Jump to content
BulForum.com

преинсталиране на windows


valbg54

Recommended Posts

Znachi vaprosa mi e slednia...

ako naprimer sam si napravil image na C i sam go slojil na D kato boot-na ot disketata na GHOST-a moga li da zaredq image-a ot D ako D e NTFS ?

Дали е NTFS или FAT, нямя никакво значение! И точно това е смисълът на GHOST-а, да си направиш имидж и да го върнеш при нужда. Можеш да върнеш готов имидж и на друг (нов) хард, което също е интересна опцийка. Или пък да копираш един хард върху друг, когато ъпгрейдваш! Това са му възможностите.

А, на rider, дето не знае какво е буутване, ще препоръчам да попрочете малко теория! Все пак, да не знаеш какво е това и да искаш да правиш каквото и да било, е просто нелепо. Ще ти кажа какво е, ама със сигурност ще има още цял куп неща, които не знаеш, а са необходими! Не се обиждай от това, че не знаеш! Просто има много по-важни неща (в случая!) от това да си направиш имиджа на С-то.

Без да претендирам за точност на определението, ще ти кажа, че буутването е най-обикновено палене на компютъра и зареждане на операционна система! От което и да е устройство! В случая се иска да буутнеш (заредиш) от дискета.

А със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Първо посочваш какво ще правиш.

Ако ще правиш имидж фаил, посочваш С-то и после мястото, на което ще поставиш имиджа -партишън, -то имидж, -място. Ако ще възстановяваш С-то -партишън, -фром имидж, -файл и посочваш мястото на имиджа.

Бе, доста е елеминтарно, ама трябва да се чете кво пише там.

 

To4no tva info go bqh zabrail.To4no sq si napraih image!Marvin mersi mnogo, maina! :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

<!--QuoteBegin-Marvin+Dec 12 2004, 19:01

А, на [b--><div class='quotetop'>QUOTE(Marvin @ Dec 12 2004, 19:01

А, на [B)</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->rider[/b], дето не знае какво е буутване, ще препоръчам да попрочете малко теория! Все пак, да не знаеш какво е това и да искаш да правиш каквото и да било, е просто нелепо. Ще ти кажа какво е, ама със сигурност ще има още цял куп неща, които не знаеш, а са необходими! Не се обиждай от това, че не знаеш! Просто има много по-важни неща (в случая!) от това да си направиш имиджа на С-то.

Без да претендирам за точност на определението, ще ти кажа, че буутването е най-обикновено палене на компютъра и зареждане на операционна система! От което и да е устройство! В случая се иска да буутнеш (заредиш) от дискета.

А със здраве!

ne e mnogo vajno no nali 4ovek vse se u4i i za men e vajno da nau4a kak da si napravq image na c-to pravq go do momenta kogato cukna na ghost.exe i mi vadi

please boot system into a dos mode i neznam kak da go bootna ot tazi disketa

i az kato @rider ne moga da go bootna ot tazi disketa

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Варианта който е дал valbg54 е доста безполезен, поради простата причина, че Image разгънато на РС с чипсет различен от този на source PC, дава екран с мек и приятен син цвят и нищо повече.

Освен това при различен хардуер много често стават доста неприятни майлфънкшъни от всякакъв род.

Иначе идеята му е благородна и не трябва да се порицава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam mnogo vajen vapros.Zna4i izpolzvah Norton Ghost i si napraih image na C: kato go zapisah na boot-vashti cd-ta do tyk vsi4ko OK.reshavam da probvam kakvo se e poly4elo samo4e si zakaram samo vtoriq hard za da ne si otzapam istinskoto XP vsi4ko zapo4va kakto trqbva razarhivirva 3-te cd-ta restartirvam zapo4va da zarejda novoto XP izliza siniq edkan kadeto pishe WELCOME na windolsa to4no predi da izleze desktopa i tova e krai do tyk.Kakav moje da e problema 4e ne go probvam na sashtiq hard ili zashtoto vsi4ko si e nared i to4no na samiq krai spira.Ako nqkoi moje da kaje ili pomogne she my blagodarq mnogo ...

Link to comment
Share on other sites

Imam mnogo vajen vapros.Zna4i izpolzvah Norton Ghost i si napraih image na C: kato go zapisah na boot-vashti cd-ta do tyk vsi4ko OK.reshavam da probvam kakvo se  e poly4elo samo4e si zakaram samo vtoriq hard za da ne si otzapam istinskoto XP vsi4ko zapo4va kakto trqbva razarhivirva 3-te cd-ta restartirvam zapo4va da zarejda novoto XP izliza siniq edkan kadeto @ishe WELCOME na windolsa to4no predi da izleze desktopa i tova e krai do tyk.Kakav moje da e problema 4e ne go probvam na sashtiq hard ili zashtoto vsi4ko si e nared i to4no na samiq krai spira.Ako nqkoi moje da kaje ili pomogne she my blagodarq mnogo ...

Всички пътища са му все едно е на стария хард а дефакто е на D: a не на C: и като търси нещо-не го намира.

Link to comment
Share on other sites

Dobre ne malko ne sam saglasen zashtoto parviq hard sam go izkly4il i formatirvam vtoriq taka 4e sled formata toi si stava mastar i si e samo toi i e 1 i e kato C: taka 4e edva li she e tova no nemoga da si pozvole da proverq s istinskoto C: tvarde vajni programi imam a image-a mi e na bootvashti cd-ta taka 4e bi trqalo da nema zna4enie na koi hard se instalva (i konkretno v sly4eq e samo 1 koito e kato C: sled formata

Link to comment
Share on other sites

Значи Може 1-вия хард да ти е бил разцепен на дялове и да търси дял, от 1-я хард. Абе объркани са ти буквите и търси нещо, не може да е от друго

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

имам един въпрос как с Acronis True Image да си направя копие на цялото C:\

на CD-та и после да го слагам чрез тях

 

аз си направих копие но незнам дали е боотабал и как се записват такива файлове с неро става ли?

я обяснете направо цялата изтория :)

10х предварително

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос как с Acronis True Image да си направя копие на цялото C:\

на CD-та и после да го слагам чрез тях

 

аз си направих копие но незнам дали е боотабал и как се записват такива файлове с неро става ли?

я обяснете направо цялата изтория :)

10х предварително

Не ти трябва CD-то да е bootable. Щом си се справил с копието на C(браво :punk ) значи единственото, което ти трябва е да си направиш дискетите за екстрено стартиране на Акронис-а. От там нататък, като ти се прецака системата, просто трябва да я върнеш със снимката, която си успял да направиш. По този начин отново ще получиш 100% копие на това, което си имал в момента на правене на копието (един вид C отново ще си е bootable).

Link to comment
Share on other sites

да но има един проблем аз нямам флопи :( затова искам да си направя направо ЦД-тата и с тях да действам

Link to comment
Share on other sites

да но има един проблем аз нямам флопи :( затова искам да си направя направо ЦД-тата и с тях да действам

Добре де...какъв е проблемът...избираш "Create bootable rescue media" от менюто вляво и после вместо флопи избираш CD-RW и си правиш диск, а не дискети. Още повече, че при по-леки фалове в операционната система спокойно можеш да минеш и без този диск - работата става направо от Windows, като имаш само един междинен рестарт. Този диск ти е за по-тежките случаи, когато операционната изобщо не ще да се зареди. :)

Едит: Не бъркай emergency диска, с диска(дисковете)-огледало на C. B)

Link to comment
Share on other sites

Добре де...какъв е проблемът...избираш "Create bootable rescue media" от менюто вляво и после вместо флопи избираш CD-RW и си правиш диск, а не дискети. Още повече, че при по-леки фалове в операционната система спокойно можеш да минеш и без този диск - работата става направо от Windows, като имаш само един междинен рестарт. Този диск ти е за по-тежките случаи, когато операционната изобщо не ще да се зареди. :)

Едит: Не бъркай emergency диска, с диска(дисковете)-огледало на C. B)

да направих сичко по план само че когато го ресторвам от харда става а кокато се опитам да го ресторна от ЦД-тата на тях съм записам имайджовете

и ми казва че били повредени :( кофти е тва щото ако искам да ги делна от харда и се едно нищо несъм направил :(

Link to comment
Share on other sites

Аз с Symantec Ghost 8, което като дос-ка програма е 2 МБ, записвам направо тази програмка на първото CD от имиджите, заедно с първата част на имиджа. Съответно записвам и буут имидж на тоя диск, взет от системна дискета от Уин98. Стартирайки от него, за секунда копираш 2-МБ-овия ghost на виртуалния диск, създаден при зареждането от системния имидж, и си готов да действаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...