Jump to content
BulForum.com

Депресията....


Recommended Posts

Наистина,като си в сесия животъ ти се струва "Ад"....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Само като ви 4ета мненията бих изпаднала в депресия.Вярно е 4е всеки преживява трудни моменти,но не може да изпадаме винаги в депресии.Имам предложение:отдайте се на не6то ,което ви е приятно или помогнете на някой с каквото и да е.Няма ни6то по хубаво от това да се 4увства6 нужен.А за тези,които оби4ат да се оплакват пред компа и да не правят ни6то полезно/като мен/предлагам да си помогнем взаимно и оттук нататък пи6ете само положителни емиции/все пак наближава 14ти./Don't worry,be happy/QKO SHIT от мен,доскоро :wub:

Link to comment
Share on other sites

По-голяма част от психо-болестите са предизвиквани първо от депресия и след това се развиват в съответната посока, характерна за болестта. Според мен човек винаги сам, без медикаменти първо трябва да се пробва да се отърве от депресията. Ако не успее пробва с приятели и близки ,ако и това не помага търси лекар и после хапчета, но според мен така нещата се засилват, защото човек си втълпява, че е болен и край, става адски трудно оттук насетне. Според мен депресията е най-разпространеното психическо състояние на човечеството в целия свят. Никога не бих я нарекла БОЛЕСТ, изключено.

На първо място човек трябва да знае, че депресията е все пак страх от нещо, във всякакъв смисъл, но нещата трябва да се преодоляват, трудно е, но това води до нещо положително. Защо хората се наричат “слаби психически”, ами защото са депресирани и объркани, но това се случва и на “силно психическите” натури. Според мен най-важното нещо , което трябва да направи човек по време на депресия е да “седне” сам срещу себе си и да се опита да разговаря и търси причините, причинили му това и да намери възможно най-добрия изход от трудностите, пречещи му да се отърси от това състояние, наречено Депресия. Трудно е, но природата така е създала човешкото същество, че то винаги може да уцелява независимо как. Всеки има достатъчен мозъчен потенциал,който може да използва в негова полза. Депресията “засяда” в мозъка и човек трябва да се опита сам да я “изгони” от там.

Link to comment
Share on other sites

@Ivoanna вярно е! Именно за това е създадена темата.Как да се справим с депресията.

 

Аз лично се опитвам да си запълня времето с нещо друго.Понякога просто надувам Nightwish или KoRn до дупка и така.Но моят съвет е да се опитвате да превъзмогнете депресията с помощта на приятели.Просто излезте и попростейте маничко.ПОМАГА! :D

Link to comment
Share on other sites

Наистина,като си в сесия животъ ти се струва "Ад"....

Много зависи колко си го даваш присърце университета. На мен примерно сесията не ми се различава по нищо от останалото време, най вероятно щото съм безхаберник :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък като ми наближи сесията и изпадам в депресия, обаче пак не мога да седна да уча. Все нещо ми пречи. Накрая си изливам яда на този който най-малко ми е виновен и пак започвам да събирам нерви. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...