Jump to content
BulForum.com

Да си премерим ... бенчмарковете


Recommended Posts

Малко бенчмаркове на новата видеокарта EVGA RTX 3080 XC3 Ultra без пържене или каквито и да са други настройки: :)

  • Time Spy: 15768
  • Port Royal: 10903
  • VRMark Orange Room: 16518
  • Shadow of the Tomb Raider (2160p): 105 FPS.

 

Майтапът е, че тази карта като базов модел е по-малка и по-тънка от старата ми Asus Rog Strix 2070 Super, но естествено вдигна здраво производителността, както се вижда от резулттите. Вентилаторите почват да въртят доста яко, когато се натовари, но температурата не скача повече от 62 градуса, което е добре. Така или иначе е очевидно, че картата няма големи (даже почти никакви) възможности за пържене и едва ли ще се занимавам да го правя. На този етап бива ... до по-сериозен ъпгрейд, когато ситуацията с доставките най-накрая се върне към нормалното (и копачите на криптовалута си седнат на задниците след поредния краш на пазара). :lol:

 

Edit. Не се стърпях и бутнах малко настройките за пържене с MSI Afterburner. Направо съм изненадан, че въпреки компактния размер, картата пое без проблем +100MHz Core Clock и +50MHz Memory Clock. Ефективния бууст на core clock-a достигна максимума от 2076MHz, като средно държи по 1920MHz.

С тези настройки новите рекорди станаха следните:

  • Time Spy: 16156
  • Port Royal: 11265
  • VRMark Orange Room: 16610
  • Shadow of the Tomb Raider (2160p): 107 FPS.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес цял ден се занимавам с поредния ъпгрейд на основната геймърска машина и ротация на процесорите (5800Х отиде в машината на сина). Забих един Ryzen 9 5900X защото се появи голяма партида в нашата фирма и го взех на супер цена (доста под ритейл). С тия 12 ядра машината направо литна - Cinebench R20 вади 8442 преди изобщо да съм пипнал каквото и да е в опциите за пържене (освен XMP профила на паметта разбира се). Смених също и охлаждането, вече съм с Corsair H150i Elite Capellix (360mm).  :punk

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, tedy said:

@Godfather, видях, че си забил 5900х :) Честито.

Ама ми е интересно, нали не е само за бенчове, би ли го и за какво, оползотворявал спрямо примерно 8-ядрения?

Аз, честно казано, на тоя етап ми е овъркил като цяло - освен чат пат за някакви компресии (winrar, 7zip) и някое видео прекомпресиране, за друго кой знае какво не виждам за какво ще ползвам толкова ядра. Бях с 6-ядрен, и със сигурност щях да взема поне 8-ядрен, но взех 5900х, защото падна като цена и разликата спрямо 5800х беше малко над 200 лв, и си струваше.

А ъпгрейда спрямо 1600 си струваше, защото 5-та серия е доста подобрена дори спрямо 3-та, доста по-високи бууст честоти (поне спрямо 1600), и усещам по-пъргава системата в ежедневието.

Пуснах бенчмарка на Far Cry 5, там в минималните и средните се видя значително подобрение, над 15 кадъра, а в максималните само с 3.

Аз повече полза намирам от повечето РАМ, че 16 вече взе да недостига (нерядко ми трябват по 2 VM пуснати, а там вече 14+ ГБ отиват заети, и постоянно трябваше да спирам едната за да не се стига до swap), а ъпгрейд на памет правя рядко, предимно с други основни ъпгрейди.

 

Отговарям ти тук за да не спамим другата тема. Благодаря, аз изобщо не смятах да ъпгрейдвам на този етап, но просто като видях отстъпката за служители на фирмата и не се сдържах. Иначе този процесор специално е най-доброто в момента от АМД като цена и възможности. Основното, за което смятам да използвам всички тия екстра ядра са виртуалки. Напоследък ми се налага да правя цели виртуални мрежи заради курсовете, които водя и така ще ми се отворят още възможности, че NAS-a почна да се задъхва с виртуалките. Едно от нещата, което ми трябва е да направя един виртуален OpenShift клъстър. :)

Link to comment
Share on other sites

Мда, забравих виртуалките :) . Напоследък и аз пускам по 2-3 едновременно за разни тестове на интерконекти и съвместявания между ubuntu и windows-и.. За което и 32ГБ рам ми дойдоха много добре, не трябва да ги спирам ако трябва да барна нещо друго, стоят пуснати с дни и ги барвам като имам време. Ама те моите не искат много CPU де, просто памет. Не е да кажеш че ако дам по 4 ядра на VM и пусна 3 ВМ, да иска 12-ядрен проц, и с 6 работеха :) .

Link to comment
Share on other sites

Значи зависи какво точно правиш. Рам винаги си требе, но в моя случай се налага да отделям и доста ядра, та този чип ми дойде дюшеш. Сега като приключа с инсталацията и конфигурацията ще пробвам как се играе Cyberpunk 2077 с няколко работещи виртуалки. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти вземи пробвай игри ВЪВ виртуалки :) . Аз имам една VM с няколко игри, ама vmware е ограничен до 3GB VRAM, и явно и процесора беше спъващ, та макс до 1920х1080 играех вътре, но пък беше доста играемо.

Трябва пак да пробвам как е сега, че не съм пробвал нито с тая видеокарта (последно с една 1050), нито с новия процесор, предполагам ще е доста по-добре, днес всъщност пробвах MW2, но ме мързеше да включвам другата мишка, защото най-често в VM играенето е невъзможно с емулираната мишка, та трябва да включвам друга(та) директно към VM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Time Spy с новата EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 без напъване - 19020 (better than 98% of all results). Сега се чудя дали да направя един въздуховод от климатика и да го забуча да бие в картата и да пробвам до какви рекорди мога да докарам така. Ама нещо ме мързи. Този уикенд ще опитам да пусна някоя не толкова взискателна игра на 8К.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Над две години не бях се заигравал с клок, но днес ми дойде музата и си пограх с машинките вкъщи:

 

1. Ryzen 5700x, RX 6800XT, 32GB:

image.jpeg

 

2. i3 12100F, RX 6600, 16GB:

image.jpeg

 

3. Ryzen 5600H, RTX 3050, 16GB:

image.jpeg

 

А сега отивам да пийна по този случай! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Току-що направих един бърз тест без да пипам нищо в настройките и само благодарение на по-ниската стайна температура в сравнение с предишния ми тест през лятото извадих 19479 на Time Spy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...