Jump to content
BulForum.com

Грешка или не?


Recommended Posts

Докато разглеждах темата за успехите и хвалбите относно тях, ми хрумна да пусна една тема и за грешните действия и провалите, които сме преживявали. Предлагам тук да споделяте за грешните ходове, които сте предприемали. За грешните избори, които сте правили.

Няма значение дали става въпрос за жизненоважен избор или за незначителна грешна постъпка.

Кое ваше действие считате за неправилно? Съжалявате ли за него? А поучили ли сте се от грешката си?

Благодаря за откровеността предварително.

:)

Link to comment
Share on other sites

just to prove u wrong,ill be first :P

най-голям провал-няма такъв!(или може би името му е димитър,но все пак не мисля :wacko: )

да съжалявам за нещо=никога не съжалявам за нищо-no regrets they only hurt ;)

винаги се успокоявам-всяко зло за добро и не само тва ами си и вярвам,и така и става :)

Link to comment
Share on other sites

Грешки има, но по принцип не съжалявам за тях. Ако съм правел нещо, съм считал, че то е било правилно в дадения момент. Дори после да променя мнения и възгледи, не виждам защо да съжалявам за нещо, което е било правилно в предишен момент.

 

А да се поучавам от грешки, не знам. Не категрично, но по-скоро не.

Link to comment
Share on other sites

И аз за последната година направих много грешки, но не съжалявам за почти нищо. Определено тези грешки доведоха до нещо много кофти, но имаше и хубави моменти :), макар че бяха малко.

Link to comment
Share on other sites

Хора,хора....как може да не съжалявате за грешките си? :blink: Каква е поуката тогава? Какво,като не съжалявате,пак ще ги правите тези грешки ли? Или още по-кофти грешки? :unsure:

Аз съм правила и правя грешки нон стоп и в повечето случаи си ги долавям ама...факт са,не мога да ги променя понякога,понякога мога и го правя,като не ги правя повече :D (правя правя :D ) Живота не може без такива неща,нали такаааааааа :P Ники :rolleyes: :woot

Link to comment
Share on other sites

Хора,хора....как може да не съжалявате за грешките си? :blink: Каква е поуката тогава? Какво,като не съжалявате,пак ще ги правите тези грешки ли? Или още по-кофти грешки? :unsure:

aй ся пък и ти!никой не е казал,че като не съжалява,значи че не си е взел бележка :excl:

не е нужно да съжаляваш,да имаш угризения или квото там искаш още,само и само да разбереш,че си сбъркал,те обстоятелствата сами ти го врат в носа :wacko:

Link to comment
Share on other sites

В един момент може да си мислиш , че си постъпил правилоно , но в следващия да осъзнаваш , че е било грешка ... всичко е много относително ... (може би е и грешка че пиша този пост :) нз )

100% съм правил грешки , някои са били поправени , а други не ; някои изобщо не са могли да се поправят ... но всичко е зад гърба и трябва да се гледа напред (само какви размисли вкарах) ... :)

Link to comment
Share on other sites

не е нужно да съжаляваш,да имаш угризения или квото там искаш още,само и само да разбереш,че си сбъркал,те обстоятелствата сами ти го врат в носа :wacko:

Грешки - милион...по принцип не съжалявам за грешките, които имат последствия само за мен. Случва се все пак, нали няма да умра от това...и си взимам поука, без да има нужда да си блъскам главата с часове и да се опитам да върна времето назад. Ще го преживея.

Би било гадно, ако други хора пострадат заради моите грешки, не мога да се сетя за такъв случай, обаче тогава наистина бих съжалявала.

 

По принцип смятам за грешка това, че нашите изобщо са се отказали доброволно от всичко и са се върнали в България... и те го признават, обаче вече е късно.

Хмм....ако човек би трябвало да избира какво би предпочел - Москва или....Коматево?!

Но вече и за това не съжалявам, свикнах. Голяма работа, не е краят на света...а и тук е хубаво:)

Link to comment
Share on other sites

mn filosofstvane

az puk na klasnoto si po matematika oburkah BD s BD1 pravata i samo zaradi 6ibanata edinica iam 5 :)

ps. stava za 2 otse4ki s na4alo B i razli4en krai i ne e ot nedoglejdane prosto sum zabravil da napi6a 1-to :)

Link to comment
Share on other sites

Аз въобще не съм сигурен,дали съжалявам за нещо-има много неща,които вече са в миналото и бих искал да променя,ако мога,защото смятам,че са били грешни.Това е-неприятно ми е,че са станали така,а не иначе,но на този етап от живота си не мога да заявя твърдо,че съжалявам.Време е за малко примери:

 

1.Училищни дни-вече съм осъзнал,че постъпвах адски глупаво в училище-ок,скапана ни е образователната система,половината учители бяха достойни за единични стаи в лудницата,на хората,които се мазнят,се гледаше много по-добре от същите онези бъдещи обитатели на психиатрията,но и аз прекалявах.Ако можех да се върна назад,определено бих бил доста по-добричък.

 

2.Заминаването ми за Германия и престоят там-може би беше грешка,а може би просто не беше направено както трябва.Като остарея и седя по цял ден на верандата на малката ми къщичка,която съвсем случайно се е озовала на едно прекрасно местенце,на едни скалички,а под тях море-тогава ще разбера дали е било грешка.

 

3.Това,че никога не казах на един човек нещата,които мисля,ме тормози и до днес.Не сме се виждали от ужасно много време,но чат пат се сещам,че искам да кажа много неща,които по принцип нямат значение,но за мен означават много и ще ми олекне със сигурност,ако някой ден се стегна и ги кажа

 

Това са трите неща,които ме човъркат най-много.Иначе съществуват още...най-вероятно хиляди дребни грешчици,които съм правил,но поне съм ги поправил/надявам се :bgrin: /,за да не се мъча и с тях.

 

П.С. И още едно нещо ме тормози-правят го всички,естествено до различна степен-неказването на нещата,такива,каквито са.Призив-МОЛЯ ВИ,казвайте каквото мислите,нещата стават доста по-лесни

Link to comment
Share on other sites

Абе хора сме правим грешки! Всеки ден малки и големи. Въпроса е да не са фатални. Човек би било добре да се учи от грешките и да се старае да не ги повтаря, но едно съм научил с времето просто каквото и да стане продължавай напред, защото миналото каквото и да е било то е заминало!

Link to comment
Share on other sites

Преди година правих някакъв тест. В него имаше въпрос: "Съжалявате ли за нещо, което сте/не сте направили в миналото". Както повечето тук, тогава си мислех, че не съжалявам за нищо. После като гледах отговорите и срещу този въпрос пишеше, че ако някой е отговорил с "Не съжалявам", значи е излъгал. След това се замислих по-дълбоко и наистина имаше неща, за които съжалявах. Последната година пък се събраха още повече... За голяма част сигурно ще съжалявам цял живот, защото заради някои от тях, изгубих един прекрасен човек... :) Както и да е...дано да съм си взел поука от всички тия неща. :)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Не знам защо имам усещането, че първият пост в темата ще е на AfX........? :woot ;)

:) много недей да знаеш :bgrin:

 

Кое ваше действие считате за неправилно? Съжалявате ли за него? А поучили ли сте се от грешката си?

Съжелявам единствено за това че когато съм бил влюбен... несподелено, в един момент когато е пределно ясно че нищо няма да излезе от цялата работа ... продължавах да се излагам вместо да излезна с достойнство от ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Достойното ДАНИ е в борбата докрай, макар и с цената на илюзорни виждания ... - изкривена реалност...

В надеждата и вярата няма нищо лошо, само дето малко боли . . .

 

С поздрав !

 

ПС: Извинявай . . . за онзи път...трябваше да се обадя...

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че не си лекувах настинката и сега имам синузит... :(

Иначе в живота си имам няколко неща,за които съжалявам и знам, че съм постъпила глупаво, но не бих искала да ги променям. Дори си мисля, че ако можеше времето да се върне с магическа пръчица пак бил постъпила така. Просто съм си взела поуката и вярвам, че почти всяко зло е и за добро.

Обикновено най-много съжалявам за неща, които не съм направила.Май по-добре е да сбъркаш отколкото да се питаш след време "Ами ако бях направила така...какво ли щеше да стане?!"

 

ПП.sincity, а ти няма ли да споделиш твоето мнение по темата?!

Link to comment
Share on other sites

Достойното ДАНИ е в борбата докрай, макар и с цената на илюзорни виждания ... - изкривена реалност...

В надеждата и вярата няма нищо лошо, само дето малко боли . . .

 

С поздрав !

 

ПС: Извинявай . . . за онзи път...трябваше да се обадя...

Абре... изкривена е .. наистина. Ама си е моята реалност :D

 

ПС: Е хайде пък ти сега.. да не е дошъл края на света. спокс. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Сетих се...наистина съжалявам, че се отказах от музиката :cry :cry

Това е кощунство направо! Не че разбирам много в какъв смисъл точно го каза. Казвам го от позицията на човек който през по-голямата част от времето си слуша музика ... абе направо съм потресен!

Link to comment
Share on other sites

Това е кощунство направо! Не че разбирам много в какъв смисъл точно го каза. Казвам го от позицията на човек който през по-голямата част от времето си слуша музика ... абе направо съм потресен!

Не съм се отказала от слушането на музика, отказах се от професионалното си занимание с музика...... била съм много заблудена....

Link to comment
Share on other sites

Преди година правих някакъв тест. В него имаше въпрос: "Съжалявате ли за нещо, което сте/не сте направили в миналото".
Да не би да е тест за работа в МВР?

 

:) много недей да знаеш :bgrin:
Признавам си грешката. Даже ще я поправя, като си редактирам първия пост ;)

 

В надеждата и вярата няма нищо лошо, само дето малко боли . . .

Бих казал, че понякога боли неоправдано много.

 

Съжалявам, че преди 3 години закъснях да подам топката с 1 секунда и т'ва ми костваше ужасно много :(
Би ли разказал малко повече, ако имаш желание? :unsure:

 

Съжалявам, че не си лекувах настинката и сега имам синузит... :(

ПП.sincity, а ти няма ли да споделиш твоето мнение по темата?!

Не. Нямам синузит и нямам за споделяне съответно :D

Аз считам за най-голямата си грешка, че не обръщам достатъчно внимание на хората, които ме обичат. Все се опитвам да се поправя и все не се получава така, както считам, че трябва да бъде :(

 

П.П. Карамане, ти пък откога стана толкова суетен?

Link to comment
Share on other sites

Не съм се отказала от слушането на музика, отказах се от професионалното си занимание с музика...... била съм много заблудена....

Никога не е късно, стига да искаш. Вярвай в себе си и ще бъдеш отнесена с крилата на мечтите си. :love

 

(колко клиширано-поетичен съм само а ;))

Link to comment
Share on other sites

From sorrow and pain I find my strength...

Чрез болката и грешките аз израствам, ставам по-силен и по-издръжлив. Преди години имаше толкова много неща, които исках да върна времето и да поправя. Толкова много неща считах за свои грешки. Днес нещата стоят по различен начин. Ако можех... ако можех да върна дните назад и да започна всичко наново - сигурно бих изживял живота си по същия начин. Всяко едно нещо, което съм преживял, изстрадал - всяко едно от тия неща ме е превърнало в това, което съм днес. А аз харесвам това, което съм - кусури си имам, но не съм се примирил с тях....

Runner - не съм съгласен с теста ти (и с теб). Не харесвам някои от нещата, които съм направил, не харесвам как се развиха някои неща, не исках да се разделям с някои хора, но не съжалявам за нито едно от тези неща!

Продължавам да вярвам, че нещата се развиват към по-добро, и дори и да не мислите така - оставете ми да си бъда утопист, идеалист, мечтател... Защото без вярата в по-добро живота е просто едно излишно страдание... поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

Ти може да не си съгласен, но според мен е вярно. Няма чеовек, който да не е съжалявал за нещо. Сам казваш, "сигурно бих изживял живота си по същия начин", долавя се някакво колебание, което значи, че все пак е имало неща, за които да съжаляваш и колкото и да си силен, дълбоко в теб ти се иска да някои от тях да не са ставали така.

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам, че на няколко човека не казах, колко много ги обичам, а сега вече е късно :( Надявам се да са знаели, че държах на тях...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...