Jump to content
BulForum.com

За риба около Пловдив?


vkirov

Recommended Posts

Времето взе да се затопля и мисля да отида за риба с детето.

Не съм рибар, не разбирам много, но поне въдица имам и знам от коя страна се хваща.

Проблемът е, че нямам никаква идея за места, подходящи за подобно семейно приключение.

На времето са ме влачили приятели по разни селски дупки 10 на 10 посред къра, на такова никога няма да стъпя.

Т.е. - търся платен рибарник или язовир,  за предпочитане планински, с природа, добър път до него. Да има къде да си опъна палатка и да откараме един ден.

Цената на човек или въдица не ми е важна,  риба няма да взимам, каквото /ако/ се хване, ще се пусне обратно.

До 100 км отстояние от Пловдив ме устройва, стига мястото да е наистина готино и подходящо за семеен пикник с елементи на риболов :)

Ако се сещате за подобно, ще съм благодарен да помогнете с идеи.

Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да слезеш и в равното мога да ти предложа да посетиш моето родно село Белозем (около 35км от Пловдив). И да посетиш тази приятна влажна зона "Кисимови дупки".

Можеш да разгледаш сайта им http://www.kisimovidupki.com/  може да потърсиш и групата във фейсбук. В групата има доста снимки и клипове на уловени риби.

Имай в предвид, че повечето риби са доста големи и без да имаш много опит не се знае дали ще хванете нещо. Има и доста хищни риби и дребните каракудки и други нямат много шанс за развитие.

Всъщност има и друго място за спортен риболов около селото. И може да посетиш и него... но там май няма обособени места за палатки и нощувки... не съм сигурен.

 

Но ако търсиш да разтушиш на приятно място със семейството мисля, че ще ти хареса. Освен за риболов доста любители на флората и фауната идват и на фото лов ;)

Link to comment
Share on other sites

Много благодаря и на двамата за идеите!

Определено - ще отида и на двете.

Сега ме притеснихте с тези големи риби, та ще ровя на какво кълват, да не съм съвсем капо :)

 

Link to comment
Share on other sites

Да използвам темата . Кажете някой хубав язовир за риболовче в неделя . Не ми е толкова важен риболова колкото природата . Мислех за въча , но май до 15ти е забранено там . Нещо на около макс 100 км от Пловдив .

Link to comment
Share on other sites

Въча е кофти, твърде стръмни брегове, не се бъзикай с късмета.

Виж предложенията по-горе, не са никак лоши.

Аз не съм ходил още, че си подготвях такъмите, но другата седмица ще планирам нещо вече.

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е разрешен риболова, но едни от най-любимите ми места в Родопите са язовирите Доспат и Голям Беглик (бившия Васил Коларов). На Беглик има повече местенца със сянка.
Цигов Чарк също е красиво място, но там брега навсякъде е гол и трябва да си носиш чадър.

Минуса на тези места е, че не са чак толкова близо.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Не знам дали е разрешен риболова...

 

На водоемите, които се намират на по-малко от 500м. надм. височина забраната за риболов изтича на 31-ви май. За тези между 500 и 1500м. н.в. риболова е забранен до 15-ти юни. Цитираните по-горе язовири предполагам, че попадат във втората група. 

 

Иначе +1 от мен за язовир Бодрово: има хубави местенца за риболов, има сянка, има и готина кръчма на единия бряг с бира, кИфтета и специалитетът им- пържен шаран. Аз риба не ям, но хората, с които няколко пъти ходим вече се кълнат, че бил много хубав. Има и каравани под наем към кръчмата, които стават колкото за едно преспиване, в случай че се освините твърде тежко.

Иначе в същия район е и Бряговският язовир, които са ми казвали, че предлагал уж сходни условия, но не съм ходил лично, така че не гарантирам.

Link to comment
Share on other sites

Я да питам нещо друго, че ме притеснихте с тези едри риби :)

Дали не е по-добре да взема един воблер, вместо да се мъча на царевица и плувка?

С живите примамки не се разбираме, така че - това са ми опциите.

Влакното ми е 0.25 - няма да е кой знае какъв проблем да пробвам с воблер.

Какво ще кажете?

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...