Jump to content
BulForum.com

Преинсталирах Windows-а и всичко се прецака


archangel

Recommended Posts

Реших да си преинсалирам windows-а, защото имах проблем при освобождаването на твърдите дискове- освобождаваше се по-малко място, от колкото триех. :huh: И понеже съм си "голям разбирач" реших да направя преинсталация на OS(Windows XP) без да трия нищо. При самата преинсталация дадох да не се трият никакви файлове, да ми се запази цялата информация на пс-то. И от тук започнаха проблемите: компютъра е много бавен, но процесора не работи на повече от 10% и рама е нормално зает, игрите, които ми вървяха добре сега накъсват, дори и филмите не вървят плавно. Когато реших да пусна 3D Mark 2001SE 1-во повреме на теста прекъсна и ми дадде няква грешка за директХ, а аз имам ДХ9, при следващото пускане ми даде грешка, че уиндоуса бил изгубил фокуса или нещо такова и при 3-тото пускане резултата на бенчмарка беше по -малък от преди. :wacko:

 

Ако някой може да помогне, ще съм му благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Нещо явно не се разбира с предишната инсталация.

Пробвай преди да инсталираш наново, изтрий ВСИЧКИ системни и несистемни файлове на Виндовс (като започнеш от c:\windows), като си оставиш само тези (филми, музика и т.н.), които искаш да запазиш. Да не забравиш и скритите файлове. И пробвай пак.

Link to comment
Share on other sites

Нещо явно не се разбира с предишната инсталация.

Пробвай преди да инсталираш наново, изтрий ВСИЧКИ системни и несистемни файлове на Виндовс (като започнеш от c:\windows), като си оставиш само тези (филми, музика и т.н.), които искаш да запазиш. Да не забравиш и скритите файлове. И пробвай пак.

 

Е от тва ква преинсталация ще излезе

Link to comment
Share on other sites

А да можете да кажете малко по-подробно как да го направя тоя формат. :confused , че тука съм много бос :blink:

 

Ами даи малко инфо дялове на харда

а за формат зареждаш ДОСЧЕ и формат С две точки или там квото ще форматираш

Link to comment
Share on other sites

Значи на C и D файловите системи са FAT32 и са 5 на 25ГБ

А за самото форматиране знам как става ама след тва преинсталацията на уиндоуса нямам представа как да я измайсоря :(

Link to comment
Share on other sites

Значи диска с ХР в сидирома рестарт в БИОС избираш да БУУтне първо от сидито (Ако имаш пък директен клавиш направо идеално) и нататък трябва да можеш да четеш ще те пита на кои дял искаш да инсталираш и тнт

Link to comment
Share on other sites

Аз го имам диска за инстал на ХР ама ми е на D мога ли да форматирам само C и да инсталирам от D-то. И обратно мога ли след тва да форматирам само D

Link to comment
Share on other sites

Разбира се чист инстал е най-доброто решение, явно си се решил да го правиш.

Не плашете човека, инстал на ХР може и без бутващ сидиром. Просто трябва да си стартира компа от бутваща дискета с Уин98SE, да стартира една програма (SMARTDRV.EXE) и да пусне инсталацията от D:\winxp\I386\winnt

Системна дискета (уин98) и smartdrv.exe трябва да си намериш, ако нямаш, казвай да ти дам, или от bootdisk.com

Сиди-то ще тръгне от ЦД-рома, не се притеснявай, но ако ти е спешно, инсталирай по този начин, малко по-досадно е с тези системни дискети и т.н., но ти си решаваш.

Link to comment
Share on other sites

Мерси :D , ама по тоя начин ми се вижда по-сложно. Вече знам от къде да си намеря диск и ще преинсталирам от него. :inqn

Благодаря много на всички, които ми помогнаха. :)

Link to comment
Share on other sites

Aз лично сък чувал, че NTFS било по-добре от FAT 32 ама не знам защо :tongue

Естествено NTFS, защото този Windows e написан за нея, пък и в тази файлова система не важи ограничението за 4GB големина на отделен файл :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...