Jump to content
BulForum.com

eMule


tankis

Recommended Posts

Като клик-неш два пъти на някой твой download от Transfer ти излизат всички source-ове. Ако има някой, който да е с иконка като тази: untitled1zo9.jpg значи той е с БГ IP.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

доколкото разбирам това е малко на късмет, тъй като user-ите се виждат само в опашката за теглене, но не и в резултатите при "търсене"-то

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Като отида на "Търсене" и ми покаже резултатите и графите "Наличност"(по-голямото число ли да търся и този файл да си сваля) и "Пълни източници"(по-големия или по-малкия % да гледам) ... ?

Link to comment
Share on other sites

Като отида на "Търсене" и ми покаже резултатите и графите "Наличност"(по-голямото число ли да търся и този файл да си сваля) и "Пълни източници"(по-големия или по-малкия % да гледам) ... ?

 

гледаш availability да е най-голяма стойност, а complete sources според мен не е от такова значение, освен ако не е 0%. освен това, в повечето случаи, когато наличносттта е "синя", стойноста на пълния източник в % е близка до 100 или поне е над 50 и няма чак толкова голямо значение колко са процентите. може и по-бавно, но ще се свали :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

напоследък често се случва мулето да се откачи от някой сървър и да не може после да се свърже с него. ... а преди не ставаше така т.е. автоматично си се връзваше след дропене. в log-a е посочена следната причина - No valid servers to connect in server list found

някакви идеи?

 

п.п. ръчно става, но не и автоматично (Reconnect on loss)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам малък проблем!Вчера си свалях без проблем, но днес не мога?!Когато се свързвам към някои сървър ми изписва:

Your port is not reachable!

Интересното е, че никакви настроики на firewall или на еМule не съм променял?Някои може ли да ми каже как да си реша проблема?

Четох във форума за портовете и не става с никои от посочените, нито с налучкване?!

Link to comment
Share on other sites

Имам малък проблем!Вчера си свалях без проблем, но днес не мога?!Когато се свързвам към някои сървър ми изписва:

Your port is not reachable!

Интересното е, че никакви настроики на firewall или на еМule не съм променял?Някои може ли да ми каже как да си реша проблема?

Четох във форума за портовете и не става с никои от посочените, нито с налучкване?!

 

не че би помогнало или съм го пробвал при проблем, но все пак ... пробва ли да преинсталираш и да затриеш всичко свързано с мулето от регистрите?

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах го наново и отново ми дава проблема с порт-а, но за сметка на това, не знам как но си свалям.. ?! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

някой знае ли какво става с тея сървъри? ползвам eMule, но повечето от "добре познатите" нещо изчезнаха и т'ва тея дни :huh:

трудно се конектвам към другите ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

значи имам проблем с Low ID-то (който ползва eMule знае, че т'ва определено не е много добре за връзването към другите пиъри т.е. трябва да е High ID). та, преди няколко дни инсталирах нов хардуер на машината (един тв тунер) - драйвери, програми, та дори в Network Connection се появи някаква връзка "Microsoft TV/Video Connection" :huh:

в момента каквото и да праввя не мога да получа High ID. ползвам защитната стена на XP-то, там съм позволил въпросните портове за TCP и UDP, дезактивирвал съм я, сменял съм портовете, не съм зад рутер ... но нищо.

някакви предложения?

Link to comment
Share on other sites

Напоследък май има някви проблеми мулето! И аз от няколко дни имам Low ID и то без никва причина но тва не ми се отразява кой знае колко и свалям нормално.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък май има някви проблеми мулето! И аз от няколко дни имам Low ID и то без никва причина но тва не ми се отразява кой знае колко и свалям нормално.

това "нормално" значи, че сваляш както преди, така ли? т.е. със същата скорост ... щото по принцип можеш да сваляш и да свалят от теб, но със значителни "загуби". под загуби имам в предвид броя на пиърите, които успяват да се вържа директно към теб - оттук и по-малко източници за сваляне.

 

а проблемите със мулето се дължат на следното - http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=128468

Link to comment
Share on other sites

Ами свалям с от 30 до 50 кб. като съм окраничил на 90 кб. Тоест нормално свалям щото повече от 60-80 кб. не съм дигал никога а и мисля че е невъзможно освен ако не си ползвал само мулето през целия си живот и имаш доволни точки към 2 милиона юзъри :D

 

Edit: Ето малко статистика;)

 

 

eMule v0.48a Статистика [http://emule-project.net]

 

Качени данни: 341.14 ГБ

Свалени данни: 137.41 ГБ

 

 

Сваляне

Скорост на сваляне: 48.58 КБ/с.

Средна скорост на сваляне: 22.11 КБ/с.

Мак. скорост на сваляне: 87.87 КБ/с.

Макс. средна скорост на сваляне: 22.11 КБ/с.

 

 

Качване

Скорост на качване: 13.78 КБ/с.

Средна скорост на качване: 11.80 КБ/с.

Макс. скорост на качване: 20.12 КБ/с.

Макс. средна скорост на качване: 11.80 КБ/с.

Link to comment
Share on other sites

От дванадесет дни съм LowID. Никога преди не съм имал тези проблеми, освен след много дни логване, когато нещо се сбъгва и ме пуска low. Тогава хоп рестарт и - готово. Всичко се оправя. Сега положението е перманентно зле. Евроком явно филтрират портове или са си оцапали настройките на рутера, което ме съмнява. Ползвам EMule от много време и знам отлично, че да си с LowID e УЛТРА зле! Не мога да ползвам адекватно програмата вече. Благодаря ви, Евроком! Много скоро и "чао" ще ви кажа...

Link to comment
Share on other sites

От дванадесет дни съм LowID. Никога преди не съм имал тези проблеми, освен след много дни логване, когато нещо се сбъгва и ме пуска low. Тогава хоп рестарт и - готово. Всичко се оправя. Сега положението е перманентно зле. Евроком явно филтрират портове или са си оцапали настройките на рутера, което ме съмнява. Ползвам EMule от много време и знам отлично, че да си с LowID e УЛТРА зле! Не мога да ползвам адекватно програмата вече. Благодаря ви, Евроком! Много скоро и "чао" ще ви кажа...

 

имам същия проблем с ID-то. не съм на евроком обаче.

Link to comment
Share on other sites

От дванадесет дни съм LowID. Никога преди не съм имал тези проблеми, освен след много дни логване, когато нещо се сбъгва и ме пуска low. Тогава хоп рестарт и - готово. Всичко се оправя. Сега положението е перманентно зле. Евроком явно филтрират портове или са си оцапали настройките на рутера, което ме съмнява. Ползвам EMule от много време и знам отлично, че да си с LowID e УЛТРА зле! Не мога да ползвам адекватно програмата вече. Благодаря ви, Евроком! Много скоро и "чао" ще ви кажа...

и при мен е така, но не съм на евроком, въпреки че съм пак с кабелен модем - на dcc.

 

http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=129931

 

btw на какъв порт ползвате мулето?

Link to comment
Share on other sites

и при мен е така, но не съм на евроком, въпреки че съм пак с кабелен модем - на dcc.

 

http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=129931

 

btw на какъв порт ползвате мулето?

днеска като го пуснах мулето и си беше High ID

на тези портове го ползвам:

TCP 29762

UDP 48997

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Абе не съм много запознат със сърварите на емулето ама има ли БГ такива ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Напоследък (от около месец) забелязах, че на моето муле му е трудно да поддържа конекции. Свързва се с юзърите и си започва да даунлодва нормално, но докато свали 1-2 МБ, скоростта пада до нула и връзката прекъсва. Смяната на портове не помага. Някой друг има ли същия проблем или някаква идея на какво може да се дължи?

Link to comment
Share on other sites

Напоследък (от около месец) забелязах, че на моето муле му е трудно да поддържа конекции. Свързва се с юзърите и си започва да даунлодва нормално, но докато свали 1-2 МБ, скоростта пада до нула и връзката прекъсва. Смяната на портове не помага. Някой друг има ли същия проблем или някаква идея на какво може да се дължи?

 

Ами дължи се на това че чакаш на опашка и когато ти дойде реда при някой друг потребител теглиш известна част от него , после другия и другия и така докато свалиш проклетията дето дърпаш ;) Колкото повече пиъри има толкоз по бързо сваляш. Има неща дето съм ги свалял от месеци от 4-5 пиъра , а има такива дето от 1 съм го свалял за няколко часа. Аре ходи разбери как стават тия неща :) И като имаш в предвид че я ползвам от 100 години вече тая програма.

 

Друго което е че и аз имах проблем с портовете и на края преинсталнах мулето от зор ама пак същата работа. След 2 месеца се оправи самичко. А може и доставчика да ги е филтрирал поради няква причина :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...