Jump to content
BulForum.com

Арсенал - Барселона


sincity

Арсенал - Барселона  

78 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Стенли я сложи джазгията,където е играча на Арсенал,а не на ето...Засада има,може да е с 1 педя,но я има...Арсенал трябваше да победи,с 10 човека до почти самия край на мача ва насраха...Най-"добрия"отбор на планетата...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

w00x ти хубаво си го направил това, обаче червената линия трябва да е успоредна на линиите на терена. Те затова терените на свястните стадиони са направени участъци с различен отенък на тревата! На твойта картинка има поне 15-20 градуса отклонение така, че нищо не доказва!

Link to comment
Share on other sites

w00x ти хубаво си го направил това, обаче червената линия трябва да е успоредна на линиите на терена. Те затова терените на свястните стадиони са направени участъци с различен отенък на тревата! На твойта картинка има поне 15-20 градуса отклонение така, че нищо не доказва!

 

Напротив :) Специално съм я подравнявал. В началото мислех да я подравня по линията на наказателното поле, но видях че камерата има голямо пречупване. После видях, че линията на наказателното поле е успоредна на тази на тревата. После подравних моята линия по тази на тревата, но от другата страна, там където е последната линия на защитата. затова линията си е точно там където трябва да бъде.

Link to comment
Share on other sites

После видях, че линията на наказателното поле е успоредна на тази на тревата. После подравних моята линия по тази на тревата, но от другата страна, там където е последната линия на защитата.

Искаш да ме убедиш, че бялата линия и червената линия, която ти си направил са успоредни, така ли? :confused За съжаление нямам никакъв софтуер за да ти го начертая. Сега ще дръпна нещо да ти покажа, че не са успоредни. Не казвам, че Ето'о не е в засада, а само че линията не е успоредна на бялата! Дали има засада или не е много трудно да се прецени наистина може и да има, но ако има тя е не повече от 10см.

Link to comment
Share on other sites

woox, сложи линията в края на играча на арсенал, а не да му минава през средата :bgrin: надясно има още малко жълтичко и после още нещо дето не мога да разбера ръка ли е крак ли е, но ако е ръка няма засада или е както вика дивака 1 педя дето няма как да се види при скоростта с с която стана разиграването :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Искаш да ме убедиш, че бялата линия и червената линия, която ти си направил са успоредни, така ли? :confused За съжаление нямам никакъв софтуер за да ти го начертая. Сега ще дръпна нещо да ти покажа, че не са успоредни. Не казвам, че Ето'о не е в засада, а само че линията не е успоредна на бялата! Дали има засада или не е много трудно да се прецени наистина може и да има, но ако има тя е не повече от 10см.

 

Не четеш какво пиша. В началото направих линия върху тази на наказателното поле, но тъй като камерата е широкообективна, като се премести, линията се измени много от правилният ъгъл. Линията е подравнена по линията на тревата и е изместена малко на дясно с перспектива. Направи една линия върху бялата линия и я мести на ляво да видиш като стигнеш до ъгловия какво ще стане. или линията на наказателното и ъгловия не са успоредни? тук има 2 фактора които влияят:

 

1. камерата е широкообективна

2. има перспектива.

 

Сам можеш да видиш, че линиите по тревата в ляво на снимката са с още по-голямо изменение, а в реалност са напълно успоредни. Не ме карай да очертавам всичките линии на тревата и да ти ги изкарам на бяло после, да видиш, че успоредните в същност линии, тук не са успоредни по никакъв начин. Но не е трудно да се направи в случая линията на защитата, защото ситуацията се разиграва точно до една от линиите на тревата.

Link to comment
Share on other sites

Стенли я сложи джазгията,където е играча на Арсенал,а не на ето...Засада има,може да е с 1 педя,но я има...Арсенал трябваше да победи,с 10 човека до почти самия край на мача ва насраха...Най-"добрия"отбор на планетата...

 

Ский ся. Арсенал може 13223 греди да са одарили, може 123 контри да са направили, но ВКАРА САМО 1 гол, а Леман се изгони САМ. От там на татък стана не избежното. Как и кога и по какъв начин - то СТАНА

Link to comment
Share on other sites

хахах тея линийки сам ли си ги правил ?:)

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Не. Мама ми помогна. Естествено, че сам съм ги правил. Сега излизам, но после ще ви покажа вашите Успоредни линии и как мойте са успоредни също. И между другото във Фотошоп CS2 има функция която налага перспектива и тя е една и съща на всякъде само да се зададе база. Базата в случая е нещо което се знае, че е успоредно - линиите по терена. С мен можете да спорите, но с Фотошоп не можете...

Link to comment
Share on other sites

Братле,незнам дали мога да спора с фотошопа, но явно ти не си учил никога геометрия в даскало...къорав ли си да видиш, че бялата и червената линия ще се пресекат ...

ДВЕ УСПОРЕДНИ ПРАВИ НЕ СЕ ПРЕСИЧАТ

от тук следва, че това не са успоредни. Ако искаш си ги изкарай на принтер...вземи една линийка и ги продължи и виж, че ще се пресекат рано или късно

 

 

t_cd66091bc283cc1f329f2e7c8f2ba25b.jpg

Link to comment
Share on other sites

тези линии изобщо не са правилно поставени.на миналата страница линиите са по добре но както и да ги гледате е въпрос на сантиметри така че каквото и да отсъди съдията ще е прав.а недоволни венаги ще има.след червения картон на леман мача свърши.ако не беше в редовното време то в продълженията барса щяха да вкарат убеден съм в това.

Link to comment
Share on other sites

Братле,незнам дали мога да спора с фотошопа, но явно ти не си учил никога геометрия в даскало...къорав ли си да видиш, че бялата и червената линия ще се пресекат ...

ДВЕ УСПОРЕДНИ ПРАВИ НЕ СЕ ПРЕСИЧАТ

от тук следва, че това не са успоредни. Ако искаш си ги изкарай на принтер...вземи една линийка и ги продължи и виж, че ще се пресекат рано или късно

t_cd66091bc283cc1f329f2e7c8f2ba25b.jpg

 

Аз не проумявам. Просто не проумявам как може тия тъпаци да са наредили на криво тревата по терена :confused :confused

 

вижте ги само...

 

Абе незнам какво знаеш ти от геометрията, но определено ти е убягнал факта, че 3 пъти написах, че ЯВНО камерата с която е снимано е с обектив за панорамна снимка и ПРЕЧУПВА картината с цел показване на по-широк диапазон от терена. Ако беше нормална, щеше да се вижда на половина по-малко. От това че обектива е различен и разтяга картината, следва, че перспективата се променя, а за успоредност изобщо не можем да си говорим. Виждам, че си ученолюбив - прочети това и вземи се образовай малко.

 

С 2 думи, колкото повече е избомбена лещата, толкова по-голяма площ обхваща и толкова повече пречупва обектите на снимката. Въобще не можеш да ми говориш за успоредност. Ама въобще.

Link to comment
Share on other sites

w00x е прав мисля във случая за перспективата, но айде сложи моля ти се червената линия да минава през ръката на защитника, а не под единия му крак :P . Тогава мисля, че се вижда, че Ето'о и ръката на защитника са на една линия... Абе много тънка ситуация, в прекалени дребнавости изпаднахме... Айде някой да ми покаже повторение на "фала" срещу Ебоуе дето да се вижда недвусмислено, че Пуйол го фаулира ;) .

Link to comment
Share on other sites

Братле,незнам дали мога да спора с фотошопа, но явно ти не си учил никога геометрия в даскало...къорав ли си да видиш, че бялата и червената линия ще се пресекат ...

ДВЕ УСПОРЕДНИ ПРАВИ НЕ СЕ ПРЕСИЧАТ

от тук следва, че това не са успоредни. Ако искаш си ги изкарай на принтер...вземи една линийка и ги продължи и виж, че ще се пресекат рано или късно

t_cd66091bc283cc1f329f2e7c8f2ba25b.jpg

 

WOOX e прав. А вие ше си направите ли труда да помислите малко защо тази червена линия той я е направил така. После и доказателство ви е дал. Тази червена линия ще е успоренда на бялата на наказателното поле ако сте на стадиона и сте застанали така както страничия съдия. На снимката има ъгъл и за тва се правят тия хави ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Съгласен съм с логиката ти, но... :P В първия пост червената линия е перпендикурна на основата на снимката. Във втория пост с всички линии си използвал предишния кадър, а и освен това линия най-близо разположена до мястото на което беше червената в първия пост склюква тъп ъгъл с основата на картинката гледано от ляво на дясно.

Та сложно звучи но идеята ми е, че дори разлика от 4-5 градуса в ъгъла може да даде съвсем друг резултат и защитника и Ето'о да са на една линия.

Link to comment
Share on other sites

абе колко още ще я нищите тая засада? :lol: :lol: :lol:

барса би-това е.и да е имало и да е нямало важно е какво е свирил съдията

Link to comment
Share on other sites

догодина много се съмнявам, че ще стигнем до финала. в ШЛ няма отбор, който да е печелил 2 поредни титли, така че и да стигнем най-вероятно ще загубим, а на финал боли най-много :pirate

Значи нямало отбор, който да е печелил 2 поредни титли?

 

1990 A.C. Milan 1 - 0 SL Benfica

1989 A.C. Milan 4 - 0 FC Steaua Bucuresti

 

1980 Nottingham Forest FC 1 - 0 Hamburger SV

1979 Nottingham Forest FC 1 - 0 Malmö FF

 

1978 Liverpool FC 1 - 0 Club Brugge KV

1977 Liverpool FC 3 - 1 VfL Borussia Mönchengladbach

 

1976 FC Bayern München 1 - 0 AS Saint-Étienne

1975 FC Bayern München 2 - 0 Leeds United AFC

1974 FC Bayern München 1 - 1 aet, 4 - 0(replay) Club Atlético de Madrid

 

1973 AFC Ajax 1 - 0 Juventus FC

1972 AFC Ajax 2 - 0 FC Internazionale

1971 AFC Ajax 2 - 0 Panathinaikos FC

 

1965 FC Internazionale 1 - 0 SL Benfica

1964 FC Internazionale 3 - 1 Real Madrid CF

 

1962 SL Benfica 5 - 3 Real Madrid CF

1961 SL Benfica 3 - 2 FC Barcelonа

 

1960 Real Madrid CF 7 - 3 Eintracht Frankfurt

1959 Real Madrid CF 2 - 0 Stade de Reims-Champagne

1958 Real Madrid CF 3 - 2 aet A.C. Milan

1957 Real Madrid CF 2 - 0 AC Fiorentina

1956 Real Madrid CF 4 - 3 Stade de Reims-Champagne

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Значи нямало отбор, който да е печелил 2 поредни титли?

 

 

:laughing:

хахахаха, тва признавам си го чух от някой, но не си спомням кой ми го каза :lol: може да е ставало въпрос от както турнира се казва ШЛ, а не КЕШ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

хахахаха, тва признавам си го чух от някой, но не си спомням кой ми го каза :lol: може да е ставало въпрос от както турнира се казва ШЛ, а не КЕШ :bgrin:

 

Точно това се има предвид ;) Откакто КЕШ се преименува на ШЛ никой отбор не е печелил турнира 2 пъти поред :)

Link to comment
Share on other sites

Откакто КЕШ се преименува на ШЛ никой отбор не е печелил турнира 2 пъти поред :)

Е все няког трябва да има пръв път ;) Защо да не е догодина?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Е все няког трябва да има пръв път ;) Защо да не е догодина?

 

догодина като гледам май ще са челси :bgrin: т.е. този сезон, който започва есента :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Мда, ако Роналдиньо запази трагичната форма от световното даже Реал имат шанс за титлата... А при липсата на Ювентус и 99% Милан ПОНЕ от евротурнирите, грандовете борещи се за купата намаляват значително.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че Арсенал ще се представят още по-добре и от миналата година. Все пак запазиха всички футболисти и добавиха нови. Росицки е страхотен футболист, а ако вземат и Апиа както се говори халфовата линия ще стане доста стабилна. Единствено се притеснявам за Анри, който в една и съща година загуби финал за ШЛ и Световно първенство. Сигурно е съсипан и не знам как ще се отрази на мотивацията му...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...