Jump to content
BulForum.com

Петък 13-ти е днеска


Recommended Posts

Често ли. Може би денят ви е бил като всеки друг, но не го осъзнавате ;) . Моят ден беше приятен :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
Може би денят ви е бил като всеки друг, но не го осъзнавате ;) .

 

 

Радвам се за тебе.Моят не беше като другите.Поне не като всички други.Имаше забележително много лоши случки. :cry

 

Сега остава,след работа като ида да пия бира и да ми кажат,че няма. :P

Link to comment
Share on other sites

Определено си мисля, че съм суеверна - чукам на дърво, избягвам черни котки и др. такива. Не ми се иска да е така, но факт...

Сещам се за една мисъл на Бенедикт Спиноза(холандски философ) "Страхът е причината, поради която се поражда, запазва и поддържа суеверието". Може би съм страхлива?Може би...

Иначе днес не ми се случи нищо особенно освен, че се психически се изцедих от работния ден. Но... денят все пак не е свършил, дано завърши добре.

Отивам да гледам откриването на олимпиадата....

Link to comment
Share on other sites

на мен лично този ден много често ми носи касмет не знам така ли просто си мисля но в повечето случей за мен денят е добър дано така и да продължава да бъде за в бъдеще

 

 

или както се пише тва будеще :( :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

От собствен опит знам,че събота 14 е много по-гадна

Събота 14 е много гадна само ако се напиеш като за световно на петък 13. Това важи и в други комбинации от дни :punk

Link to comment
Share on other sites

Dnes mi vurnaha monitora ot serviz, vsichko e tok i zhici  - tfa s petuk 13ti sa pulni gluposti

 

Toku shte pribrah monitora v kashona - problema se poqvi otnovo :angry: ...nishto ne sa opraili tiq goveda :angry1 Kak mozhe taka da se ebavat s choveka, neam dumi...edva li e svurzano s Petuk 13ti no, opredeleno denqt se ochertava da ima mnogo kalpav zavurshek, nervi, nervi, nervi ... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Да Петък 13 пълни простотий просто на някой му е хрумнало няква простотия и после всички суеверни

 

Суеверието идва от разбиването на ордена на Темплиерите през Средновековието.Орденът е бил създадвн за защита на богомолците тръфнали за Божи Гроб,разраства се много бързо иу освен това получава разрешение от папата да се занимава с лихварство.Те са били единствинитв католици които са имали право да се занимават с това,добиват си бързо име на изключително надеждна финансова институция,а заграбват и не малко и с войните си с мюмулманите(говорило се ,че са склкючвали и сделки с тях).В Англия по онова време и бил популярен израза "Богат като Темплиер".По това време във Франция на власт идва Филип Хубави,който решава да сложи ръка на богатството им.По това време Ватикана е бил в Париж,царят трови двама папи и качва свой човек.За една нощ във Франция са арестувани по бвинение в служба на Дявола и Ерес огромна част от рицарите Темплиери включително и водачите им,а дейноста на ордена е преустановена в много от държавите в Европа.За тогавашният свят и общество това е било изключителен шок и от тук петък 13 е нарочен за фатална дата.

Link to comment
Share on other sites

Освен че се проснах и заспах в 5 часа следобяд и се събудих преди 20 минути(днес сме 14-ти) и че ми се прецака 1 dl нищо особено...

Link to comment
Share on other sites

За всички, които казват че им е бил лош деня - дължи се на психологическия ефект.

Моят ден беше страхотен :wub:

Link to comment
Share on other sites

Суеверието идва от разбиването на ордена на Темплиерите през Средновековието.За тогавашният свят и общество това е било изключителен шок и от тук петък 13 е нарочен за фатална дата.

 

Това не го знаех.Благодаря за информацията.Да имаш още нещо по въпроса за Тамплиерите?

Link to comment
Share on other sites

ami az ne sam sueverna ama naistina petaka mi be6e mnogo kofti den :wacko: ama za smetka na tova sabotata opravi ne6tata :P za6toto mi se slu4iha mnogo hubavi ne6ta :D ina4e nikoga ne sam vqrvala v podobni ne6ta za petak 13 ili 4erni kotki i neznam o6te kakvo :P :D

Link to comment
Share on other sites

az na petak 13ti si zabih parvoto gaje super shtasliv den mi e i tozi ne mina po razlichno qko show.A sabotata beshe koshmarna...

Link to comment
Share on other sites

hi all neznam na vas kvo vi se e sluchilo na petuk 13 no na mene mi beshe mnogo kofti !!!!

nikoga prez celiq mi jivot ne sa me bili tolkova mnogo i to v diskoteka ee bqh i malko piqn ama nqq nishto !?!!? mnogo me biha i ot sega na tataka sum mnogo sueveren i vqrvam v petak 13 !!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:D :D Az kakvo da kaja che rojdeniat mi den se pada na PETUK 13 :tongue :wir :tongue .No kakvoto i da e sloeverieto si bese lud kopon.

 

Petuk 13 izliza ot edna legenda za 13 veshtici.Tochno ne si ia spomniam kak beshe zatova niama da ia pisha :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

За мен си е ден като всеки друг. Нормално гаден и нормално хубав, зависи. Е, дано днес да е от добрите :D Приятен ден на всички и дано се обърне денят за тези, на които носи лош късмет.

П.С.: Не съм от много суеверните, но като всяка жена, като си наумя, че нещо има причинно-следствена връзка и се вкарвам във филми :tongue

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...