Jump to content
BulForum.com

Преинсталирах Windows-а и всичко се прецака


archangel

Recommended Posts

Виж в BIOS дали всичко е правилно, скоро имах проблем с един комп, който каквото и да задам в БИОС, не щеше да зарежда от CD. Това е чест проблем, но от дискета да не ще, това вече е новост.

за тест, пробвай да изключиш физически харда и виж дали ще зацепи от дискетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
системната дискета на моето пц си бачка идеално така че проблема не е в нея :(

 

Вземи си направо буутабъл CD :)

Link to comment
Share on other sites

Виж в BIOS дали всичко е правилно, скоро имах проблем с един комп, който каквото и да задам в БИОС, не щеше да зарежда от CD. Това е чест проблем, но от дискета да не ще, това вече е новост.

за тест, пробвай да изключиш физически харда и виж дали ще зацепи от дискетата.

оказа се че проблема е в неработещото флопи на моя комшия, но човека не сметнал за необходимо да ми каже, че не бачка :lol: в крайна сметка буутнах направо от cd-то с уиндоуса и инсталацията протече гладко :D

Link to comment
Share on other sites

Абе мноо съм тъпа!!! pissedoff.gif frustrated.gif

 

Преинсталираха ми компютъра за кой ли път(XP PRO) и съм забравила как се правеше оня номер, като изключиш програмно компютъра, да не ти остава включен и да го изключваш от копчето ръчно, а да се изключва сам докрая. Някаква отметка се слагаше някъде или се махаше, ама рових досега и в кухата ми лейка никакъв спомен не се пръкна... crash.gif

 

Дайте акъл и не ме псувайте много :blush:

Link to comment
Share on other sites

Абе мноо съм тъпа!!! pissedoff.gif frustrated.gif

 

Преинсталираха ми компютъра за кой ли път(XP PRO) и съм забравила как се правеше оня номер, като изключиш програмно компютъра, да не ти остава включен и да го изключваш от копчето ръчно, а да се изключва сам докрая. Някаква отметка се слагаше някъде или се махаше, ама рових досега и в кухата ми лейка никакъв спомен не се пръкна... crash.gif

 

Дайте акъл и не ме псувайте много :blush:

 

Control Panel -> Power Options -> Advanced -> When I press the power button on my computer - в полето под него избираш Shut Down

 

Ако това липсва там някъде имаше да се разрешат ACPI-нещо си - при мен това липсва та не се сещам но на този диалогов прозорец бяха нещата... прегледай всичките страници - там трябва да е. Ако липсва значи нещо някой драйвер ти се губи - погледни на Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager.

 

.............. та не разбрах само кога ще ме черпиш? :P

Link to comment
Share on other sites

Control Panel -> Power Options -> Advanced -> When I press the power button on my computer - в полето под него избираш Shut Down

 

Ако това липсва там някъде имаше да се разрешат ACPI-нещо си - при мен това липсва та не се сещам но на този диалогов прозорец бяха нещата... прегледай всичките страници - там трябва да е. Ако липсва значи нещо някой драйвер ти се губи - погледни на Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager.

 

.............. та не разбрах само кога ще ме черпиш? :P

Оказа се APM - advanced power management. По въпроса с черпенето - с най-голямо удоволствие, и друг път си ми помагал, но вече не остана време - заминавам извън България :cry Мога само виртуално да ти благодаря :) Много :)

Link to comment
Share on other sites

ония ден си купих нова щайга :) но се оказа че няма звук :blink: :blink: :angry1 да не би да няма драйвери като ида sounds и цъкна на нея пише че не можеда намери тонколонките , абе нищо не намира слушалки, микрофони :( :unsure: да не би да му трябва да качвам някакви драйвери за дъното с ХП-про съм а дъното е Asus K8N s754 помагайте :)

Link to comment
Share on other sites

ония ден си купих нова щайга :) но се оказа че няма звук :blink: :blink: :angry1 да не би да няма драйвери като ида sounds и цъкна на нея пише че не можеда намери тонколонките , абе нищо не намира слушалки, микрофони :( :unsure: да не би да му трябва да качвам някакви драйвери за дъното с ХП-про съм а дъното е Asus K8N s754 помагайте :)

От изчерпателната информация, която си дал за проблема, естествено, че трябва да качиш драйверите за дъното (или ако има отделни - само за звука, ако не щеш другите) за да ползваш звук, вграден в дъното.

Всичко което трябва да видиш е в Device Manager дали виндовса ти е разпознал звука, ако не, казах ти какво правиш.

Ако имаш звук от сорта на Creative PCI от по-старите, Виндовс сам ги разпознава.

Link to comment
Share on other sites

От изчерпателната информация, която си дал за проблема, естествено, че трябва да качиш драйверите за дъното (или ако има отделни - само за звука, ако не щеш другите) за да ползваш звук, вграден в дъното.

Всичко което трябва да видиш е в Device Manager дали виндовса ти е разпознал звука, ако не, казах ти какво правиш.

Ако имаш звук от сорта на Creative PCI от по-старите, Виндовс сам ги разпознава.

 

какво по изчерпателно от това че няма звук :bgrin: ма сега сериозно като ида на менаджера и от там ида на саунд и като цъкна на realtek AC97 audio пише че е не известен,и няма звук , дуното съм го написал в предния си пост тва е всичко което мога да кажа, ако ми трябват дрйвери за звука на дъното от каде даси сваля най новите

Link to comment
Share on other sites

какво по изчерпателно от това че няма звук :bgrin: ма сега сериозно като ида на менаджера и от там ида на саунд и като цъкна на realtek AC97 audio пише че е не известен,и няма звук , дуното съм го написал в предния си пост тва е всичко което мога да кажа, ако ми трябват дрйвери за звука на дъното от каде даси сваля най новите

 

Какво по-изчерпателно ли ? Ами примерно как си инсталирал windows - отначало (на чисто) или просто си преместил диска от старата си в новата щайга и сега доматите в нея нещо ти правят проблеми - примерно звуковата карта.

 

Ако е на чисто - случайно инсталирал ли си драйвери? Също така в control panel -> system properties там като отвориш device manager някакви жълти въпросителни има ли? Защото ако има - значи някой драйвер ти се губи или си инсталирал грешна версия.

 

А откъде се свалят драйвери мисля че няма нужда да повтарям Ботев ама не ти ли мина през ума да провериш какви СД-та са ти дали с новата "щайга"? Или пък след като знаеш (поне това знаеш), че дъното е Асус - ами погледни на техният сайт бе човече - толкова ли е трудно да се сетиш, че мястото където да търсиш драйвери е сайта на производителя на въпросният хардуер... сега следващият ти въпрос предполагам ще е кой е сайта на ASUS нали? :)

Link to comment
Share on other sites

ония ден си купих нова щайга

 

мисля че добре съм го казал ;) не ъбгрейд не някоя нова час я цял комп :) за ки домати , какви краставици , место да "умничиш" можеше просто да дадеш линк нали не всички сме толкова "начетени"

аз за диска с драйварите на дъното не става пробвах :ghost

Link to comment
Share on other sites

мисля че добре съм го казал ;) не ъбгрейд не някоя нова час я цял комп :) за ки домати , какви краставици , место да "умничиш" можеше просто да дадеш линк нали не всички сме толкова "начетени"

аз за диска с драйварите на дъното не става пробвах :ghost

 

В гаранция е надявам се, защото след като оригиналните драйвери които си получил с дъното не работят значи дъното ти е дефектно и първо трябваше да се жалваш на фирмата която ти е продала "щайгата", че доматите и краставиците във въпросната щайга нещо ти се струват дефектни.

 

А линк към сайта на АСУС ще ти дам веднага - представи си каква изненада: www.asus.com :)

 

Извинявай ако "умниченето" ми те засяга, явно имаме различно чуство за хумор... пък и те бъзикам защото въобще не си правиш усилието да помислиш за 5 минути а направо питаш наред във форума.

Link to comment
Share on other sites

машината, значи забелязъл съм, че някой драйвери просто не искат да тръгнат като стартираш сетъпа, а трябва да пробваш по различни начини. например на един комшия камерата като стартирам стъпа от диска нищо не става, от адд хардуеър пак не става и чак като пробвах от девисе мениджъра пропертиес, ъпдейт драйвер и чак тогава стана. затова пробвай и ако не стане направо си носи "щайгата" да ти сменят дъното или да ти го оправят :)

Link to comment
Share on other sites

какво по изчерпателно от това че няма звук :bgrin: ма сега сериозно като ида на менаджера и от там ида на саунд и като цъкна на realtek AC97 audio пише че е не известен,и няма звук , дуното съм го написал в предния си пост тва е всичко което мога да кажа, ако ми трябват дрйвери за звука на дъното от каде даси сваля най новите

nqkoi ot driverite iziskvat SP1 kato minimum.Naskoro imah podoben problem s HD audio-to na VIA, i se okaza che bqh na golo xp bez nikakvi SP, i suotvetno ne mojeh da si sloja driverite.

Link to comment
Share on other sites

nqkoi ot driverite iziskvat SP1 kato minimum.Naskoro imah podoben problem s HD audio-to na VIA, i se okaza che bqh na golo xp bez nikakvi SP, i suotvetno ne mojeh da si sloja driverite.

 

Как може да не слагате sp2? Обикновено УСБ-тата се откриват правилно единствено със СП2... да не говорим за всичките critical updates и след този service pack...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...