Jump to content
BulForum.com

любовта-свят на взаимни компромиси


Recommended Posts

I idva edin moment v koito obache mu pisva i si kazva:"Zashto po dqvolite az sam s neq/nego?Da ne sam glupak,che samo az da pravq kompromisi?".......

 

Добре е ,ама я/го обича толкоз силно, че дори и да се жертва повече това нв му пречи.Той/тя е сигурен/на ,че въпреки човека до него да не го обича толкова "много"/кавички,шото любуфтът не са мери/ ше напраи грешка ,ако се разделят.Просто приема да се жертва повече в имиту на ЛИБУФТЪТ:):)Нз,обаче,аз съм толкоз малка и неопитна ,че ма е срам,и имам чувството ,че само спамя,е тва си е...Аз мисля ,че в реалността ни мои да има такаа взаимна любов ,с толкова саможертви от двамата.'се пак ни стаа въпрос зза Ромео и Жулиета ,а за нечестния/повечето пъти/,гаден живот,дет остааш изработен.хах

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Казвам го КАТЕГОРИЧНО, ако се налагат компромиси, 100% любов няма!!!Напълно е възможно двама човека да живеят в абсолютно пълен синхрон ,изпитвам го на свой гръб вече 6 години! :love :moon: :heart: ;)

 

Браво бе пич... Това твоето трябва да се филмира. Да знаеш, че си с единствената такава връзка в света, по мои наблюдения. ;)

 

I idva edin moment v koito obache mu pisva i si kazva:"Zashto po dqvolite az sam s neq/nego?Da ne sam glupak,che samo az da pravq kompromisi?".......

Добре е ,ама я/го обича толкоз силно, че дори и да се жертва повече това нв му пречи.Той/тя е сигурен/на ,че въпреки човека до него да не го обича толкова "много"/кавички,шото любуфтът не са мери/ ше напраи грешка ,ако се разделят.Просто приема да се жертва повече в имиту на ЛИБУФТЪТ:):)Нз,обаче,аз съм толкоз малка и неопитна ,че ма е срам,и имам чувството ,че само спамя,е тва си е...Аз мисля ,че в реалността ни мои да има такаа взаимна любов ,с толкова саможертви от двамата.'се пак ни стаа въпрос зза Ромео и Жулиета ,а за нечестния/повечето пъти/,гаден живот,дет остааш изработен.хах

 

Неминуемо, ако само ти правиш компромиси, ще ти писне доста бързо, ще видиш! :excl:

 

Винаги единият обича повече .

Какво е компромис ? Любовта ни прави "безкомпромисни", никой не прави компромис с любовтта си.

 

Ти наистина ли ми слиш това, което каза току-що? Рано ти е да се излагаш така...направи поне 100 поста! ;)

 

И все пак да кажа... Казвал съм го винаги, даже и тук май имам някакви мнения, но нищо... ЕДНА ВРЪЗКА СЕ ГРАДИ ОСНОВНО И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НА КОМПРОМИСИ!!! Правят се ежедневно и най-различни. Само любов не е достатъчна. Трябват много други работи, за да просъществува една връзка повече от първоначалната сексуална еуфория... Темата за парите също няма да я засягам, вече сме се карали за това...

Link to comment
Share on other sites

Ако започваш с "сексуалната еофория" наистина ще ти се наложи да правиш много компромиси :) Такова начало води до объркване на любовта със секса и както вече казах в една друга тема :всяко повърностно нещо бързо се изпарява и започват разногласията :) един вид "проглеждането" . Дали ще правиш компромиси зависи от теб - от начина по който харесваш и по това как си подредил преоритетите си . Секса трябва да не черешката на върха а захарта на дъното на чашата ти :)

Link to comment
Share on other sites

Ако започваш с "сексуалната еофория" наистина ще ти се наложи да правиш много компромиси :) Такова начало води до объркване на любовта със секса и както вече казах в една друга тема :всяко повърностно нещо бързо се изпарява и започват разногласията :) един вид "проглеждането" . Дали ще правиш компромиси зависи от теб - от начина по който харесваш и по това как си подредил преоритетите си . Секса трябва да не черешката на върха а захарта на дъното на чашата ти :)
еуфория, приоритети.

 

Секса е едно оръжие в ръцете на жените. Не, че и те не го искат, но много често именно чрез него изискват компромиси от страна на мъжа ;] И именно от там нещата тръгват да се сгомнясват. Щото мъжа като цяло си е свободолюбива птица, докъто доста жени май предпочитат не птица, а бивол. И щом мъжа започне да усеща плавното слагане на хамут обикновено бяга :) gg

Link to comment
Share on other sites

еуфория, приоритети.

 

Секса е едно оръжие в ръцете на жените. Не, че и те не го искат, но много често именно чрез него изискват компромиси от страна на мъжа ;] И именно от там нещата тръгват да се сгомнясват. Щото мъжа като цяло си е свободолюбива птица, докъто доста жени май предпочитат не птица, а бивол. И щом мъжа започне да усеща плавното слагане на хамут обикновено бяга :) gg

При мен никой не е избягал :) напротив - аз бягам :) Понякога се налага да ги ръчкам за да излязат на свобода , много е трудно :) не искат и не искат ...не волове ами инати магарета :D

Link to comment
Share on other sites

еуфория, приоритети.

 

Секса е едно оръжие в ръцете на жените. Не, че и те не го искат, но много често именно чрез него изискват компромиси от страна на мъжа ;] И именно от там нещата тръгват да се сгомнясват. Щото мъжа като цяло си е свободолюбива птица, докъто доста жени май предпочитат не птица, а бивол. И щом мъжа започне да усеща плавното слагане на хамут обикновено бяга :) gg

 

Да речем, че не е точно така :rolleyes:

Това не се отнася до мъже/жени, а си е напълно индивидуална черта в някои хора. Свобода? А защо си мислите, че в една връзка няма свобода? Ако човека, кого обичате не е свободен, обичате ли го всъщност? Всеки трябва да е свободен! Не може да задължите човек да ви обича, но той е свободен да ви обича, дори и това да ви е неприятно.

 

Любовта не винаги значи връзка, а и връзката не винаги значи любов.

Link to comment
Share on other sites

Да речем, че не е точно така :rolleyes:

Това не се отнася до мъже/жени, а си е напълно индивидуална черта в някои хора. Свобода? А защо си мислите, че в една връзка няма свобода? Ако човека, кого обичате не е свободен, обичате ли го всъщност? Всеки трябва да е свободен! Не може да задължите човек да ви обича, но той е свободен да ви обича, дори и това да ви е неприятно.

 

Любовта не винаги значи връзка, а и връзката не винаги значи любов.

Taka e :) Всеки мъж заслужава жената която има и обратното . Дали ще има любов и каква ще бъде тя , зависи единствено от нас самите. Ако си духовно беден и елементарен и любовта ти ще е такава . Задоволяването на емоциите и чувствата зависи от нивото на което са.

Link to comment
Share on other sites

Taka e :) Всеки мъж заслужава жената която има и обратното . Дали ще има любов и каква ще бъде тя , зависи единствено от нас самите. Ако си духовно беден и елементарен и любовта ти ще е такава . Задоволяването на емоциите и чувствата зависи от нивото на което са.
А самотата кои я заслужават?
Link to comment
Share on other sites

Никой не може да ти причини самота :) само ти можеш
от другаде:
В живота думи като "никога" , "абсолютно" , "завинаги" са само понятия и в мига в който ги изречеш като твърдение те опровергават :)

В такъв случай, излиза, че винаги си самотен :))

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам от къде излезе :) някой друг освен скорпи :) вижда ли ? :P

Добре, съжалявам, че ще трябва да обясня като на идиот.

 

Нека си представим не-самотата. Ти си ВИНАГИ с някой до себе си, бил той приятел, бил той любим, бил той тъпкач. Обаче, самата ти изхвърли 'винаги', анатемоса я като самоопровергаваща се дума. И тогава какво излиза - любимия след известно време ще спре да те люби, приятелят ти ще му писнеш, ще се отдаде на монашески живот в Тибет или просто ще ти тегли майната (или ти на него), на тъпкача ще му писне да те тъпче и ще се прехвърли на друга фея. И к'во остана - самота. Опааа...

 

Така, отново - не-самота. За този случай взимаме само приятеля (другите доказателства са аналогични). Така той ти е абсолютен приятел (по-популярно като истински), тоест дори и да отидеш на майната си да береш гъби - той ще дойде да ти държи кошницата и да те пази от мечки (и аз искам такъв приятел). Но какво излиза - въпросния приятел не съществува, абсолютен също такова, опровергаване, ала-бала. //приятеля с изненадана физиономия се стопява в облаче пара// Пак се оказа - самотата съществува - доказано, чрез приемане на противното (де'а тая математика)

 

Сега успя ли да запалиш? Или трябва да се мъча да измислям примери със птички и пчелички...

Link to comment
Share on other sites

Малко ми е тясно в тези твои рамки :) Аз все се разпростирам идиотски на широко и на високо , затова не забелязвам мравчиците които визираш . Сега вече знам , че мислиш по на дребно и лесно ще те разбирам :)

Няма да ти разяснявам поста си с "абсолютното' , "никога " и "винаги" защото мисля ,че да се обяснява очевидното е неуважение .

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не ти е тясно, много ти е уютно даже, просто ти така си мислиш, като се затваряш умишлено. Във форумите по принцип се чете, преди да се пише, можеби те мързи, може и да ти е тясно. Вместо да караш човека да ти се обеснява, можеше да попрочетеш някои от неговите мнения, все пак не е от вчера и поне малко щеше да разбереш как мисли, макар че това не е най-точната дума.

Link to comment
Share on other sites

Блажени са верующите...

 

Живей си там в облаците, строй си кули там и си ги обитавай, единствено в илюзиите няма рамки ;)... Признавам се за победен - и като на идиот й обясних - пак не разбра... Поне си вярва.

Link to comment
Share on other sites

Блажени са верующите...

 

Живей си там в облаците, строй си кули там и си ги обитавай, единствено в илюзиите няма рамки ;)... Признавам се за победен - и като на идиот й обясних - пак не разбра... Поне си вярва.

Скорпи опитах се да ти попреча да се самообиждаш , нарочно вкарах в мнението си думата "идиотски" , но ти държиш да се обиждаш сам :) - За да обясняваш "като на идиот" , трябва да си идиот :)

Link to comment
Share on other sites

За да обясняваш "като на идиот" , трябва да си идиот :)

Какво?!?? :confused

Според мен е точно обратното,защото ужасно трудно се обяснява на идиоти(от личен опит)...каквото и да им кажеш,все не те разбират...и ефектът накрая е същият,какъвто би бил и ако се опиташ да обясниш теорията на относителността на 8-годишно детенце....

Само дето децата имат по-широк кръгозор и способност за възприятие.

Link to comment
Share on other sites

Какво?!?? :confused

Според мен е точно обратното,защото ужасно трудно се обяснява на идиоти(от личен опит)...каквото и да им кажеш,все не те разбират...и ефектът накрая е същият,какъвто би бил и ако се опиташ да обясниш теорията на относителността на 8-годишно детенце....

Ами именно :) знаейки това - че е невъзможно на какво трябва да се надяваш , че да започнеш да обясняваш на идиот ? Единственият логичен отговор е - че смяташ ,че идиотското в теб ще ти помогне за да бъдеш разбран

Link to comment
Share on other sites

Признавам се за победен - и като на идиот й обясних - пак не разбра...

 

знаейки това - че е невъзможно на какво трябва да се надяваш , че да започнеш да обясняваш на идиот ?

Анализ(като се имат на предвид удебелените думички)

LadyBlue,сега ли ти подтвърждаваш,че ти си идиот?!

Link to comment
Share on other sites

Анализ(като се имат на предвид удебелените думички)

LadyBlue,сега ли ти подтвърждаваш,че ти си идиот?!

Според него - да :)

Пък ако мислиш ,че един идиот може да стигне сам до извода ,че е идиот -значи идиот съм

Link to comment
Share on other sites

Отново ми слагат думи в устата. Горчи, престанете. Освен това правото на самоирония (не, това не са пирони, Керът) не може никой да ми го отнеме.

Според мен е точно обратното,защото ужасно трудно се обяснява на идиоти(от личен опит)...каквото и да им кажеш,все не те разбират...
Това сигурно е базирано на богатия ти жизнен опит от... колко бяха, 16 години?
Ами именно :) знаейки това - че е невъзможно на какво трябва да се надяваш , че да започнеш да обясняваш на идиот ? Единственият логичен отговор е - че смяташ ,че идиотското в теб ще ти помогне за да бъдеш разбран

С това изказване, че само идиот би могъл да обясни нещо на идиот поставихте всички психиатри, социални педагози под общия множител 'идиот'... Напълнихте ги догоре с идиотщина. Да не говорим за преподавателите в училищата за деца с изостанало развитие... Горките хорица.

 

Редакция:

психиатрите не обясяват на идиоти , те се опитват да ги лекуват :)

стига се връзвай де

Не се 'връзвам', а споря. Разликата е огромна, жалко, ако не я правиш!
Link to comment
Share on other sites

Като четох горната престрелка си помислих - като видя разумни хора да се карат насериозно, първо ми става смешно, а после тъжно :cry - толкова насериозно се вземат каращите се, че забравят за какво са спорили, гледат само да излязат победители в спора...

 

Абе какво ви става, къде ви е кавалерското чувство? Може и да съм пропуснала как ентусиазирано приветствате ЛейдиБлу във форума, ама защо пък сега да се опитвате да я направите на пихтия? Нищо чудно, че във форума има толкова малко дами... :rolleyes:

 

По темата - дълбоко вярвам, че любовта може да просъществува дълго само с компромиси от двете страни. Според мен въпросът е не толкова колко компромиси, а какви. Или пък вероятно как приемаш компромисите, направени от тебе. Ако ти се виждат големи като изкачването на Еверест, ако се опиташ да мериш дали другия не прави по-малко компромиси - май нищо свястно няма да излезе. Ако ги правиш, защото обичаш човека въпреки недостатъците му, защото можеш да прощаваш и правейки компромиса, си щастлив - тогава си струва. Тогава може би не наричаш това "компромис" и можеш да кажеш, че не правиш никакви компромиси.

 

А за егото еееех, да се сещахме, че съществува, когато ни е възседнало и ни вика - давай, давай! :punk Да го турим на задната седалка, да му дадем бисквитка, за да замълчи и да вземем волана в наши ръце. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос.Вярвам ,че в основата нв една връзка,освен доверието, вярността, ревността, загрижеността и т.н.,са взаимните компромиси.Въпросът ми е дали ,когато двама души се обичат се обичат поравно, дали и двамата правят компромиси, или е възможно единият да обича повече от другия, само той да прави отстъпки.Или ,казано по друг начин ,дали единият винаги се оказва по-ощетен от другия, съществува ли тази любов ,в която и двамата са еднакво всеотдайни и готови на всякакви компромиси за човека до себе си. :rolleyes:

 

Първо отговарям, после ще чета за какво се карате, ако остане време :)

Аз лично не съм срещал любов, в която двамата да обичат еднакво и да правят "компромиси" по равно. Винаги единия е по склонен да прави "компромиси". Това е така, защото еднаквите хора не се харесват. Щастливо събраните хора са винаги допълващи се характери. Тяхната връзка е винаги изградена на "компромиси". Защо са кавичките - защото това не е точната дума. По скоро е уважение на навик, вкус, желание на другия, неприсъщ за теб до сега. Да го приемеш и да позволиш. Истината е някаде там - от двете страни на средата :)

Ако имаш предвид наистина компромиси, т.е. да стискаш зъби и търпиш само и само мир да има - бягай надалеч.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...