Jump to content
BulForum.com

Ето защо не трябва да караме пияни!


Recommended Posts

А тези които карат колите си напушени?!

А тези които карат колите си дрогирани?!

А тези които карат колите си на 1-2 кутии цигари на ден и 5-6 кафета, нима не им се вдига кръвното и забавя реакциите?!

Ако за В категория имаше психотест, 30% от шофиорите щяха да се возят по таксиса B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply
Ако за В категория имаше психотест, 30% от шофиорите щяха да се возят по таксиса  B)

Ако за В категория имаше психотест, нямаше да има таксита... :)

Link to comment
Share on other sites

А тези които карат колите си напушени?!

А тези които карат колите си дрогирани?!

А тези които карат колите си на 1-2 кутии цигари на ден и 5-6 кафета, нима не им се вдига кръвното и забавя реакциите?!

Ако за В категория имаше психотест, 30% от шофиорите щяха да се возят по таксиса  B)

Абсолютно си прав колега :punk едвам взех психото завчера добре е че са го направили с валидност 5 години :P Относно темата за пияните шофиори то мога да кажа само една истина......имало ги е има ги и за в бъдище ще ги има ;) и никви закони няма да помогнат да се реши този проблем поради простата причина че и да ги има законите.....те няма да се спазват B) ап пак ще се тарсят начини да се заобикалят......за такива като мен които нямат познати кадето трябва тежко им :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Супер гадна история :cry

Аз съм карал в нетрезво състояние и знам какъв е ефекта :(

 

Не съм го повтарял , но понеже сяка вечер стоя до късно на ПЦ-то и ги гледам тия зад блока и повярвайте ми виждал съм хора да карат по тротоарите и сякви такива простотйи дето хич не са за разправяне...

 

Тъжно е :angry1

Link to comment
Share on other sites

mobo, мене ме е блъскала кола и едва оживях! Та нещата са ми ясни. В смисъл, че не съм от категорията цъкащи с уста странични наблюдатели.

А на тебе щом алкохолните проби са ПОЧТИ винаги отрицателни, от което следва, че е имало и положителни,, би трябвало да ти вземат книжката отдавна. Нищо лично !!!!! Просто мисля, че ако си на две ракии и караш, няма да успееш да избегнеш изскочилото на пътя дете , за което спомена.

Ако погълнатият алкохол се компенсираше на сто процента с внимаване, нямаше да я измислят забраната да се кара след пиене.

айдеееее ще трябва да обяснявам.

мен пък ме е блъскал ТИР. сега ще си мерим травмите ли?

алкохолните ми проби казах че са почти винаги отрицателни защото не исках да лъжа. не съм глобяван нито санкциониран по този параграф. знам колко мога да изпия и след колко време черния ми дроб го филтрира. а и не обичам да пия. показателен случай за "почти"-то е когато ми отчете дрегера 1,2 промила алкохол при многократно измерване(измерва на други хора 0, а на мен 1,2-1,4). на кръвната проба която си направих веднага не се намери и пукнат атом спирт в мен, просто защото не бях пил от месеци. в крайна сметка причината е била в силния ми одеколон и от тогава не ползвам тази марка.

съгласен съм, че изпития алкохол не може да се компенсира с внимаване, но може, когато усещаш реакциите си забавени по една или друга причина да караш по-бавно и внимателно. казах че съм карал пил, но е било при максимум 2 бири, а шофирането е било минимум 1 час след изпиването им. не ме учи как да си живея живота и какво да правя. аз хора не съм наранявал и не смятам и да го правя.

а всички крайности, които проповядвате с взимания на книжки и тикане в затвора за глупости са доста неуместни. вие като пиете хапчета или сироп за кашлица шофирате ли после? а ако сте изпили 2 аспирина? или пък някое от противогрипните съдържащи парацетамол? по вашата логика при всеки от изброените безобидни случаи човек трябва да влезе в затвора, защото тези неща влияят на скоростта на реакциите в една или друга посока.

и откъде накъде аз трябва да се махна от улиците след като по тях вилнеят много по-опасни и неконтролируеми типове от мен?

 

 

edit: @cheese&@sandman: мисля че съм споменал количествата алкохол, които считам за безобидни за себе си. защо като кажа, че съм карал пил, всеки си мисли, че съм се насвирил кат киртак и се качвам в колата? ето за това се обяснявам толкоз - сравнявате ме с разни пияници, а аз дори не обичам да пия и го правя рядко. А за опасните и неконтролируемите искам само да спомена за хората явяващи се по над 20 пъти на листовки пред КАТ, правят всеки път по над 20 грешки (това не мога да си го обясня освен с идиотизъм или нарочно грешене) и накрая на 25тия или 26тия път ги пускат по милост или по чудо се измъкват с мизерните за тях 5 грешчици. и те имат книжка и аз имам книжка. та откъде-накъде нападате мен без да ме познавате, а нямате нищо против онези безлични хора, в които дреме серийния убиец и е налице абсолютната безотговорност?

Link to comment
Share on other sites

Не те уча как да живееш. Но си мисля, че имам право да искам да не караш пил, когато аз се разхождам по едни и същи улици с тебе, по тях се разхожда семейството ми и прочее.

Хапчетата влияят ПОНЯКОГА на реакциите, а и на тах си пише. Алкохолът влияе ВИНАГИ . Пък и хапчетата са нещо нужно, а не знам някой да се е гътнал, ако не е пийнал веднага едно питие.

Нямамнищо против пиенето. Даже днес мисля да се отсека след мача с цел релаксиране след тежна седмица! Но всяко нещо си има място и време.

 

Имало било и по-опасни - добре. Заебаваме веднага туберкулоза, дифтерит, хипертония и прочее, щото има СПИН - много по-опасен! И почваме да лекуваме само него.

 

Вярвам ти, че не си наранявал хора и не смяташ да го правиш. Сто на сто така са смятали и тези, дето убиват по един, двама или трима души на пътя.

 

По въпроса за затвора, и за това, че не трябва за една дребна грешка да "зачерняме" нечий живот - грешка е да настъпиш някого на опашката за хляб. Да караш след пиене е безобразна и престъпна безотговорност !

 

Безобидни слечаи казваш ... Трябва ли да се чака безобидното прибиране с кола след пет бири да стане катастрофа?????

 

Дай да не се разправяме за глупости. Човечеството не е забранило шофирането след пиене за да се заяжда с тебе. Просто си е опасно. При това повече за околните, отколкото за теб.

 

Boffo, за количеството си има кръвни проби ! Въобще не говоря за апарат! Не апаратът те прави пиян , това с вадчици, ракийки и прочее става!!!! Не съм краен като пострадал от катастрофа, а и тогава причината не беше в пиян шофьор. Пък и се разнимах наистина леко. Ако на някой му е интересно, ще му разкажа.

Просто не живеем сами и трябва да се съобразяваме с това.

Link to comment
Share on other sites

Така е! И никой тук не говори за 10години затвор заради 2 бири! Представи си, че човек изпил 0.5л. водка загуби контрол над колата си и се блъсне челно в кола, идваща от насрещното и то в Тунела! 2 мин. по-късно ще има около 10 пострадали! И кво, да му се прости на такъв ли? Или друг, този път истински" случай: Преди около месец, шофьор на рейс №66 е хванат да кара в работно време с 2.1промила алкохол!- И това ли е безубидно? Аз лично съм ги виждал на последна спирка в прослав как си разцъкват патрончета водка! - И това сигурно също не влияе на реакциите!? Не е логично някак си да сравняваш 2 аспирина с 2 големи водки! И изобщо не си мислете, че примерно 100-150г. водка са безобидни! Понякога може да бъдат фатални - особено ако са менте. На мен ми се е случвало да изпия 150г. водка и толкова да ми стане зле изведнъж, че направо имах чувството, че ще пукна. А друг път съм изпивал с пъти повече и дори не съм се замайвал! Е представете си да ми се случи това докато карам с 150км/ч по магистралата!?

Link to comment
Share on other sites

Някъде бях гледала филм точно за това момиче,май по Дискавъри...и тя самата каза че отначало и е било много трудно-всички и казвали,че трябва да се радва,че е оживяла,а тя предпочитала да е умряла.И казва че постепенно започнала да свиква със неприятните погледи и другите неудобства...даже я дадоха как пише на клавиатура а вие видяхте че почти няма пръсти...

Просто всеки трябва да се замисля като кара...не мисля че в този случай колана е бил важен,но винаги трябва да се слага.А тоя 17 годишен изрод просто не е единствения млад който кара пил,колко още случаи има....всеки трябва да се замисли....дано като стана на 18 да мисля за това

:cry

Link to comment
Share on other sites

Tova e ujasno :cry

Eto v kakvo moje da se prevarne 4ovek blagodarenie na bezrasadni hora kato tozi mladej koito e karal kolata piqn.Vse pak se vazhi6tavam na tova momi4e 4e e uspqla da preodolee vsi4ko i e prodaljila da jivee makar i po tozi naistina jestok na4in.Dano tova da ne se slu4va na nikoi ve4e.Zatova predi da sedne na volana 4ovek trqbva da razsadi dali e sposoben da 6ofira na 100%,za6toto osven nego moje da postradat i drugi nevinni hora!

Link to comment
Share on other sites

Ujasna tragediq.......... :cry

Samo 4e ima ne6to drugo,koeto zabravqte........u nas se slu4vat su6tite ne6ta,ni6to 4e ne gi kazvat vseki put po novinite(naprimer-"tazi no6t e imalo 5 tejki i 3 leki katastrofi,zaginali sa dvama 4oveka,treti e v kriti4no sustoqnie...")

Ta i tuk gi ima su6tite ne6ta,no razlikata e 4e na6te lekari ne mogat da gi spasqt,a tam mogat,6toto imat tehnika,pari i vazmojnosti.............ta........predstavete si vsqka ve4er 4e ima po 2 takiva slu4aq i nqma da sgre6ite......... :( :( :(

 

 

 

P.S.V tozi red na misli-ni6to nqma da vi kostva da svetnete farovete,da si slojite kolanite,da ne se sastezavate,da badete tolerantni i nai-ve4e DA SI OTVARQTE O4ITE NA 4-Az go pravq-i vie mojete!!!

Link to comment
Share on other sites

Бахти,като го гледам това "нещо" което преди е било хубаво момиче направо ми се плаче!!Аз ако бях на нейно място щях да се самоубия!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Има, има психотест за таксиджиите. Кат на Ц кат е .

Аз като се явявах ми казаха, че е малко по-лесен от този на C-то.

 

P.S. Психотеста не определя дали си добър шофьор или не, идиот да си - от 2/3 път ще го вземеш :D

Link to comment
Share on other sites

Za sajalenie tezi sluchai ne sa rqdkost i zapochvat da stavat edva li ne ejednevie.Oshte po-loshoto e,che nasheto obshtestvo sashto ima problemi v tazi nasoka.Mislq si,chee do vapros na vazpitanie......

Link to comment
Share on other sites

Бахти,като го гледам това "нещо" което преди е било хубаво момиче направо ми се плаче!!Аз ако бях на нейно място щях да се самоубия!!! :(

 

И тя си го е мислила в началото. Виж пост-а на gerry^^

Link to comment
Share on other sites

Аз като се явявах ми казаха, че е малко по-лесен от този на C-то.

 

P.S. Психотеста не определя дали си добър шофьор или не, идиот да си - от 2/3 път ще го вземеш  :D

 

Ти Ентелигентен чофеор в БГ къде си видял? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ти Ентелигентен чофеор в БГ къде си видял?  :rolleyes:

 

А има такива не всички карат се едно пътя е самои тяхен и не всички псуват като каруцари!!! :angry1 Ама какво да се прави като основнота маса в България са такива!!! :sick За да станем вазпитани шофиори трябва да наслагат навсякаде камери и да на друсат със супер тежки глоби иначе никога няма да ни се оправи отношението на пътя към околните и никога няма да спазваме правилата!! :punk Друг е вапроса че някои правила се получават изключително куриозни! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...