едни и същи места нещо като Standart Oil на Rockfeller през 1912 се разпада на 6 по малки нефтени компаний между които Mobile, Exonn, Shevron и трите са в топ пет на най богатите компаний в света, та тук май става същото обаче по обратния начин.

Link to comment
Share on other sites

ati_amd.jpg

 

Това, което през последните няколко дни се носеше като слухове из Интернет (обединяване на AMD и ATI) вече далеч не е просто слух, а направо си е реалност... В крайна сметка AMD поглъща ATI, като сделката е на стойност около 5,4 милиарда долара основната част от които ще бъдат платени като пари и малка част от сумата ще бъде в акции. Около 2,5 милиарда долара от тази сума са във вид на кредит изтеглен от AMD от банката Morgan Stanley, останалата част са налични финансови средства на компанията.

 

Главният офис на ATI остава да функционира, вече като бизнес подразделение на AMD, а досегашният управляващ директор на ATI - Дейв Ортън, вече ще бъде на длъжност вицепрезидент на подразделението ATI...

 

Тук неизменно изниква много интересен въпрос по повод на това поглъщане, как ще реагират от Nvidia, компанията която е един от основните партньори на AMD по отношение на производството за чипсети за дънни платки за продуктите на AMD? С това поглъщане, от AMD вече се превръщат в основен конкурент на Nvidiа, а не само на Intel!

 

Източник: http://hardwarebg.com/

Link to comment
Share on other sites

xray, az ne sam se zaqjdal... prosto se opitvah da mu pokaja istinata. Ama na slepec svetlina trudno se pokazva. Daje s primeri mu izrisuvah situaciqta, no ne... efekta beshe nulev. Kakto i da e, jiv i zdrav da e, drugo nqma kvo da mu pojelaq.

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах как ми показа истината? Как стана тва? Като изписа 1 тон глупости без каквато и да е смислена обосновка? Няма да споменавам колко грешни изказвания изписа които се опитах да ти обясня по доста елемнтарен начин...а и колко алогична теория.

Ако искаш да не се излагаш, по-добре или не пиши или мисли/чети повече преди да натиснеш бутона "add reply."

Както и да е, сделката е факт. За добро или лошо АМД acquir-naha ATI. Казвам лошо поради няколко причини:

1. Цитирам FT : "But it is buying ATI in the middle of a price war with Intel, at a time when it is committed to spending billions of dollars on expanding its manufacturing capacity and when its shares are near a 52-week low."

2. Огромни лихви: "It has obtained a $2.5bn loan commitment from Morgan Stanley". Бърз поглед към баланаса на АМД показва следното: Total current liabilities: ~2 billions

Long term liabilities: ~1.4/1.5 billions

Това е без да гледаме въпросния заем.

 

Възможните изходи са 3:

1. АМД дръпва напред и се доближава/изравнява/задминава интел заради сделката въпреки огромните лихви и преструктурирания(не са безплатни) които ще трябва да извърши. Сделката се оказва много успешна.

2. АМД се "задавя". АТИ се оказва прекалено голяма лъжица. Сливането не дава очакваните резултати.

3. АМД прогресира но не толкова че да задмине интел. Интел вече имат(предполагам) отговор.

 

По-склонен съм да мисля че АМД направиха правилен избор. Хората които са стигнали до такова решение са били абсолютно наясно какво правят и са пресметнали риска. Както и да е, какво точно ще се случи ще видим в близките месеци.

 

П.С бастен ся ако ми кажеш - видя ли, сляха се...значи хептен нищо не си разбрал от дискусията.

Link to comment
Share on other sites

Obosnovkata e smislena za hora, koito mogat da mislqt. Koito ne moje, problema si e negov. Mnogo greshni bqha izkazvaniqta mi. Osobeno za tihata sdelka, koqto shte stane, osobeno, 4e tova shte e sdelka, koqto shte se proto4va sumati vreme dokato stane absoluten fakt. V smisal, 4e ATi oshte dalgo vreme shte si budat obosobeni i otdeleni kato cqlo ot glavniqt ofis na AMD. Sushto taka savsem sburkah da ti kaja, 4e AMD go pravqt tova, za da sa konkurentni na mobile pazara i za da mogat da otgovorqt na edni drugi iziskvaniq, koito shte se nalojat v blizko badeshte... I oshte mnogo neshta sburkah, no za kakvo da govorq... to vsi4ko deto kazah taka se oburka, 4e 4ak vze 4e stana istina.

Intel otdavna si imat otgovor na tova neshto... tova e otgovora na AMD na tova, koqto smqtat da pravqt Intel. Ako beshe 4el po-vnimatelno kakvo sam ti kazal, shteshe da go znaesh. I tova beshe po-lekiqt pat za AMD, ina4e trqbvashe da tursqt mnogo eksperten personal v taq oblast... a takav, 4e i s opit nqma otkade da si namerqt v kratkite srokove, za koito im trqbva. Da ne govorim, 4e razvoq na produkta shte im otneme pove4e ot godina... zatova im trqbvashe ATi sega, a ne sled polovin godina. Ama kvo ti obqsnqvam... ti gram uvajenie nqmash, daje ne mojesh se izpravish pred istinata i da priznaesh, 4e si sgreshil. I verno nqma ti otgovorqm pove4e, mnogo ti zdrave i prav ti pat.

 

PS: Diskusiqta beshe - Imat li vazmojnost AMD da kupqt ATi - Az kazah IMAT... kakto se vijda i na praktika, naistina imat. Kazah ti, 4e parite vlojeni v novata fabrika dale4 ne sa vsi4ko, koeot imat AMD i ti nameknah, 4e ako trqbva shte napravqt neobhodimoto...stiga da iskat, a te iskaha, za da zakupqt ATi. Za men do tuk prikliu4i diskusiqta.

Link to comment
Share on other sites

След доста писане ако се върна назад - "Несъмнено ако АМД купи АТИ, АМД ще получат големи предимства. Това обаче много ме съмнява да стане". Не съм казъл че е невъзможно. Предположенията ми просто не се оказаха прави. Ти уцели правилния отговор.

Не беше ли ти тоя който каза че АМД имали предостатъчно ресурси да купят АТИ ? С 2.5 милирда заем...видяхме ресурса им. Че нямат ресурс нямат...тва е повече от очевидно, просто се напънаха щото явно не са имали друг избор. Ебати тихата сделка. Нищо тихо не видях, FT имат статии за сделката + анализ отпреди маса време само че не ги бях чел. Както и ти забелязвам.

Мога да призная само че бях почти сигурен(почти) че това са безпочвени слухове...и не бях прав.

Както и да е, това със "правия път" го слушам от близо седмица.

 

Това което мога да твърдя с абсолютна сигурност е че ти е дебела главата...АМД са затънали в дългове ве. Виж им общия дълг, тои е близо полвината компания...ама кой ти се интересува от тва, нали АМД купили. Само ще ти кажа че лихвите ще надхвърлят печалбата им, нищо чудно да са на солидна загуба следващите години.

 

Толкова с техния ресурс...

П.С ако трябва да бъда съвсем прецизен, Имат ли АМД ресурс...АМД НЯМАТ свой собствен ресурс...за последен път те съветвам чети анализите на хората който разбират, там ще се светнеш за положението в което се намира АМД в момента, чат ли си ?

Link to comment
Share on other sites

Slivane, ne kupuvane samo da uto4nq

 

 

1.Око да види ръка да пипне. В интернет е пълно с невярна(слух) или частично вярна информация.

2. Не вярвам на слухове, незнам въз основа на кво го направи тоя извод.

3. Пич, ти наистина си доста заблуден. Кога най-накрая ще проумееш разликата м/у Mergers & Acquisitions ?

Препрочети статията-слух. Наблегни на думата Merger. Намери 10те разлики...после ми кажи кой от кое става "част" ...

 

 

Само не разбрах как ми показа истината? Как стана тва? Като изписа 1 тон глупости без каквато и да е смислена обосновка? Няма да споменавам колко грешни изказвания изписа които се опитах да ти обясня по доста елемнтарен начин...а и колко алогична теория.

Ако искаш да не се излагаш, по-добре или не пиши или мисли/чети повече преди да натиснеш бутона "add reply."

Както и да е, сделката е факт. За добро или лошо АМД acquir-naha ATI. Казвам лошо поради няколко причини:

1. Цитирам FT : "But it is buying ATI in the middle of a price war with Intel, at a time when it is committed to spending billions of dollars on expanding its manufacturing capacity and when its shares are near a 52-week low."

2. Огромни лихви: "It has obtained a $2.5bn loan commitment from Morgan Stanley". Бърз поглед към баланаса на АМД показва следното: Total current liabilities: ~2 billions

Long term liabilities: ~1.4/1.5 billions

Това е без да гледаме въпросния заем.

 

Възможните изходи са 3:

1. АМД дръпва напред и се доближава/изравнява/задминава интел заради сделката въпреки огромните лихви и преструктурирания(не са безплатни) които ще трябва да извърши. Сделката се оказва много успешна.

2. АМД се "задавя". АТИ се оказва прекалено голяма лъжица. Сливането не дава очакваните резултати.

3. АМД прогресира но не толкова че да задмине интел. Интел вече имат(предполагам) отговор.

 

По-склонен съм да мисля че АМД направиха правилен избор. Хората които са стигнали до такова решение са били абсолютно наясно какво правят и са пресметнали риска. Както и да е, какво точно ще се случи ще видим в близките месеци.

 

П.С бастен ся ако ми кажеш - видя ли, сляха се...значи хептен нищо не си разбрал от дискусията.

 

 

След доста писане ако се върна назад - "Несъмнено ако АМД купи АТИ, АМД ще получат големи предимства. Това обаче много ме съмнява да стане". Не съм казъл че е невъзможно. Предположенията ми просто не се оказаха прави. Ти уцели правилния отговор.

Не беше ли ти тоя който каза че АМД имали предостатъчно ресурси да купят АТИ ? С 2.5 милирда заем...видяхме ресурса им. Че нямат ресурс нямат...тва е повече от очевидно, просто се напънаха щото явно не са имали друг избор. Ебати тихата сделка. Нищо тихо не видях, FT имат статии за сделката + анализ отпреди маса време само че не ги бях чел. Както и ти забелязвам.

Мога да призная само че бях почти сигурен(почти) че това са безпочвени слухове...и не бях прав.

Както и да е, това със "правия път" го слушам от близо седмица.

 

Това което мога да твърдя с абсолютна сигурност е че ти е дебела главата...АМД са затънали в дългове ве. Виж им общия дълг, тои е близо полвината компания...ама кой ти се интересува от тва, нали АМД купили. Само ще ти кажа че лихвите ще надхвърлят печалбата им, нищо чудно да са на солидна загуба следващите години.

 

Толкова с техния ресурс...

П.С ако трябва да бъда съвсем прецизен, Имат ли АМД ресурс...АМД НЯМАТ свой собствен ресурс...за последен път те съветвам чети анализите на хората който разбират, там ще се светнеш за положението в което се намира АМД в момента, чат ли си ?

А бе човек по-голяма циментова глава от тебе не съм виждал.Ти какво искаш факс от централата на ATI ли да ти изпратят та земеш да проумееш, че не са се сляли ами AMD са купили ATI. За добро или за зло ги купиха, да купиха ги не се сляха.Като си толкова голям анализатор кой какво имал и кой какво можел, какво ми киснеш в тоя форум да си търкаш клавиатурата, иди анализирай и измъкни от батака някоя закъсала компания. И накрая с риск да се повторя купиха ги не се сляха, приеми го нищо, че сигурно няма да можеш да спиш една седмица поради тая причина.

Link to comment
Share on other sites

И към теб съвета ми е четене. Никой не оспорва това което е факт. Кво точно искаше да кажеш само ти си знаеш.

И що не цитира всичките ми постове в тоя форум а ?

Link to comment
Share on other sites

точно сливане си е - не съм чувал някъде да се купува нещо с част от собствените ти акции. или акциите се дават щото са им свършили чековете?

Link to comment
Share on other sites

http://news.ibox.bg/news/id_926114995

 

м-да, Интел се показват като кавали!

 

 

 

Не се и очудвам винаги съм смятал интел за консервативна компания с тази си постъпка се оказва че, си е точно така... Просто искат да си вънат едно време когато бяха номер 1, но при такава конкуренция и развитие на технологиите поне в близко бъдеще няма как да стане. Иначе като се погледне интел и амд никой неможе да каже кой е лидер в момента въпреки, че ако интел продължи да реже партньорите си... :D

Link to comment
Share on other sites

точно сливане си е - не съм чувал някъде да се купува нещо с част от собствените ти акции. или акциите се дават щото са им свършили чековете?

 

Бре пич какво пише тука?Ако това е сливане,тогава на купуване какво да се казва?

 

В крайна сметка AMD поглъща ATI, като сделката е на стойност около 5,4 милиарда долара

 

Главният офис на ATI остава да функционира, вече като бизнес подразделение на AMD

 

Източник: http://hardwarebg.com/

Link to comment
Share on other sites

Бре пич какво пише тука?Ако това е сливане,тогава на купуване какво да се казва?

закупуване на мажоритарния пакет акции на една компания от друга с пари

Link to comment
Share on other sites

Heller12a,а това какво е?

 

В крайна сметка AMD поглъща ATI, като сделката е на стойност около 5,4 милиарда долара основната част от които ще бъдат платени като пари и малка част от сумата ще бъде в акции.

 

 

Източник: http://hardwarebg.com/

 

 

едит: $4.2 billion in cash е?Все пак вече няма значение-факта си е факт ;)

Link to comment
Share on other sites

Under the terms of the transaction, AMD will acquire all of the outstanding common shares of ATI for a combination of $4.2 billion in cash and 57 million shares of AMD common stock, based on the number of shares of ATI common stock outstanding on July 21, 2006.

 

източник

 

понякога има и по-точни източници от хардуерните ентусиасти вживяващи се в ролята на журналисти (не се засягай, дори не съм чел темата/статията там - може и да е добра)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Изглежда, че поглъщането на ATi от AMD беше краят на ATi, поне като марка. CustomPC са имали възможност да направят интервю с Гарет Картър от AMD, който е уверил, че след като сделката е напълно завършена "Новата компания ще се казва AMD."

 

Ричърд Бейкър, Маркетингов Менаджер за AMD в Северна Европа, който също е участвал в интервюто, е казал, че още не се знае дали "Radeon" също няма да хване пътя... "Още не сме направили никакви крайни решения", казва той. "Но аз лично бих се учудил много ако махнем кое да е от имената на крайните продукти. Все пак името на компанията си отива..."

 

По време на интервюто Бейкър е държал да наблегне на това, че сделката AMD/ATI не е никакъв съюз, ами абсолютно поглъщане. Това е и причината AMD да сложат името си върху продуктите на досегашната ATI."

 

източник www.hardwarebg.com

 

Толкова по споровете, дали това е сливане, съюз или.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Suiuziha se... ve4e saita na ATi vodi kum tozi na AMD :lol: Interesnoto e, 4e obratnoto ne e validno... no puk gi ima v produktovata im lista :woot

Na takova slivane v u4ebnicite mu vikat poglushtane. Makar 4e imashe hora, koito bqha gotovi da prenapishat u4ebnicite samo i samo da izlezne na tqhnoto.

 

PS: AMD + ATi = The New AMD ("Advanced Micro Devices" since 1969)

Link to comment
Share on other sites

Ето ,ви малко материал за кльопане - изглежда ,че АМД не направи това "изяждане" само,за да осигури бъдещето си на белия свят ,а вече се говори и за нови разработки ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Използвам темата за коментар на:

 

AMD се купува,1-ако са те излъгали,2- ако си беден,3- ако си болен фен

 

това е в подписа на един от потребителите на форума.

 

И взех, че погледнах в топ 500 на суперкомпютрите => линк, и какво се оказва - в топ 10 на най-мощните машини 5 са с процесори на AMD :confused

Примерно: World's Fastest Computer на Los Alamos National Laboratory - една от най-бедните в света...

Its main structure is a standard cluster of microprocessors (in this case AMD Opteron dual-core microprocessors).
:rofl:

 

И веднага се запитах "скромните организацийки" чиито са и които ги ползват дали ги е излъгал някой, или може би са бедни или не не, най-вероятно са "болни" фенове. :lol:

 

Честно казано се чудех между тази тема и "Да се посмеем...". :wir - да ме извинява plamen22

Link to comment
Share on other sites

Ами да не те разочаровам обаче се припокрива с точка 2. Цените на АМД са много по-ниски. Когато копуваш един процесор не е толково от значение но когато купуваш 1000+ да. Да не си си взел някой феном първо поколение сега в топлото да ти прави жега и да ти е тежко на душата.

Link to comment
Share on other sites

Ами да не те разочаровам обаче се припокрива с точка 2. Цените на АМД са много по-ниски. Когато копуваш един процесор не е толково от значение но когато купуваш 1000+ да. Да не си си взел някой феном първо поколение сега в топлото да ти прави жега и да ти е тежко на душата.

 

:) Никак даже не ме разочароваш даже напротив. Los Alamos National Laboratory - бедни ! Това ли искаш да кажеш. :lol:

Или може би не правиш разлика между оптимизация на разходите и бедност - щото разликата е от небето до земята и именно богатите си оптимизират разходите. Ако прочетеш малко за горната лаборатория, при условие, че нищо не си чувал за нея - ще ти стане ясно откъде се финансира и за какви огромни потоци пари става дума ! Да ги наречем бедни... ще е ...

 

Иначе имам и C2D и АМD 64x2 и нямам никакви лични предпочитания, мисля си, че съм достатъчно богат да не робувам на марки, и да си оптимизирам разходите. ;)

Link to comment
Share on other sites

:) Никак даже не ме разочароваш даже напротив. Los Alamos National Laboratory - бедни ! Това ли искаш да кажеш. :lol:

Или може би не правиш разлика между оптимизация на разходите и бедност - щото разликата е от небето до земята и именно богатите си оптимизират разходите. Ако прочетеш малко за горната лаборатория, при условие, че нищо не си чувал за нея - ще ти стане ясно откъде се финансира и за какви огромни потоци пари става дума ! Да ги наречем бедни... ще е ...

 

Иначе имам и C2D и АМD 64x2 и нямам никакви лични предпочитания, мисля си, че съм достатъчно богат да не робувам на марки, и да си оптимизирам разходите. ;)

neslomim и аз имам е5200 и ам2 5200+ е и на дефаулт интела цепи сега колкото и да ми е мъчно :D а вече са и на една цена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...