Jump to content
BulForum.com

Драйвъри за принтер HP LaserJet 1018 за Windows 10


Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

От няколко дни се мъча с подкарам принтера. Свалих какво ли не от сайта на HP, изчетох някакви форуми, но така и не стана. 

Помня, че за Windows 7 свалях на по съвременен, но тук нещо не намирам информация, дали това би помогнало. 

 

Принтера си работи, заредем и изправен е.

 

Моля за съдействие, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем. 

 

 

Благодаря 

Link to comment
Share on other sites

Според сайта на HP, този принтер трябва да работи без нужда от инсталация на драйвер в Windows 10. Ако не го засича автоматично, пробвай инструкциите тук: https://support.hp.com/bg-en/document/ish_2224996-1993298-16

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
44 minutes ago, charmock said:

За 10-ка не му трябват допълнителни драйвъри. Тя си го намира сама.

Не го намира. Принтера е свързан, пуснат и пак не го засича....

 

On 3/6/2022 at 11:27 AM, The AnGeL said:

Според сайта на HP, този принтер трябва да работи без нужда от инсталация на драйвер в Windows 10. Ако не го засича автоматично, пробвай инструкциите тук: https://support.hp.com/bg-en/document/ish_2224996-1993298-16

Тези стъпки ги пробвах...  и не става.

 

 

Windows 10-така ми е свалена от сайта на Microsoft, както е с последния ъпдейт. Никакъв резултат към момента.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ghetto_Freak said:

, както е с последния ъпдейт. 

Най-вероятно това е проблема и не се шегувам. Аз имам 1018 и имаме четири компютъра с 10-ка у нас, няма никакъв проблем с намирането и свързването. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Най-вероятно това е проблема и не се шегувам. Аз имам 1018 и имаме четири компютъра с 10-ка у нас, няма никакъв проблем с намирането и свързването. 

 

Възможно е. На скоро свалих h2, нещо си голям пакет, който явно създава проблеми. Ще изчакам последващи ъпдейти и да се надявам да го оправят. 

Link to comment
Share on other sites

image.png.fca1c25cdca109ac6e2806d43ceebac3.png

Това е новото 20, което според мен не е добре. 

 

Тествах го с два различни кабела, както и преди това отново ъпдейтнах системата до последна налична версия на "Прозореца"

Link to comment
Share on other sites

Личният ми опит с Вирус 10, който е ТОТАЛЕН боклук, както съм споделил мнение, но пък е хипер дупер сигурен според разбирачите тук - отвсякъде чувам оплаквания от отношението на тая боза с такива периферни устройства. Почти нямам познат, който да не се е оплакал от взаимодействието на  Вирус 10 с принтери и комбинирани устройства. Моят личен перманентен проблем и ежемесечното псуване на Вирус 10 и късопишковците, които са го правили се състои в следното - понеже неминуемо сканирам 50 документа, всеки път по някое време на процеса сканиране и преименуване на пдф файла, системата примигва и решава да ми направи десктопа КОМПОТ. Ама пълен компот!!! И всеки път се налага след като приключа този дълъг и досаден процес да си пренареждам изначало десктопа.  Новата ми машина е Канон и иначе съм перфектно доволен от нея. Подобни проблеми дрисня 10 правеше и с предишната ми машина Самсунг. Общто взето поразпитай и ще се убедиш, че почти всеки, който е турил Вирус 10 е почнал да добива проблеми от този род. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Глупости. И принтера си ми работи и скенера и квато друга периферия съм връзвал. Камери, колони, хъбове, антени, телефони, подписи, касови апарати, везни и т.н

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2022 at 8:54 PM, mIRCata said:

Глупости. И принтера си ми работи и скенера и квато друга периферия съм връзвал. Камери, колони, хъбове, антени, телефони, подписи, касови апарати, везни и т.н

 
Къде видя да казвам, че не работят бе, копченатискачо? :effemine3:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Случва се даден ъпдейт да прави невъзможна работата на някои модели периферия, най-често принтери. Досадно, но факт. Как се лекува? Търсене с ключови думи например "принтер хххх проблем след ъпдейт", идентифициране и деинсталиране на съответния. Имах такъв случай с една Kyocera и го реших по описания начин. (Пре)инсталирането на драйвери не помага! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Отказах се да се мъча, то просто не иска (особено след като ми излезе проблема и с USB свързването). Добре, че в другата стая имам настолен с Прозорец 7, на който тръгна от раз.

 

Явно "Проблем 10" си е проблем. 

 

Благодаря за съдействието на колегите от форума.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...