Jump to content
BulForum.com

spira4ki


pi4a

kakvi spira4ki imate  

118 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ами ... минимум 5 месеца трябва да искараш с тях. ама иначе разглобяваш накладките и гледаш дали има още феродо и така... :) най - добре е втория начин :beerchug

Ясно. Много благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Най обикновен VBR, които си вървяха с комплекта ми - рамка Meta Pro...

Никакъв проблем не са ми дали за 3тия вече сезон на моя Боклучко. От време на време си играя да ги донастроя... последния път, след купуването на новите аеро капли съм си играл около два-три часа, докъто постигна оптималния вариант. Може и грешно да е, но предпочитам предната ми спирачка да е по-слаба за да не може да блокира колелото. Знам какво се случва, когато предната ти спирачка захапе и срещата с паважа никак не е приятна, а при моите ърбан-ралита в София (не ползвам градски транспорт, личен бойкот) никак не се препоръчват такива изпълнения :)

След като сменя рамка и вилка и обтегач ще помисля и за спирачки. За сега тези ме устройват :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди няколко седмици си сложих V-Brake, но е невъзможно да я направя хем да не опира, хем да спира добре. Каплата не е напълно права, но е направо незабележимо. Предполагам, че не е това проблема. Обаче съм със старите ръчки (ако така им се вика), онея дългите. Доколкото успях да премеря хода на тези е около 1.7 см., а на късите е към 3 см. Въпроса ми е дали наистина е така, за да си купя от късите и да се оправи работата?

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко седмици си сложих V-Brake, но е невъзможно да я направя хем да не опира, хем да спира добре. Каплата не е напълно права, но е направо незабележимо. Предполагам, че не е това проблема. Обаче съм със старите ръчки (ако така им се вика), онея дългите. Доколкото успях да премеря хода на тези е около 1.7 см., а на късите е към 3 см. Въпроса ми е дали наистина е така, за да си купя от късите и да се оправи работата?

 

 

 

По скоро трябва да си поиграеш още с настройването на спирачката :)

Link to comment
Share on other sites

По скоро трябва да си поиграеш още с настройването на спирачката :)

Ами да, доста време съм отделял за това, но без забележителен ефект. Ся в момента не се опира (или поне не много) и като натисна на асфалт блокира, но не веднага и пак се върти малко в зависимост от вида на асфалта. Не че искам да стържа гуми, но аз така разбирам, че хваща добре. Иначе всичко е точно, гумичките са близо, при спиране се опират с цялата си площ. Трябва ми нещо по-стабилно. И без това карам почти без предна спирачка. Затова се чудих дали новите ръчки ще оправят работата.

Link to comment
Share on other sites

Може да е омазнено нещо, я шина я накладки :) или пък може спирачката да не е много хубава ;)

Не всичко е чисто. Доста пъти съм бърсал, с мокър парцал, дори със сапун, после подсушавам. А м/у другота когато е изчистено в началото хваща по-добре ама след известно време пак става както преди. Ама то това е нормално, предполагам.

Спирачката е Vuelta. Незнам колко е хубава ама е пластмасова.

Значи когато накладките са блозо хваща, но понеже каплата е малко крива опира. Късите лостчета имат по-голям ход и си мисля, че ще мога да ги нагласа, така че да не опират, но хода да стига за да стиснат яко.

Link to comment
Share on other sites

Попадна ми едно старо лостче и днес го сложих експерентално и разликата просто беше огромна. Въобще не могат да се сравняват двата вида. Въпреки, че спирачката въобще не беше настроена.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Как е възможно тея скапани къси лостчета да са такъв дефицит :angry1 . Намирам само алуминиеви целите лъскави и на едно място с лилави ръчки. Ще стоят ужасно на моето колело само в магазина на Лидер на моста на Герджика има някви останали само лява или дясна, пластмасови, ако има някви почти еднакви ще е хубаво, ама незнам дали ще ми продадат, защото ми казаха, че ги дават на разни велоремонти. Ама си имаха цена 1 лв/бр. И другия вариант е да си взема едни алуминиеви и да ги боядисам. Според вас ако ги боядисам целите дали там където натискам ще се изтъркат бързо? И тези лостчета разглобяват ли се, за да ми е по-лесно ако ще боядисвам само основата?

 

 

А ако някой може ли да ми каже магазин за части освен тези, за да проверя там:

 

Велоремонта и магазина блозо до 22 карата и у-ще Паисий Хелендарски

 

Магазина на Лидер по бул. Руски, май се води на моста на Герджика

 

Един малък магазин на другия край на Руски (към гарата)

 

Велоремонта и сервиза до паркинга до стадион Пловдив

 

Магазина в една уличка успоредна на бул. 6-ти септември, близо до коно Фламинго и май някъде наблозо е компютърната зала Екстрийм

Link to comment
Share on other sites

Ами къде забрави Тандема при Чачо. И дъртите срещу Пожарната. Скоро гледах в Марица-та обява на нов веломагазин на ул. Данаил Николаев. Тука в Кичука на бул. Данаил Николаев е магазинчето на младежа ;) от Спринт. В завода (Макском) също се продават някои нещица. На Брезовско шосе в комплекс Тракия е склада на Балкан, има и разни чарколаци. На Гладстон срещу Космос е малък представител на Спринта.

Сигурно някой ще допълни ;)

 

Ауу, лошо, лошо, що така обиждаш колегията в мтб-бг.цом.

 

Само не разбрах - ти Държиш да си купиш пластмасови лостчета ли? А мини да пробваш някой път заден лост Тектро с 203 на 465 и предна Хоун с 203 и лост Деоре, па тогава бегай за пластмаси.

Link to comment
Share on other sites

Ами къде забрави Тандема при Чачо. И дъртите срещу Пожарната. Скоро гледах в Марица-та обява на нов веломагазин на ул. Данаил Николаев. Тука в Кичука на бул. Данаил Николаев е магазинчето на младежа ;) от Спринт. В завода (Макском) също се продават някои нещица. На Брезовско шосе в комплекс Тракия е склада на Балкан, има и разни чарколаци. На Гладстон срещу Космос е малък представител на Спринта.

Сигурно някой ще допълни ;)

 

Ауу, лошо, лошо, що така обиждаш колегията в мтб-бг.цом.

 

Само не разбрах - ти Държиш да си купиш пластмасови лостчета ли? А мини да пробваш някой път заден лост Тектро с 203 на 465 и предна Хоун с 203 и лост Деоре, па тогава бегай за пластмаси.

Ами аз проверих това, което знам. А това Чачо къде точно се намира.

 

Ами тея от мтб-бг.цом някои от тях само глупости пишата и се заяждат. Аз питам нещо, а те почват да умуват разни простотии и се чудят за какво да се хванат.

 

Не, аз не държа да са плстмасови, а държа да изглеждат добре. Просто на моето колело на което освен курбелите и задните спици всичко друго му е черно не върви на сложа някви бели лостчета и затова обмислям да си боядисам едни алуминиеви, ама незнам какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Не, аз не държа да са плстмасови, а държа да изглеждат добре. Просто на моето колело на което освен курбелите и задните спици всичко друго му е черно не върви на сложа някви бели лостчета и затова обмислям да си боядисам едни алуминиеви, ама незнам какво ще стане.
Вече трети ден се чудя дали изобщо да коментирам това, което си написал.

Моля те, сложи някоя друга снимка на байка си, за да се ориентираме за визията му.

Link to comment
Share on other sites

Вече трети ден се чудя дали изобщо да коментирам това, което си написал.

Моля те, сложи някоя друга снимка на байка си, за да се ориентираме за визията му.

Ами колелото ми по принцип е пълен боклук - Ultra Proton. Но доста от частите по него са сменени, а скоро престои и слагане на прена вилка с амортисьор. Снимка ся нямам възможност да сложа, щото нямам цифроф фотоапарат. Ама ако можеш да си го преставиш твърда рамка, май е 21", долната част е от подебелите. И освен курбелите и задните спици, които споменах има някой друг метален елемент напр. обтегачи, гайки на кормилото, оси. Има и жълти лепенки.

Иначе кое точно в моите думи те озадачи?

Link to comment
Share on other sites

@Corp

я виж това , за тез пари по - добро едва ли ще намериш, и спирачките ще ти спират много по добре

Да, това е просто супер. Доста бих искал такива лостчета Deore, обаче не съм склонен да дам 20 лв + 4-5 доставка :unsure: .

Link to comment
Share on other sites

Да, това е просто супер. Доста бих искал такива лостчета Deore, обаче не съм склонен да дам 20 лв + 4-5 доставка :unsure: .

 

 

 

 

има такива лостчета и в Пловдив, не е нужно да си поръчваш по интернет :) май на руски, при Чачо имаше такива...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...