Jump to content
BulForum.com

Как да направя картинка само в 1 цвят


Recommended Posts

Еми значи например зимаме една обикновена картинка и искам да я направя само в червено,но да се вижда сичко на нея???

как става това???

Link to comment
Share on other sites

Еми значи например зимаме една обикновена картинка и искам да я направя само в червено,но да се вижда сичко на нея???

как става това???

Звучи невъзможно...Как ще се вижда нещо, като всичко е с 1 цвят !

Link to comment
Share on other sites

Ами ще са различни оттенъци на червеното. Просто премахваш синия и зеления канал. Какво толкова сложно има?

Link to comment
Share on other sites

Това ставаше със почти всяка версия на photoshop но не си спомням как точно ставаше :(

Link to comment
Share on other sites

Мда..... от канала става :D

мерси мноо на сички :beerchug

 

EDIT :

Значи правя го както трябва - червено,но като save-на и ми е отново обикновената картина,без червения канал. Давам там apply image и кво ли още не,но нещо не стаа...

... слаб съм в photoshop :sad1:

Link to comment
Share on other sites

Първи начин:

1. Image -> Mode -> Graysaale

2. Image -> Mode -> Dutone -> цъкаш на черното и го избираш да е червено

3. Image -> Mode ->RGB

DONE!

Ако не те урежда този начин, ще измислим друг ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, но не можах да се сдържа:

Метода е следния. Отваряш Paintbrush. Избираш File/new. Щракаш с левия бутон на мишката върху бутона който изглежда като бояджийска кофа, изливаща боя (нa Win98 е втория ред от горе надолу, отдясно). Избираш цвета, който искаш. И щракаш кадето и да е на полето. Готов, имаш картинка в само един цвят!

А иначе се научи да се изразяваш правилно и извини язвителността ми :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Изравям тази тема от праха, понеже ми се стори най-близка до въпроса, който имам.

Значи става въпрос за Photoshop, който макар че ползвам от доста отдавна и смея да твърдя, че го познавам добре, все още ми липсва една опцийка, с която съм свикнал да я имам подръка в Corel Photo-paint.

Ситуация: сканирал съм страница с текст, в режим GrayScale (8-бит) при някаква резолюция, няма значение каква. Искам да я превърна в Bitmap (1-bit) - чернобяла. Дотук проблем никакъв. Обаче Photoshop ми дава няколко опции за конверсията, които не ме удовлетворяват, а на мен ми трябва да мога ръчно да задавам стойността на Threshold при най-обикнонвената конверсия. Там има опция 50% Threshold, обаче тя е фиксирана на 50%. Не намирам другаде откъде може да се зададе ръчно. Проблема е, че при сканирането черния текст излиза сив (поради бледостта му например), а ако сканирам директно в Black/White, трябва ръчно да задавам в драйвера на скенера Brightness/contrast и другите джаджи там, които честно казано не работят много добре, друго си е във професиоинална програма да се направи. При 50% threshold конверсия се получава, че текста пада под този threshold и не излиза почти нищо.

И преди да ми дадете акъли да наглася Levels или brightness/contrast преди конверсията, ще отговоря, че това ми е пределно ясно как става, и се получава идеално чрез него (Levels), въпреки че за да видя ефекта от това понякога се налага доста пъти да правя двойно ъндо, но аз искам да имам този избор в опциите при конверсията, както го има Corel, и който работи перфектно.

Та въпроса ми е някой срещал ли е тази възможност някъде, да има пач за това нещо, или нещо от този род :rolleyes: ?

Link to comment
Share on other sites

Понякога ползвам това -> Harry`s Filters .

Надявам се да ти свърши работа.

В случая тези филтри нямат нищо общо с тази конверсия, но въпреки това, благодаря ти, инсталирах си ги филтрите, може да потрябват :P

Link to comment
Share on other sites

Dudes... Изнесете му на човека и лекция по ядрена физика.

 

Irfan View -> Image menu -> Decrease color depth -> Custom - 2

Човече :D , това с IrfanView го знам, то не прави нищо по-различно от обикновената конверсия в 2 цвята, което и Photoshop с 50% Threshold го прави.

Въпросът беше тази граница да си я задавам ръчно, а не да е фиксирана на 50% (128).

Обаче аз си реших проблема, макар и да не е толкова непосредствено като в Corel.

Има си команда Image - Adjustments - Threshold..., с която риълтайм виждам ефекта от конверсията преди да я приложа. Другия прост начин е елементарното добавяне на Adjustment Layer - Threshold. Явно отдавна не съм ползвал тези неща в шопа та да не се сетя за тях :rolleyes: .

Целия номер е че ми се наложи да пращам факс от хартиен носител, но именно поради посивелия текст, получателя не вижда почти нищо. Сега остава да си напиша едно скриптче за да автоматизирам това, в случай че ми се налага често да го правя.

Благодаря за съветите и отделеното време ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...