Jump to content
BulForum.com

Депресията....


Recommended Posts

Ей,депресанти,айде стига,бе.Вие сте не само депресанти,ами и садисти.Спрете се!

Много моля!

Кажете НЕ на депресията с новия продукт на Чайкафарм... :woot В аптеките от октомври.Първо в София,скоро и в други градове :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Хектик :angry:

Я не давай съвети,да не та депресирам с някоя бутилка :P

И хич не се надявай да е пълна ;)

Link to comment
Share on other sites

takaaaa..... az ne razbiram ot mnogo neshta ;) no specialno za depresiite moje da mi vikate dr.Salida... tolkova mnogo sum imala... i po4ti vseki put se poqvqvat ot nishtoto.. bez da e stanalo neshto... Poslednata svurshi(nadqvam se) skoro i produlji 1 godina... mmdaa gadno e :( Lekarstvo.. ne sum otkrila zasega, moje bi zavisi ot samata depresiq, moje bi edinstvenoto lekarstvo e liubov... bez zna4enie kakva.. bez zna4enie dali e spodelena, prosto liubov... Tova vaji za men de, ne znam dali e sushtoto pri vas.

Aide peace :punk

Link to comment
Share on other sites

А пробвали ли сте с нараняване на други :)

Много помага...

ми аз тва го правя постоянно. вербално. казвам тва което мисля, а понеже мисля прекалено бързо и пропускам повечето от евентуалните последствия. после ми се налага да се справям с последствиятта и ето ти едно интересно занимание и докат се усетя депресията си е тръгнала. тогава пак ме настига някое по-старо последствие и пак ме мята назад, пак ставам "лош" и пак почвам отначало, но както каза някой по-горе май съсм свикнал и ми харесва, така че не може да се каже че стигам вече до депресия.

физическите изблици ги ограничих до трошене на клавиатури от някоя много запецната игра, която не ще да се превърти самичка, когато на мен ми е гадно :D а откакто платих последните два прозореца сам (в 7ми клас бях)и вече не троша чуждо имущество. на хора също не посягам вече и ставам необикновено миролюбив точно когато съм в кофти настроение, защото вече знам че не е добро решение да си го изкарваш на някого поради усилията необходими после за да спреш. а после следват едни разправии - последствия, следствия и т.н. за моя радост изглежда повечето хора усещат на какво се дължи миролюбието ми и спират провокациите на ранен етап.

На други хайвани пък не ми е хрумвало да посягам, щото не са ми на акъла. кучето само отнася малко крещене като се направи на самостоятелно, ама вече се поосвести и кат скръцна със зъби и заема стойка "мирно" :)

Link to comment
Share on other sites

ще трябва да опитам да наранявам другите..

 

но незнам докъде ще го докарам

 

сега слушам tiesto-just be и не мога да разбера защо ми е реве буквално на това парче....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега малко да възродим и тази тема. От доста време мислех да пиша по нея но се нямах време... ( не че сега имам, но така или иначе съм тръгнал да си го губя )

Депресията... едно чувство което ме обхваща доста често през последните няколко месеци... Изпадам в състояния на пълен транс... Има моменти в които ми трябват доста минути понякога часове, недай си Боже дни, за да асимилирам къде се намирам. Едно такова странно, и колкото и да се мъча да изляза от депресията, нямам никакви шансове, защото всичко наоколо ме кара се повече и повече да се задълбавам в нея. Преди време бягах от нея като я избивах на Агресия, но вече и това не помага. Опитвал съм и когато съм в такова настроение да седна да пиша, но тогава се раждаше само "Царството На Тишината" миналата зима зарязах и този метод след една студена вечер в която си позволих да имам нещо което дори не познавах да го изваям в мислите си и да го пресъздам на един лист хартия... След тази случка спрях и да пиша... или ако пиша е доста рядко и то по задължение. просто изгубих всякакво желание за каквото и да било, но трябва да се преструвам, за да не притеснявам близките си...

"C'est La Vie"

Link to comment
Share on other sites

mdamm dosta si tajen .....li4i si .....kogato na 4ovek mu lipsva ne6to toi use6ta praznotata ,use6ta q taka kakto use6ta glada .....i kolkoto pomadrqva , tolkova praznotata raste .....ne moje6 da zapani6 krygla dupka s kvadraten kamyk .....kogato razbere6 kakvo ti lipsva ,togava 6te iz4ezne i depresiqta , ponqkoga horata cql jivot nerazbirat kakvo im e lipsvalo .....

Link to comment
Share on other sites

mdamm dosta si tajen .....li4i si .....kogato na 4ovek mu lipsva ne6to toi use6ta praznotata ,use6ta q taka kakto use6ta glada .....i kolkoto pomadrqva , tolkova praznotata raste .....ne moje6 da zapani6 krygla dupka s kvadraten kamyk .....kogato razbere6 kakvo ti lipsva ,togava 6te iz4ezne i depresiqta , ponqkoga horata cql jivot nerazbirat kakvo im e lipsvalo .....

 

Само едно изречение ще добавя тук, а може би и малко повече.

"Трудно е когато сърцето е по-голямо от мястото отредено за него"

Колкото и да мразя да живея зад маски, сега просто съм принуден да надяна маската на един клоун и да се усмихвам ( но замисляйки се клоуните са най-тъжните хора )

"Още едно емоционално самоубийство от свръх доза чувствителност и гордост"

И веднага мога и да застана срещу себе си със една песен на Strangers - "Докосване" и отново битка срещу самия себе си.. Но душите са гъвкави... и хората сме едни такива гъвкави... винаги намираме начин да се изправим макар след миг отново да сме в калта...

Link to comment
Share on other sites

Депресията си е доста тъпа работа.Понякога ми се случва да ми се скапе настроението защото някой ме навикал незаслужено или пък нещо не се нареждало както аз искам,но до депресия не съм стигал.А всъщност вече депресията е болест,не е просто моментно състояние...Спасението преди да се е стигнало до там е да се занимаваш с нещо приятно,хобита,приятели....Тъй като имам по много и от двете :P май затова не съм попадал в капана на депресията.Така че стегнете се и не мислете за такива глупости.Живота е достатъчно кратък и интересен за да го пропиляваме в тъга.А и да си тъжен и песимистично настроен си е отвсякъде загуба за самия теб - файда няма...

Link to comment
Share on other sites

Сега малко да възродим и тази тема. От доста време мислех да пиша по нея но се нямах време... ( не че сега имам, но така или иначе съм тръгнал да си го губя )

Депресията... едно чувство което ме обхваща доста често през последните няколко месеци... Изпадам в състояния на пълен транс... Има моменти в които ми трябват доста минути понякога часове, недай си Боже дни, за да асимилирам къде се намирам. Едно такова странно, и колкото и да се мъча да изляза от депресията, нямам никакви шансове, защото всичко наоколо ме кара се повече и повече да се задълбавам в нея. Преди време бягах от нея като я избивах на Агресия, но вече и това не помага. Опитвал съм и когато съм в такова настроение да седна да пиша, но тогава се раждаше само "Царството На Тишината" миналата зима зарязах и този метод след една студена вечер в която си позволих да имам нещо което дори не познавах да го изваям в мислите си и да го пресъздам на един лист хартия... След тази случка спрях и да пиша... или ако пиша е доста рядко и то по задължение. просто изгубих всякакво желание за каквото и да било, но трябва да се преструвам, за да не притеснявам близките си...

"C'est La Vie"

хмммм, сега научно-химично ли да ти го обоснова тва чувство или емоционално-психологично?

начи имаш недостиг на ендорфини - ама по-силничък. от този ъгъл мойесх да атакуваш депресията с хапване на шоколад или пийване на алкохол. друг метод е подтичването скачането, игра с куче и други аеробни дейности на открито. така се повишава леко естественото ниво на ендорфините и се появява онова "приповдигнато настроение".

емоционално-психологическия ми съвет е да си намериш цел. каквато и да е. и да си се юрнеш към нея. или да го раздадеш малко на дзен-будизъм и просто да се движи напред и да живееш ей така просто заради самото живеене. за дълбокомислена личност като теб едва ли ще е достатъчно осъзнаването на липсата на смисъл на живота. смисъл няма. тва е просто живот. и той е за живеене. така че дерзай!

Link to comment
Share on other sites

depresiata sux !!Za men tq e proqva na slabost,na pulna beznadejnost[az 6oto sum mnogo silen] ama e polezno ot vreme na vreme da q ima kato q prijeveesh ti stava mnogo gusto

mislq 4e depresiqta vodi do beznadejdnost. I ne mislq 4e e mnogo polezna pri polojenie 4e ti iztochva i poslednata kapchica sila i volq za jivot. Mislq 4e ne si prejivql mnogo depresii(seriozni). Ili gresha? :confused

Link to comment
Share on other sites

Чета и се чудя кога ли ще ми се случи и на мен да се депресирам. Май засега няма какво да предизвика такава крайна реакция в мен. Чета и също така ми става странно за какви 'едночасови' и 'еднодневни' депресии говорите. Не е ли депресията това, в което прерастват неудовлетвореността, самотата, болката и прочее след (месеци и) години? Ама и аз какво разбирам де... Но да питам, сигурно съм в грешка.

Edit:

Ако всяка спънка в живота ни депресира, ако всеки черен ден ни се струва прага на живота... И ако всяка депресия

iztochva i poslednata kapchica sila i volq za jivot

тогава депресията би била една единствена - първа и последна. Мисля, че хората не бива да живеят без да виждат смисъла и да усещат стимула.

Но всеки си знае сам за него - всеки ад е важен, както знам от един мъдър...монах. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е ли депресията това, в което прерастват неудовлетвореността, самотата, болката и прочее

da de

тогава депресията би била една единствена - първа и последна. Мисля, че хората не бива да живеят без да виждат смисъла и да усещат стимула

i az vse se nadqvam Tazi da e posledna ama... na oshte sum tuk i vi dosajdam ;)

Naistina ne trqbva da se jivee bez stimul... A koito nqma stimul da spre da jivee li?

Link to comment
Share on other sites

Депресията... едно чувство което ме обхваща доста често през последните няколко месеци... Изпадам в състояния на пълен транс...

Poznato chuvstvo, Endi :(

Az probvah s agresia, probvah s pisane, probvah s Lithium (ili po-tochno ... nakaraha me da probvam s Lithium ... diagnoza: bipolar depression) ama vse sushtata. Sega sum na self-injury, pomaga. Za kratko ama pomaga. A kato otmine efekta ... prosto zapochvash nanovo :cry

Link to comment
Share on other sites

mislq 4e depresiqta vodi do beznadejdnost. I ne mislq 4e e mnogo polezna pri polojenie 4e ti iztochva i poslednata kapchica sila i volq za jivot. Mislq 4e ne si prejivql mnogo depresii(seriozni). Ili gresha? :confused

 

mne :) na po princip ne mi puka za prekaleno mnogo ne6ta predi da razbea 4e sum gi izgubil stava mi mu4no i sled 5 min sum zabravil no beznadejnosta vodi do depresia ne obratnoto ina4e taq depresia ot kade sha se poqvi ????Ei taka poradi nikva pri4ina prosto ti se iska da se tupnesh na legloto i da broi6 minutite ??? NE MISLQ

 

edit: sry ako sum bil malko grup ama tva mislq :D

Link to comment
Share on other sites

nikoga , ne sam izpadala v depresiq , no zabelqzvam ,4e mnogo hora sa. I tova e zashtoto nevijdat svetlinata v tunela .....kakto ve4e kazah po malko po-razli4en na4in v predishniq si post . Lipsata na vqra e strashno ne6to , ne slu4aino vseki edin protivnik se stremi pyrvo da uni6toji vqrata na tozi kogoto iska da pobedi . Vijte vyrhu kakvo ste izgradili jivota si i shte razberete za6to izpadate v depresii . Drapne6 edna tuhla i vsi4ko se razru6ava ......

Link to comment
Share on other sites

nikoga , ne sam izpadala v depresiq , no zabelqzvam ,4e mnogo hora sa. I tova e zashtoto nevijdat svetlinata v tunela .....kakto ve4e kazah po malko po-razli4en na4in v predishniq si post . Lipsata na vqra e strashno ne6to , ne slu4aino vseki edin protivnik se stremi pyrvo da uni6toji vqrata na tozi kogoto iska da pobedi . Vijte vyrhu kakvo ste izgradili jivota si i shte razberete za6to izpadate v depresii . Drapne6 edna tuhla i vsi4ko se razru6ava ......

optimista vijda svetlina v kraia na tunela,pesimista vijda samo tumninata,a realista vijda idva6tiq vlak ;) demeg edna tuhla nemoi da butne cqla stena [tva da ne e amerikanski film]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...