Jump to content
BulForum.com

User Bars


Recommended Posts

E-e-e, мерси много. Както казват хората "Евала!" :) Аз вече не ви плюя както виждаш ;)

А-а, ЕВил, аз чак ся видях, че си го оакал :) Ский кво пише на надписа от картинката, ский кво си написал ти с белите букви. А-то е излишно ;) Оправи го ако ти се занимава и ако ще го правиш бутни и едно FAN отзад, да се знае все пак....хората може да си помисля, че свиря там :)

Хах верно, правил съм го виж кога сега го оправям.

 

megadeath0jd.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Хахах, случвало ли ви се е да се сетите за нещо толкова елементарно, че да не можете да разберете как не сте се сетили по-рано? Ето, няма да коментирам, само ще ви покажа моята идея: bar23fv.gif

Link to comment
Share on other sites

Eто го и новото ми попълнение:

staticxfan3ty.png

Както и едно мое "ултра-авторско" изпълнение:

oldclassicsfan4ya.png

 

P.S. Идеята на Legor4o e интересна и ми хареса :laughing: Може и аз да се пробвам със сливането нa юзър баровете в един :punk

 

P.P.S. Направих едно 'барче за една от любимите ми групи "The Offspring":

theoffspringfan1qw.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Хахах, случвало ли ви се е да се сетите за нещо толкова елементарно, че да не можете да разберете как не сте се сетили по-рано? Ето, няма да коментирам, само ще ви покажа моята идея: bar23fv.gif

 

Можеш ли да ми направиш и на мен такова обаче с моите user bars. :)

Link to comment
Share on other sites

Еми и на мен ми хареса идеята на Legor4o,затова и аз си направих компактна версия на всичките ми "user bar"-ови творения:

 

allbars10fps1xh.gif

 

P.S. @Legor4o ,ти по колко кадъра си слагал в секунда,слагал ли си някакви ефекти,защото моето стана бая голямко със солидните 20 кад/сек (~570 KB :lol: )

 

Поправка: направих го с 10 кад/сек,вие кажете дали е добре :P

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни как става това.Имам на компа Macromedia Flash 8,но нямам никаква идея как се работи с нея.

 

П.П.Може и на ЛС да не спамим темата :)

Link to comment
Share on other sites

Не, защо, полезно ще е за всички! Аз го направих с Adobe ImageReady, много е лесно. Отваряте фотошопа, правите си нов документ с големина колкото един бар. После отваряте всичките барове. Копирате ги и ги пействате в новия документ, така че да станат на отделни слоеве (layers) После триете слоя background, защото не ви трябва кадър с чисто бяло :) Дотук трябва да имате документ с бая layers, като всеки layer е един бар. Сега кликате на edit in ImageReady. Там вече window > animation. Сега в това прозорче горе вдясно на стрелкичката и избирате make frames from layers. Така всеки бар ви става отделен кадър. Сега избирате първия бар/кадър и го копирате, после слагате копието накрая (т.е. първият и последният кадър са един и същ) Избирате пак първия кадър и давате долу в менюто tween. Задавате му next frame, 15 кадъра ще са достатъчни, отдолу има отметки на всичко. Избирате следващия кадър с бар и правите същото и така докато не съедините всички. Сега остава тайминга. 1ви и последен кадър са по 1 секунда, всички пълни барове са по 2, а всичко между тях е на no delay. Горе в прозорчето с картинката избирате optimized, изчаквате да се генерира и преглеждате анимацията за евентуални проблемчета. Ако няма избирате file > save optimized as... > .gif Толкоз :)

 

@Water4o_bg: нямаш проблем, ей сега ще ти го пратя, за 3 минутки работа е :)

Edit: water4o9nw.gif Поздрави! :)

 

@aUR0Ra: ами ти видя ли моето колко е? :) 580 КБ :) Пробвах и с повече барове, ама забавяше отварянето на форума и го разкарах.

 

@asd: Спокойно братче, и аз нямам понятие как се баца с него :)

 

П.С. Бреййй, много :)-та много нещо...

Link to comment
Share on other sites

Бравос!Ето го духа на истинкия "фотошопист" :D Тук стана малко като Young Designer,ама си е полезно да ги знаят тия "basics" хората!Само така :pun

 

Промяна:Все пак не мисля,че трябва да ги правиш по 2 сек. отделните барове ,защото според мен никой няма да си играе да зяпа по ~30 секунди в подписа ти :D Става по-плавно и красиво наистина,но това беше лично мнение :)

Link to comment
Share on other sites

Бравос!Ето го духа на истинкия "фотошопист" :D Тук стана малко като Young Designer,ама си е полезно да ги знаят тия "basics" хората!Само така :pun

 

Промяна:Все пак не мисля,че трябва да ги правиш по 2 сек. отделните барове ,защото според мен никой няма да си играе да зяпа по ~30 секунди в подписа ти :D Става по-плавно и красиво наистина,но това беше лично мнение :)

Еее, малко реклама никога не вреди :punk Баровете ги правя по 2 секунди, защото една приятелка се оплака че няма време да ги разгледа (то защото има много за гледане...), иначе си прав :)

Link to comment
Share on other sites

Ъммм...по принцип ,за да е по нагледно(ако имаш много в подписа)се огражда с черна линийка по краищата с моливчето и с кръглия "Marquee tool" обхващаш горните два ъгъла до към средата на целия бар и го пълниш с бяло,после намаляш видимостта(Opacity) и получаваш отблясък :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ъммм...по принцип ,за да е по нагледно(ако имаш много в подписа)се огражда с черна линийка по краищата с моливчето и с кръглия "Marquee tool" обхващаш горните два ъгъла до към средата на целия бар и го пълниш с бяло,после намаляш видимостта(Opacity) и получаваш отблясък :lol:

Допълнение и лека поправка:ограждаш не с моливчето, а като натиснеш ctrl + a, за да избереш всичко и после дадеш select > modify > border > 1 pix. След това просто взимаш кофата с черна боя и нацелваш селекцията. Става по-бързо, отколкото с моливчето. Ето сега и допълнението: по принцип пикселните шрифтове се четат по-добре при малък размер, от този, който си избрал. Потърси в гугъл pixel fonts и би трябвало да ти излезат бая. Избираш си някой (големи не са много красиви), сваляш го. инсталираш си го и като си направиш следващото барче правиш надписа чисто бял с pixel font и големина 8-9 точки. За по-красиво после му слагаш stroke от blending options с черен цвят и големина 1 пиксел. Толкова :)

 

Едит: сега като се замисля няма нужда да се мъчиш с кофата, а просто изпълни едно select > fill > избираш си черно на нормален моуд :)

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая и аз се хванах да си направя един(естествено благодарение на Legop4o :punk ).Вижте ми подписа.Всички барове излезнаха 1Мб общо :laughing: .Много ме радва първото "Zombie Killer" :devil

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая и аз се хванах да си направя един(естествено благодарение на Legop4o :punk ).Вижте ми подписа.Всички барове излезнаха 1Мб общо :laughing: .Много ме радва първото "Zombie Killer" :devil

Хубаво е станало, макар че ми писна, докато ги изгледам всичките :) Единствено можеше накрая да направиш още един туийн, за да не прескача внезапно от последното на първото (това е и целта на копирането на последния кадър и преместването му накрая с половин дължина)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е станало, макар че ми писна, докато ги изгледам всичките :) Единствено можеше накрая да направиш още един туийн, за да не прескача внезапно от последното на първото (това е и целта на копирането на последния кадър и преместването му накрая с половин дължина)

Аз пък зашо ли останах с впечатлението,че съм сложил :bgrin: .Иначе си направих и аватар,ама е много голям-500kb и не иска да мми го сложи :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Ето ги и мойте .

Ubuntu.gif

За юзърите на убунту .

TheAstoundingWolf-ManBanner.gif

За почитателите на тоя комикс .

WolfTeamBanner.gif

За феновете на тази игра .

:tongue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Към кого мога да се обърна за да ми направи един такъв User Bar който като натисна в/у него да ми отваря интернет старница? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ето го и поредното ... не ги правя уникални , ама на мен ми харесват .

InuzukaKibaBanner.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...