Jump to content
BulForum.com

spira4ki


pi4a

kakvi spira4ki imate  

118 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Интересно ми е защо някой колела( минаващи за квалитетни) имат диск отпред и vbr отзад. Ако дискът е по-добър би трябвало да се сложи отзад.Така че си правете изводи що за стока са подобни дискове.

Link to comment
Share on other sites

;)

snolp,Jun 5 2005, 10:07 AM]Vuelta USA ... не са много хубави

 

wow! kolega az za SPIRA4KI Vuelta ne sum 4uval! Vij karal sum 2 godini ssus takiva 6ini! bog da gi prosti gorki4kite!

 

Интересно ми е защо някой колела( минаващи за квалитетни) имат диск отпред и vbr отзад. Ако дискът е по-добър би трябвало да се сложи отзад.Така че си правете изводи що за стока са подобни дискове.

 

 

samo 1 ne6to iksam da znam! VIE 4ETETE LI KAKVO SE PI6E? AKO BE6E PRO4EL PREDI6NITE 5 -6 POSTA NA MUXATA 6TE6E I SAM DA SI OTGOVORI6 NA VYPROSA! po princip koga se spira s goqlma skorost nomera ne e da si spiri zadnata guma vse edno si dal 20 vl na nqkoq ot 6iker maala.! za edno dobro, vyrzo spirane e neobxodima dobbra predna spi4akA! tq kato te vdigne i zadnata ti guma e na 1 metyr ot zelqta kakuv e smisala da ima6 tam diskova?!#!@! :pirate

 

ina bike-ove bez zadna, ama bez predna ... ne sum vijdal! inace pak si zavisi kakuv stil kara6! i donqkude pak vsi4ko e za pari!

Link to comment
Share on other sites

Абе аз малко офтопик за вас flextype няма ли , човек дори и да иска да научи нещо , няма да може да разбере нищо от постовете ви .. :wacko: :punk

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще ме убедиш,че предната спирачка е по-важна от задната.Особено при спускане.Между другото всички веломеханици регулират така лостовете,че при едновременното им натискане първо да се задейства задната спирачка.

А от постовета на Мухата,пак не разбрах защо потенциално по-добрата спирачка не се слага отзад.Въпросът не е в суркането на гумите,защото подобно би станало и с диск.

Link to comment
Share on other sites

А,знаеш ли,може вече да слагат ABS и на спирачките за байкове :D Но наистина ще е интересно да се обоснове някой,защо по-добрата спирачка трябва да е предната.if_pif,ако решиш да го правиш ти,опитай да го напишеш на кирилица,защото със сегашното ти писане имам огромни затруднения-сбъркани букви+латиница и става нещо неразбираемо

Link to comment
Share on other sites

при натискане на задната спирачка, колелото започва да спира. тялото ви увлечено от инерцията, а и самото колело се накланя напред -> задната гума леко се повдига -> че колкото и да си натискаш задната спирачка самото спиране няма да е толкова ефективно (показател за това е суркането на гуми). ето защо самото спиране се извършва и с двете спирачки, ако предното блокира и започне да сурка .. стават опасни неща, все пак си на две колела (губиш баланс и т.н.). самото суркане износва гумата, а това е от значение при положение, че сносните такива започват от 20-30 парчето нагоре.

не разбирам нищо от автомобили, но доколкото съм чувал .. спирането при колите е подобно, и самите спирачки се регулирали така, че спирачното усилие в предните колела да е по-голямо.

Link to comment
Share on other sites

A няма ли вероятност при по-рязко спиране,след катъо предната спирачка е по-добра,да изхвърчиш и съответно да се приземисх като талпа по лице?

pi4a,ква е връзката на тази тема с педалите?

Link to comment
Share on other sites

nqkoi zne li kakvi sa tezi pedali ,pitam tuk za6toto ne zna kade drugade da  zdam vaprosa

обувката ти прави контакт с тях на "щрак".И няма мърдане.Недай боже да трябва да спреш внезапно-падаш си барабар с колелото :D

Link to comment
Share on other sites

A няма ли вероятност при по-рязко спиране,след катъо предната спирачка е по-добра,да изхвърчиш и съответно да се приземисх като талпа по лице?

pi4a,ква е връзката на тази тема с педалите?

 

Ima taka opastnost, i to golqma , no kato svikne6 na spira4kata tazi opastnost namalqva... :wir

Link to comment
Share on other sites

A няма ли вероятност при по-рязко спиране,след катъо предната спирачка е по-добра,да изхвърчиш и съответно да се приземисх като талпа по лице?

 

Ми сигурно си забелязал, че имаш лост, който има определен ход. Не е някакъв прекъсвач дето е само On/Off. Натискаш толкова, колкото да не паднеш. На мен лично ми е адски смешно някви като почнат да се оплакват, че предната им спирачка била опасна. Познавам хора, които даже са си махнали жилото на предната спирачка, за да не паднат..... :wir Шантава работа...или по-скоро глупава. Малко по-напред някой обясни за пренасянето на тежестта при спиране. И по-принцип ако спирането е агресивно, в смисъл да намаляваш скоростта си бързо, е сравнително трудно предното колело да блокира, поне на асфалт или пък да те изхвърли. Относно ефективността - според мен няма разлика дали ще имаш дискови или нормални спирачки ако се касае единствено за ефективност. Защото гумите имат определено "количество" сцепление с пътя. Ако по-лошата спирачка е в състояние да премине тази граница, то оттам нагоре просто няма абсолютно никаква разлика с какво спирачно усилие разполагаш.

Link to comment
Share on other sites

Принципно съм забелязал,че има лост и знам как действа.,но ти по никакъв начин не обоснова твърдението си,защото в поста си си противоречиш.Просто не започвай толкова агресивно да отговаряш при зададен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли ще ме убедиш,че предната спирачка е по-важна от задната.Особено при спускане.Между другото всички веломеханици регулират така лостовете,че при едновременното им натискане първо да се задейства задната спирачка.

А от постовета на Мухата,пак не разбрах защо потенциално по-добрата спирачка не се слага отзад.Въпросът не е в суркането на гумите,защото подобно би станало и с диск.

 

vij sega nai-dobroto spirane spored men e FRONT MANUAL! pravi se taka:

1.stiska6 silno prednata taka 4e da te vdigne MNOGO

2.iznasq6 sqlata tejes otzad./dimek zadnika ti da se opre v zadnata guma/

3. prez otpuskane ili po-silnoi stiskane regulira6 kolko visoko si vidga6 zadnta guma!

 

DVIJENIETO NA KRAKATA TRQBVA DA TI E SVE EDNO KLQKA6 VYRXU PEDALITE! INACE 6TE POSLEDVA

 

 

A няма ли вероятност при по-рязко спиране,след катъо предната спирачка е по-добра,да изхвърчиш и съответно да се приземисх като талпа по лице?

pi4a,ква е връзката на тази тема с педалите?

 

KOETO SE NARI4A '4OVKA!'

 

при натискане на задната спирачка, колелото започва да спира. тялото ви увлечено от инерцията, а и самото колело се накланя напред -> задната гума леко се повдига -> че колкото и да си натискаш задната спирачка самото спиране няма да е толкова ефективно (показател за това е суркането на гуми). ето защо самото спиране се извършва и с двете спирачки, ако предното блокира и започне да сурка .. стават опасни неща, все пак си на две колела (губиш баланс и т.н.). самото суркане износва гумата, а това е от значение при положение, че сносните такива започват от 20-30 парчето нагоре.

не разбирам нищо от автомобили, но доколкото съм чувал .. спирането при колите е подобно, и самите спирачки се регулирали така, че спирачното усилие в предните колела да е по-голямо.

 

to4no taka si mislex da vi go obqsnq i az! ako se zagedate nqma kola otpred da e s barabani a ot zad s diskove primerno!

 

ako i ot pred i ot zad sa diskovi - ot pred rotorite sa po-golemi!

 

da ne govorim 4e edno ot nai-vajnite ne6ta za edna diskova e samata ventilasiq na diska! kato na kolata! kato zagree ne spira dobre! tova se postiga prez po-golqmi rotori!

moite naprimer sa 180 otpred i 160 otzad! :pirate

Link to comment
Share on other sites

10x,o6te edno vapros4e tazi vilka http://www.eshop-gorgona.com/catalog/produ...products_id=443  moje li da se sloji na sprint apolon ot 2004g

най-вероятно ще може,щом модела ти е от 2004.За съжаление нищо не знам дали ще си паснат размерите,но вече има и преходници,така че ще може

Link to comment
Share on other sites

най-вероятно ще може,щом модела ти е от 2004.За съжаление нищо не знам дали ще си паснат размерите,но вече има и преходници,така че ще може

10x

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...