Jump to content
BulForum.com

Ужаси


Кой ве и любимият ужаси  

310 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply
Кой ви е любимият ужаси,от изброените.

kato za na4alo

za6to ne spre6 s tapite temi? ti si napisal nai komersialnite ujasi no ne i tezi na koit 4ovek se nasira... twa ne sa ujasi pi4! dale4 si ot iztinata na pove4e ot gore izpisanite horata v zalata se smeeha a ne sa plakali

2ro 6to ne spre6 s glupavite temi?

Link to comment
Share on other sites

Gledaite Iaponski horrors. Samo tva moga da kaja. Sicko drugo e blizko do bozata. Moje bi SAW ne e losh. a The Village ne e horror.

Link to comment
Share on other sites

kato za na4alo

za6to ne spre6 s tapite temi? ti si napisal nai komersialnite ujasi no ne i tezi na koit 4ovek se nasira... twa ne sa ujasi pi4! dale4 si ot iztinata na pove4e ot gore izpisanite horata v zalata se smeeha a ne sa plakali

2ro 6to ne spre6 s glupavite temi?

Я кажи кои са тези ужази на които човек се насира ако не са тези,че ми е много интересно.

Link to comment
Share on other sites

Gledaite THE GRUDGE i ste vidite che ot vsichki tuk izbroeni nito edin ne struva! Nikoga ne sam se plashil ot film no tozi mi razbi predstavite za sveta!

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за "Злоба"

Два! :ghost

И...верно е много тъпо да няма възможност да гласуваш за "Друг" :angry:

А на тия изброените филми толкова се уплаших, колкото и като застреляха Рич в Дързост и красота :P

Link to comment
Share on other sites

Като малък прочетох То,след това дълги години санувах кошмари и страх от клоуни

:bgrin: за това този филм ми беше влязъл под кожата,иначе от горе изборените нищо не е типичен horror,а по скоро трилари или теен филмчета,A Nightmare On Elm Street е това вече the best(всичките части) без фреди срещу джеисън(макар че и това не е лош филм ,но не е хорър)

Link to comment
Share on other sites

От тук изброените гласувах за SAW този филм има оригинален замисъм и е направен добе само дето не спада към ужасите сега като се замисля повечето от изброенитве филми не са ужаси много кофти направено гласуване (според мен ) поне да имаше възможност за глас "друг"

Link to comment
Share on other sites

SAW (Трион)

 

Филма не се превежда трион, а  "Убийствен пъзел". Инфо тук

 

Все едно да преведеш The ring Пръстен  :D  :D  :D

Много спор има как се превежда заглавието но в никакъв случай не е "Убийствен пъзел"!!!Тва са си го измислили некадърните фирми които се занимават с превода и субтитри на филми!

Link to comment
Share on other sites

SAW (Трион)

 

Филма не се превежда трион, а  "Убийствен пъзел". Инфо тук

 

Все едно да преведеш The ring Пръстен  :D  :D  :D

 

Абе баш трион си е превода,ама айде сега да не спорим.Просто вносителя на филма в БГ и тези дето са правили превода са си измислили другото заглавие.

И защо пък да не преведа The Ring - Пръстенът ???

 

Много спор има как се превежда заглавието но в никакъв случай не е "Убийствен пъзел"!!!Тва са си го измислили некадърните фирми които се занимават с превода и субтитри на филми!

 

Абсолютно съм съгласен с теб.

Един пример само ще дам : Cruel Intentions ,сещате се как беше преведен - Секс игри :confused Нищо че няма нито секс ,нито игри в оригиналното заглавие ,но явно така се сторило най-близко до същността на филма на преводачите.А примери като този колкото искаш...

Link to comment
Share on other sites

abe znam 4e ne e po temata tva deto vi pitam ama sorry zna4i ima6e edin sait sas snimki na cigani i taka natatak s mnoo raboti v nego  zavar6va6e na  hit.bg :woot

 

 

bajmangau.hit.bg

И ползвай търсачката.

Link to comment
Share on other sites

И защо пък да не преведа The Ring - Пръстенът ???

Хаха, или пък Big Mama's House- Агент XXL примерно. Тия заглавия си ги мислят според мен с цел да са по заинтригуващи.

Link to comment
Share on other sites

И защо пък да не преведа The Ring - Пръстенът ???

 

Защото филма има българско заглавие, независимо дали ни харесва или не. Представи си сега как един филм се превежда по 10 различни начина, и всяко кино, видеотека, зрител преведе филма така както на него му харесва.

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми за Злоба - YAAAAAWN! Което би звучало "йоооооон" и би значело "прозяв,прозяв" или на по-достъпен език - "баси скуката" :)

От изборените филми НЯМА ужаси! Има няколко трилъра, като останалите са си бозички. Или зелева чорба.

Link to comment
Share on other sites

Мнението ми за Злоба - YAAAAAWN! Което би звучало "йоооооон" и би значело "прозяв,прозяв" или на по-достъпен език - "баси скуката" :)

От изборените филми НЯМА ужаси! Има няколко трилъра, като останалите са си бозички. Или зелева чорба.

Добре,че стинах до последната страница за да видя поста ти и да не се повтарям.Според мен,УЖАС е жанр който е на изчезване.Изброените в анкетата са психотрийлъри.Под ужаси разбирам филм от рода на "петък 13","Кошмари на елм стрийт"(всички части:)),Хелалин(или как там се пише:) без да коментираме достойнството му)

Link to comment
Share on other sites

za men nai-golemiiat ujas ot izbroenite e pravopisa na avtora na temata... napravo me izumi.  :blink:

добре ле човек кажи за теб кой е страшен филм? (не казвам, че са мн. страшни изброените). обаче ти само критикуваш аз съм гледал почти всички ужаси от 1990 до 2005 година които ги има в уарез и малко по стари така че казвай да видим кой за теб е страшен.

Link to comment
Share on other sites

PSYCHOSIS, искам да чуя ужаси от твоите уста! Изброй това, което ти разбираш под ужас. Защото и за намирам голяма част от тези за трилъри, но и на мене нещо ми се губи истинският ужас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...