Jump to content
BulForum.com

Преинсталирах Windows-а и всичко се прецака


archangel

Recommended Posts

Za kakvoto i da poslushash Tedy , nyama da sgreshish. Ama te gledam , che samo gluposti pravish. Za kakyv dyavol shte formatirash D-to :blink: . A C-to e nujno samo da iztriesh faylovete i papkite (kakto ti kaza Tedy) (pod DOS s poddryjka na NTFS - ima si i GUI daje) , a ne da formatirash. Formatiraneto vprochem mojesh da si go napravish dokato instalirash XP-to. I se pazi ot hora , koito vseki problem go reshavat s preinstalacia na Windows !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

A в крайна сметка да форматирам ли Ц-то и ако не го направя ще мога ли да го променя от FAT32 na NTFS

 

И ако не го форматирам абсолютно всичко ли да изтрия от него? :blink:

Link to comment
Share on other sites

A в крайна сметка да форматирам ли Ц-то и ако не го направя ще мога ли да го променя от FAT32 na NTFS

Да, ще можеш.

Аз бих процедирал така на твое място: D: си го оставям FAT32, изтривам всичко от C:, без полезните неща и инсталирам чрез системна дискета (ако нямам ЦД с ХР). После евентуално конвертирам в NTFS (предвид че можеш да объркаш нещо после и поддръжката на Фат32 е по-лесна, ако не разбираш много от файлови системи, остани си с Фат32 и на С: ).

 

А иначе ако си решил да бъдеш с NTFS на C: , това е по-добре да стане с форматиране, конвертирането от фат32 към НТФС не е много добра идея по отношение на ефективност.

 

ЕДИТ: Още веднъж: АКО искаш да запазиш някаква инфо на С: , и нямаш къде да я прехвърлиш временно, изтриваш ВСИЧКО без тази инфо и инсталираш. Ако нямаш нещо ценно на С:, и искаш да изтриеш ВСИЧКО до край от С:, форматирането е решението, така се изтрива всичко от С: и се осъществява чист инстал.

Link to comment
Share on other sites

Много мерси tedy :woot , ще видя как ще се справя. Иначе на Ц нямам нищо важно и май ще го форматирам, а дали ще го правя на НТФС ще реша по-късно. И благодаря на всички, ако имам още въпроси ще питам :D

Link to comment
Share on other sites

доколкото разбрах на ц-то ти е виндоуса,на д си преместил хавите които искаш да си запазиш,така ли?

бучиш диска на хп,четеш кво ти пише,оттам си има директна опция сетъпа да форматира партишъна на които ще се инсталира прозореца,даваш му да се форматира в нтфс формат,то си форматира,рестартира се,и си зарежда процедурката за инсталация на прозорчето ;)

Link to comment
Share on other sites

Защо не мога да форматирам Твърдия диск?

Значи влизам под Дос и пиша формат ц: ама ми дава bad command or file name

:confused Малко помощ няма да е излишна :)

А как влизаш под Дос - рестарт F8, ситемна дискета... или просто отваряш Дос Промпта и пишеш format c: ?

Link to comment
Share on other sites

А как влизаш под Дос - рестарт F8, ситемна дискета... или просто отваряш Дос Промпта и пишеш format c: ?

 

С дискета за MS DOS. Там пиша формат Ц или Д две точки и ми дава бад команд

Link to comment
Share on other sites

ми лесно-инсталираш хп-то,влизаш в му компютър,дясно копче върху д-форамт ;)

 

Да го форматира докато е под него? Те това не съм го пробвал и не вярвам да се получи. Можеш да го форматираш докато го инсталираш или да си дръпнеш win98 стартова дискета (имаше я някъде из вареза).

Link to comment
Share on other sites

Аз имам стартова дискета за 98 ама нз как да стане с нея :unsure:

Слагаш я във флопито и рестартираш компа, компа зарежда от нея ДОС (7.1) и ако е стандартна дискета на Уин98, в нея има програмата format, пускаш я за което искаш устройство иси готов.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ето какво стана с мен (искам мнението ви):

Ре6их да си инсталирам Service Pack 2 на XP-то обаче компютъра почна да работи много лошо (показва син екаран и се рестарира от време на време , излиза ми от разни програми и ми показва,че има грешка да я изпрати ли на Microsoft ) и аз реших да разинсталирам Service Pack 2 обаче докато се разинсталираше явно е махнал кръпката за червия дето рестартиртира компютъра и тои веднага се появи и го рестартира и после Windowsa се развали нацяло (след рестарта по време на деинсталиране на SP2) неработеха copy, paste, move и много други работи . Аз си сложих диска на XP-то инатиснах да го преинсталира като използва същата папка обаче изтрие стария Уиндоус . Инсталира се обаче малко като поработи пак показа син надпис и се рестартира компютъра (докато си инсталирах антивирусната) после забелязах ,че почти всеки архив при екстрактване дава грешка и немога да иси инсталирам повечето програми заради това (например Nero ,k-lite и почти всички програми които са в архив ) , по време на работа на Оpera пак си ми дава грешка и да я изпратил ли на Mikrosoft . И немога да разбера тва как се е получило да дава такива грешки. Общо взето всичко е трагедия каво да го правя да си форматирам диска ли пак , да преинсталирам Уиндоуса ли само...

 

Edit : И експлорера ми дава Send error на Маикрософт и се спира (имам чуството че е някакъв вирус) Антивирусната ми е AGV и постоянно се ъпгреидва.

Link to comment
Share on other sites

Абе направи един формат да ти е мирна главата ;)

 

А това защо не можеш да си управляваш компютъра и ти излизат сини екрани - тук никой не може да ти помогне, просто трябва да четеш четеш четеш четеш четеш..........

Link to comment
Share on other sites

Направих 3-4 формата накрая 1 мои приятел си донесе компютъра и сменяхме 4арковете докато не разбрахме ,че рама не е наред и сега всичко е перфектно :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Направих 3-4 формата накрая 1 мои приятел си донесе компютъра и сменяхме 4арковете докато не разбрахме ,че рама не е наред и сега всичко е перфектно :)

 

 

:blink: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Абе направи един формат да ти е мирна главата ;)

 

А това защо не можеш да си управляваш компютъра и ти излизат сини екрани - тук никой не може да ти помогне, просто трябва да четеш четеш четеш четеш четеш..........

 

Ех колко ги обичам такива изказвания. До тука Теди ви дава най-добрите съвети, но явно обяснява малко повече от необходимото и после на всички им се струва сложно, а то не е.

 

1. Защо винаги и всички препоръчват формат с: ? Достатъчно е да се изтрие c:\windows i c:\program files, от какъв зор трябва човек да си изтрива и филмите и музиката и всичко останало не мога да разбера? Форматирането не е панацея за всякакъв вид проблеми с компютъра бе пич.

 

2. В това да се чете, чете, чете ... няма нищо лошо в това човек да се пообразова, ама много ми напомня на изказване на някои от псевдо-интелигентите от групичката на линукс феновете, които поназнайват туй-онуй ама и на тях не им е ясно и половината от това което правят.

 

Определено при сини екрани трябва да се прочете нещо... и то е информацията на синия екран. Там пише обикновено какво точно го е "смутило". Някъде на 4тия ред отгоре-надолу само с главни букви е това и обикновено е или памет или видеокарта или недай си боже нещо с диска или неговия контролер.

 

Айде със здраве и дано поне малко нещо да е разбрал някой от писанията ми...

 

 

 

---------------------

 

Едит: между другото преинсталация не знам защо всички смятат че е замазването на Windows върху работещо негово копие. Преинсталирането ВЪРХУ няма да оправи нищо освен в много редки случаи. Обикновено го заплесква още повече и като резултат проблемите не се решават но се създават нови. Когато се прави преинсталация просто го правете на друг partition (ако нямате - ползвайте partition magic или друга подобна програмка) или изтрийте старата инсталация както обясних по-горе (в най-лошия случай поне преименувайте c:\Windows на C:\Windows.OLD и C:\Program Files na C:\Programs.OLD - така хем няма да се пречкат хем ще са си там при нужда да извадите нещо от тях ако се сетите че ви трябва)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...