Jump to content
BulForum.com

Wi-Fi Мрежа - запитване


Recommended Posts

Guest Rumbata

Ако е жична връзката - да. Ако е безжична - задължително "N mode". 

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

устройството на което ще хваща нет също трябва да е "N" иначе файда никаква

Link to comment
Share on other sites

То и да е с Н устройството, пак файдата може да е никаква. На лаптопа имам мрежова карта, която на повече от 65мбит не може да се върже, ако ще и до рутера да я сложа. Телефона ми също се връзва на 65мбит по някаква причина. Телевизора се връзва на 150.

Link to comment
Share on other sites

То и да е с Н устройството, пак файдата може да е никаква. На лаптопа имам мрежова карта, която на повече от 65мбит не може да се върже, ако ще и до рутера да я сложа. Телефона ми също се връзва на 65мбит по някаква причина. Телевизора се връзва на 150.

N е все още draft стандарт, и не е задължително да е само на 300 мегабита. Има карти които са N стандарт но са само 65, както и има N стандарт рутери по 150 мегабита и т.н... :)

Трябва да се внимава какво се взима. 

Link to comment
Share on other sites

Като чист N е обявена картата на лаптопа, но просто е някаква проблемна, която при смяна с друг модел хваща по-високите скорости. Телефоните от няколко години вече уж поддържат N, но не съм сигурен дали не са ограничени на 65 и те. Някой ако е забелязал телефона му с колко се връзва към домашната мрежа, нека сподели.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се внимава какво се взима.

Да не говорим, че има и двубандови N устройства, като при тях високите скорости се постигат в 5GHz-овата лента и ако клиенската карта работи само в 2.4GHz обхват, никога няма да може да се върже на максимални скорости с рутера.
Link to comment
Share on other sites

N е все още draft стандарт...

Що ли си мисля, че е стандарт още от 2009-а?

IEEE Std 802.11n™-2009: Enhancements for Higher Throughput (Amendment 5)

И в последното издание (от преди година) на групата стандарти IEEE 802.11 не видях да пише draft.

Link to comment
Share on other sites

Що ли си мисля, че е стандарт още от 2009-а?

И в последното издание (от преди година) на групата стандарти IEEE 802.11 не видях да пише draft.

Възможно е да са го сертифицирали вече, отдавна не съм се ровил по темата и карам по памет 

Link to comment
Share on other sites

N е все още draft стандарт, и не е задължително да е само на 300 мегабита. Има карти които са N стандарт но са само 65, както и има N стандарт рутери по 150 мегабита и т.н... :)

Трябва да се внимава какво се взима. 

 

Ами колко mb/s sa 65mbit-a :)

Човека пита за 50mbit интернет... т.е. няма да има никакъв проблем с дадените устройтва.

 

 

Та ако се придържаме към първия пост -

 

Здравейте, искам да запитам нещо. Харесал съм си тези устройства:

TL-WR940N + TL-WN881ND

Въпроса ми е имам 50мбита нет, ще постигна ли тази скорост с тези устройства?

 

ДА :)

Link to comment
Share on other sites

Много ви благодаря за отговорите. Искам да ви попитам и още нещо, как стоят нещата с бетонните стени този рутер ще се справи ли? Понеже ще го дели бетонна стена на блок от приемащото устройство. Мога да начартая няква примерна схема как е апартамента и да ми помогнете къде да забия рутърчето.

Link to comment
Share on other sites

Не, ще трябва да начертаеш примерна схема на арматурата в бетона :) Принципно не би трябвало да има проблем, но колкото по-далеч си от устройството, толкова сигнала е по-слаб, съответно имаш повече загуби, съответно по-ниска скорост.

Колкото повече комшии имат WiFi толкова си по-прецакан (остават по-малко свободни канали).

 

Абе относителна е малко тая работа.

 

P.S. Дали съм запомнил грешно, но тези 300мбита, не се ли постигат при ъплоад+доунлоад (дефакто са заделени 150мбит за ъп канала и 150мбит за даун канала)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...