Jump to content
BulForum.com

eMule


tankis

Recommended Posts

Не си ме разбрал. Много добре знам как работи мулето. Става дума за друго - че напоследък не мога да сваля от един потребител повече от 1-2 МБ, без да прекъсне връзката. А в повечето случаи е даже по 300-500 кБ. Конектва се и започва да сваля с нормална скорост, само че после скоростта постепенно намалява, докато стигне до 0, и прекъсва. Впрочем, същото се отнася и за ъплоуда. Та се чудех дали и други са забелязали подобно нещо.

Иначе и аз подозирам, че може да е от доставчика. Ако са решили да прилагат разни анти-п2п методи, скоро май ще ги сменям.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Да, така е...и аз съм забелязал въпросния 'феномен'. По някой път като има доста хора, предлагащи дадения файл си се сваля без проблем наведнъж...макар и с невисока скорост...но друг път (особено при по-големи файлове) - тръгне с 2-3 килобайта...после качи малко...после пак падне и след това ...няма никой - все едно, че всеки от отсрещната страна се е изключил, а определено в този момент не чакам на опашка...

Абе има си някаква странна логика в мулето, различна от тази в тракерите с торентите, но и не съм чел чак толкова подробно как стоят нещата на ниско ниво, че да се мъча да си ги обяснявам... ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж ся като се загледах и замислих наистина има някъв проблем :huh: Значи нагласил съм го на 20 кб. ъплод и преди си поддържаше тая скорост постоянно. Ся като я наблюдавам известно време много пада и не е постоянна. Има нещо гнило ама какво е не мога да усетя :wacko: Иначе всичко друго уж си е наред.

Link to comment
Share on other sites

Ти към кой доставчик си? Аз съм на Евроком и веднага заподозрях, че това е някакво тяхно "нововъведение", защото напоследък покрай вдигането на скоростите имаше доста издънки. Затова ми е интересно дали и при други доставчици го има този проблем.

Link to comment
Share on other sites

и аз съм на ек лан - при мен спря да се свързва, преинсталирах и се оправи...то аз и толкова го ползвам де, но все пак :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой знае ли защо от поне две седмици връзката ми в мулето работи така:

 

clipboard01fw9.png

 

Не, не е от това, че клиентите ме режат. Просто връзката аха да набере скорост и веднага се срива. Започвам да се дразня много.

Link to comment
Share on other sites

А при мен проблема е, че постоянно ме реже от сървърите..Задържам се няколко минути и после "Бум!" дисконектнат!

Link to comment
Share on other sites

Мда, и това го имаше. Сложи си филтриран, чист лист с проверени, добри сървъри.

 

Не е гаранция, че разкачанията ще спрат веднага, но помага за по-голяма стабилност.

 

Лист - http://peerates.net/peerates/index.html

 

http://www.amule.org/

 

aMule stands for all-platform Mule.

 

aMule is an eMule-like client for the eD2k and Kademlia networks, supporting multiple platforms.

 

Currently aMule (officially) supports a wide variety of platforms and operating systems, being compatible with more than 60 different hardware+OS configurations.

 

aMule is entirely free, it's sourcecode released under the GPL just like eMule, and includes no adware or spyware as is often found in proprietary P2P applications.

 

Но под Win нещо не ще да захапе... ;)

Разреших му портовете в рутера, настроих го и във файеруола...и пак не може да си намери сървърите....

Аз ли не правя нещо както трябва, че непрекъснато ми изкарва това:52178675au5.jpg

 

Едит: Оправи се...оказа се, че по дефолт листата е празна и първоначално трябва да си заредя листата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

искам да попитам дали има някакви настройки за емулето които така да се каже са най-добрите т.е.

да не се чака по много време за едни фаил който го имат бая хора да download-ва мако по-бързо и такива неща които спомагат за по-бързото сваляне

Link to comment
Share on other sites

@Nino Няма такива настройки! Единствено оставяш програмата максимално дълго да работи (с месеци) за да натрупаш повече точки които по някога помагат да прередиш опашката . Естествено трябва да ъпваш доста неща за да трупаш тея точки. Ако ме питаш от къде се вижда колко точки трупаш , ще ти кажа че не се виждат . Просто програмата е направена така че колкото повече работи и качва толкова по добре и за другите и за тебе ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Не е само от сървърите ами и от доставчика;) Пак почнаха някви мизерии да правят :wacko: На мене Kad мрежата ми се скапа нещо. Иначе сървърите са ОК :blink:

Link to comment
Share on other sites

Чукни народе! При мен е обратно, сървърите ми или излизат пълни или правят таймаут, а KAD-а работи, но едва едва, не свалям нищо, едвам качвам. И накрая ще е*а нечия майка! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Чукни народе! При мен е обратно, сървърите ми или излизат пълни или правят таймаут, а KAD-а работи, но едва едва, не свалям нищо, едвам качвам. И накрая ще е*а нечия майка! :angry1

Същият проблем.Някой със съвет ?

Link to comment
Share on other sites

Сега проведох 30 мин телефонен разговор с най-големия гуру на муле, който познавам, пича имаше по едно време и собствени сървъри и намкво си. Резултата е същия - абсолютно идентично поведение - графиката на ъплоуда се движи като пресечена пирамида - 0к - 10к - 10к - 0к, при сваляне слотовете се освобождават, аха да почнеш да сваляш и започваш са сваляш със 100 БАЙТА (?!??).

 

Човека е на ЕК, питал е и други хора на ЕК, картинката е универсална, лайната стигат до ушите на всички. Извода е прост - ЕК са започнали да филтрират трафика на мулето.

 

Проблема не е в настройки или в софтуера. Аз самия си играх цяла седмица да въртя настройки и портове. Човека, с който говорих също се е мъчил донякъде, после също е заключил, че проблема не е в нас. От съпорта яростно отричат филтриране и се правят на ударени.

 

В понеделник ще направя един цял ден тест на мулето в офиса, където съм на Angelsoft. Ако там нещата са наред, ще пиша пак тук.

 

Извод - ЕК tot

Link to comment
Share on other sites

а бе, май не е само от доставчиците ... аз по принцип тегля и то със сравнително задоволителна скорост, когато има източници ... ама в последно време нещо не могат да се открият неща, които се водят за mainstream. примерно днес пуснах един search за amy winehouse в 3-те най-големи сървъра и не извади резултат :unsure:

 

и друго ... това:

 

emule260708sj7.th.png

 

... което при мен се показва като най-големия сървър в момента. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Да си оправиш сървърлиста, в момента има точно 7 читави сървъра. Всичко друго връща fake и spam резултати на търсенията.

 

Зареди си списъка с чистите сървъри от тука:

 

http://peerates.net/peerates/index.html

 

И, да, мрежата на мулето позападна, защото доста сървъри ги спряха. Да, има по-малко неща. Това не оправдава факта, че файлове с по 100 сорса ми се свалят по месец, защото ако изобщо тръгнат вървят с 0.5к.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Хора, побърках се... Не мога и не мога да го накарам да заработи адекватно. TCP failed нон-стоп! Въртя портове, проби, истории, дропеше ме като лудо от сървърите - махнах КАД и намалих броя на споделените файлове. Оправи се, ама за какъв като не мога да ползвам функциите. High ID съм, обаче тестовете са в дивака. Клиент съм на Евроком (до кога ли). Нали уж тръгнал, при мен нещо ефектът клони към нулев. Помогнете :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Зареждай си проверените от сайтовете, то има към 5-6 активни и проверени. А при теб работи ли изобщо? При мен тръгва и след 2-3 минути работа, в прозореца с графиките, connections ми пада драстично и край.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...