Jump to content
BulForum.com

Може ли да оцелее любовта,ако няма достатъчно пари


Mila

Recommended Posts

Днес сутринта гледах "Сблъсък" и темата беше почти такава. Всички участващи се съгласиха, че поставеният въпрос означава дали една жена може да обича достатъчно дълго мъжа, ако той не осигурява достатъчно пари (поканените участници на ринга бяха 4 жени - 2 срещу 2). Всички, естествено, бяха от София, и всички се съгласиха, че 600 лева не са достатъчни за нормален живот, т.е. от тази сума надолу се смята, че парите не са достатъчно.

 

Защитничките на отговора "да" твърдяха, че щом и жената може да изкарва пари, когато при мъжа се появят финансови проблеми, жената трябва да помага, докато той си стабилизира работата или си намери друга, ако я е загубил или ако бизнесът му е пропаднал.

 

Привърженичките на отговора "не" смятаха, че ако финансовия крах на мъжа продължи повече от 1-3 месеца, любовта изстива, защото липсата на пари я убива.

 

Който е гледал предаването, знае резултата от гласуването, който лично мене ме учуди. Затова и пускам темата, понеже ми е интересно какво мисли младата и перспективна част от Пловдив :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Пф,Боже,къде се поставя любов и пари рамо до рамо?! :confused Това е тъпо...

Мила,ами явно тези,които са били в Сблъсък са били тип 'кукла барби,на която не й стигат паричките никога' ;) .Много мразя такива,да се чудиш ако някой ден останат без пари дали ще оцелеят.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Хммм...няма да пиша мнение по въпоса, защото нещата са толкова зависещи от много други фактори, че според мен би трябвало да се действа според ситуацията. Само един пример ще изтъкна - тръгнах с един мъж когато получаваше 200 лева и го зарязах когато получаваше около 1000. Наскоро зарязах един, който работеше в една от най-големите финансови фирми в Чикаго. Има и още. С една дума - ако не е "човек" и не ме уважава и обича - fuck off!!!

Link to comment
Share on other sites

Любовта не може да се свързва с парите по каквито и да е критерий според мен и една връзка не може да съществува само от някакви материални блага,или пари,тя не може да бъде искренна,чиста това е губене на време защото ти не си щаслив а само заради лукса не може да се живее.А колкото до парите един умен и знаещ човек не може да бъде беден,той притежава качества,които ще измисли решение за всяка ситуация и не би допуснал да се стигне до такова положение Следователно по моята логика бедните хора са глупави и марзеливи,а никой не иска до него да е някаква утрепка,която само да лентяйства и да се губи времето.

Link to comment
Share on other sites

И парите имат значение в някои връзки, защото се получават скандали, ако липсват...Ако връзката и тогава се задържи, значи наистина можем да говорим за любов :) :love

 

Интересно ми какви са били резултатите от предаването.

Link to comment
Share on other sites

Абе да ви кажа, като нямаш пари за билет за автобуса и ходиш пеша на срещите и срещите ви са или у някой от двамата или правите едни и същи разходки всеки път... не е много на добре, говоря от личен опит. Да не говорим да нямаш 40 стотинки за един евтин презерватив... Да нямаш пари едно цвете да й купиш, да отидете някъде на топло... Съкс. Така че, колкото и да не ги обичам парите, все пак са си фактор, имайте предвид, че все пак съм анти-материалист, но не съм чак толкова кон с капаци да не си давам сметка за шибаната необходимост от пари. Ами идва рожденния й ден. Ами сега? Разбира се, тя няма да се разсърди, че единствения подарък, който й нося е к#ра ми...Не бе, хич! Айде помислете преди да пишете превъзнесените постове за величието на любовта. Само любов не може да се яде...

Link to comment
Share on other sites

Парите движат света. Това си е ясно от много време. Ама определено не са от най-голямо значение в една връзка, ако наистина има любов. Тогава винаги се намира начин хората да избегнат скандала за купените "боклуци" и за липсата на пари за дриги неща. В тези ситуации хората си правят сметка как да разполагат с финансиите си, така че това да не е повод за да се разделят.

Link to comment
Share on other sites

И аз гледах днес част от "Сблъсък" и си мислех да пускам същата тема, но Мила ме е изпреварила :)

Аз не мога да дам точен отговор, защото различните хора имат различни приоритети в живота. За мен лично парите никога не са били водещи, но същевременно нямам нищо против момичета със Ситроен C4 и апартамент в Бояна :)

Link to comment
Share on other sites

В университета имаме един асистент със заплата 250лв. Аз взимам толкова без да работя, а той как се справя, незнам. На толкова жени се въртят около него и колежките все се сучат, а не е някакъв неземен красавец.

Лично по въпросът нищо немога да кажа, с пари, без пари мен никой не ме обича.

Link to comment
Share on other sites

Първо аз мисля,че любовта не съществува и второ парите не са всичко на света,но ако не са на първо място то те са на второ или трето :bgrin:

Лично за мен най важното в парите е това,че те правят независим.

Да станеш например известна актриса в Холивуд трябва да платиш висока цена.ЕТО ВИЖТЕ е пък за някои безкрупулни това е нищо.

Link to comment
Share on other sites

ще се въздържа от коментар,щото ще ме изядете с парцалите ;)

но когато бедността се промуши под вратата,любовта излита през прозореца,или нещо от сорта беше!повече няма да говоря! ;)

Link to comment
Share on other sites

ще се въздържа от коментар,щото ще  ме изядете с парцалите ;)

но когато бедността се промуши под вратата,любовта излита през прозореца,или нещо от сорта беше!повече няма да говоря! ;)

Материалистка, такава... :angry1 А къде остана духовната любов :wub:

Link to comment
Share on other sites

Ако липсата на пари я убие, тва за мен не е любов...

:punk
Мила,ами явно тези,които са били в Сблъсък са били тип 'кукла барби,на която не й стигат паричките никога' ;) .Много мразя такива,да се чудиш ако някой ден останат без пари дали ще оцелеят.... :unsure:

Поне 2те от тях не бяха от този тип, intense, макар че едната беше млада (19 г.) и много красива :)

 

. С една дума - ако не е "човек" и не ме уважава и обича - fuck off!!!

:) И аз така мисля.

 

А колкото до парите един умен и знаещ човек не може да бъде беден,той притежава качества,които ще измисли решение за всяка ситуация и не би допуснал да се стигне до такова положение Следователно по моята логика бедните хора са глупави и марзеливи,а никой не иска до него да е някаква утрепка,която само да лентяйства и да се губи времето.

Точно тази беше логиката на мацките, които поддържаха тезата, че любовта може да издържи финансови затруднения.
И парите имат значение в някои връзки, защото се получават скандали, ако липсват...Ако връзката и тогава се задържи, значи наистина можем да говорим за любов  :)  :love

 

Интересно ми какви са били резултатите от предаването.

Да кажа ли резултатите? Хайде още малко мнения да чуем преди това :)

Абе да ви кажа, като нямаш пари за билет за автобуса и ходиш пеша на срещите и срещите ви са или у някой от двамата или правите едни и същи разходки всеки път... не е много на добре, говоря от личен опит. Да не говорим да нямаш 40 стотинки за един евтин презерватив... Да нямаш пари едно цвете да й купиш, да отидете някъде на топло... Съкс. Така че, колкото и да не ги обичам парите, все пак са си фактор, имайте предвид, че все пак съм анти-материалист, но не съм чак толкова кон с капаци да не си давам сметка за шибаната необходимост от пари. Ами идва рожденния й ден. Ами сега? Разбира се, тя няма да се разсърди, че единствения подарък, който й нося е к#ра ми...Не бе, хич! Айде помислете преди да пишете превъзнесените постове за величието на любовта. Само любов не може да се яде...

Хей, хей, хей, ниско самочувствие ли виждам тука? Ай стига бе, ти ли не знаеш, че блага във Вселената има достатъчно, трябва само да напипаш най-добрият начин да си полезен на хората и да не блокираш изобилието, което може да тече към тебе? :blink:

 

В университета имаме един асистент със заплата 250лв. Аз взимам толкова без да работя, а той как се справя, незнам. На толкова жени се въртят около него и колежките все се сучат, а не е някакъв неземен красавец.

Лично по въпросът нищо немога да кажа, с пари, без пари мен никой не ме обича.

Хмм интересен пич е този... ;)

 

Казваш, че тебе никой не те обича... А ти обичаш ли? Ама така, без да поставяш условия, каквото и да направи момичето... Заради това, че можеш да обичаш и това да те прави щастлив? Не е лесно наистина... Щото щастливия човек привлича другите като магнит :)

 

P.S.

farrell @ Sep 25 2005, 21:02 PM)

ще се въздържа от коментар,щото ще  ме изядете с парцалите wink.gif

но когато бедността се промуши под вратата,любовта излита през прозореца,или нещо от сорта беше!повече няма да говоря! wink.gif

*

Материалистка, такава... angry1.gif А къде остана духовната любов wub.gif

Материалистка, такава... :angry1  А къде остана духовната любов :wub:

Сигурно не е влязла в стаята изобщо :P Опит за майтап всъщност ;)

Link to comment
Share on other sites

Казваш, че тебе никой не те обича... А ти обичаш ли? Ама така, без да поставяш условия, каквото и да направи момичето... Заради това, че можеш да обичаш и това да те прави щастлив? Не е лесно наистина... Щото щастливия човек привлича другите като магнит  :)

Важното е дали тебе те обичат. Ако ти харесваш/обичаш някой, а той тебе не, тогава какво правим ???

Link to comment
Share on other sites

Важното е дали тебе те обичат. Ако ти харесваш/обичаш някой, а той тебе не, тогава какво правим ???

И е така, и не е съвсем... Теб да те обичат значи да искаш да получиш любов... Когато просто си готов да даваш, дори и когато не получаваш любов насреща, рано или късно ти се случва - виждаш Онзи/Онази, с които любовта е магия.

Link to comment
Share on other sites

И е така, и не е съвсем... Теб да те обичат значи да искаш да получиш любов... Когато просто си готов да даваш, дори и когато не получаваш любов насреща, рано или късно ти се случва - виждаш Онзи/Онази, с които любовта е магия.

:punk

 

---

С нетърпение чакам поуста на Gudo :)

Link to comment
Share on other sites

Тя липсата на пари не убива любовта пряко, а косвено - визирам семейните двойки. Когато няма пари за сметки, храна, или пък за да се издържа нормално детето ситуацията става напрегната, скандали, караници - изхода в повечето случаи сами можете да се сетите какъв е

Link to comment
Share on other sites

Мила, самочувствие си имам, малко/много - субективно е. Истината е, че повечето мъже се чувстват непълноценни, ако са финансово обременени. А финансовата обремененост също е нещо субективно - аз се чувствам така, като нямам пари за едното кафе. Други - като няма пари за лъскави каручки и наточени кучки... А ценности имам, и в безпаричния ми период (който общо-взето поприключи (идва студентския)) имах идеи, имах какво да правя и не съм прекарвал времето си в самосъжаление. Постигнах, даже и една псевдо-връзка имах и безпаричието не ме направи непълноценен в ничии други очи, освен в своите :)

Пак казвам - един мъж се чувства непълноценен, ако е обременен финансово. А това е способно да довърши една връзка, от там нататък си зависи от жената...

Но да попитам, без пари за какво семейство може да се говори?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...