Jump to content
BulForum.com

Оптична зарибявка


Recommended Posts

men li4no tova me razbi i o6te ne moa mnogo to4no da si go obqsna kak stava

vsa6tnost to4kite sa 4-ri ama kato sam go editval sam go napisal gre6no nqma zna4enie to ne pre4i prosto se vgledaite v 4-te to4ki po sredata

Изключително елементарно. Когато един образ ти се запечата на ретината след продължително взиране - като затвориш очи го виждаш като негатив. А сега тази картинка я save-ни на компютъра си и със някаква графична програма (ACDsee 3.x има функция enhance) преобразувай картинката в негатив и ще видиш как става това.

А картинката, която дадох аз - принципа (предполагам) е следния, вероятно периферното зрение има някакво ограничение на образи, които може да обработи - по този начин, когато се концентрираш достатъчно, периферното зрение отслабва, при което сините точки стават единственото, което можеш да видиш с периферното си зрение. Когато загубиш малко концентрация - точката се появява.

Link to comment
Share on other sites

А т'ва е лудница. Супер зарибено. Обаче гадното е , че много бързо изчезват и като ги видя , че ги няма , все искам да погледна по-нагоре :)

Link to comment
Share on other sites

 

Hi jesus! Това пък е един от най-старите оптимчески трикове ама е як.

Link to comment
Share on other sites

men li4no tova me razbi i o6te ne moa mnogo to4no da si go obqsna kak stava

vsa6tnost to4kite sa 4-ri ama kato sam go editval sam go napisal gre6no nqma zna4enie to ne pre4i prosto se vgledaite v 4-te to4ki po sredata

С това ме връщате в младините ми :P . Когато бях в четвърти клас, едно листче с въпросната картинка се разкарваше из цялото даскало и се копираше наръка върху прозореца. Ех споменииии :love

Link to comment
Share on other sites

men li4no tova me razbi i o6te ne moa mnogo to4no da si go obqsna kak stava

vsa6tnost to4kite sa 4-ri ama kato sam go editval sam go napisal gre6no nqma zna4enie to ne pre4i prosto se vgledaite v 4-te to4ki po sredata

 

 

Хах :). Супер лудница, само че е старичко :). Това го знам от около 6 месеца , имаше го в датата :). И също така The`ScorpioN е прав, защото това се получава не много трудно ;). Трябва само да "запечаташ" в съзнанието си някакъв образ , както се получава с ефекта негатив ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Линка е объркан - оправи си го. Обаче третото наистина е много невероятно

 

При мен линка се отваря нормално. Третото наистина е доста странно.

Link to comment
Share on other sites

При мен линка се отваря нормално. Третото наистина е доста странно.

Ето какъв адрес опитва да отвори:

http://%5Bhttp//www.echalk.co.uk/amusements/OpticalIllusions/colourPerception/colourPerception.html

Link to comment
Share on other sites

Прав е човека. В поста си написал :

[url=http://%5bhttp://www.echalk.co.uk/amusements/OpticalIllusions/colourPerception/colourPerception.html]

(Огледай се в началото. Подсказка ;)

)И на мен ми го отваря, обаче след като се намеся. :) Иначе наистина и на мен третата най-много ми хареса. Все още се чудя как е възможно това. :blink:

 

А бе както и да е. Ето правилния линк.

Link to comment
Share on other sites

Много са яки и трите ситуации , обаче аз най много се кефя на първата - гледаш 2 квадрата с различен цвят и след малко като провериш , излиза че са с един и същ. :bgrin: :D

Link to comment
Share on other sites

men li4no tova me razbi i o6te ne moa mnogo to4no da si go obqsna kak stava

vsa6tnost to4kite sa 4-ri ama kato sam go editval sam go napisal gre6no nqma zna4enie to ne pre4i prosto se vgledaite v 4-te to4ki po sredata

Тва е супер яко.Някои има ли идея как се постига?

Link to comment
Share on other sites

вече е обяснено

 

еле 3тото е много лудо

наистина много добро попадение

Link to comment
Share on other sites

Тва е супер яко.Някои има ли идея как се постига?

 

Еми то си е написано, ама кой да види :angry:

 

Изключително елементарно. Когато един образ ти се запечата на ретината след продължително взиране - като затвориш очи го виждаш като негатив. А сега тази картинка я save-ни на компютъра си и със някаква графична програма (ACDsee 3.x има функция enhance) преобразувай картинката в негатив и ще видиш как става това.

А картинката, която дадох аз - принципа (предполагам) е следния, вероятно периферното зрение има някакво ограничение на образи, които може да обработи - по този начин, когато се концентрираш достатъчно, периферното зрение отслабва, при което сините точки стават единственото, което можеш да видиш с периферното си зрение. Когато загубиш малко концентрация - точката се появява.

Link to comment
Share on other sites

Ето една страница с още 50 оптически феномени. на всеки е написано какво да се прави, какво да се наблюдава и как се получава.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...