Jump to content
BulForum.com

Open Fest 2005, Пловдив


Rangy

Recommended Posts

Започна актината работа по организрането на Open Fest 2005. Идеята на този пост е да се намерят доброволци за организацията на феста в Пловдив. В други градове също има активност (както винаги, понеже 2/3 от ИТ-то на България е в София те нямат проблеми с доброволците), т.е. накратко: и тази година ще има такова мероприятие.

 

Конкретно за нашият град (имам в предвид, че тази мрежа си е "чисто" пловдивска :lol:):

- търси се зала;

- търсят се спонсори - идеята е да се правят конкретни работи, а да не се дават пари "на ръка", въпреки че има спонсорски договор и всичко ще се отчита, както си е по закон. Повече инфо, ако някой се интересува ще пратя документите.

- търсят се лектори - идеята е лекциите да не бъдат чак толкова технически ориентирани, колкото пропагандни (в добрият смисъл). Може и чисто "hack" лекции, но вероятно аудиторията ще е по-потребителски ориентирана.

- търси се подкрепата на мадиите - който има познати журналисти и/или пишещи братя и съмишленици - да помага.

 

Това е накратко. Това съобщение в малко по-различен вид ще видите и на други форуми, не се сяпкайте :) Ако има желаещи да помагат, може да постват тук или в списъка discussion@fsa-bg.org (трябва да се запишете в него, не боли).

Link to comment
Share on other sites

Както се очертава ще мога да помогна с едната лекция. С подкрепата на още един човек от форума. Със сигурност ще мога да потвърдя до няколко дена. Обаче ми трябва дата на която ще се проведе защото се изисква доста подготовка за предвидената тема.

Link to comment
Share on other sites

Мога да се свържа с Мултимедиен център Интерспейс, стига да се знае точна дата. Предполагам, че ще приемат идеята с отворени обятия и ще помогнат с каквото могат.

Link to comment
Share on other sites

В същност ползвам FreeBSD, както казват въпрос на предпочитания.

 

Мога да представя практична лекция за исползване да ЦД базирани дистрибутиви.

Link to comment
Share on other sites

Засега е насрочена дата 29-30 Октомври 2005. Не вярвам да се смени, като се има в предвид, колко трудно се организира всичко :)

В LUG-BG има постната тема за помощ и лекции на феста. Както написах и преди - търсят се конкретни спонсори и организатори, не е задължително да се дават кинти.

Най-вече липсват хора, т.е. някой който да се заеме с нещата около феста в Пловдив.

За (мое) съжаление, тази година няма да мога да свърша нищо за пловдивската организация и затова моля за помощ.

p.s. Интерспейс са наши хора, ще помагат :)

Link to comment
Share on other sites

Първо да намерим място където ще се проведе, защото това е най-неясната и обвързваща част. После в един и същ ден ли ще бъде със Open Fest@Sofia. Ако не е, може да поканим някои от колоритните личности в open source матрицата да ни поприказват.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да си изясна какво точно се търси :) За място разбрах, но за място трудно мога да помогна. Мястото реално погледнато при всички положения ще иска пари. Щото трябва голямо помещение. Другото което ще трябва са компютри, монитори и интернет връзка. Лектори ще се съберат мисля. Ако пропускам нещо казвайте. Нека тези които са се заели с организацията да напишат конкретно от какво имат нужда за да може всеки да прецени с какво може да помогне. Щото така аз нищо не разбирам :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да си изясна какво точно се търси :) За място разбрах, но за място трудно мога да помогна. Мястото реално погледнато при всички положения ще иска пари. Щото трябва голямо помещение. Другото което ще трябва са компютри, монитори и интернет връзка. Лектори ще се съберат мисля. Ако пропускам нещо казвайте. Нека тези които са се заели с организацията да напишат конкретно от какво имат нужда за да може всеки да прецени с какво може да помогне. Щото така аз нищо не разбирам :)

Вярно, че в лошите случаи мястото ще иска пари, но ако има достатъчно доброжелателни студенти от техническите специалности, биха питали за някоя университетска зала. Компютри - дори един (в най-черна перспектива) с прожектор и екран върши работа, а това снощи установихме, че може да се осигури. Лектори ще се намерят, а като се направят 2 паузи, примерно за сближаване на колектива и денят ще стигне до поливане с бира ;)

Link to comment
Share on other sites

Ъм.. бих могъл да помогна ако трябва примерно нещо .. мрежа да се прекара.. да се инсталира някое друго линуксче..

 

Хм.. като се замисля бих могъл да се справя и с настройката на video streaming.. досега не съм го правил но мисля че е по силите ми. :)

 

Просто давам наоски. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Предложения за местата:

1.ПУ- сега и двете сгради са обновени.

2.Военният клуб - мисля, че хората ще се съгласят, като се има предвид, че и при тях вече навлизат модерните комуникации(а търсят и кадри ;) ).

3.ОМГ :)

4. СОУ Д.Матевски - там също имат интереси.

Link to comment
Share on other sites

Предложения за местата:

1.ПУ- сега и двете сгради са обновени.

2.Военният клуб - мисля, че хората ще се съгласят, като се има предвид, че и при тях вече навлизат модерните комуникации(а  търсят и кадри ;) ).

3.ОМГ :)

4. СОУ Д.Матевски - там също имат интереси.

 

Има преговори за новата сграда на ПУ, просто чакаме резултат (и някое рамо), затова не бързам да пиша.

Лично мнение за ДНА-молил съм ги за една постановка, нещо не вързаха, макар, че за компютри е малко по-добро положението.

За училищата - да помага младата отмяна :-)

Link to comment
Share on other sites

Сега отивам в ОМГ и едва ли ще успея да говоря с новия шеф (събота е ;)) ама ще видя какво мога да направя, тъй че имайте го също предвид.

Link to comment
Share on other sites

Сега отивам в ОМГ и едва ли ще успея да говоря с новия шеф (събота е wink.gif) ама ще видя какво мога да направя, тъй че имайте го също предвид. Ако стане нещо ще го съобщя в същия този пост xmas.gif

 

Shiro, ако не го намериш днеска аз мога да говоря с него. Предавал ми е 3 години и мисля, че ще успея да го убедя, а може и 2-мата да отидем :) .

Link to comment
Share on other sites

SiLvEr40: Начи неска говорих с Алина Сомова и тя каза, че в понеделник Старибратов ще е на лице. В 8:30 им почва оперативката. Предполагам ще си от полза ако доидеш, щото на мен той не ми е преподавал, а от връзкари нужда има винаги :) Радко (ако го знаеш) също има работа в МГ-то някъде преди 9, тъй че и той ще е подкрепа. Ако си навит ела някъде към 9 без 15 на кибика та да наливаме там. Бе направо в неделя щи пиша PM за окончателната уговорка.

 

Само искам да питам организаторите дали нямат вече нещо предвид (гледам ПУ-то а у ..) та да не я праим цялата тая работа напразно.

Салонът на МГ като цяло е добър избор .. предполагам явявалите се на Lan Party-та знаят как е :) Има място, столове бол, предполагам ще можем да ползваме прожекционния апарат, а и ако отпусне Старибратов можи би и компове.

Link to comment
Share on other sites

След последното ЛП Киро беше много ядосан, щото сме били надрали лака на пода. За мнението на Старибратов не знам, ама можете да го имате това предвид.

Link to comment
Share on other sites

Добрата новина е, че има осигурена зала и малко машинария за Open Fest 2005. :D

Време и място

 

Дата: 5 ноември 2005, събота (непотвърдена)

 

Място: ФМИ на ПУ (новата сграда). Зала за около 100 човека. Осигурени мобилен компютър, проектор, Интернет (Wi-Fi)

 

Нека ако някой има сериозно намерение да се изяви като лектор да пише в тази нишка, в discussion@fsa-bg.org листа или направо в уикито на OpenFest - Пловдив

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Е значи няма к`ва да се пъним за МГ-то така ли ? ;)

Какви теми сте избрали до сега?

 

Ами никакви.

Иначе си мисля, че е добре събитието да съвпадне със софийското - просто заради рекламната кампания. Ако не може да се ангажира залата за 29-30 октомври, тогава както дойде. То и без това няма друга възможност.

Link to comment
Share on other sites

Ами никакви.

Иначе си мисля, че е добре събитието да съвпадне със софийското - просто заради рекламната кампания. Ако не може да се ангажира залата за 29-30 октомври, тогава както дойде. То и без това няма друга възможност.

Опа има нещо по въпроса!!! Тук!!!

:pirate

Link to comment
Share on other sites

Място за 100 човека е недостатъчно, ще стане като на миналият "Ден на Линукс" в ПУ, ще се препълни с хора.. ако могат поне 2-ра аудитория да осигурят ще е по-добре.

Иначе ще има ли тениски със злобни пингвини, защото искам такава да си взема от някъде :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Поради съвпадане с друго събитие в ПУ, датата е променена на 12 ноември. Тъкмо ще има пингвини не само по компютрите, но и навън :)

Link to comment
Share on other sites

Датата е идеална ... тъкмо се разминава с Lan Party 4 което може да се използва като някаква реклама на Open Fest-а.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...