Jump to content
BulForum.com

Преинсталирах Windows-а и всичко се прецака


archangel

Recommended Posts

Е то затова се прави малък партишън C: (5-6 ГБ) на, който стои само уиндоус и прилежащите му директории и тогава винаги формат-а е най-доброто лекарство ;) Също ако се направи и един гоуст имидж дори не се налага време да се и преинсталира операционната система...ама който както си го нареди ;) естествено ако става дума за обикновен домашен компютър...ако е някаква фирмена машина с една камара софтуеър с лицензии...мамата си трака :)(текущата ми занимавка)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply
Е то затова се прави малък партишън C: (5-6 ГБ) на, който стои само уиндоус и прилежащите му директории и тогава винаги формат-а е най-доброто лекарство ;) Също ако се направи и един гоуст имидж дори не се налага време да се и преинсталира операционната система...ама който както си го нареди ;) естествено ако става дума за обикновен домашен компютър...ако е някаква фирмена машина с една камара софтуеър с лицензии...мамата си трака :)(текущата ми занимавка)

 

5-6 няма да стигнат доникъде (е пак зависи какво правиш де - при мен е 80гб този партишън и има само 10 свободни). но наистина хубава идея е снимката с нортън гост (или даже най-обикновеният windows backup ще свърши същата работа - той цял windows 2003 server c ActiveDirectory успя да възстанови след чиста инсталация без никакви настройки и после всичко си се появи на мястото, та какво да говорим за стандартната ситуация)

Link to comment
Share on other sites

5-6 няма да стигнат доникъде (е пак зависи какво правиш де - при мен е 80гб този партишън и има само 10 свободни). но наистина хубава идея е снимката с нортън гост (или даже най-обикновеният windows backup ще свърши същата работа - той цял windows 2003 server c ActiveDirectory успя да възстанови след чиста инсталация без никакви настройки и после всичко си се появи на мястото, та какво да говорим за стандартната ситуация)

 

Майко мила какъв е този windows 70GB казвал съм и пак ще кажа 6GB са не достатъчни ами прекалено много място за win!!! продължавам и ще продължавам да пропагандирам това защото съм с XP от има няма 3години и никога, ама никога несъм имал проблеми с моя дал C:/ той винаги е 5GB та даже и по-малко...

 

win.jpg

 

 

 

Хора всеки който ви казва, че на windows му трябват повече от 5 та дори 10GB можете да го третирате като човек който или нему се занимава да разделя харда или нищо невдява..

Link to comment
Share on other sites

Майко мила какъв е този windows 70GB казвал съм и пак ще кажа 6GB са не достатъчни ами прекалено много място за win!!!

 

 

Ами зависи освен win какво още имаш на диска. При мен има няколко версии на Visual Studio - kam 5-6G са, MSDN 2005 и той май е толкова, за swap съм му фиксирал 4gb, и да не говоря наизуст току-що проверих всичките хелпове, борландски и майкрософтски истории колко заемат - 10GB sa. Като инсталираш някоя по-сериозна база данни също очаквай да изяде повечко место. Като инсталираш повечко сървиси на Windows 2003 server малко или много заемат местенце (DNS, DHCP, IIS, да не споменавам колко качи от раз ActiveDirectory-то и Exchange Server-a) ... Но си прав - вероятно половината неща мога да почистя но не ми се занимава :) Имам и едни 20гб бази данни на този дял което е крайно неправилно обаче на другите дялове не желая да ги държа а да разцепя диска още хептен не ми се иска че в крайна сметка ще имам 50гб място но ефективно никъде няма да имам достатъчно...... Това предполагам те задоволява като обяснение, нали?

Link to comment
Share on other sites

Майко мила какъв е този windows 70GB казвал съм и пак ще кажа 6GB са не достатъчни ами прекалено много място за win!!! продължавам и ще продължавам да пропагандирам това защото съм с XP от има няма 3години и никога, ама никога несъм имал проблеми с моя дал C:/ той винаги е 5GB та даже и по-малко...

[картинка]

Хора всеки който ви казва, че на windows му трябват повече от 5 та дори 10GB можете да го третирате като човек който или нему се занимава да разделя харда или нищо невдява..

BuFu50, предполагам си готин пич, но тук ще ти кажа малко по-кротко да даваш с определенията дали някой не вдява нищо, или не знае и не му се занимава да си разделя харда (btw последната операция е най-лесната от цялата инсталация, за да не му се занимава човек с нея - аз може да имам нерви да разделя на 10 дяла и системния да ми е 100 ГБ, схвана ли идеята?! Дори смятам точно така да направя на новия си хард!).

Много ясно, че на един обикновен Windows 4ГБ му стигат и са му много, както показва и шота ти. Разбира се за да е така, Program Files\ ти е на друг дял.

djqdomraz е написал нещо но кой да чете между редовете.. Освен това да държиш Program Files на друг дял има своите недостатъци, въпреки че вие виждате само предимствата (които не оспорвам че са доста). Да не говорим, че има неща които не са просто като програмките която инсталирате ежедневно, а са разни компоненти, които се инсталират на системния дял, било в \Windows, било в друга директория там.

Преди време имах спор с един съфорумник по този въпрос и така и не можахме да постигнем консенсус.

Затова тук няма да споря повече по въпроса, не ми се спори. Да, аз държа Program Files\ (около 14ГБ в текущия момент) на C:, скачайте ми колкото искате, всеки си има своите причини и убеждения (и опит) да предпочете даден вариант пред друг, който е подходящ за повечето хора, някои от които се пишат големи разбирачи.

Това е нещо което всеки сам за себе си е добре да реши как ще го направи, тук само си ветреем устите като даваме съвети.

Link to comment
Share on other sites

BuFu50, предполагам си готин пич, но тук ще ти кажа малко по-кротко да даваш с определенията дали някой не вдява нищо, или не знае и не му се занимава да си разделя харда (btw последната операция е най-лесната от цялата инсталация, за да не му се занимава човек с нея - аз може да имам нерви да разделя на 10 дяла и системния да ми е 100 ГБ, схвана ли идеята?! Дори смятам точно така да направя на новия си хард!).

Много ясно, че на един обикновен Windows 4ГБ му стигат и са му много, както показва и шота ти. Разбира се за да е така, Program Files\ ти е на друг дял.

djqdomraz е написал нещо но кой да чете между редовете.. Освен това да държиш Program Files на друг дял има своите недостатъци, въпреки че вие виждате само предимствата (които не оспорвам че са доста). Да не говорим, че има неща които не са просто като програмките която инсталирате ежедневно, а са разни компоненти, които се инсталират на системния дял, било в \Windows, било в друга директория там.

Преди време имах спор с един съфорумник по този въпрос и така и не можахме да постигнем консенсус.

Затова тук няма да споря повече по въпроса, не ми се спори. Да, аз държа Program Files\ (около 14ГБ в текущия момент) на C:, скачайте ми колкото искате, всеки си има своите причини и убеждения (и опит) да предпочете даден вариант пред друг, който е подходящ за повечето хора, някои от които се пишат големи разбирачи.

Това е нещо което всеки сам за себе си е добре да реши как ще го направи, тук само си ветреем устите като даваме съвети.

 

Тук си абсолютно прав :) аз говоря само за самия виндоус и обикновенните програмки.. става въпрос, че ако не използваш големи програми не е нужно да губиш токова огромно място. А за спора вярно е че малко преовиличих и вообще не искам да споря с някой..

 

Понеже съм попадал на хора който нищо не разбират и някой си им приятел им направил c:\ да е 20 та дори 30GB и а при хард 60GB това си е половината място и за какво за един офис пакет, винамп и неро.. самата идея ми е, че има хора който гледат да направят мръсно на някой.. пфу няма да пиша повече понеже много се отклонихме от темата :rolleyes: Може и аз да греша все пак няма безгрешни хора...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zna4i preinstalirah windowsa si4ko si e ok, oba4e kato v nqkoi folder ili v internet explorera dam nadolu( da prelisti stranicata) i stava super bavno, vse edno vsqka stranica e izkarva nanovo, nadqvam se ste me razbrali. Kak moga da opravq tozi problem?

 

PS. Izvinqvam se za latinicata ama nqmam kirilica sq

 

:angry:

Problem fixed

Link to comment
Share on other sites

PS. Izvinqvam se za latinicata ama nqmam kirilica sq

 

Отговарям отзад напред...

 

 

http://injinera.bgplus.com/wxp/xp_bul.htm

 

Zna4i preinstalirah windowsa si4ko si e ok, oba4e kato v nqkoi folder ili v internet explorera dam nadolu( da prelisti stranicata) i stava super bavno, vse edno vsqka stranica e izkarva nanovo, nadqvam se ste me razbrali. Kak moga da opravq tozi problem?

 

Ами или е от драйвера на видеокартата или е от "smooth scrolling" (Control Panel -> System -> Advanced -> Performance).

Link to comment
Share on other sites

Преинсталирах Windows-а и всичко се прецака

Ако получавах по 10 стотинки всеки път когато някой казваше това,сега щях да съм по-богат и от Бил Гейтс. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Отговарям отзад напред...

 

 

http://injinera.bgplus.com/wxp/xp_bul.htm

 

 

 

Ами или е от драйвера на видеокартата или е от "smooth scrolling" (Control Panel -> System -> Advanced -> Performance).

И двете ги опрайх вече ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако получавах по 10 стотинки всеки път когато някой казваше това,сега щях да съм по-богат и от Бил Гейтс. :rolleyes:

 

Айде стига глупости да не почна аз ако получавах по 10 стотинки когато някой ми спомене че не може да се оправи с Линукс колко щях да съм богат...

Link to comment
Share on other sites

Айде стига глупости да не почна аз ако получавах по 10 стотинки когато някой ми спомене че не може да се оправи с Линукс колко щях да съм богат...

Хора сякакви...повечето използват джама(познай кой ще е по-богатия).Тези дето отиват при линукса го правят точно за да се образоват.Там нещата не се осират от само себе си никога,трябва да поработиш по въпроса,докато на уиндоус-а просто трябва да поработиш на него,да си видиш пощата,да свалиш некой крек,я пач... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Хора сякакви...повечето използват джама(познай кой ще е по-богатия).Тези дето отиват при линукса го правят точно за да се образоват.Там нещата не се осират от само себе си никога,трябва да поработиш по въпроса,докато на уиндоус-а просто трябва да поработиш на него,да си видиш пощата,да свалиш некой крек,я пач... :rolleyes:

 

тъй тъй... и най-хубаво се омазва когато инсталираш windows отгоре на работещо копие на същия диск в същата директориа да се замаже хубаво неясно с каква идея.. още по-добре да е windows 98 - той пък е върха на сладоледа просто... що досега от над 4 години аз не съм преинсталирал моят? reboot-вам 1 път на седмицата максимум и то ако сам замажа нещо като дебъгвам нещо писано от мен... моля нека не продължаваме с този спор - не му е мястото тука а и ползата от "файдата" е нулева

Link to comment
Share on other sites

s risk da ne e po temata iskam da pitam za suvet. vzeh komputara na 1 priqtel da go preinstaliram no sled kato se opitah da go vklu4a toi zapo4na da sviri(tik-taka6e) nz to4no kak da go opi6a i na monitora mi se poqvi osven 4eren kran ni6to drugo :P i nz kakvo da pravq :confused ako nqkoi moje da pomogne mn 6te sum blagodaren

Link to comment
Share on other sites

Като начало проверете 2 неща : дали не сте объркали PS2 портовете на мишката и калвиатурата ,

и дали няма забравено CD или дискета .

 

 

PS Уважавайте все пак Българският Език и Култура и , ако е възможно , пищете на Кирилица .

Link to comment
Share on other sites

Като начало проверете 2 неща : дали не сте объркали PS2 портовете на мишката и калвиатурата ,

и дали няма забравено CD или дискета .

PS Уважавайте все пак Българският Език и Култура и , ако е възможно , пищете на Кирилица .

nqma ni6to zabraveno i sum siguren 4e ne sum gi oburkal tiq raboti kazaha mi da probvam da izkaram i vkaram nqkolko puti video kartata ama nali ne e moi i ne razbiram i ne smeq a moq kato go zeh i sled kato go bqh 4ovurkal v BIOS-a stana su6toto i se okaza 4e sum sbozqsal BIOS-a :punk 15 dni sled kato go zeh go vurnah da go opravqt

Link to comment
Share on other sites

nqma ni6to zabraveno i sum siguren 4e ne sum gi oburkal tiq raboti kazaha mi da probvam da izkaram i vkaram nqkolko puti video kartata ama nali ne e moi i ne razbiram i ne smeq a moq kato go zeh i sled kato go bqh 4ovurkal v BIOS-a stana su6toto i se okaza 4e sum sbozqsal BIOS-a :punk 15 dni sled kato go zeh go vurnah da go opravqt

 

Първо: бибиткането какво е? Нон-стоп през еднакви интервали кратки бибиткания или са поредица от 2, 3 или 4 бибиткания после период на тишина и отново? Има ли кратки и дълги бибиткания или какво?

 

Дъната обикновено имат описание какво означава това. Обикновено означава че или паметта не е добре наместена в слота или че видеокартата се е поразместила. "sbozqsal BIOS-а" е това ми е чудно как си успял. Кажи ми че е Атлон процесора и че си го овърклоквал и ще затвърдиш едно мое старо мнение че който не иска проблеми по-добре да не си взима АМД :)

Link to comment
Share on other sites

Първо: бибиткането какво е? Нон-стоп през еднакви интервали кратки бибиткания или са поредица от 2, 3 или 4 бибиткания после период на тишина и отново? Има ли кратки и дълги бибиткания или какво?

 

Дъната обикновено имат описание какво означава това. Обикновено означава че или паметта не е добре наместена в слота или че видеокартата се е поразместила. "sbozqsal BIOS-а" е това ми е чудно как си успял. Кажи ми че е Атлон процесора и че си го овърклоквал и ще затвърдиш едно мое старо мнение че който не иска проблеми по-добре да не си взима АМД :)

bibitkaniqta sa 3-4 spirat za malko i pak po4vat a za Bios-a da prav si :lol:

Link to comment
Share on other sites

bibitkaniqta sa 3-4 spirat za malko i pak po4vat a za Bios-a da prav si :lol:

 

I am so sorry you do not use Cyrillic alphabet , but anyway ....

Here is link to beep codes library for the most of bioses in the world

Link to comment
Share on other sites

I am so sorry you do not use Cyrillic alphabet , but anyway ....

Here is link to beep codes library for the most of bioses in the world

 

Еххххх английски... абе момче, трябваше да ползваш някой по-екзотичен език... английски знае всеки, поне немски, френски или испански да беше... колкото да го затрудниш да ползва babelfish поне :)

 

 

Ето на немски как би звучало: Ich bin, also traurig verwenden Sie nicht kyrillisches Alphabet, aber irgendwie.... Hier[/url ] ist die Verbindung, zum der Codebibliothek für die die meisten Bioses in der Welt zu piepen

 

Не е особено на немски според мен но става :)

Link to comment
Share on other sites

Еххххх английски... абе момче, трябваше да ползваш някой по-екзотичен език...

 

:D Ами аз знам само английски и руски . Мислиш ли че ще затрудня младите повече ако

пиша на руски ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:D Ами аз знам само английски и руски . Мислиш ли че ще затрудня младите повече ако

пиша на руски ? :rolleyes:

 

http://www.google.com/translate_t

ili

http://babelfish.altavista.com/

 

 

ето че вече знаеш испански, немски, френски, руски и даже китайски :)

 

примерно онова което написа за бибитканията на китайски вероятно е така (сигурно на полу-цигански китайски ама пак ги докарваме йероглифите):

 

我是很抱歉您不使用西裡爾字母, 但無論如何.... 這鏈接鳴喇叭代碼圖書館為大多生物活素在世界上

 

:-)

Link to comment
Share on other sites

хора, помагайте спешно. значи реших да преинсталирам уиндоус-а на един комшия. форматирах харда с партишън меджик, избрах да боотва от дискета, но точно на онзи екран на който трябва да зареди сис . дискетата ми изписвал NTRLD is mising и дотам. някой може ли да помогне :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами просто си търси NT loader.

това ще рече че дискетата ти не е системна и второто устройство е харда ти а там либсва този файл.

направи си нова системна дискета или пробвай да заредиш от диск.

Link to comment
Share on other sites

Ами просто си търси NT loader.

това ще рече че дискетата ти не е системна и второто устройство е харда ти а там либсва този файл.

направи си нова системна дискета или пробвай да заредиш от диск.

системната дискета на моето пц си бачка идеално така че проблема не е в нея :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...