Jump to content
BulForum.com

Ето защо не трябва да караме пияни!


Recommended Posts

Аз бих предложил такива снимки да има по билбордовете из цялата страна, за да видят онея с BMW-тата и Мерцедесите, че не са безсмъртни и неуязвими след като са се качили в кола за 40-50хил. лв.!

И какво става в крайна сметка? Рухна ми теорията, че човек държи съдбата в ръцете си! Какъв избор е имало това момиче?

 

Това за билбордовете е добра идея :punk

 

Относно теорията за съдбата... май наистина няма такава а всичко е някакво разиграване на случайни събития във времето и пространството.

Така че дори и да се затворите по домовете си скрити на топличко зад компютъра пак не се знае в кой момент няма тунелът да се счупи :bgrin: (това малко от Irreversible :evil )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply
Но тези снимки не са нищо, ако изкараме линкове с трупове от катастрофи? И то не с пияни чофеори....

 

А ти в тъмното в града ако блъснеш някой фиркан като г'з в някоя тъмна уличка в които е осеян половината ни град? Карайки си вечерта колата ти изкочи (падне) някой пиян/друсан/или там каквито утрепки се размотават по улиците?

Напротив! Дори смърта е по-добрия изход, отколкото да си жив труп, приличащ на мумия, без ръце и т.н.

 

Аз никога няма да застана зад волана употребявал алкохол! Ако все пак блъсна някой - ще си понеса последствията, ако съм виновен! Тук става въпрос за пиян 17 годишен лай**р, който е карал поне със 100км/ч! А не за трезвен 23-24 годишен човек, който се движи с 40-50км/ч в тъмна уличка! А и в случая не момичето е било пияно а тоя! Така че не мога да схвана логиката ти. :confused

Link to comment
Share on other sites

Така че дори и да се затворите по домовете си скрити на топличко зад компютъра пак не се знае в кой момент няма тунелът да се счупи  :bgrin: (това малко от Irreversible  :evil )

 

Много четеш сайта на оня как му беше името, лудия :]

Иначе по темата, живота не е това което го представя интернет, така че дали ще си стоите пред компютъра или ще копаете картофи на село, все тая. Една случка описана в 2-3 сайта голяма работа, това нито е 1вото, нито единственото нито последното произшествие. И да се тюхкате и да се вайкате, и билбордове да слагате все тая. Човека не е като компютър да прави нещо праволинейно, така че винаги ще има такива инцитенти от всякакво естество.

 

Аз никога няма да застана зад волана употребявал алкохол! Ако все пак блъсна някой - ще си понеса последствията, ако съм виновен! Тук става въпрос за пиян 17 годишен лай**р, който е карал поне със 100км/ч! А не за трезвен 23-24 годишен човек, който се движи с 40-50км/ч в тъмна уличка! А и в случая не момичето е било пияно а тоя! Така че не мога да схвана логиката ти. :confused

 

Абе то всеки така говори че няма да кара пил, ама аз лично не познавам такъв човек :) Дали със 100 дали с 30 пак можеш да убиеш човек. Примери бол преди хх години по пътя към морето, преди разклона на петолъчката бяха премазали едно момиче, на разклона на пазарджишко и моста към околовръстното киро килъра (маричков) беше убил някой(не помня случката точно) и тн и тн и тн...инвалиди, убити, примери болллллл!

Невиждам това защо се коментира като незнам си какво станало...Айде коментирайте онова дете на 14-5 год което вчера уби комшийката си в Сливен ли, къде беше, защото му направила забележка, или онова американче което пак преди 1-2 дни застреляло 10 души в училище+баба си и дядо си!!!

Мисля че последните проблеми не са еквивалетни на шофирането в нетрезво състояние.

 

http://news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=155872

 

http://news.bg/article.php?cid=10&pid=0&aid=155828

 

http://news.bg/article.php?cid=31&pid=0&aid=155792

 

ect...

Link to comment
Share on other sites

http://media.snuffx.com/x/mar23/crash3.jpg  ТОВА Е СТАНАЛО СЛЕД КАТАСТРОФА.КОЙТО Е СЪС СЛАБО СЪРЦЕ ДА НЕ ГО ГЛЕДА.ЗА ЖАЛОСТ НАВСЯКЪДЕ ИМА ТАКИВА ИДИОТИ.

Защо си мисля, че тази снимка е фалшива? Главата ми изглежда доста идеално срязана - все едно с лазер. Няма никаде кръв, а и би трябвало лицето да е доста по-зле! Поне според мен де, не твърдя със сигурност!

Link to comment
Share on other sites

Защо си мисля, че тази снимка е фалшива? Главата ми изглежда доста идеално срязана - все едно с лазер. Няма никаде кръв, а и би трябвало лицето да е доста по-зле! Поне според мен де, не твърдя със сигурност!

Правилно си мислиш - фалшива е! По темата - мен лично такива снимки/статии не ме спряха да карам пийнал, спря ме глоба от 650лв. Е това е поучително.

Link to comment
Share on other sites

Аве, хора, аре спрете да давате такива брутални линкове! Чак гадно ми стана, достатъчно ми е, че разбрах историята на момичето, аре стига толкова! Товa да не е Show No Mercy.....баси.....още не мога да асимилирам както трябва...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм карал пил... ама не пиян... ама аз и без тва карам бавно... както и да е... не че нещо... обаче какво си мислиш, че ще постигнеш като сложиш тоя пост тука?! айде даже да вземем идеалния вариант и всички, които прочетат темата, ще карат само трезви... и кво? колко човека четат в тоя форум? 5000-6000 макс... колко от тях могат да карат... 20-30%... не казвам, че не одобрявам каквото си направил... ама просто няма смисъл така... тва трябва да се направи много по-мащабно... телевизия, вестници...

Пък за коланите... е кво общо имше това... те и двамата може да са били с колани... голяма работа...

И тея "тоя трябва не знам какво да го направят"... айде малко се поспрете... кои сте вие, че ще съдите? ако толкова се притеснявате за тва, че не е наказан... ами успокойте се... уча психология, бихте се учудили колко "интересни" неща стават със съзнанието на хората, когато направят нещо ужасно без да искат...

Link to comment
Share on other sites

Ами аз мога да ти кажа, че написания пост и 1 човешки живот да спаси - постижението е огромно!! Така че има смисъл да има и такива постове.

 

Не съм учил психология много обстойно, както може би ти, но пак мога да ти кажа, че има хора дето ще помнят и ще се разкайват за това, което са направили от ден до пладне! Какво стана с ония син на прокурора, който остави на място момиче и момче от Враца!?? За тези, които не са запознати ще поясня, че е карал пиян скъпата си кола и е блъснал момиче и момче, пресичащи напълно правилно по пешеходна пътека седмица преди бала им. Тоя е карал с около 100км/ч! Е, ама нали тете е прокурор - пуснаха го на свобода и продължава да си прави квото си иска, защото знае, че и да оплете конците, тате пак ще го измъкне! Че даже и се карали той и баща му как могат да го задържат 24 часа в полицията!! Разкайват се свястните и почтенни хора, а не синовете на мутрите и депутатите.

Link to comment
Share on other sites

ThE_UfO, прав си, човек не е компрютър. Но ако заключат това пияно лайяно за 50 години, а също така и всички като него, останалите ще се замислят.

 

Много е лесно да се въведе култура по пътищата:

Превишена скорост - 200 евро. Втори път 500 евро и една година без книжка. Трети път - пет години затвор.

 

Пиян зад волана - 5 години затвор.

Пиян , предизвикал катастрофа - 10 години

Същото, с осакатяване като това от снимките - 50 години. И да му облепят килията със снимките на жертвата.

Същото, със смъртен изход - доживотна. И през ден да ходи да копа в градината на близките на жертвата и да ги гледа в очите.

 

Жалко за това момиче и за семейството й ... Не можа ли да се опържи тая сополив янки, маа му стара!

 

А, за глобата Mr_Vain го е казал вече.

Link to comment
Share on other sites

Ама наистина ли някой от вас вярва, че въобще някой ще сте стресне от трагичната история на това момиче?! За мен, тази тема не е нищо повече от приказка без Happy End, това е. Попринцип ние, искаме или не, си действаме по правилото "По-добре сам да се опаря, отколкото някой да ми каже "не барай ". Така че, според мен единственото нещо, на което ще обърне някой внимание и ще си вземе поука е, ако лично с него стане нещо (на никого не го пожелавам!!!). Само тогава човек наистина се замисля за някои работи. Не мислете, че с тази тема ще постигнете някакъв напредък. Вярно, историята на клетото момиче няма смисъл да я коментирам, виждаме я всички, но освен да си кажем "мале, тва е егати нещастието", или най-много "ц ц, няма да карам пил" и след 1 час да я е забравил (на мен ми отне малко повече), друго няма да стане. Това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

da tozi slu4ai sam go gledala po Discovery,tamun 2 puti!

trqaa da vi kaja,4e momi4eto e s adski silen duh,i ne se predava!(ne znam samo kak to4no go pravi)

ina4e po temata trqbavat ne samo zakoni-trqaa i da se spazvat,trqaa i da si polu4aat zaslujenoto naru6itelite!no trqaa i da ima ne6o takova dokato im se nabie na si4ki v glavite kakvo to4no trqaa da se pravi po puti6ata,i kakvo NE!

Link to comment
Share on other sites

trqq da izmislqt super strogi nakazaniq i da vajat ama za vsi4ki nqma tvoi moi

 

pipnat li te piqn zad volana - 10g v pandelata da ti dode akyla, drug pyt 6te misli6 dali ne e po dobre da iz4aka6 da ti mine ili taxi da vzeme6 vmesto da zastra6ava6 jivota na horata :angry1

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм мислил че може до такава степен да бъде обезобразен човек!Просто нямам думи.Че то това живот ли е.Единственото по което да се познава че си от човешката раса да са крайниците и главата...сег 2 дни няма да мога да се оттърва от тея снимки в главата ми! :cry

Link to comment
Share on other sites

имах един приятел беше пиян и се блъсна ама щото бащаму бил еди койси се отърва с жземане на книжката за 6 месеца е това е законодарелството ако караш пиян и направиш катастрофа

Link to comment
Share on other sites

А помните ли как преди половин година, или можге би малко повече, един пиян полицай уби едно цяло семейство в София? Мъж и жена на под тридесет години , заедно с детенцето им? Представете си само - едно пияно животно измита от света майка, баща и дете, с всичките им планове им за бъдеще, щастие, за ЖИВОТ, мама му стара!

 

Вижте статистиките! Общо взето по един човек ДНЕВНО умира по пътищата на България.

И в същото време в тоя форум има тема за "състезания" до Митницата. Тия , дето се състезават там, са за затвора! :angry1 :angry1 :angry1 ПОНЕ за затвора !

 

То бива глезотии и безотговорност, ама всяко нещо си има граници! Или поне БИ ТРЯБВАЛО да си има!

Link to comment
Share on other sites

Ужасно, дано повече хора се трогнат и спрат да се качват пияни зад волана.

При мен въпроса е принципен, и 20 грама да съм пил колата я оставям и си я прибирам на другия ден. Лошото е, че това не ми гарантира, че някой пиян няма да ме отнесе докато си карам спокойно.

И да, това е един от двата начини да накараш някой да си вземе поука. Другия начин е от личен опит.

 

Помня го този случай, и не е единствен...и някакъв иманяр беше убил цяло семейство, май до Хисар...и незнам дали го осъдиха. Може и да не са.

Че то за българина си е направо обичай да кара пил. Ами и шофьорите на рейсове пият, и таксиджиите. А на ден возият стотици хора...

 

da tozi slu4ai sam go gledala po Discovery,tamun 2 puti!

trqaa da vi kaja,4e momi4eto e  s adski silen duh,i ne se predava!(ne znam samo kak to4no go pravi)

ina4e po temata trqbavat ne samo zakoni-trqaa i da se spazvat,trqaa i da si polu4aat zaslujenoto naru6itelite!no trqaa i da ima ne6o takova dokato im se nabie na si4ki v glavite kakvo to4no trqaa da se pravi po puti6ata,i kakvo NE!

 

Ти на един простак, който не уважава себе и останалите каквито и глоби да му налагаш, той пак ще си прави каквото си иска. Това е лошото.

Link to comment
Share on other sites

хахаха... 10 години за шофиране в нетрезво състояние...

някой от вас бил ли е в затвор.... даже само на посещение...

вкарай някой дето е карал пиян в затвора за 10 години... ако не се самоубие, като излезе ще е 40 пъти по-кофти човек... а за прокорорските синчета... е да и какво? понеже на някой прокорор дето е по-голям престъпник от половината в затвора, дай всеки дето се понапил и се прибрал към тях с колата БАМ! 10 години затвор... разбирам... ядосвайте се... ама не съдете така! и ние сме хора все пак.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...