Jump to content
BulForum.com

Тея ме дебнат от всякаде


Recommended Posts

err0r^ - ако попиташ още веднъж това и ще те загрея с 20%... като толкова те интересува и се притесняваш дали ще те спипат с тревичката в джобчето - пиши им лични съобщения и ги питай да ти разкажат в подробности каквото те вълнува, не флудвай темата с един и същи пост, ебати. А най-добре - не носи трева, откажи се...

 

Айде.

Link to comment
Share on other sites

Първо здравейте на GoDZiLa и azrod (колегиии ) :punk

 

Искам да си изкажа и аз моите най-големи "уважения" към полицията, ще ви разкажа само за 2 проверки, от които просто си личи колко "добре" си вършат работата...

 

1) спират ме...

те: Добър вечер,проверка за алкохол... Пил ли сте?

аз: НЕ!

те: Добре приянта вечер!

 

2) Карам със 85km/h по надлеза посока McDonalds... спират ме...

те: Добър вечер, слезте от колата, вземете си документите и елате до колата при колегите.

(точно тогава аз не носих НИКАКВИ документи на колата, само личната ми карта и книжката ми нищо друго)

отивам аз давам си книжката (за другите на колата въобще и не питаха)... и ми викат:

те: Здрасти как сме караше малко с превишена ала бала...

аз: Ами бързам и затова, закъснявам.

те: ами ако имаш някой лев да се почерпим (а вътре ги гледам са 4-ма е гати почерпката)

аз: моля?

те: -----||-----||-------||-----

аз: ми имам само 10 лв ама не мога съжалявам трябват ми да изляза.

те: "xaXaxXxa" (бурен смях отвътре), ето ти книжката и приятна вечер карай по бавно, чао чао...

 

NO COMMENT :sick

Link to comment
Share on other sites

Като сме почнали с историите: Преди 2 години ме спрат навръх рожденния ми ден (28 октомври) със 110кмч (по радар) малко след Ескалибър в посока Метро:

 

те: момче защо караш толкова бързо

аз: ми имам рд, отивам до метро да пазаря че след 1 час имам гости

След като си извадих документите от портфейла, вътре дебелее от банкноти :

те: кой ще плаща сметката в Метро (аз съм с майка ми в колата)

аз: майка ми, как кой, аз съм студент

те: айде зимай си документите, подарък за рожденния ден

 

;)

Link to comment
Share on other sites

До тук разбирам че нещо не сте доволни че не са ви зели контролни точки и книжки за по 1 месец да не говорим за това ако сте нямали документи на коли една топла вечер в очастака ;) аз моога да ви кажа че на сестрата я бяха зели за 1 месец + нз колко контролни точки защото яха вкарали кола от чужбина и нямаше още бъгарски номера и я караха колата си търсеше собственик през това време зависи от полицаите

Link to comment
Share on other sites

А на мен други пъти са ми взимали точки. В една катастрофа в която едвам оцелях, колата е в морга, ми взеха 100лв и 9 точки само, това си е жив късмет :)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам няколко случая :>

Миналото лято към 12 без нещо се прибирам от 'Макалали'

Заставам на спирката до тунела, посока Тракия идва таксито, ама идват и криминална полиция.

Слиза некъв чичка и ми вика

-Добър вечер, заповядайте с нас в районното.

и аз шах майна викам си 'ай стига бе, кво направих'.. и много се паникьосах..

Отиваме в онова райнно до сценични кадри, те нищо не ми казаха, докато пътувахме

Влизам вътре и дежурния ми вика

'Документите, моля' дадох ги аз.. поогледа ми от всякъде личната карта..

Вкараха ме в няква стая и неква леличка ми вика ' Ами заподозряна сте в обир, изчакайте да доведем момичето да ви разпознае' и идва неква мадама и вика не е тя, онази беше по-висока..

И си ме закараха до вкъщи :D

Иначе просто ей така да ми искат личната карта ми се е случвало 5-6 пъти, и само един път са ми правили проблем, че е примерно 23:00ч и аз нямам 18 години...

Link to comment
Share on other sites

До тук разбирам че нещо не сте доволни че не са ви зели контролни точки и книжки за по 1 месец да не говорим за това ако сте нямали документи на коли една топла вечер в очастака ;) аз моога да ви кажа че на сестрата я бяха зели за 1 месец + нз колко контролни точки защото яха вкарали кола от чужбина и нямаше още бъгарски номера и я караха колата си търсеше собственик през това време зависи от полицаите

 

Ми по принцип срока е 15 дена, след като е закупена колата и имаш фактурата да я регистрираш на твое име.

 

А иначе с полицията не рядко имам пререкания, само дето май си знам правата повече от тях и те почват да се нервят много яко :lol: Първо - било то униформен или цивилен - трябва да се представи. Ако иска "да го придружиш" до райнното, можеш да откажеш! Няма право да те пребърква без разрешение (но пък ако му се сториш прекалено подозрителен и употребил упойващи вещества може да го направи, дори и да те прибере в лунохода. Полицай няма правото да ти влиза в апартамента без заповед за това (отбелязвам, че в горен десен ъгъл трябва да има подпис от съответната институция обявила нареждането за обиск, както и най-долу да е написан точния адрес и името на съдържателя на апартамента).

 

За сега толкова... очаквайте "Как да се измъкнем от досадните куки 2"

:D

Link to comment
Share on other sites

Мен са ме спирали без документи и си получих акта без право на обжалване. Един път и за превишена скорост - директно фиш, пак без право на обжалване. Няколко пъти са ме спирали патрулки за проверка на документи, пак никакви проблеми не съм имал. Всички пъти се държаха културно и приветливо.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви един хак за справяне с куки, когато стане дебело, висят много точки и куката е съвестна и не взима "от дума" :)

 

Подписвате си акта, но с особено мнение и посочвате причина за особеното мнение - куката ви е искал пари на ръка, отказали сте и той ви е написал акта, като "наказание", че не сте дали... Забележете - и дума не става да оспорвате нарушението си!! Приемате, че сте виновни, но куката ви е искала пари, за да ви пусне без последствие - това е много важно!

 

В такава ситуация акта става на две парчета, куката ви гледа на кръв и сипе огън и жупел, но общо взето си оставате само със стреса и нервите, без да горите от към точки и кинти - няма нормална кука, която да придвижи така подписан акт нагоре, защото това значи да започне разследване срещу него по оплакването ви, а докато трае то куката ще изпише пет кофи мастило и ще го свалят от служба, като за времето на разследването няма да му върви и заплатата :)

 

Друг хак - ако сте пили, но малко (в смисъл не ви личи особено), и ви спрат и имате основателна причина да си мислите, че ще ви проверят за алкохол - когато куката се приближи до колата, бъркате в жабката и вадите едно стограмово патронче какъв да е алкохол и го лисвате на екс и то така, че куката да ви види, а ако ви видят и двете куки - още по-добре. След това дори и да се запънат да ви пишат акт за шофиране в нетрезво състояние, гъза да си съдерат не могат да докажат, че сте шофирали наистина пил - да, пил сте алкохол, но не сте шофирали пил, пили сте алкохола след като са ви спрели куките и те с очите си са ви видяли, след което изобщо не сте имали намерение да шофирате, щели сте да оставите колата (ако сте сам) или спътника ви е щял да поеме волана (ако е трезвен той де) :)

 

И за двата хака обаче се изискват здрави нерви и да не се плашите лесно от куките, защото и в двата случая ще се опитат да ви уплашат яко, като видят, че няма какво друго да направят...

 

Успех... и двата хака са изпробвани и действат в 99% от случаите... Сега да ви светна и за един друг хак, използван от едно дребно хулиганче - значи дейстивето се развива късно през ноща на Брезовско шосе, хулиганчето разибва МПС и задига касетофона... За негово нещастие в този момент по тротоара се прибира една кука, която - забележете - не е на работа в момента... Естествено започва се със "Стой! Полиция!" и се продължава с кратка гонка по безлюдното Брезовско. За нещастие на куката - Брезовско е наистина безлюдно - свидетели няма! Хулиганчето, като вижда, че куката е във форма и няма да успее да избяга, се спира рязко, обръща се и хвърля касетофона по него. Куката съвсем по рефлекс го сграбчва и с двете ръце. Хваща хулиганчето и в районното - пишат протоколи и прочие... На другия ден адвоката на хулиганчето подава жалба срещу куката, че се е опитал да натопи доброто момченце, клиента му, в кражба на касетофон. Започва разследване, експертизата по касетофона намира само и единствено отпечатъци от куката!! Хулиганчето си знае работата и е носило ръкавички :) След което в съда, адвоката развива следната хипотеза - клиента му се прибира късно, вижда куката да разбива колата, куката го забелязва и за да се покрие, го арестува и се опитва да лепне кражбата на него... Вервайте ми - жал ми беше за полицая - разплака се в съда момъка - просто няма как да докаже версията си, а по касетофона има само негови отпечатъци! Много кофти ситуация :)

Link to comment
Share on other sites

Мен са ме спирали без документи и си получих акта без право на обжалване. Един път и за превишена скорост - директно фиш, пак без право на обжалване. Няколко пъти са ме спирали патрулки за проверка на документи, пак никакви проблеми не съм имал.

Aз изобщо не им спирам тук в града,особено на тия с тъмночервените жигулита и никой не се е опитвал да ме гони.Да ви кажа случвало ми се 6 пъти за 9 месеца и проблеми не съм имал с изключение на един път само ,когато са успяли да ми видят номера по някъв начин и аз не знам как,освен да са имали бинокъл.Дойдоха в нас на вратата и аз казах ,че не е вярно,като изобщо не ги и пуснах да влязат и тва беше всичко.

Никога не разписвайте никакви актове е съвета от мен и никога не признавайте пред тъпите ченгета насрани.Да го духат :tongue

Link to comment
Share on other sites

Aз изобщо не им спирам тук в града,особено на тия с тъмночервените жигулита и никой не се е опитвал да ме гони.Да ви кажа случвало ми се 6 пъти за 9 месеца и проблеми не съм имал с изключение на един път само ,когато са успяли да ми видят номера по някъв начин и аз не знам как,освен да са имали бинокъл.Дойдоха в нас на вратата и аз казах ,че не е вярно,като изобщо не ги и пуснах да влязат и тва беше всичко.

Никога не разписвайте никакви актове е съвета от мен и никога не признавайте пред тъпите ченгета насрани.Да го духат :tongue

Ако нямат снимков материал могат ли по някакъв начин да докажат, че не си спрял на вдигнатата палка?

Link to comment
Share on other sites

Ако нямат снимков материал могат ли по някакъв начин да докажат, че не си спрял на вдигнатата палка?

съставят ти акт, в който се подписват 2-ма очевидци, които не могат да са двамата полицаи (съставящия акт и неговия "служебен свидетел"). общо 4-ма свидетели. и толкоз. после получаваш препис на адреса на собственика и можеш да обжалваш в законните срокове. честито.

но обикновено едва ли им се занимава, щото няма кинти в тая работа.

 

простака, просто и ти не си попаднал на хора, на които им се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Не.Но има вариант да те гепят на следващия пост/по магистралата работи безотказно/,но ако всичко ти е наред- тръгваш си спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Ако нямат снимков материал могат ли по някакъв начин да докажат, че не си спрял на вдигнатата палка?

По никакъв начин не могат да докажат нищо.Съветвал съм се с адвокати и приятел катаджия.И да имат снимков материал може да си го наврът в оная работа.И да се стигне до съд ,което е почти невероятно на практика,нищо не могат да докажат.Кво значи снимков материал?Ми аз ще кажа,че някой е решил да снима колата ми и това не е доказателство.Снимковия материал е доказателство единствено в Италия (за Германия не съм сигурен) в Европа.

Link to comment
Share on other sites

По никакъв начин не могат да докажат нищо.Съветвал съм се с адвокати и приятел катаджия.И да имат снимков материал може да си го наврът в оная работа.И да се стигне до съд ,което е почти невероятно на практика,нищо не могат да докажат.Кво значи снимков материал?Ми аз ще кажа,че някой е решил да снима колата ми и това не е доказателство.Снимковия материал е доказателство единствено в Италия (за Германия не съм сигурен) в Европа.

 

Снимковият материал не е от фотоапарат, а от камера, от които има във всеки по-голям град на възловите места. Камерата прави серия от снимки на обекта, който премине в полезрението й с по-голяма от зададената скорост. Има те отпред, от горе и отзад. Камерата е високоскоростна и няма начин да се размажеш. На снимката излизат дата, час, място и скорост.

 

Спасението е едно спрейче за 10-20лева, което се пръска на номера. Така става видим само централно погледнат, а от горе е все едно гледаш слънчево отражение. За същата работа си има и фолио.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви един хак за справяне с куки, когато стане дебело, висят много точки и куката е съвестна и не взима "от дума" :)

 

Подписвате си акта, но с особено мнение и посочвате причина за особеното мнение - куката ви е искал пари на ръка, отказали сте и той ви е написал акта, като "наказание", че не сте дали... Забележете - и дума не става да оспорвате нарушението си!! Приемате, че сте виновни, но куката ви е искала пари, за да ви пусне без последствие - това е много важно!

 

В такава ситуация акта става на две парчета, куката ви гледа на кръв и сипе огън и жупел, но общо взето си оставате само със стреса и нервите, без да горите от към точки и кинти - няма нормална кука, която да придвижи така подписан акт нагоре, защото това значи да започне разследване срещу него по оплакването ви, а докато трае то куката ще изпише пет кофи мастило и ще го свалят от служба, като за времето на разследването няма да му върви и заплатата :)

 

Друг хак - ако сте пили, но малко (в смисъл не ви личи особено), и ви спрат и имате основателна причина да си мислите, че ще ви проверят за алкохол - когато куката се приближи до колата, бъркате в жабката и вадите едно стограмово патронче какъв да е алкохол и го лисвате на екс и то така, че куката да ви види, а ако ви видят и двете куки - още по-добре. След това дори и да се запънат да ви пишат акт за шофиране в нетрезво състояние, гъза да си съдерат не могат да докажат, че сте шофирали наистина пил - да, пил сте алкохол, но не сте шофирали пил, пили сте алкохола след като са ви спрели куките и те с очите си са ви видяли, след което изобщо не сте имали намерение да шофирате, щели сте да оставите колата (ако сте сам) или спътника ви е щял да поеме волана (ако е трезвен той де) :)

 

blah blah blah...

 

Ти карал ли си автомобил някога и сблъсквал ли си се с някоя от описаните ситуации, освен "на хартия"? Участвал съм в няколко катастрофи, единият път като водач на МПС, другите пъти като пътник, писали са ми няколко фиша и акта. Мога да ти кажа че тези "хакове" могат да ти свършат работа само ако играеш GTA на компютъра. Традиция е този който се заяжда с полицая да изяде големия х*й. Златно правило е да не спориш с полицая, освен ако си 100% невинен, но не виждам как ще се измъкнеш със следните детски измишльотини "да одариш 100гр водка пред него, и да му кажеш абе аз не съм пил, ей сега пих, тук си зарязвам колата, няма да карам аз". Виж ако бяхме във второ отделение в детската градина, можеше и да се вържа.

Link to comment
Share on other sites

blah blah blah...

 

Ти карал ли си автомобил някога и сблъсквал ли си се с някоя от описаните ситуации, освен "на хартия"? Участвал съм в няколко катастрофи, единият път като водач на МПС, другите пъти като пътник, писали са ми няколко фиша и акта. Мога да ти кажа че тези "хакове" могат да ти свършат работа само ако играеш GTA на компютъра. Традиция е този който се заяжда с полицая да изяде големия х*й. Златно правило е да не спориш с полицая, освен ако си 100% невинен, но не виждам как ще се измъкнеш със следните детски измишльотини "да одариш 100гр водка пред него, и да му кажеш абе аз не съм пил, ей сега пих, тук си зарязвам колата, няма да карам аз". Виж ако бяхме във второ отделение в детската градина, можеше и да се вържа.

Link to comment
Share on other sites

blah blah blah...

 

Традиция е този който се заяжда с полицая да изяде големия х*й. Златно правило е да не спориш с полицая, освен ако си 100% невинен, но не виждам как ще се измъкнеш със следните детски измишльотини "да одариш 100гр водка пред него, и да му кажеш абе аз не съм пил, ей сега пих, тук си зарязвам колата, няма да карам аз". Виж ако бяхме във второ отделение в детската градина, можеше и да се вържа.

 

 

blah blah blah

 

традиция е този, който се накъква като види полицай, да изяде и големия х*й... Ако им мрънкаш като ученичка и получаваш тремор като видиш стоп-палка - ще ти пишат актове и фишове докато си жив и то защото дишаш... Твой проблем - карай си я както си знаеш, който има акъл в главата и топки да се изрепчи на кука ще се оправи, който няма и не му стиска - да плаща актове. Толкова е просто. :D Трябва да има и от двата вида, нали? Иначе куките щяха да умрат от скука.

Link to comment
Share on other sites

Мене са ме спирали 7-8 пъти тая година вече 4 пъти за привишена скорост 2 пъти за преминаване на червено и 1-2 пъти без колан (не ме питайте как имам още книжка и аз незнам :D ). Един път с 120км по бул. България и просто незнам как не ми взе книжката дори не ме глоби(не съм му пускал кинти) имал съм късмет, няколко пъти са ме спирали да си направят душевен кеф с мен димек да се гаврят има куки дето са изкючително груби ама кво искаш като имате предвид че 95% от ченгетата са комплексирани селяни. признавам че в повечето случай бил виновен ама тва не им дава никавко право да се дъжат все едно съм имал сексуални отношения с жена му. Абе куките да го Д...Т

Link to comment
Share on other sites

ама тва не им дава никавко право да се дъжат все едно съм имал сексуални отношения с жена му. Абе куките да го Д...Т

 

От къде знаеш, как се държи кука, с жената на която си имам сексуални отношения? :huh:

Link to comment
Share on other sites

От къде знаеш, как се държи кука, с жената на която си имам сексуални отношения? :huh:

Образно се изразявам да добиете престава, искам да кажа че куките винаги са в гадно настроение и се държат все едно си им длъжен. Недей се вързвай буквално за думите ми.

Link to comment
Share on other sites

Образно се изразявам да добиете престава, искам да кажа че куките винаги са в гадно настроение и се държат все едно си им длъжен. Недей се вързвай буквално за думите ми.

 

Не се връзвам, ама и ти не си прав. Постави се на негово място за момент... за колко пари работи, семейство гледа и храни, да не смятаме безкрайните нощни смени... а да и трябва да се разправя с разни отворковци, дето никой от тях не е виновен, пък и да е, гледа как да извърти нещата, че да не е.

Как няма да са постоянно нервни? Ма ми се иска да видя, какво щеше да стане ако ги нямаше тея смотаняци униформени по улиците. Наистина обаче има някви супер раздразнени, които прекаляват МНОГО! За пример един мач на Левски с нз си кой и всичко около стадиона само куки, със шлемове и палки. И минавам аз от там и един ми вика - мини по горната улица. Минавам аз и от там друг ми вика - не от тука, а от там. После един ми вика, абе от там бе... (въртяха ме в кръг общо взето) и ми стана смешно и му викам "абе пич, вие сте се побъркали тука бе" и той почна да се смее. Обаче другия дето беше с него се ядоса и ми вика "Я ела тука ве, на кой ще говориш на "БЕ" ве, ти уважение към органите на реда нямаш ли, бау, бау, бау..." зе да лае яко. И ми стана супер смешен и викам на първия - "Ваксиниран ли е? Да не ме ухапе, я го вържи." И той почна да се смее, а оня - див и щастлив. Пяна по устата му излезе :lol: Ама тоя пекания го бутна на страна и зе да го укротява и ми каза да бягам бързо :D

Link to comment
Share on other sites

blah blah blah

 

традиция е този, който се накъква като види полицай, да изяде и големия х*й... Ако им мрънкаш като ученичка и получаваш тремор като видиш стоп-палка - ще ти пишат актове и фишове докато си жив и то защото дишаш... Твой проблем - карай си я както си знаеш, който има акъл в главата и топки да се изрепчи на кука ще се оправи, който няма и не му стиска - да плаща актове. Толкова е просто. :D Трябва да има и от двата вида, нали? Иначе куките щяха да умрат от скука.

 

Е горко ти ако си мислиш че ще се оправяш като бабаит с полицаите. А ако се "оправяш" от време на време с тях "като ученичка" си е твой проблем. Не съм косясал бабаит метъл, който незнае друго освен две и две, и че бялото не е бяло, а черното не е черно (тип темерут), така че нямам проблеми с органите на реда. Интелигентния начин да решиш проблема в собствена полза винаги е бил най-добрия вариант, и него гледам да използвам в такива ситуации. А като гледам изказванията, ти използваш горепосочените "два вида", да не си умират от скука куките, предполагам?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...