Jump to content
BulForum.com

съвет за видео карта втора ръка


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

ТОВА ЗНАЧИ, ЧЕ ВСЕКИ, КОЙТО СИ КУПУВА АМД Е МАЛОУМЕН, С ПОЛОВИН МОЗЪК И ЛИГИТЕ МУ ТЕКАТ ПО ЗЕМЯТА. САМО НЯКАКВИ ИЗПАДНЯЦИ СИ КУПУВАТ ОТ ТАЗИ ИЗМИСЛЕНА ФИРМИЧКА, КОЯТО НЯМА ДА ПРОСЪЩЕСТВУВА МНОГО, ЗАЩОТО БИВА ДОМИНИРАНА ОТ ИНТЕЛ И НВИДИЯ. СМЪРТ ЗА АТИ !!!!!!!11111

Е-е-е-й,много убави неща каза   :laughing:

Кво ти е направила  AMD? :Drool:

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е-й,много убави неща каза   :laughing:

Кво ти е направила  AMD? :Drool:

Мамка му, реших да те тролна, ама не поддаваш :).

Нищо против нямам за нито една от фирмите. Вкъщи имам от всичко и мога да говоря много за плюсовете и минусите на компаниите производители, но не е тук мястото. Онова, за което питаше по-горе, е закачка, иначе наистина (без грам ирония) препоръчах на самкижот да пробва с лагера на АМД, току-виж останал доволен. И без това на днешно време, особено за втора ръка части, няма да даде много пари отгоре, ако си продаде интелската C2D платформа и мине на четириядрен Феном.

Пийс аут йо :)).

Link to comment
Share on other sites

Това пък какво значи? :blink:

Аз преди месец си взех точно Phenom II X4 965.С дъното ASUS M3A78-EM AM2+/AM2 сега си мисля точно за gtx 560 понеже все още си я бива пък и цената и е достъпна  :))

Този Феном 965 е два пъти по-бърз от е8400 и е адекватен за карта като гтх560, макар, че вместо гтх560 препоръчвам HD7790. Същата производителност, два пъти малко разход на ток и чувествително по-бърз процесор.

Link to comment
Share on other sites

А защо не i5 750 например или някоя i7-цa, вместо феномчето, ако ще се занимава да продава и т.н.. Определено има смисъл от такъв ъпгрейд (независимо дали амд или интел), ще сe мине на DDR3, която е евтина и може да се слага по много :)

Samkijot - така и така си се вкарал във филма с ъпгрейдите. Помисли и за някакво SSD

Link to comment
Share on other sites

Арпа, баш сокет 1156 ли ще му препоръчаш :bgrin:, дето е слаб и много трудно се намира (да не говорим за дъната). и7 пък само на 1366, че останалите са все още скъпи (били те и втора ръка). Всъщност вариантът с и7 хич не е лош като се замисля, имайки предвид, че с повече търсене подобен процесор се намира за 150 лева, но пак опираме до дъното - отново не са от най-разпространените, нито пък най-евтините :).

Предложих Феном на прима-виста, защото 965 вървят по 100-120 лева средно, дъна за AM3 - бол. Има нови по 60 лева, та е лесно сглобяема конфигурация за малко пари. ССД-то е много хубав ъпгрейд, но май за момента само си чешем езиците, защото той човека спомена E8400, ние чак на и7 го закарахме, па и ССД му взехме. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Арпа, баш сокет 1156 ли ще му препоръчаш :bgrin:, дето е слаб и много трудно се намира (да не говорим за дъната). и7 пък само на 1366, че останалите са все още скъпи (били те и втора ръка). Всъщност вариантът с и7 хич не е лош като се замисля, имайки предвид, че с повече търсене подобен процесор се намира за 150 лева, но пак опираме до дъното - отново не са от най-разпространените, нито пък най-евтините :).

Предложих Феном на прима-виста, защото 965 вървят по 100-120 лева средно, дъна за AM3 - бол. Има нови по 60 лева, та е лесно сглобяема конфигурация за малко пари. ССД-то е много хубав ъпгрейд, но май за момента само си чешем езиците, защото той човека спомена E8400, ние чак на и7 го закарахме, па и ССД му взехме. :laughing:

Аз само споменавам, че е готин ъпгрейд. Той си решава, може по-нататък да му прещрака :)

Не знам до колко се намират дъна за 1156, но го ползвам и не мога да кажа нищо лошо. За до колкото играя игри, i5 750–то ме оправя перфектно. Още не съм си намерил причина да го сменя, хем в Пловдив си ме чака някакво i5 Ivy.  А с другите ми дейности съвсем пък не мога да го натоваря :))

Link to comment
Share on other sites

...

аз съм с 8гб рам и когато дам алт-таб по време на prototype 2 ми показва, че е глътнало oколо 5гб рам! Помня, че при ъпгрейд от 4 на 8 много от игрите ми тръгнаха още по-добре, а съм си мислил, че ми е от видео картата.

 

 

... интересно. аз сега цъкам assassin's creed: black flag, която според спецификациите е доста по-тежка от prototype и излизайки от играта с (alt+tab) ми изписва, че се използва 2,6GB памет ... как така при теб са 5GB?!

Link to comment
Share on other sites

5GB + играта. Когато имаш само 4, някои от игрите зациклят, това е и смисъла от повечето рам, не всички искат, но по-новите си държат на повечеко рам, Cod Ghosts. А и рамта се шири според ресурса, колкото по-малко рам, толкова повече има писане-четене с хард диска, което е кофти.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cpu-world.com/sspec/SL/SLGUR.html

 

това тук ся съм го сложил да го следя в един търг, 30 мин. преди края му ... към момента е 22 паунда и се чудя дали си струва да наддавам за него до 30? т.е. на мен да ми излезе около 80 лв. доставката.

 

.: редактирано :.

 

не можах да спечеля търга. някакъв го взе за £31.79

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за ebay то обикновено така се получава  :))

Но ти можеш да продължиш да дебнеш същото или нещо подобно,а и да търсиш сред лагера на AMD  подобен на моя Феном:http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q8300-vs-AMD-Phenom-II-X4-965

Link to comment
Share on other sites

за сега ще дебна 4-ядрени(intel) в ebay. не ми се сменя напълно платформата.

след 2 ч. ще приключи пък друг търг за Q8200, който е с начална цена 19 пандура ...

Link to comment
Share on other sites

Не, TI е по-добрият модел от дадена карта. Малко по-висок клас, ако щеш. Разликата между GTX560 и GTX560TI е осезаема, а при шеста серия е още повече. GTX650TI е около 30% (да не кажа и повече) по-добра от GTX650. Отделно че има и GTX650 TI boost, която е с още толкова по-добра от GTX650 TI и става още по-разбъркано :).

Колкото до процесорите. Забрави го този Q8400 - не ти трябва. Осма серия Q-процесорите при сокет 775 бяха fail. Ако искаш нещо евтино, търси Q6600. Стар е, но е много лачен. И стига си ровил в тоя ebay, подкрепяй българското :). Ей сега отворих набързо преебалника и видях няколко Q6600 на цени от 75 до 100 лева. 75 кинта е доста прилична цена за този процесор. Помисли си.

Link to comment
Share on other sites

мда, намерих вчера в интернет ...

 

It means it has more shaders. For example, with the 560, the GTX 560 Ti has 384 vs 336 for the non Ti version.....makes it about 15% faster

 

а иначе за процесора, спечелих един търг за Q6600. излезна в бг пари 66-67 лв.

 

сега гледам, че този Q6600 повече грее от моя ... някои има ли си идея какви градуси държи?

Link to comment
Share on other sites

няма нужда от нов кулер, този е достатъчен, температурата ще ти се качи с около 4-5С  (idle), понеже е6300 е 65w, а q6600 e 105w.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

получих процесора и събота/неделя мисля да направя някакви тестове с него и да го сравня с E6300, след това като получа gtx560ti ще направя тестове и с нея ... но тъй като не съм правил и не съм се занимавал, някой може ли да препоръча програма за целта

Link to comment
Share on other sites

За картата - яко 3dmark - 06, Vantage, 11, този новия от 2013. Друго - Unigine Heaven, Unigine Valley. В момента това се сещам.

Процесора - марковете имат и цпу тестове, така че ще ти свършат някаква работа. Можеш да му врътнеш един Cinebench, prime95, за да го видиш колко пече и ако си играеш с клок и т.н.

Между другото това вече си е една добра машина Q6600 + GTX560TI. Процесорът обаче трябва да го клокнеш на 3.2 някъде, за да си дойде всичко на мястото.

И като направиш тестове, сподели тук, за да направя сравнение с моя Феном 965 + HD7850 :)

Link to comment
Share on other sites

споменал си няколко версии на 3dmark ... има ли значение коя. тая от 2013 не мога да я намеря, но другите ги има.

Link to comment
Share on other sites

Не, няма или поне няма дотолкова ако искаш резултата ти да се запази в базата им данни. За тази цел ти трябва най-новата версия (последната излезнала) на 3dmark.

http://www.4players.de/4players.php/download_info/Downloads/Download/58392/3DMark/Version_110.html - линк за 3дмарка от 2013-та.

Link to comment
Share on other sites

Prime-a ти товари машината и е стрес тест.Вече може да пуснеш + друг тул с който да си видиш градусите и каквото те интересува.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...