Jump to content
BulForum.com

Ето защо не трябва да караме пияни!


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Пич, Името на светеца е Онуфрий. А другото е прокУрор!

Били СТЕ хора все пак. Интересно, тия тримата, дето ги уби пияното ченге в София, какви са, марсианци ли!???????????!

 

Ако ще се трепеш с кола - трепи в някоя пропаст, ако щеш на десет ракии.

Ако ще караш сред хора - не пий !

 

P.S. А в затвор не съм бил, щото внимавам да не си заслужа пребиваване там. Внимавам, и ще внимавам.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, по твоята логика дай да махнем затворите, защото травмират хората...

 

ПрокУрор !

 

Мне :) по скоро логиката е, че сме с основание ядосани но това не значи че имаме правото да съдим така наред. Според мен решението на проблема е в накаква друга насока а не първосигнално да вкарваме наред в затворите, защото пак няма гаранция че няма да се случи не още по-жестоко утре.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, по твоята логика дай да махнем затворите, защото травмират хората...

 

ПрокУрор !

 

Не съм казал да махнем затворите... само (edit) дето си има наказания за престъпления... айде дай да режем ръцете на децата дето крадат... да ги видим после как ще откраднат... като мислите,че можете да измислите по-добри закони... ми следвайте право, направете си партия и ги приемете тея закони...

И да aph3x е разбрал за какво говоря...

а за прокурора... мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Ами честно казано ако зависеше от мен наказателната ни система щеше да прилича на китайската. Но това е друга тема.

А според мен наказанието за такива келеши, които карат пили или пък без книжка трябва да понасят родителите. На келеша и условна присъда му стига, нали после нито може в чужбина да излезе , даже един прост таксиджия няма да го вземат, защото е осъждан....

Link to comment
Share on other sites

Ами честно казано ако зависеше от мен наказателната ни система щеше да прилича на китайската.

А според мен наказанието за такива келеши, които карат пили или пък без книжка трябва да понасят родителите. На келеша и условна присъда му стига, нали после нито може в чужбина да излезе , даже един прост таксиджия няма да го вземат, защото е осъждан....

 

Поредният човек дето си мисли, че може да оправи света... няма да се опивам да те убеждавам в противното... има два вида хора, с които не споря... 1 тезо, които знаят за какво говорят и няма смисъл да споря, защото са прави и 2 такива дето си изграждат мнението за 1 секунда и после не им стиска да кажат, че са сгрешили... сещай се...

Link to comment
Share on other sites

Аз честно ви казвам, ако някой от семейството ми или от близките ми пострада заради някакво пияно коп**ле, дето задника не може да си избърше, ама на кола се качило - ще му сложа една фуния в устата, ще му изсипя 1 литър водка право в гърлото и ще го сложа да седне на парапета на 12-15 етажен блок! И само не искам коментари от типа "Кой си ти че да раздаваш правосъдие" или "Това е прекалено, той и без това е осъзнал какво е направил", защото има една поговорка - каквото повикало, такова се обадило!

И не обвинявайте законите, защото закони си има, ама няма кой да следи за тяхното спазване и явно според някои "почтенни" хора няма еднаква тежест върху всички!!!! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Аз честно ви казвам, ако някой от семейството ми или от близките ми пострада заради някакво пияно коп**ле, дето задника не може да си избърше, ама на кола се качило - ще му сложа една фуния в устата, ще му изсипя 1 литър водка право в гърлото и ще го сложа да седне на парапета на 12-15 етажен блок! И само не искам коментари от типа "Кой си ти че да раздаваш правосъдие" или "Това е прекалено, той и без това е осъзнал какво е направил", защото има една поговорка - каквото повикало, такова се обадило!

И не обвинявайте законите, защото закони си има, ама няма кой да следи за тяхното спазване и явно според някои "почтенни" хора няма еднаква тежест върху всички!!!! :angry1

И с това ще постигнеш какво?!?! той ще е мъртъв, близкият ти пак ще си е пострадал. а ти в затвора... твоя воля

Link to comment
Share on other sites

Поредният човек дето си мисли, че може да оправи света... няма да се опивам да те убеждавам в противното... има два вида хора, с които не споря... 1 тезо, които знаят за какво говорят и няма смисъл да споря, защото са прави и 2 такива дето си изграждат мнението за 1 секунда и после не им стиска да кажат, че са сгрешили... сещай се...

 

Не, не си мисля , че мога да оправя света. Просто това е моето мнение, не се опитвам да го налагам.Като застреляш първия втория няма да си помисли да върви по неговите стъпки.

И много добре знам за какво говоря.

 

А коментара ти относно поста на sandman е от страната на наблюдателя. Ако ти си баща , детето ти го премаже някакъв ей такъв и се окаже, че майка му е на Бойко Борисов седма братовчедка и му се размине - ще мислиш по друг начин.

 

Аз не приемам присъдата като нещо, което може да поправи човек ( в повечето случай, някой пък може да размисли и да стане по-добър човек(или просто човек) ) , а като назидание за останалите.

Link to comment
Share on other sites

Не, не си мисля , че мога да оправя света. Просто това е моето мнение, не се опитвам да го налагам.Като застреляш първия втория няма да си помисли да върви по неговите стъпки.

И много добре знам за какво говоря.

хахаха сериозно? само виж поста на sandman и си помисли дали си прав... или си направи труда да погледнеш проучванията за резултатите от налагането на по-тежки наказания в някои държава или щати...

Link to comment
Share on other sites

Виж китайците. А за поста на sandman съм прав.

Е, аз не бих му наливал водка и такива работи, бих бил по-изобретателен, но се надявам никога да не ми се налага да разбера колко точно.

Ти и в друга тема беше дал подобно мнение за затворите и наказанията, ами не си прав, не трябва такива изверги да се разхождат по улиците...и незнам какво е в затвора, и не ме интересува, понеже нямам намерение да ходя там, съвестен гражданин съм, не карам пиян, даже не се напивам като прасе ( брей, ми тогава какъв българин съм ? )

Това е горчивата истина, нация от алкохолици сме, децата се наливат по мазета и детски дискотеки, бащите само чакат да се приберат и жената да им сипе ракийката.Дано се вразумим някой ден.

Link to comment
Share on other sites

По тази логика наистина не трябва да се наказват такива хора, защото убития няма да се върне! Аз ще го направя да види как се чувства жертвата и поне в последните мигове от живота си да проумее първо, че не е Господ - и друг може да определя неговата съдба и второ, в момента, в който лети към земята със 100км/ч безпомощен и жалък да се разкайва за стореното и да се моли за собственото си спасение там "горе"!!! За тези, които ще попитат "как ще мисли за такива неща като е на 1 литър водка" - ами не съм пробвал, ама мисля, че бързо се изтрезнява по този начин :)

И затвора не е училище, а място където понасяш последствията от стореното и където даваш пример за това какво ще стане с тези, които тръгнат по твоя път!

За това се казва присъда, ане обучение! Пределно ми е ясно, че в затвора човек няма да станеш(поне в повечето случаи), но и ако останеш на свобода след такова деяние е 100 пъти по зле, защото пак няма да станеш човек, а и можеш да нараниш още хора като видиш че 1-вия път ти се е разминало!

Link to comment
Share on other sites

вижте сега... аз не говоря за предумишлени убийства и тн... обаче когато човек направи грешка... дори и да са невероятно ужасни последствията... да го тикнеш в зтвор за 10 години... не е добра идея... и много добре знам какво изпитва човек когато нещо ужасно се случи на близък човек... не знам дали помните но преди години имаше една катастрофа на цариградско шосе в софия... една шкода прелетя на мантинелата и падна право върху един трабант... е хората в трабанта ми бяха роднини... лека му пръст на единия... и на мен ми идваше да направя разни... груби... неща... но просто няма смисъл...

Link to comment
Share on other sites

Е 10 години е образно казано, искаме да кажем, че трябва да има наказания, и то по-сурови.

А от грубите неща вярно че няма смисъл , когато знаеш, че държавата ще си свърши работата и виновника ще си получи заслуженото, а ти или който трябва обезщетението ( въпреки , че то не е толкова важно). Моята идея беше, че човек би посегнал към секирата, когато държавата си затвори очите, което става в доста от случаите. Например този иманяр, за който споменах е бил с повече от два промила кръв в алкохола, опа, алкохол в кръвта, не му е било за първи път. И май май му се размина. Полицая същата работа, връзки тук, връзки там, ще мине метър. Тоя в София, където се заби в спирката също, майка му работела в незнамсикоя служба ...

Link to comment
Share on other sites

Е 10 години е образно казано, искаме да кажем, че трябва да има наказания, и то по-сурови.

А от грубите неща вярно че няма смисъл , когато знаеш, че държавата ще си свърши работата и виновника ще си получи заслуженото, а ти или който трябва обезщетението ( въпреки , че то не е толкова важно). Моята идея беше, че човек би посегнал към секирата, когато държавата си затвори очите, което става в доста от случаите. Например този иманяр, за който споменах е бил с повече от два промила кръв в алкохола, опа, алкохол в кръвта, не му е било за първи път. И май май му се размина. Полицая същата работа, връзки тук, връзки там, ще мине метър. Тоя в София, където се заби в спирката също, майка му работела в незнамсикоя служба ...

 

 

Ето сега съм напълно съгласен :D Peace out \/

Link to comment
Share on other sites

Вижте статистиките! Общо взето по един човек ДНЕВНО умира по пътищата на България.

 

Всъщност средно са по над двама на ден

http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=155872

 

Убити на ден: 169:82 дни = 2.06

 

Средно по 20 ранени на ден

Средно по 16 катастрофи на ден

 

Вторник на рокерския събор за 2 часа видях 5-6 катастрофи с коли, като едната стана 10 метра пред колата ми.

Link to comment
Share on other sites

Леле, вярно съм объркал ! Стара ми е информацията значи.

Бахти, верно ли по двама! Ужас!

 

А още по-големия ужас е, че никак не забелязвам да се трогваме.

Защо бе, маа му стара! :confused :angry1 :confused

 

Жалко за хората, жалко :cry

Link to comment
Share on other sites

айдеее тука пак сте седнали да обсъждате нещо което не разбирате.

аз например съм бил и жертва в катастрофа и прост участник в такава (имам само 2 катастрофи ама и двете са "хубави"). като жертва знам, че не мога да намеря никакво утешение или мъст в съдебно дело или в лична саморазправа. като участник видях колко лесно могат да бъдат манипулирани обстоятелствата около събитието и как бързо изникват "свидетели" извикани по радиостанцията например..... не карам пил по принцип, но ми се е случвало на една бира или на едно малко да се прибирамс колата, карайки 2 пъти по-внимателно от обикновено. алкохолните ми проби почти никога не са били положителни. и както каза някой по-горе - това че аз карам внимателно и се съобразявам с възможностите си и тези на колата, пътя и другите участници, не означава че всички останали го правят. на вас изскачало ли ви е дете на пътя измежду колите? и колко от вас са успели да спрат? а после псувахте ли или се радвахте, че не сте го ударили?

Link to comment
Share on other sites

mobo, ти явно много се гордееш, че си "взел участие" в няколко катастрофи...

много хитро казано. не се гордея никак. ако е имало начин и в тях е нямало да участвам, щото ако мислиш че ми е кеф да лежа по болниците не си прав. а пък и думата "хубави" е в кавички ако не забелязваш.

просто гледам тука едни крайни мнения от хора, които са виждали катастрофи само на снимка или в новините и реших и аз да кажа нещо, но ако мнението ми е ненужно или безсмислено с радост ще го изтрия, за да не размътвам черно-бялата ви картинка на света.

Link to comment
Share on other sites

mobo, мене ме е блъскала кола и едва оживях! Та нещата са ми ясни. В смисъл, че не съм от категорията цъкащи с уста странични наблюдатели.

А на тебе щом алкохолните проби са ПОЧТИ винаги отрицателни, от което следва, че е имало и положителни,, би трябвало да ти вземат книжката отдавна. Нищо лично !!!!! Просто мисля, че ако си на две ракии и караш, няма да успееш да избегнеш изскочилото на пътя дете , за което спомена.

Ако погълнатият алкохол се компенсираше на сто процента с внимаване, нямаше да я измислят забраната да се кара след пиене.

Link to comment
Share on other sites

mobo, мене ме е блъскала кола и едва оживях! Та нещата са ми ясни. В смисъл, че не съм от категорията цъкащи с уста странични наблюдатели.

А на тебе щом алкохолните проби са ПОЧТИ винаги отрицателни, от което следва, че е имало и положителни,, би трябвало да ти вземат книжката отдавна. Нищо лично !!!!! Просто мисля, че ако си на две ракии и караш, няма да успееш да избегнеш изскочилото на пътя дете , за което спомена.

Ако погълнатият алкохол се компенсираше на сто процента с внимаване, нямаше да я измислят забраната да се кара след пиене.

 

Предполагам знаеш че,апарта отчита не само алкохол,ако си забил едно -две кафенца с количка и си изпушил няколко по силни цигари,и за накарая забиеш един два бомбона-пияна вишна ще видиш как апарата за алкохол ти удря 0.3-4 дори и 0.5 което е положителна,невиждам смисал като си изпил една бира да не можеш да караш както е казал мобо,защото преди е било ако отчете дори и малко пробата е положителна.А иначе определно не познавам човек който може да се загуби представа за нещата и да му се забавят рекацийте от 1 бира или 1 малка водка,но може и да има.....така че ти като пострадал в катастрофа гледаш много по крайно на нещата

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...