Jump to content
BulForum.com

Имам бърза нужда от съвет


Midex

Recommended Posts

Първо (за модераторите)....обикновено не правя подобни простотии като тази - да отварям цяла тема със заглавие "Помагайте, че оплесках нещата....", но случаят е спешен, а съм нов в торентите, което не изключва да съм потърсил и други решения, преди да пусна тази тема...

;)

 

Значи...отскоро свалям неща от един руски торент. Дайте идея как да си вдигна бързо ratio-то, понеже днес видях, че тракерът е пратил съобщение:

You have 5 days to higher your share ratio, read the rules to see Ghat your ratio must be.

If your share ratio is too low after these 5 days you will be banned permanently!

Съобщението е от преди 2 дена, което ще рече, че ми остават още 3 дена.

Какво не правя както трябва? След като си изтегля файла по всички правила не натискам finish, нито затварям клиента (BitTornado), а го държа отворен поне 10-тина часа. Да, ама почти никой не тегли от мен....чат пат някой се включва за малко и явно това е крайно недостатъчно за ratio-то ми. Знам, че някой ще ми каже "- Изтегли нещо, дето го теглят повечето хора"....да, ама това е много относително, защото торентът е със специализирана информация, която се обновява и попълва всеки час. Там няма филми, МР3-ки, игри и т.н. и аз не мога да знам на кой какво най-много ще му притрябва. Другият вариант - качването на собствени файлове също отпада, защото изискванията за скорост на upload са такива, че трябва да съм поне на 'сребърна' тарифа, че да ме пусне да кача изобщо нещо.

Много държа да остана вътре и затова всяка информация, която може да ми бъде от полза е добре дошла, а аз на първо време смятам да изтегля един голям файл, да го оставя отворен и следващите 3 дена да не тегля нищо друго.

Благодаря ви предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Единственото решение, за което се сещам е да дадеш сайта на тракера или самите торент файлове, които си свалил и можеш да сийдваш и някой от тук да ти направи услугата да ги сваля докато не ти се вдигне рейтинга..

 

EDIT: След кафето се сетих за нещо, което би ти помогнало за напред да нямаш такива проблеми: след като свалиш даден торент, това че го сийдваш поне 10 часа не е гаранция, че други ще го свалят през това време. Това което аз правя е да оставя клиента отворен докато не кача поне 70-80%(а в повечето случаи да кача поне 1 път това което съм свалил) от размера на файла. По този начин рейтинга ти няма да се извисява много много, но поне ще е приблизително 1:1 и не би трябвало да има такива оплаквания.. BTW бая раничко си я пуснал тая тема..

 

А добро утро на всички :)

Link to comment
Share on other sites

Няколко варианта има. Легални и нелегални. Има разни програми които лъжат тракера. Зависи колко си разбират от работата админите им. Другия вариант е да ти помогна със сийда. Пращаш ми някой от файловете и го пускам. Горния вариант някой да се регне и да сваля от теб също не е лош.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш някакъв файл, който го има в торента за сваляне, а ти го имаш от другаде, можеш да го пробуташ да се сийдва направо. Ако има някакви промени по файла в торента, обикновенно не са под 90 %. :) Това не се брои за много голяма измама. Поне за арената действа. ;) Иначе ако искаш наистина по нечестен начин да си качиш коефициента прочети това. Ама зависи до колко са се надъхали админите да следят за такива номера.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за съветите! Това за помощта от приятел ще отпадне като вариант, защото в оня торент са забранени нови регистрации. Единствено на 02 имаше за 24 часа свободни и аз тогава се шмугнах.

Май ща не ща ще трябва да мина на варианта, предложен от breakneck - нищо не губя....така и така след 2-3 дена ще ме баннат...Само не го разбрах в частта:

Ето и най-важното:на този клиент на който осъществявате даунлоад давате пропертис и там триете изцяло полето където е указан тракера.По този начин ви се отчита само уплоад от единия клиент,а на другия тракера е не отчита даунлоад,защото не е указан такъв

Единият ми клиент е BitTornado. Имам и още някакъв, но почти не го ползвам - BitTorrent. Къде е това пропертис , за което пише - в BitTorrent изобщо няма нищо, което да коригирам за всеки файл, а в BitTornado имам Detais->Info Hash & Announce Url - това ли е или да търся друг клиент?

 

П.П. А иначе нищо чудно и да следят, понеже има много подробна история меняща се в реално време за всеки потребител, до която всеки има достъп (дори и аз :P ), мога да видя всеки момент кой какво тегли или споделя, процентите му+ гигабайтите, IP-то му, откъде идва, постовете му във форума, клиента му....абе 101 неща и накрая има Report бутон, ако нещо не ми е харесало в него. А и пускат от време на време по някое предупреждение като това:

Folks! Don't register more than one account, it makes no sense :) If we'll find such an accounts, all of them will be deleted and IP will be banned. So, you will not be able to register on our tracker anymore. Respect rules and don't cheat :)

 

@netrootbg, ще го дръпна....направи ми впечатление, че повечето там ползват Кометата, а известна част - Azureus....

П.П.П. Изтеглих го....просто като гледам настройките направо се чудя защо досега съм си губил времето с предишните 2 клиента, като се има предвид, че BitTorrent може да сваля само до 3 файла едновременно, а няма никакви допълнителни настройки... :sick

Link to comment
Share on other sites

Bit Tornado и Bit Spirit до колкото знам имат проблем със сийда и не отчитат коефициент понякога. при мен тоя проблем го няма, но така съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш да изтеглиш торент с много лийчъри и малко сийдъри и след като свалиш 10-20 MB, да ограничиш скоростта на даунлоуд. Така практически само ще качваш и би трябвало ratio-то да се вдигне.

Link to comment
Share on other sites

Може да пробваш да изтеглиш торент с много лийчъри и малко сийдъри и след като свалиш 10-20 MB, да ограничиш скоростта на даунлоуд. Така практически само ще качваш и би трябвало ratio-то да се вдигне.

Да, това е идея, но аз минах по по-лесен начин. Изнамерих всички от БГ, дето са се регнали там и пратих по един request да теглят само от мен. 4-5 човека се отзоваха, но тъй като съм на достъпна, upload-ът ми е доста нисък и изчислих, че оставащите 2 дена няма да ми стигнат да кача достатъчно ratio-то. И точно тук изникна най-лесния начин - българинът си е тарикат и наш'те хора на 02.10 (когато имаше свободни регистрации за 24 часа) взели, че си регнали по няколко акаунта за всеки случай. И ми предложиха един такъв резервен акаунт, тъй че спасих положението. Благодаря на всички за съветите - сега съм с Кометата и разликата с предишните ми 2 клиента е огромна. :D

Case closed. :)

 

Edit:

А торент тракера след като не е за игри,музика и филми за какво е или ще се пзаи за да не се разбере кой какво и от къде дърпа?

Стига бе....това да не е "Досиетата Х"... :bgrin: Музикален торент, но не с музика, а с бази данни (библиотеки) за AKAI, EMAX и др. хардуерни и софтуерни семплери, а и други благинки дето топлят такива като нас, дето се занимаваме с това... :)

Link to comment
Share on other sites

А торент тракера след като не е за игри,музика и филми за какво е или ще се пзаи за да не се разбере кой какво и от къде дърпа?

Link to comment
Share on other sites

Абе да беше казал напрво че тракера е ТОЗИ да ти дам направо акаунт,ама нали сме потайни :P

Ей...изкарахте ме направо главния конспиратор... :bgrin: ....просто не съм мислел, че тоя торент представлява интерес за повечето тук, а и нали си имаме родния "twins" :D

 

Edit:

Абе да ти кажа много малко свестни тракери остават незабелязани,колкото до интереса-винаги ще го има...Колкото по-малко хора го знаят,толкова по-малко пиъри,помисли върху това като поискаш помощ nex time... :unsure:

Да бе така е....абсолютно си прав, но в случая темата беше насочена най-вече за спасяването на собствения ми за*ник, та затова говорех по принцип, който важи за всички тракери. А наистина не мислех, че някой може да му е интересно какво има там....ето в момента напр. тегля "Golden Ears" 2+Gb RAR с обширен материал на английски. Съмнява ме изобщо някой от съфорумците да вземе да тегли гигабайтови книги със строго специализирана тематика....още повече, че по малкото подобни специализирани теми, които съм срещал в нашия форум си вадя извода, че има-няма 5-6 човека (знам ги по имена), които са навлезли малко по-навътре в тази материя. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ей...изкарахте ме направо главния конспиратор... :bgrin: ....просто не съм мислел, че тоя торент представлява интерес за повечето тук, а и нали си имаме родния "twins" :D

Абе да ти кажа много малко свестни тракери остават незабелязани,колкото до интереса-винаги ще го има...Колкото по-малко хора го знаят,толкова по-малко пиъри,помисли върху това като поискаш помощ nex time... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...