Jump to content
BulForum.com

съвет за видео карта втора ръка


samkijot

Recommended Posts

в момента съм с 4850, но искам да взема нещо по-добро, с което да усетя разликата и най-вече да поддържа DX11 .. общо взето не съм разглеждал офертите за видео карти, а и не знам към какви модели да се насоча.

 

останалите компоненти ми са:

 

4GB RAM,

700W PSU

E6300 2,8Ghz с 2MB кеш.

 

не ми се дават много пари, затова предпочитам да продам моята, да дам още 80-100 лв. и да взема добра карта втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

На твоята, ако й вземеш 80-90 лева, добавяш още 100-110 лева и търсиш GTX560TI. Ако ти идва нагорно, търсиш GTX560 (чистия модел). Те вървят по 150-170 лева. Можеш да се оглеждаш и за GTX650TI, тя също се вписва в бюджета ти.

Link to comment
Share on other sites

... ами в първия пост съм споменал каква ми е конфигурацията.

 

между другото преди малко, пак от ebay, спечелих търг за Gigabyte GTX560 gv-n56goc-1gi, така че тази GTX460 със сигурност ще я продам ... както и старата 4850 :)

Link to comment
Share on other sites

GTX560TI под 200 лв. тук не успях да намеря, а в ebay излиза дори малко повече от 200 лв.

дано съм направил добър избор :)

Значи не търсиш на правилните места :). Направете си по една регистрация във форума на hardwarebg, оставете я да отлежи 3 месеца, направете и 50 мнения и ще ви се открие buy/sell раздела, в който има интересни оферти от време на време. Сега там продават 560ти за 190 лева, gtx460 за 120 и 6770 с гаранция за 110.

Link to comment
Share on other sites

На тези две карти сериозен bottleneck ти идват процесора и рамта. Ако дъното ти поддържа 1333фсб помисли да си сложиш един e8x00 процесор или някой quad най-добре. Рамта също идва малко за игри като BF4 и Prototype 2. В момента заради слабия процесор и малкото рам не можеш напълно да усетиш ГТХ картите.

Link to comment
Share on other sites

http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en-us&m=p5q%20se2

поддържа всичките quad процесори

избери си някой от Core 2 Quad Q94xx нагоре серията или Core 2 Extreme  Q68xx, X93xx нагоре.

само това 700w захранване да не е някво китайско

---

и слажо поне 6гб, ако ще е за игри, макар 8гб да е най-добре заради дуал-чанъл

Link to comment
Share on other sites

захранването е cooler master, обаче за какво ми е четириядрен процесор?

 

... а prototype 2 съм я пускал на племенника дори на настоящата конфигурация и си върви много добре.

Link to comment
Share on other sites

защото прецесора ти е слаб спрямо ГТХ картата и ти идва ботълнек, ако ще го ъпгредваш, най-добре да е куад процесор

аз съм с 8гб рам и когато дам алт-таб по време на prototype 2 ми показва, че е глътнало oколо 5гб рам! Помня, че при ъпгрейд от 4 на 8 много от игрите ми тръгнаха още по-добре, а съм си мислил, че ми е от видео картата.

 

Тия кулермастър не ги харесвам много, питам, защото това 560 гтх гълта 150 вата по 12в релса и ако захранването ти е боклук в един момент ще каже... пуф

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

пристигна gtx460 картата и я сложих. според системната оценка(windows 7), с новата карта графиката се оценя на 7,5, а преди със старата 4850 бе 7,3 ...

 

значително по-хладна карта е. държи около 36°-38°°, докато ATI-то се грееше на 52°-55°(в windows режим)

Link to comment
Share on other sites

ми честно казано в момента освен фифа нямам други игри на компа. трябва да инсталирам някоя, но това с fps-то не ми е много ясно как става. аз общо взето гледам да върви на прилични детайли и не съм някакъв дето ще обръща внимание на това дали ще върви с 30 или с 50fps

 

по принцип се насочих към подмяна на картата заради 2-3 игри, които мернах последните месеци, а моята карта не ставаше за тях - новата splinter cell, нова assassin's creed, crysis 3 и още някоя, ама сега не мога да се сетя.

Link to comment
Share on other sites

Трябваше да ме послушаш и да се метнеш директно на 560ти. Тогава разликата със старата ти карта щеше да е много по-осезаема. Не че тази е лоша -  по-хладна, предполагам малко по-тиха, споддръжка на dx11 + едни 30% груба сила отгоре. Пробвай я как държи на клок. 460-ките се клокваха добре. За мерене на кадрите може да използваш Fraps или MSI Afterburner, за предпочитане втората, но в някои игри не я засича.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

чудя се ако взема E8400, който е с 6MB кеш, дали ще усетя разлика в сравнение с E6300, който е с 2MB кеш ... говоря за игрите.

 

п.п. онази 560, която бях спечелил на търг от ebay така и не дойде, така че за момента оставам с 460

Link to comment
Share on other sites

Ако дъното ти поддържа Xeon, мога да ти дам за проба Xeon E3110 (сокет 775), който е еквивалент на Е8400 - 2cores, 6mb cache, 1333fsb. Мога да ти дам и една 560Ti GTX 1GB D5 за тест.

Е тва е проца: http://ark.intel.com/products/34694/Intel-Xeon-Processor-E3110-6M-Cache-3_00-GHz-1333-MHz-FSB

Link to comment
Share on other sites

Ще има малка разлика, но няма да си струва. Игрите от едно 3,4г са оптимизирани да работят с процесори от 4-ядра и нагоре. Аз съм с 4-ядрен (8-ядрен с HT) процесор с 8МБ кеш и когато сложа I3 се чувства разликата. Парите, които ще идат за този е8400 няма да ти решат проблема с ботълнека, особено с гтх560.

 

---

dvdrw, този E3110 има почти същата производителност като на е8400. По-добър ще е ако му го дадеш на същата цена де.

Link to comment
Share on other sites

https://www.asus.com/Motherboards/P5Q_SE2/#support

 

... няма поддръжка на xeon cpu-та, а за картата определено може и да пробвам, ама аз тази(460) така и не съм я натоварвал. вчера инсталирах последния asassin's creed и вървеше добре. поне за сега.

Link to comment
Share on other sites

Ще има малка разлика, но няма да си струва. Игрите от едно 3,4г са оптимизирани да работят с процесори от 4-ядра и нагоре. Аз съм с 4-ядрен (8-ядрен с HT) процесор с 8МБ кеш и когато сложа I3 се чувства разликата. Парите, които ще идат за този е8400 няма да ти решат проблема с ботълнека, особено с гтх560.

 

---

dvdrw, този E3110 има почти същата производителност като на е8400. По-добър ще е ако му го дадеш на същата цена де.

 

 

Да, производителността е същата, но няма да го познае дъното.

Link to comment
Share on other sites

Според мен ще му тръгне - макар да го няма в официалната страница.

65w TDP, 1333FSB за е3110 - при положение, че дъното му поддържа TDP от по 95w+ и 1600FSB - то най-вероятно ще му тръгне и хеона. С последна версия на биоса, освен да му мрънка при пост, че процесора му не е 'съпортед', но да си работи идеално.

 

Въпросът, е че не е особено добър ъпгрейд за бързи видео карти. Или му трябва по-нова платформа или по-сериозен quad.

Link to comment
Share on other sites

samkijot, няма да видиш голяма разлика със смяната на Е6300 с Е8400. Хубаво ти е казал слик да гледаш за нещо с четири коня под капака. Търси или Q6600, или Q9**0. А ако си истински ентусиаст, обичаш предизвикателствата, дългите разходки по крайбрежната ивица и звукът на морските сирени, то може да минеш директно на AMD. Един Феном 965 + бюджетно дъно и ще има "спи града". :)

Аз така направих преди години с втория комп - от E5200 се метнах на четириядрен Феном и не сбърках.

Link to comment
Share on other sites

 А ако си истински ентусиаст, обичаш предизвикателствата, дългите разходки по крайбрежната ивица и звукът на морските сирени, то може да минеш директно на AMD. 

Това пък какво значи? :blink: 

Аз преди месец си взех точно Phenom II X4 965.С дъното ASUS M3A78-EM AM2+/AM2 сега си мисля точно за gtx 560 понеже все още си я бива пък и цената и е достъпна  :))

Link to comment
Share on other sites

Това пък какво значи? :blink:

ТОВА ЗНАЧИ, ЧЕ ВСЕКИ, КОЙТО СИ КУПУВА АМД Е МАЛОУМЕН, С ПОЛОВИН МОЗЪК И ЛИГИТЕ МУ ТЕКАТ ПО ЗЕМЯТА. САМО НЯКАКВИ ИЗПАДНЯЦИ СИ КУПУВАТ ОТ ТАЗИ ИЗМИСЛЕНА ФИРМИЧКА, КОЯТО НЯМА ДА ПРОСЪЩЕСТВУВА МНОГО, ЗАЩОТО БИВА ДОМИНИРАНА ОТ ИНТЕЛ И НВИДИЯ. СМЪРТ ЗА АТИ !!!!!!!11111

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...