Jump to content
BulForum.com

Какво е да си "нормален"???


Recommended Posts

Ай да си съжива темата с тоя въпрос:

Нормално ли е да те мислят за "селяк" и "тъпанар", когато си облечен по "нефешън начин", демек когато не се връзваш в картинката със своите метъл-скейтърси(не знам как ма водят всъщност) дрехи и дълга коса? Толкова ли е страшно да приемеш избора на другия?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply
Нормално ли е да те мислят за "селяк" и "тъпанар", когато си облечен по "нефешън начин".Толкова ли е страшно да приемеш избора на другия?

 

Да, за стадото е страшно.Погледни The`Scorpion какво е написал.И какво значи селяк и тъпанар?За мен такива са хората, дето се мъчат да се обличат по модата, да са фешън и прочие конски аки.Нека някой да дойде да ме напсува щото съм с кубинки посред лято.Смее ли, а?Смее ли?Или пък да ме нарече тъпанар някоя тъпа кучка дето едва си се побира в панталона с долче талия и й стърчат лайняните прашки, закачени чак под мишниците.Смее ли?

От такива хора не търся и не искам одобрение!!!Те няма да ни разберат.Защото ги е страх да бъдат различни.И такива ще си умрат.Точно те са селяците и тъпанарите, защото нямат индивидуалност и не мислят.

 

П.С. TAZ недей ме warn-вай пак за грубия език.Нека поне да е някой друг мод - да си имам колекциика :P

Link to comment
Share on other sites

@Grimjaur - Avi MC - Нормалните не Оцеляват

Имаше една такава песничка даже... :)

 

Според мен смисълът на думата "нормално" отдавна не се използва в този аспект за който вие коментирате. В тази тема по скоро говорите за това доколко не се вписвате в модата (въпреки че.. то това винаги ще бъда форма на бунтарство)

По мои лични наблюдения, все по малко хора мислят по този елементарен начин - че едва ли не като не се обличам както всички не съм нормален. Има и такива несъмнено, но това май зависи най-вече от средата в която се движите ;)

По-скоро е в сила "нормално спред ситуацията". Наистина всеки има правото да разбира свободата да бъде каквото си иска, по какъвто си иска начин. Но в определени ситуации важат някакви общоприети норми: най вече морални. и аз лично не бих бягал от тях. Ето и примерче: начинът на поведение на обществени места. Идеята ми е: нека сме такива каквито сме, без да пречим на другите да бъдат себе си.

Ето например Grimjaur е избрал да носи кубинки през ляотото - няма проблеми, да си се поти колкото иска :D, стига да не налага стилът си на останалите насила :) (аз съм сигурен че това няма да се случи) но все пак ... търся подходящ пример. (ако се сетя още нещо ще допълня)

 

Защо по оценяват по дрехите: още един глас за поговорката ;)

 

Годините не са нито датчик за интелект нито някакъв ограничител и не съм съгласен с това мнение. Стига да си кадърен (думата мисля че включва интелект и опит взети заедно) никой няма да те спре да покажеш на какво си способен. Всичко останало са някакви предубедености.

 

Edit: Браво за темата! Напоследък забелязвам появяването на няколко изключително смислени теми. Жалко само че се коментират някак си от едни и същи съфорумници.. може би заради липсата на спам :D. Не искам да обидя никого, а да призова към тези които просто трупат постове да се опитат поне да напишат нещо смислено преди да натиснат бутончето ;)

Link to comment
Share on other sites

Основната идея е за избора и приемането му, такъв, какъво е(Външния вид го дадох като пример). За да няма "С каквито се събереш, такъв ставаш"... Квото искате му викайте: бунтарство, щото наистина е тва е бати парадокса. Защо предразсъдъците карат хората да съдят човека и да му придават някви качества, само защото не могат да се поставят на негово място? Най-интересната гледка е "сам сред тълпата"

 

ПП: @aph3x, малко сме батка, ама говорим/пишем по същество(нали? :P )

Link to comment
Share on other sites

По-скоро е в сила "нормално спред ситуацията".

ша зема да се съглася с теб :както казват педалите :"като станем повече от вас ша видите кои е обратен "

...........................

аз например много мразя да се вписвам в множеството но това не означава че трябва да се правя на псевдо-ск8тър или пък да ходя с черни метълски дрешки

защото също мразя да парадирам какъв съм

не ме интересува дали някои си мисли че съм селянин когато съм си облечен "нормално" с дънки и неква таниска (светло синя)

или че съм трошляк когато съм си с кецките ,неква ризка,цъкам хек и се движа с разни приятели които се вживяват да са ск8ерчета и метълчета и пънкарчета

секи да си мисли квото иска но ако някой тръгне да се изказва по повод начина ми на обличане и държане ...ще бъде поцинкован

.............................

wikipedia-In behavior,normal means not being far from the average; "not normal" is often used in a negative sense (improper, sick, etc.).

Link to comment
Share on other sites

Какво е да си нормален?

Защо те приемат и изпращат по дрехите?

Какво значи лафът "стегни се"?

Защо годините да са датчик за интелект и в повечето случаи ограничител?

 

Vseki si e normalen za sebe si,no dali drugite te vyzpriemat,ot tova zavisi.Ima vyzprieti normi ot ob6testvoto(koito postoqnno se menqt) i ako ne se vpisva6 v tqh zna4i si NEnormalen.Spored men dori mnogo ot ludite sy6to sa normalni,samo 4e jiveqt v svoi sobstven svqt,svqt razli4en ot okolniq,svqt nerazbiraem za drugite,svqt koito gi predpazva,no i v sy6toto vreme gi pogubva,pogubva gi omrazata na horata,koito ne gi vyzpriemat,samo za6toto sa po-razli4ni ot tqh,kakto i razbiraniqta im sa na drugo nivo.Savsem prosto kazano-NQMA NENORMALNI HORA.Vse pak e za prepora4vane da se pridyrjate kym ob6toprietite normi,za da ne polu4ite jylta knijka nqkoi den :blink: ;) :)

 

Ami drehite opredeleno sa kriterii za ocenqvane na 4oveka(te sa 4ast ot ob6tiq vyn6en vid).Edva li na nqkoi 6te mu e priqtno da izliza s 4ovek,koito nosi skysani pantaloni ili nacapani bluzi.Sy6to taka edva li 4ovek,koito nqma nikakyv vkus(oble4en v oranjevi pantaloni i sinq bluza naprimer) bi privlekyl vnimanieto vi(osven s negativizym).No vypreki tova ne bi trqbvalo da se otdava takova zna4enie na oblekloto-vsqko prekaleno ne6to e vredno.

 

"лафът "стегни се"" dokolkoto znam se izpolzva v situacii,kogato deistviqta na daden 4ovek sa neobosnovani,privli4at vnimanieto na horata i pravqt nepriqtno vpe4atlenie. Obiknoveno tova koeto pravi potyrpev6iqt ne e osyznato ot samiq nego.Nai 4esto v takiva momenti se sre6ta nqkoi,koito da ti kaje "stegni se" i nai 4esto tova e saprugata :)

 

"Защо годините да са датчик за интелект и в повечето случаи ограничител?"

I AZ TOVA SE 4UDQ?!?!?!Az naprimer sam na 16,bih kazala 4e mislq mnogo po-racionalno ot hora po-vyzrastni i ot men!No sled kato imat pove4e navartqni godinki(i pove4e opit syotvetno) se smqta,4e ne sam dostaty4no dorasla da izkazvam mnenie.A az mnogo mrazq da me tretirat kato malko momi4ence :(

Link to comment
Share on other sites

аз например много мразя да се вписвам в множеството но това не означава че трябва да се правя на псевдо-ск8тър или пък да ходя с  черни  метълски дрешки

защото също мразя да парадирам какъв съм

 

съгласен съм.

е.. преди време не мислех така, но така и не се наканих да си купя черна метълска фланелка :)

най много си бях взел един амулет на Biohazard, който по ирония на съдбата изгубих на ню-метъл пого в XXL-а :punk

 

напоследък не чак толкова, но по едно време бях върл фен на Slipknot... но никой не е разбрал ако не съм му казал :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък вече съм скин.Шанс :)

Но чат-пат обличам костюм(ама мноооооооооооооооого рядко).

Иначе си мъкна дрешките и хич не ми пука за това как ще ме посрещнат - имам нещо в главата.

 

Вече без коса де ;) По тоя повод даскала ми по математика(мир на праха ти) казваше - "На празна плевня покрив и ня трябва " :)

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е да те мислят за "селяк" и "тъпанар", когато си облечен по "нефешън начин", демек когато не се връзваш в картинката със своите метъл-скейтърси(не знам как ма водят всъщност) дрехи и дълга коса? Толкова ли е страшно да приемеш избора на другия?

 

Кажи го на мен - с косата малко над кръста, и брадясал доста често :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Относно определенията "селяк" и "фйешън" - bio го спомена много елегантно - модерно е да се обличаш като пилот на формула 1, да добавим огромните слънчеви очила, които те карат да приличаш на муха-лайнарка (или друго насекомо със фасетъчни очи), косата ти да е на гребен със средно половин опаковка гел. Да, това е модерното. Но кажете ми, колко мислещи и самоуважаващи се хора ще се стремят към този толкова глупав термин и предразсъдък модерно. Имайте в предвид едно - понякога именно тези, които не се вписват в модата я налагат в последствие.

Никога няма да забравя, 2001-ва година майка ми ми сплете тогава дългата коса на 50 плитки. Никой не бях виждал да върви с такава прическа (тогава адски много бръмчах из центъра). След около седмица-две забелязах поне 3-ма с наплетени коси...

Link to comment
Share on other sites

Аз за себе си определям за "нормално" всичко, което ми харесва, независимо колко е възприето от обществото, модерно и т.н. Стремя се да уважавам и хорските предпочитания, макар доста често да не ги разбирам (кубинки посред лято??? ами аромата, гъбички разни...както и да е...).

 

Относно "стегни се" и на мен като на Караман ми е странно как българите в трудни ситуации казват стегни се, а американците и т.н. "relax". Аз лично ненавиждам някой да ми казва "стегни се", това е може би защото по принцип мразя да ми се дават ненужни и неконструктивни съвети.

 

За дрехите...някой беше казал, че хората, които изпращат по дрехите не искат да вникнат по-надълбоко. Според мен НЕ МОГАТ да го направят. Друг е въпроса, че и тази част с посрещането по дрехите също ми убягва...аз посрещам по нивото на лична хигиена т.е. каквито и да са дрехите трябва да са чисти и човека да ухае добре.

Link to comment
Share on other sites

Ай да си съжива темата с тоя въпрос:

Нормално ли е да те мислят за "селяк" и "тъпанар", когато си облечен по "нефешън начин", демек когато не се връзваш в картинката със своите метъл-скейтърси(не знам как ма водят всъщност) дрехи и дълга коса? Толкова ли е страшно да приемеш избора на другия?

Ми какво да ти кажа , хич да не ти пука , теглиш им една народна и караш напред. Как се обличаш е въпрос на твой собствен избор и именно за това се кефих в Европа , че на никой не му прави впечетление как си облечен ... Избора на дрехи би трябвало да има някакво значение , ако те са пряко свързани с работата ти или нещо подобно.

 

Поздрави и хич да не ти пука за стадото : :rolleyes: :punk

Link to comment
Share on other sites

(кубинки посред лято??? ами аромата, гъбички разни...както и да е...).

 

 

Има пудри за крака, има чорапи, има сапуни и още толкова много неща ;)

Като жена би трябвало да си по-наясно с тези "козметики" :)

Ама карай...

Link to comment
Share on other sites

Към ... Myth...

Всяко общество е една система с обособени норми - изисквания към отделните й елементи (функционални единици) ...

Всеки човек сам по себе си също е система с изградена в себе си норма на поведение,която той следва,или поне се опитва доколкото се възприема свободен вътре в себе си да го прави ....та..относно въпроса ти ..- ако реша(в смисъл наистина повярвам в това..),че съм птичка ...що да не литна ?! :devil :D :D :D

Ще изневеря на наложеното от макро-системата и тя ще ме отхвърли като ШИЗО и ще бъде в правото си да го направи,но няма да изневеря на себе си...А иначе за тълпата си прав...благодаря :D

С поздрав: PSYCHEDELIA

Миличък UncivilizeD,докато се интересуваме какво дАугият мисли за нас...няма да се оправим...Ако не можеш да се отърсиш от това обаче...просто престани да бъдеш наблюдаван,а се осъзнай като НАБЛЮДАТЕЛ...оставям на теб да откриеш разликата... :devil

PS: FUCK THE SYSTEM !!!

С поздрав... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

->AuReOluS, съгласен съм до голяма степен с теб, но все пак, струва ми се, стигаш до крайност. Никога няма да забравя думите на един мой бивш работодател към глуповатия му братовчед: "данък 'обществено мнение' не плаща само този, който живее сам. След като въобще не ти пука какво мислят другите - вземи си едно куче и отиди да живееш в планината..."

Всяка една крайност е вид ограничение. Не е хубаво да изпадаме в такива.

 

Редакция: Психи, irritation :))

П.П. остави дитето да дразни, полезно е за здравето, развива стабилна нервна система (у теб или околните), или развива поносимост към болка :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да обърна внимание и на друго.Като говорим за уникалност ,нормалност ,приемане в обществото и т.н. струва ми се ,че след 50 години ще е нормално да си черен гей-чалга-певец, женен/омъжен за поп с 3 извънбрачни деца и най-кофтито ,всички много ти възхищават и ше те праят президент, щото си обещал да легализираш наркотиците и да освободиш Ванко6 /туй готино момче/ ,за да могат да си пеят двамата с Мишо Шестте пръста :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Da,ama nqma da e taka,i to zarad ei takiva "kolelca" det se dyrpat i zapazvat svoqta unikalnost, bez da se vliqqt ot ob6testvenoto mnenie kato cqlo.4ovek e takyv kakyvto e,vseki nosi unikalnost i doza "nenormalnost" ,koqto go otli4ava..Da prieme6 drugiq kakyvto e e dobyr napredyk za edno izostanalo ob6testvo, ot koeto kolelcata iskat da bqgat i da otidat pri drugo, oba4e otnovo v dozata na "normalnoto" i moralnoto.Gre6no e spored men 4ovek da se vliqe tolkova mnogo ot nqkakvi modni vremenni qvleniq, i kato vijdam,4e pove4eto tuk smqtat g/d taka,qsno e ,4e onova gore,v na4aloto,nqma kak da se slu4i."Normalnite" 6te ojiveqt..:))Nenormalna sym,nali???

Link to comment
Share on other sites

първо ще започна с няколко offtopic-а:

1. Някои хора въобще не са носили кубинки, пък дори през лятото ... мога само да ти ви кажа, че кубинките спарват много по-малко от кецовете и другите обувки.

2. Искам да ви обърна внимание на нещо много смешно (от погледа ми на страничен наблюдате), тука толкова се вживявате на различни, че направо сте станали уникални. :Р Ако искате ще се доизясня ... ха-ха-ха.

Сега по темата. Значи моята приателка AuReOluS го е казала много правилно:

"Миличък UncivilizeD,докато се интересуваме какво другият мисли за нас...няма да се оправим..."

След като толкова те вълнува какво мислят хората за теб ... бъди какъвто те искат. Преди години въпроса за дрехите, косите и обущата беше решен много добре. Дълга коса -> метал, тупирана коса -> уеивър, гребен -> пънкар, гола глава -> скинар, скъсаните дънки, раздъпаните фланелки, хипарските знаци, обеците, изсулените панталони, всичко това беше запазена марка на една част от младежта, която не се вписваше в нормата. После всички тези преоргативи бяха малко, по-малко извзети, дългите коси, обеците .. може би само ластиците останаха твърдо :Р и ще ти кажа едно мое наблюдение, тези хора дето се мислят за супер широко скроени, за особени, свободомислещи и алабала са всъщност са най-тесногърди, поради тази причина всички тези групировки са разделени и се ненавиждат.

и много специален поздрав за всички .. с песента hard as(s) fuck на ААА

 

One day I decided to pray

I kneeled down & looked to the sky

I asked God why is life so hard

He turned his back & I started to cry

You turn your back on me

So I turn my back on you

Fuck your system and fuck you too

You tell me to follow your rules

Well how the fuck do you expect me to obey them

When you can't even follow them yourself

You're just trying to keep me down

 

има я на warez :>

Link to comment
Share on other sites

Хора, моля ви да дадете мнението си по следните въпроси:

 

Какво е да си нормален?

Защо те приемат и изпращат по дрехите?

Какво значи лафът "стегни се"?

Защо годините да са датчик за интелект и в повечето случаи ограничител?

 

Благодаря на всички от сега, а ако има такава тема се извинявам, но не съм я намерил

 

 

 

1. Ами незнам, още не съм бил

2. Приемат те по дрехите заради старите тъпи поговорки

3. " Стегни се " означава да покажеш бицепса

4. А колкото до годините, незнам, един пенсионер не е много по-умен от мой приятел например, ама имам и приятели дето са по-тъпи и от бебета :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Хора, моля ви да дадете мнението си по следните въпроси:

 

Какво е да си нормален?

Защо те приемат и изпращат по дрехите?

Какво значи лафът "стегни се"?

Защо годините да са датчик за интелект и в повечето случаи ограничител?

 

Благодаря на всички от сега, а ако има такава тема се извинявам, но не съм я намерил

 

Нормален значи да не си ненормален.

А ся по темата:

 

Нормален - тва е да си бял, с приятели, интелект, който да те задоволява и русо гадже ( според мен ).

 

Тва за дрехите е просто антимладежка пропаганда, с която ни казват да не се обличаме както си искаме, и винаги да сме опнати с костюми и сресани като принц Чарлз.

 

"Стегни се" - хммммм.... тва за бицепса беше яко.

 

Годините НЕ са датчик за интелект. Ся си тъп и си на 15 и няма гаранция че като станеш на 70 ще си по -умен. Тва дето го изложиха като статистика на "Тест на нацията" е пълна чорба. Така че не се връзвай! :pirate

Link to comment
Share on other sites

Към ... Myth...

Всяко общество е една система с обособени норми - изисквания към отделните й елементи (функционални единици) ...

Всеки човек сам по себе си също е система с изградена  в себе си норма на поведение,която той следва,или поне се опитва доколкото се възприема свободен вътре в себе си  да го прави ....та..относно въпроса ти ..- ако реша(в смисъл наистина повярвам в това..),че съм птичка ...що да не литна ?! :devil  :D  :D  :D

Ще изневеря на наложеното от макро-системата и тя ще ме отхвърли като ШИЗО и ще бъде в правото си да го направи,но няма да изневеря на себе си...А иначе за тълпата си прав...благодаря  :D

С поздрав: PSYCHEDELIA

Миличък  UncivilizeD,докато се интересуваме какво другият мисли за нас...няма да се оправим...Ако не можеш да се отърсиш от това обаче...просто престани да бъдеш наблюдаван,а се осъзнай като НАБЛЮДАТЕЛ...оставям на теб да откриеш разликата... :devil

PS:  FUCK THE SYSTEM !!!

С поздрав... :D  :D  :D

Nai-smisleniqt, i s nai-dobra argumentaciq, post do momenta.

Link to comment
Share on other sites

AuReOluS, boi, ква Ви е идеята ся? Да стана нихилист и отшелник когато не ме харесват ли? Кво като ми пука за хората? За къф чеп аз трябва да се променям и да бъда друг за да ма приеме някой? Що не си промени той/тя мирогледа и да не е толкова тесногръд/а? Възрастните ми мъдри роднини ми разправят за "какво трябва да бъда когато съм на тия години..." или "и аз съм минал по твоите стъпки...". Хайде, създайте ми модел на живот! Хайде, кажете ми как ТРЯБВА да се образовам! Хайде, ако може изживейте МОЯ живот... Накарайте ме да "бъда това, което не сте могли да бъдете". Почувствайте се пълноценни и завършили живота си, направили "добър човек, умен, учен и ..." Къде остана "щастлив"?

Link to comment
Share on other sites

Миличък UncivilizeD ,идеята ми е да бъдеш себе си ...да не се сливаш с останалите,заради тях...да не позволиш да те претопят ...Това е ...

С поздрав...

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да ме убедиш, че едно 15 годишно хлапе и един 35 годишен мъж със семейство и собствени деца са наравно. Жизмения опит е нещо, което не бива да се изхвърля от списъка с ценностите. Позволява ти да реагираш по-адекватно в много ситуации, което един вид те прави по-умен.

Не съм съгласен, че интелекта е нещо нормално и често срещано, да ме прощавате. Това може да се каже за глупостта. Именно тя кара от една страна хората да се приобщават към обществено определените норми и предразсъдъци, обощаващи термина 'нормален'. Другото е страха. Страха произтича от нещата, които човек не разбира. Давам елементарен пример - древния страх от тъмното - какво е страшното в тъмното - че не знаеш какво те очаква там, неяснотата, неизвестното. Същото е и с различните хора - не винаги са разбирани (в случая се абстрахирам от тази категория), а това кара обществото да се страхува от тях и страха поражда агресия и отхвърляне...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...