Jump to content
BulForum.com

Съвет за нова пералня


Mepk

Recommended Posts

Старата пералня мой набор, дълги години се грижише за чистотата на дрехите ми :love но дойде време да се пенсионира и да намери спокойствие в каруцата на някой мангал. Тъй като нямам идея за постиженията в съвременната перална индустрия моля за съвет каква да избера.

Спрял съм се на следната: CANDY C2 085

Заслужава ли си парите ? Впечатления от магазин Технополис??

Link to comment
Share on other sites

Бегай далече от тая Candy, пълен отврат са като марка. Правят боклуци които се развалят 2-3 пъВи в годината и сега като спестиш пари и вземеш по-евтиното после ще ти излезе по-скъпо. Отгоре на това Candy нямат качествен сервиз в Пловдив, демек само ще ти взимат парите и после(след 3-4 месеца) хайде пак на ремонт.

Питал съм човек който работи в сервиз, най-добрите перални са тези без регулируеми обороти, тоест тези с фиксираните примерно 400/800, защото точно този контролер на оборотите много често сдава багажа.

Като марка бих те ориентирал към Gorenje, не са и скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Ето го и моето предложение http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09014561

Аз си купих точно тази преди нова година.Цената в Технополиса беше 630лв.В търговийте може и още по евтина да е. Бих те посъветвал да не си взимаш пералня под 1000об/мин. , а този Аристон е супер тих.Ще чуеш само водата , дори центрофугата няма да разбереш кога е почнала и свършила. Освен това имат много добра сервизна база...

Link to comment
Share on other sites

Казаха ми че казана не трябва да е от карборан ами от инокс, квото и да значи.

За сега съм се спрял на този аристон и на тази горенйе, но никъде не пише от какво е изработен казана..

Коя да избера бе деба banghead.gif

Link to comment
Share on other sites

Това което мога дати дам кaто съвет е да си вземиш пералня с горно зареждане ако ти позволява маястото иначе имам добро мнение за марката WHIRLPOOL

Link to comment
Share on other sites

за канди въпроса седи така : допреди 3-5 години правеха много добри перални , ама сега вече наистина са голяма отврат - направени са едва да изкарват гаранцията и често не могат....

за горното зареждане - верно е, с двоиното окачване на барабана се осигурява доста устоичива работа откум механиката ама е малко нетрадиционно за БГ

Казан от Карборан - никога! това си е една пластмаса , която изискава специализирани инструменти за евентуален ремонт ( на лагери) и ха си сбъркал - ха си пукнал казана и тогава ела да видиш...

 

Слава богу че ремонта на перални излезе от моите служебни задължения :)

Link to comment
Share on other sites

... иначе имам добро мнение за марката WHIRLPOOL

Абсолютно съгласен :punk Аз съм много доволен от тази марка,имам такава,на 6-7 години е вече и никви ядове :love Между другото,най-добрите перални са Miele,AEG и Bosch...Miele в българия съм срещал само 2-ра употреба,но си струва парите отвсякъде,AEG и Bosch са малко грознички и ръбати но са железни,само добри неща съм слушал за тях :) WHIRLPOOL-а едно време беше филиал на Филипс,правят ги в Европа...

Link to comment
Share on other sites

Така за незнаещите горнозареждащите перални са по нестабилни и тропат от тези със страничен капак, обяснението е много просто, лесна математика. Просто центъра им на тежест(на тези със горно зареждане) е по нагоре от земята спрямо тези със странично зареждане което дначи че(тези със горно пълнене) са по нестабилни на вибрации които сес създават с голяма амплитуда точно при центруфугирането на пералнята(когато се изцеждат дрехите), или на български пералнята почва да бумти(като артилеристко оръдие 50 калибър) и да ходи из помещението.

Затова съветвам пича дето ще взима пералня да търси тази с най широка основа и най-ниска височина, тя ще бъде най-стабилна.

А за тези инокси и подобни всичко е пластмаса, отдавна казаните не се правят от неръждавейка или някакъв друг метал.

Link to comment
Share on other sites

Утре вече трябва да ходя да я купувам. Дайте съвет от къде!? Технополис добре ли е?

От Технополис е добре, но пералните който си посочил не са мн удачни при условие , че само за 30лв повече можеш да вземеш нещо с класи по добро -Ariston АVF-129. Това , че казана е от карборан , а не от неръждавейка/инокс/ не трябва да те притеснява , защото живота на пералнята обикновенно е доста по-кратък от този на казана, за това и всички големи производители преминаха само на карборан вече. Още веднъж те съветвам да вземеш този Аристон защото това е най-доброто на пазара в съотношение цена/качество/функций.

 

Успех с покупката

Link to comment
Share on other sites

Утре вече трябва да ходя да я купувам. Дайте съвет от къде!? Технополис добре ли е?

 

Моя съвет е ето ТОВА, миналата или по-миналата година си е взехме и майка е много доволна :lol: Малко повече от посоченото струва, но ако сложиш малко отгоре, ще си доволен според мен от покупката. Само, че наща е WHIRLPOOL AWM-8125 и е 1200 оборота, потърси си, както те посъветваха по-нагоре, няква пералня с повечко обороти ;) Успех с покупвака

Link to comment
Share on other sites

е трябва да те притеснява , защото живота на пералнята обикновенно е доста по-кратък от този на казана

ами то на казана нищо му няма и след 50 години :) само дето лагерите мапример се скапват доста рано , а ние ( повечето де ) не можем да си позволим засега да ги оправяме като в Германия да кажем - клъц на щепсела ( щом не работи ) и хоп пред входа на сградата.... :D

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка си купих тази:

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...7&cat=60&f=3669

евтина , здрава (надявам се) без много електроника която да се разваля. 800 оборота е съвсем достатъчно, и без това цветното пране се пере на по малко. Чакам всеки момент да ми я доставят.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка си купих тази:

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...7&cat=60&f=3669

евтина , здрава (надявам се) без много електроника която да се разваля. 800 оборота е съвсем достатъчно, и без това цветното пране се пере на по малко. Чакам всеки момент да ми я доставят.

Хубавото й е само , че е с 6кг вместимост. Иначе 800об/мин са крайно недостатъчни за пералня 2006г.

Аз всяко пране го пера на 1200об и не знам защо си мислиш , че са им много на цветното пране. Прегледай инструкцийте и ще видиш , че само пухени неща, пердета и др. претенциозни тъкани искат по-малко обороти.

Но ти си знаеш най-добре, сигурно си имаш причини да си я взел, така че да си я ползваш със здраве дълги години.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка си купих тази:

http://www.technopolis.bg/big_prod.php?off...7&cat=60&f=3669

евтина , здрава (надявам се) без много електроника която да се разваля. 800 оборота е съвсем достатъчно, и без това цветното пране се пере на по малко. Чакам всеки момент да ми я доставят.

 

и аз съм с GORENJE, модела е WA 1384 ML и го ползвам от около 1 година - ниамам никакви забележки просто.

 

Със здрве да си я ползваш

Link to comment
Share on other sites

10x :)

За оборотите крайното решение беше на майками. Тя заяви че и без това не обичала да пуска много центрофуга. Аз бях за модела с 1200apm.

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е по време на работа да не се вижда вода в барабана?

 

Пич много се тревожиш, остави пералнята да си върши работата, кажи как е като шум, с тия 800 оборота би трябвало да не се усеща центрофугата ако си в същата стая.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да не отварям нова тема, съживих тази.

Я кажете как е положението с тази техника в момента.

"триумя" се между Zanussi, Elektrolux i Brandt. Ясно ми е че като цени са доста различни, но дано се намери някой да каже парите, евентуално дадени за последната марка дали си заслужават стоката която се получава. А за първите две, ако някой ползва такава дайте мнение моля.

Моделите на който съм се спрял са Elektolux i ZANUSSI . За Бранд не можах да намеря нито модели нито нищо из нашето интернет пространство.

Link to comment
Share on other sites

Не ща да давам съвети, защото всеки си има различни изисквания относно техниката, която ползва....само ще споделя, че имам пералня, която "върти" с повече от 1000 оборота, но практиката ме е убедила, че всичко което е над 800 оборота просто няма никакъв смисъл - дрехите излизат еднакво сухи и на 700-800 оборота, и на 1300 оборота. Според мен има други по-важни неща за функционалността на една пералня отколкото някакви супер обороти на центрофугата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих те посъветвал да си вземеш някое горение нямат грешка имаме едно от 3 години до сега не е дало никакъв дефект

Link to comment
Share on other sites

И аз така бях си решил в началото, да си взема Горение, но новите им 6кг модели никак не ми харесаха. Т.е. леко са занижили качеството на пръв поглед, пералнята изглежда що годе добре, но на цена от 500-550лв, получаваш напълно автоматична пералня на която не можеш да коригираш нищо по програмата, нито температура, нито обороти на центрофугата. И трябва да четеш книгата всеки път докато запомниш на коя програма какви са параметрите. Определено ми се иска повече tweak възможности ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И аз така бях си решил в началото, да си взема Горение, но новите им 6кг модели никак не ми харесаха. Т.е. леко са занижили качеството на пръв поглед, пералнята изглежда що годе добре, но на цена от 500-550лв, получаваш напълно автоматична пералня на която не можеш да коригираш нищо по програмата, нито температура, нито обороти на центрофугата. И трябва да четеш книгата всеки път докато запомниш на коя програма какви са параметрите. Определено ми се иска повече tweak възможности ;-)

 

Аз като си говорихме ти казяах взимай Brandt и това си е .......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Същият въпрос три години по-късно :)

Предполагам, че нещата на пазара доста са се променили за това време. Ако има хора с впечатления, нека споделят какви са добрите варианти за около 500 лв.

Разгледах из Техномаркет и засега съм се спрял на това: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09052813

Доколкото съм чувал, важно е барабанът да е от неръждаема стомана, а не карборан.

При оборотите не са ми много ясни нещата - каква е разликата между 800 и 1000 примерно?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...