Jump to content
BulForum.com

spira4ki


pi4a

kakvi spira4ki imate  

118 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

xmz, pak opirame do vyprossa sena ka4estvo!

ima v-brake/visokite serii na shimano xtr, lx/ koito spirat PUTI po - dobre ot niskite klasove na diskovite spir4ki pka na shimano/br 475/ ?

 

za da spira edin v-brake dobre e neobxodima adski prava 6ina, i dobri kalotki! s tazi kombinasiq moje da spre6 po-dobre ot redisa diskovi spira4ki! /promax primenrnooooo/ Plusa na VBR - to e 4e ne zagrqva!

 

inace az sum s diskove i si mi slujat dobre! :love

 

p.s. pone za sega :woot

Link to comment
Share on other sites

.....

ima v-brake/visokite serii na shimano xtr, lx/ koito spirat PUTI po - dobre ot niskite klasove na diskovite spir4ki pka na shimano/br 475/ ?

 

za da spira edin v-brake dobre e neobxodima adski prava 6ina, i dobri kalotki! s tazi kombinasiq moje da spre6  po-dobre ot redisa diskovi spira4ki! /promax primenrnooooo/ Plusa na VBR - to e 4e ne zagrqva!

....

Добре де... някаква съществена разлика в начина на спиране има ли?

 

Аз съм със Shimano SB-C051 VBR и много яко свирят гумите на асфалта. Не съм карал колело с дискови спирачки и затова питам :)

Link to comment
Share on other sites

Мойто колело е Аполо и в началото имаше предна дискова......обаче-е-е-е.....тая дискова имам чувството, че не само не спира......ми сигурно дори колелото ускорява! Пъ-ъ-ъ-ълен боклук. Мъчих се няколко месеца с нея и накрая си ръгнах една V-Brake на Shimano, която си работи перфектно засега. Вдига се колелото на предна дори гума дори когато съм седнал на седалката, а аз не съм от най-леките :D Но иначе едни дискови (хубави) наистина са за предпочитане и ако имах излишни 200 кинта веднага бих си сложил едни, ама....

Link to comment
Share on other sites

Ееее добре де... и какво им е хубавото на скъпите дискови спирачки? Какво ще спечеля, ако си ги ложа? Аз и с тези си оставям гумите по асфалта.

Link to comment
Share on other sites

Ееее добре де... и какво им е хубавото на скъпите дискови спирачки? Какво ще спечеля, ако си ги ложа? Аз и с тези си оставям гумите по асфалта.

 

ami tova ve4e si zavisi izsqlo ot teb! ti ako iska6 moje6 i da si sloji6 kraka v/u gimata direktno i pak da spre6!

 

a na vuprosa kakvo e predimstvoto na diskovite spirak4e otgovora e sledniq: pri xubavite modeli se trusi kombinasiqta medju minilamo usilie vyrxu spir4noto lost4eto/onova deto stiskate za da sprete/ i maksimalnata sila na ramenata!!!

ima modeli Avid bb7 primerno/mexani4na diskova spira4ka/ v kominasiq sus 203 mm rotor, koito biqt/ ili sa na ravno/ s moite xidravli4ni Magura Julie :unsure:

 

a za 200 lv moje6 da si vzeme6 ne6to xubavo ama 2ra ruka :woot

Link to comment
Share on other sites

ami tova ve4e si zavisi izsqlo ot teb! ti ako iska6 moje6 i da si sloji6 kraka v/u gimata direktno i pak da spre6!

............

 

Този номер го правх като бях на 10г. :D

 

............

lost4eto/onova deto stiskate za da sprete/ i maksimalnata sila na ramenata!!!

ima modeli Avid bb7 primerno/mexani4na diskova spira4ka/ v kominasiq sus 203 mm rotor, koito biqt/ ili sa na ravno/ s moite xidravli4ni Magura Julie

За какви "рамена" става въпрос?

На мен ми се струва, че цялата работа е за гъзария.

И какви са тия ротори, какви са тия хидравлични Magura Julie :) абе човек, ти колело ли караш или космически кораб? :)

 

Ще съм ти много благодарен, ако обясниш малко по-подробно за какво става въпрос. 10х

Link to comment
Share on other sites

xmz, po-skoro mu vikam bager! :)

 

sega seriozno: rotor=disk

ramoto e tova ne6to, koeto se xva6ta na ramkata/vilkata/! 1 bvr ima 2 ramena! ot lqvo i ot dqsno! za ramentata sa zavanati kalotkite! /kalotka=gim4ki kakto obi4ate da im kazvate/ i tova e sqlata rabota!

 

v 1 spira4a iziskva da e makimalno "leka"s smisal da raboti lesno i da ne se iziskva da q stiska6 s 2te si ryse!!!

 

tuk 6te is nameri6 pove4e info no tova e s dve prikazki

 

 

http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/...34688a1e1d65d14

 

http://www.eshop-gorgona.com/catalog/index...?cPath=31_68_70

 

http://www.eshop-gorgona.com/catalog/index...?cPath=31_68_69

Link to comment
Share on other sites

Я погледни в сайтовете,които е дал if_pif колко струва една дискова спирачка :D За 30 кинта хич няма да е хубава тая спирачка,или ще се разпадне или ще спираш с много усилия

Link to comment
Share on other sites

На 26 цоловото съм с диск,а на 28'' съм с vbr's. На V-brake пише едно "DEORE"... :D

A познайте от кои съм по-доволен :P

Link to comment
Share on other sites

Аз днеска бях в "LIDER" и видях,че едната дискова спирачка струва 30 лева :)

 

xaxa! tova e ili LOGAN ili PROMAX! karal sum s promax okolo polovin meses dokato mi dokarat drugata! ako iska6 da si kupuva6 skara na koqto da si izp4e6 ne6to v planinata - za teb e! zasili se s 60 "spri" s neq i si gotov! skarata e najejena - slagaite mruvkite!!!!!!! :love :lol:

 

На 26 цоловото съм с диск,а на 28'' съм с vbr's. На  V-brake пише едно  "DEORE"... :D

A познайте от кои съм по-доволен :P

 

ami ne moga 4esno kazano! po prinsip DEORE e mnogo ka4estveno no zavisi ot kalotikite i t.n. colaja na gumata v slu4aq nqma zna4enie! a i zavisi ot diska :woot

Link to comment
Share on other sites

карам с VBR .... доволен съм, спират добре. Искам да питам някой използвал ли е Brake Shoes ?!? И ако има такъв какви са му впечатленията.

Link to comment
Share on other sites

Аз днеска бях в "LIDER" и видях,че едната дискова спирачка струва 30 лева :)

 

 

ako iska6 kupi si taq spira4ka za 30 kinta, i ela da vidim dali toq disk 6te spira po dobre ot moq v-brake...

edin ot daskalo kara s takiva diskove i spira ot ediniq krai na igri6teto do drygiq...

e tva ako e spira4ka....evala mu kaji

 

MyOwnSummer Публикувано на Jun 3 2005, 13:51 PM

Ееее добре де... и какво им е хубавото на скъпите дискови спирачки? Какво ще спечеля, ако си ги ложа? Аз и с тези си оставям гумите по асфалта.

 

 

kvo im e hubavoto li?

1. v mokro vreme spirat po dobre ot VBR

2. kato cqlo po skupite modeli pak spirat po dobre ot po evtinite diskovi i ot VBR

3. 6tom spuska4ite polzvat diskovi spira4ki po 500-600 broikata... qvno ima razlika dali 6a kara6 sys spira4ko ot 30 leva <--- xaxaxa i spira4ka ot 300...

 

"Аз и с тези си оставям гумите по асфалта." Emi celta na spiraneto ne e da ostavi6 gumata na asvalta ami da spre6 vyzmojno nai byrzo bez da surka6... pyk i za tova horata sa izmislili prednata spira4ka... natiska6 i neq i pak moje6 da spre6, e stiga da ne prekali6 sys stiskaneto na lost4eto 4e togava stava lo6o :wacko:

Link to comment
Share on other sites

snolp,Jun 5 2005, 11:17 AM]emi moite spira4ki sa takiva .... po princip sa hubavi ama trqbva da se izbarat :)

 

 

Kvo iska6 da kaje6.... da si zema edni da karam ako ne mi haresat da gi vyrna i taka dokato ne si namera takiva deto mi haresat li?????

 

pi4 nali tam v nqkoq druga tema ti bqh dal edin syvet.... izpylni go

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...