Jump to content
BulForum.com

Депресията....


Recommended Posts

Не знам....Много теми се навъдиха за любов.Предусещам,че още докато я пиша тая тема и в нея ще се избие на любов :sick

Разкажете за депресии,породени от някаква разтърсваща случка,а не,че поредната "бройка" ви е била шута,преди вие да сте го сторили.

Изплачете си мъката.Аз например днес се скарах много яко с майка ми и сега се чувствам супер зле :cry

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Наскоро (преди месец и половина) си смених работата. Мислих си, че е за добро, ама нещо и новата работа не ме кефи. Нямам поле за изява. :( Сега си мисля за нова, ама да видим... Това ме депресира в момента.

Link to comment
Share on other sites

Ами те моите депресии май не са породени от нищо...Понякога,както си стоя просто ми става криво и всичко започва да изглежда безнадеждно,безсмислено...Май е или от липса на цел..или е от възрастта;)

Link to comment
Share on other sites

Май и от двете ;)

Хронична депресия,характерна за началото на пубертета,но оставаща завинаги(с тази именно хронична депресия се обясняват маниакалните депресии в зряла възраст,както и тежките пристъпи на същите),макар и не в толкова остра форма.Повечето хора си я имат,ама не страдат.

Link to comment
Share on other sites

az ot nqkolko godini sym v depresiq. poradi vechnoto nedovolstvo ot sobstvenata mi lichnost. napravo e neveroqtno kak moga da obicham vsichki ostanali, no ne i sebe si. ako nqkoi znae lekarstvo - da mi go kaje. az zasega upotrebqvam samo spomenatoto ot karaman.

Link to comment
Share on other sites

абе като ми се случи да имам депресия си взимам един горещ душ и пия мляко с мед лягам да спя и на сутринта ако съм пак зле правя като жените-отивам и си копувам нещо :P

Link to comment
Share on other sites

Метъл. Помага при мен. Както и занимаване с нещо, в което имаш успех (спорт, хоби някакво). Социални контакти. Както и да се убедиш, че се свършила нещо - нещо достойно за самата теб. И така...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък понякога се депресирам поради абсолютно глупави причини - например, ако нещо времето се е скапало и вали, а аз съм вътре и незнам какво да правя, приятелите са или отишли някъде, или не искат да излязат заради лошото време, и тогава започвам да се задълбавам все в лоши и още по-лоши мисли... всичко ми се струва " черно " и безмислено, и направо изпадам в истинска депресия, чувствам се ужасно самотно... :cry :(

А също така се чувставм ужасно, ако се скарам с някого, дори и аз да съм била права :(

А как ми минава ли?... ами май само времето може да ме оправи,т.е когато нещата вечче се наредят, но понякога ми става толкова тъпо, че и манджа не помага... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Абе депресии... по една сопа ви трябва на вас! Я вземете си запълнете времето с нещо полезно, вместо да мислите за смисъла на живота или да се депресирате от лошото време.

До сега една разтърсваща случка не видях. Скарал си се с майка си - ми знаеш какво да направиш, Или не знаеш?

Пък и едва ли някой в истинска депресия ще тръгне да разказва драмите на живота си...

Я се стягайте, млади хора, умни, способни...

Link to comment
Share on other sites

Ами те моите депресии май не са породени от нищо...Понякога,както си стоя просто ми става криво и всичко започва да изглежда безнадеждно,безсмислено...Май е или от липса на цел..или е от възрастта;)

Те и моите депресий са подобни. А също се депресирам когат в един момент усетя, че не знам коя дата е-толкова монотоно и еднообразно ми тече времето. Лошото време също ме скапва ужасно. :(

Аз лично излизам извън къщи като се скапя. Някаде с приятели за повечко време. На мен поне много ми помага.

Link to comment
Share on other sites

Ми на мен депрсията ми е периодична.В смисъл,че започва от днес и свършва на 30 юни.

А лекарство-ами набивам много шоколад "Милка" със стафиди и лешници.Ям по цял,а когато има-и повече.Наистина помага.

Link to comment
Share on other sites

Абе депресии... по една сопа ви трябва на вас! Я вземете си запълнете времето с нещо полезно, вместо да мислите за смисъла на живота или да се депресирате от лошото време.

 

Ми дрън-дрън ярина!!!

Ми скарах се с майка ми,ама пък сега тука го избивам на нерви!!

Пък и нека има малко разнообразие в тоя форум

Само лиги текат и любоффффф :sick

 

Note към мод-екипа:ако нещо нарушавам правилата - warn моля.

Link to comment
Share on other sites

Abe v dne6no vreme ima mnogo ne6ta, koito mogat da te depresirat - ot skandali s blizki hora do novinite po televizijata... Mislja, 4e edinstvenoto "lekarstvo" e da ne misli6 za tova, koeto te depresira. Prosto naso4va6 vnimanieto si kum razni strani4ni (i po vuzmojnost veseli) ne6ta - bilo izlizane s prijateli, bilo sportuvane, bilo PC games... zavisi ot li4nite predpo4itanija i ot pri4inata za depresijata. Az naprimer sno6ti se bjah depresiral i re6ih, 4e e krajno vreme da si napravja account v warez-a i da se porovja iz forumite. Mislja, 4e mi podejstva dobre :D

 

Zabelejka kum Summer: razli4nite hora vuzpriemat sveta razli4no. Njakoi mogat da se depresirat dori i ot gadnoto vreme i tova ne go pravjat suznatelno, taka 4e ne moje6 da gi izlekuva6 sus sopata. I kakvo ozna4ava "istinska depresija"? Depresijata e vutre6no psihi4esko prejivjavane, a psihikata na vseki 4ovek e razli4na. Tova, 4e njakoj se depresira i ot po-drebni ne6ta ne zna4i, 4e depresijata mu e "neistinska"

Link to comment
Share on other sites

някъде някога бях чел че всъщност депресията не е ненормално състояние. то си било чисто и просто реализъм - възприемане на света такъв какъвто е. а доброто настроение и оптимизма с неясен произход били просто защитна реакция на организма към шибаността и гадостта на тоя свят.

извода е че за да излизаш от депресия трябва да спреш да бъдеш реалист, да почнеш да мислиш "шантаво" и "нестандартно" и тогава ще влезеш в "нормата". луда работа - тва само психиатър може да го измисли :)

лично аз карам на цикли - понякога съм свръхемоционален а на следващата седмица няма събитие което да може да ме трогне. кат видя някоя депресия да се задава не й преча. пускам я да си дойде. изкарвам я на крак като грипче и продължавам. тва е моя начин.

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че хората възприемат света по различен начин, ясно е че има по-чувствителни натури, чиито изострени сетива възприемат събитията по-драматично отколкото е необходимо. Хайде нема нужда! Имам чувството, а и дори съм убедена, че повечето "депресирани" малко пресилено се изживяват като трагични герои.

Скандалите с родителите и новините по телевизията предизвикават реакции и емоции, но чак пък депресия... Още повече пък като мислиш само за весели работи и водиш социални контакти нито ще си решиш проблемите, нито от депресията можеш да излезеш.

Къде ви е борбения дух? Къде ви е жаждата за живот? Старци на по 20 години...

 

Требе се отпуснем и да дишаме дълбоко и всичко си дойде на мястото.

Така да е :)

Link to comment
Share on other sites

Къде ви е борбения дух? Къде ви е жаждата за живот? Старци на по 20 години...

 

 

Имам го!Имам и жаждата за живот.Не съм казал,че депресията ми е постоянно състояние ;)

 

А и човек е на толкова години на колкото се чувства :(

 

П.С. Приял ми се е печен пекинез :evil

Link to comment
Share on other sites

От какво се депресирам аз-депресирам се когато нещо упорито отказва да ми потръгне,когато съм се скарал с някого когото обичам,всъщност не се депресирам много,но като ми се случи е тежко,защото ми изникват някакви тъжни спомени от миналото.Какво правя в такива случай-обикалям вкъщи като луд,без цел.Стигам до хладилника-наяждам се.Лягам,гледам в една точка,изнервям се ако е шумно.Ако вече положението е много тежко-излизам с приятели и се напиваме като прасета,подпираме се да не паднем от столовете и започваме да говорим за живота.И ми минават всякакви депресии и щуротии.На следващия ден идва махмурлукът обаче :angry:

Link to comment
Share on other sites

Съгласна съм с теб, summer, даже си много права, но никой в тази тема чрез отговора си, не е изтъквал някаква депресия за да се прави на герой или страдалец... просто въпроса беше за депресията и явно всеки е споделил от какво настроението му се скапва... това обаче не означава, че е неотменен закон- аз не всеки път, когато е кофти времето изпадам в такива настроения, само понякога... но това си е нормално !!! Хубаво е човек да мисли позитивно, но не може постоянно да носим розови очила, нали ??? Понякога , при стичане на определени обстоятелства, заради дъжда, заради новините или заради скандал ти става адски тъпо и се депресираш (което не значи че си на ръба на отчаянието).... Е та за тези моменти говорим, ако съм разбрала правилно темата.......

Link to comment
Share on other sites

Depresiram se kogato ne6to ne se polu4ava kakto iskam-ujasen perfekcionist sum i ne6to,koeto krivva ot "praviq" pit,napravo me vludqva.Maniqta mi za sivir6enstvo(ne me razbiraite pogre6no-tq e samo do nqkoi aspekti v jivota,ne vsi4ki :D )Ponqkoga se ot4aivam i zarqzvam vsi4ko,a posle mi e krivo,4e sum se otteglila taka pozorno i ne6tata se zadilbo4avat o6te pove4e.No vse pak sum i optimist :D Pomagat mi ljubitelskite zanimaniq s psihologiq.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...