Jump to content
BulForum.com

"битката" за интернет абонати


ggbit.net

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
Стига ве хора.. нека си говорим истини. За тези пари Евроком предлагат ли нещо по-добро?

 

За 30лв можете да си пуснете 4/4 international, 32/16 bg, 64/16 local.

За 35лв при Ейнджълсофт получавате 16/8 international, 48/60 bg, 700/700 local.

 

Разлики?

 

N00KiE, ти ако съдиш по постовете във форума дали един сайт е добър, то следователно един от най-добрите сайтове в света е InvisionPower?

 

Евроком предлагат най важното - добро качество на услугата.А, и постоянно имаш инетернет, с малки изключения разбира се.При Гаров няма такива работи...На мен ми стига само да го познавам и да знам какво представлява за да ми е ясно, че той нищо качествено неможе да предложи.Иначе на хартия всеки може да си предлага каквото си иска...

Link to comment
Share on other sites

Поне за мен реакцията на тази мрежа е съвсем нормална.

Просто в този град цената на интернета се надува излишно от комисионната на мрежарите. Точно там е и силата на Gigabit, и изглежда човека се е усетил навреме, че по-добре да се отърве от мрежата, отколкото да чака юзърс да му избягат, и да остане с пръст в уста.

Единствено остава Gigabit да пуснат и качествени услуги, защото каквото и да си говорим тези им speeds са прекалено ниски.

 

А и изглежда това не е единствената избягала от Langame мрежа, тия дни по форума на визио също се мяркат "прехвърлени на сила" от langame юзърс.....

 

 

PS : Колкото за локалните скорости на лангейм : Що така все още не са общи за цялата ви мрежа :blink:

PSS : До колкото ми е известно според новия закон е достатъчно да опишеш мрежата си в общината за да бъде легална /и да отговаря на съответни норми/. А самата лицензия не се изисква за тази дейност.

Смешно е че Ангел Гаров скача точно за нея, като се има предвид колко се радваше че Жоро Визиото се е "прецакал" плащайки национален лиценз.

Другата весела част е че напрактика в ЕК gigabit са със статуса на лангеймските мрежари, от което следва че и те /мрежарите/ трябва да имат лицензии /все пак тези мрежи не са на ангел, колкото и да му се ще/ ...

Peace.

Link to comment
Share on other sites

Аре моля те като се изказваш неподготвен, вземи събери оферти от другата провинция и от София и ако намериш една по добра оферта за по-качествен и по-евтин ИНТЕРнет от Евроком кабел, ще ти платя една година достъп.  :angry:

Ахах тук вече ти се оказваш май неподготвен, но виждам че са ме изпреварили вече, както и да е, ако искаш и други примери и си държиш на думата (много се съмнявам) събери 720 лв. и ми се обади. :sayjin

 

П.П. При първия сериозен конкурент на Евроком ще ги сменя само заради това, че в продължение на цялата първа година от ползването им, ми се е налагало безброй пъти да ползвам вярното си dial up -че и дори и след над 20 -на дълги разговорчета със съпорта им нямаше резултат. (Нещата се оправиха след като минах от сребърна на икономична + странно, но факт !!! ).

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за доставка на интернет, чрез кабелен модем, Naggy е прав. И за да спрем практиката с неподготвените изказвания, разгледайте линковете по-долу:

 

Евроком Кабел

 

М Нет

 

Центрум Груп

Link to comment
Share on other sites

Не ви ли прави впечатление че колкото е по-голям един град (респективно има повече настоящи или потенциални абонати на кабелен или lan интернет) толкова по-ниски са цените (по-големи са скоростите).Това е едно от преимуществата да живееш в по-голям град. :woot

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за доставка на интернет, чрез кабелен модем, Naggy е прав.  И за да спрем практиката с неподготвените изказвания ...

Ами не става въпрос за доставка на интернет единствено, чрез кабелен модем, макар че явно ВИ се иска.

Ако искаш да разделим и кой по какъв на цвят кабел доставя интернет а ?

То и каква дискусия да стане - само Евроком (в Пловдив) доставя нет, чрез кабелен модем :pirate

Link to comment
Share on other sites

Ами не става въпрос за доставка на интернет единствено, чрез кабелен модем, макар че явно ВИ се иска.

Ако искаш да разделим и кой по какъв на цвят кабел доставя интернет а ?

То и каква дискусия да стане - само Евроком (в Пловдив) доставя нет, чрез кабелен модем  :pirate

 

Ми дай тогава да седнем да сравняваме цените на билетите на автобуси, жп траснпорт и самолети, както ви се иска на вас, а?! Все за транспорт става дума, нали? И трите ти предлагат да те превозят от точка А до точка Б. Ма толкова ви са омешани понятията, че няма на къде... На каква база сравняваш цените на две тотално различни технологии?! Като разходи ли са сравними? Като качество? Като начин на работа? Като надежност? Като какво?! Истината е че просто ви се мрънка. Дори и пари да ви дават, за да ползвате дадено нещо - пак ще мрънкате. Все някой или нещо ще ви е криво...

Link to comment
Share on other sites

Не ви ли прави впечатление че колкото е по-голям един град (респективно има повече настоящи или потенциални абонати на кабелен или lan интернет) толкова по-ниски са цените (по-големи са скоростите).

Мне... Прави ми впечатление точно обратното. На няколко пъти бяха цитирани скорости и цени в някои малки гладове...и... ми направи впечатление обратното. Дори фирми, които купуват интернет от €ком го предлагат на по-ниски цени... което не можах да си обясня. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Мне... Прави ми впечатление точно обратното. На няколко пъти бяха цитирани скорости и цени в някои малки гладове...и... ми направи впечатление обратното. Дори фирми, които купуват интернет от €ком го предлагат на по-ниски цени... което не можах да си обясня. :blink:

sigurno svurzvash ponqtieto internet s lokalniqt trafik ,a tova ne e smisula na vlojenata duma ,no nishto vse pak "nevejestvoto e blajenstvo" ne sum q izmislil az taq replika :) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Те винаги имат големи планове за нас клиентите. Времето на изпълнението им е под въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Ми дай тогава да седнем да сравняваме цените на билетите на автобуси, жп траснпорт и самолети, както ви се иска на вас, а?! Все за транспорт става дума, нали? И трите ти предлагат да те превозят от точка А до точка Б. Ма толкова ви са омешани понятията, че няма на къде... На каква база сравняваш цените на две тотално различни технологии?! Като разходи ли са сравними? Като качество? Като начин на работа? Като надежност? Като какво?! Истината е че просто ви се мрънка. Дори и пари да ви дават, за да ползвате дадено нещо - пак ще мрънкате. Все някой или нещо ще ви е криво...

:) Ти нещо май се обърка а ? Да не ми да искаш да ми кажеш, че кабелния модем сам по себе си означава най-качествената, най-бързата и т.н. технология ??? Не е въпрос само на технология, както явно си си помислил. Дали нета ми ще идва по лан или ще е ADSL, или xDSL, или по кабелен модем (най-бързата, качествена, съвременна и т.н. връзка :confused ), или по нещо друго за мен е важно КАКВО идва, а не по какво идва. Само не ми казвай, че не мога да получавам 10 пъти по-бърз и качествен нет по лан а ?

Така че недей се прави на най-отворения тук, със сигурност не си нито ти, нито аз

 

П.П. Ако имам оптика до нас, а ти като доставчик (за какъвто се представяш) ми пускаш 64 kbps нет щото толкова можеш - да не мислиш, че ще съм на мнение, че имам най-бързия и качествен нет понеже ми идва по оптика, гений ?

 

П.П.П. Не можах да разбера само кои по-точно ДВЕ тотално различини технологии съм сравнил, че от краткото ти и ясно експозе не става ясно :)) ?

Link to comment
Share on other sites

Къде пише, че трябва да те образовам, че и безплатно?! Стой си невеж. Ако за теб между LAN и WAN разлика няма - на мен какво ми е? И това е най-малкия ти проблем като гледам. Колко още различия между двете технологии има ти е бедна фантазията. Хората, които са наясно, знаят за какво говоря - твоите изцепки могат да предизвикат само смях в залата. Не спирай да ни веселиш, моля те!

Link to comment
Share on other sites

Къде пише, че трябва да те образовам, че и безплатно?! Стой си невеж. Ако за теб между LAN и WAN разлика няма - на мен какво ми е? И това е най-малкия ти проблем като гледам. Колко още различия между двете технологии има ти е бедна фантазията. Хората, които са наясно, знаят за какво говоря - твоите изцепки могат да предизвикат само смях в залата. Не спирай да ни веселиш, моля те!

 

:) Все така свеж си оставаш. Явно трябва да ти се обяснява повече, къде в моя пост който си цитирал става дума за ДВЕ (2 да ти е по-лесно да ме разбереш) технологии? Дали LAN, WAN, MAN и т.н. е без значение.

И недей приема лично нещата , нищо лично нямам към теб :)

А това, че си пропуснал да споменеш всичко друго което съм казал по твой адрес го приемам като забележка, която си приел от мен. :wir

Link to comment
Share on other sites

Ами не става въпрос за доставка на интернет единствено, чрез кабелен модем, макар че явно ВИ се иска.

 

Я пак? А доставката на интернет през кабелен модем (WAN) да я сравним с какво предлагаш - с друг WAN? Е да ама това е отговора ти, след като ти цитираха цените на същата услуга при други доставчици. Явно сравнението не ти се е харесало. И изтърси горното. Което предполага, че ми предлагаш да сравняваме с друго (с LAN може би) - не с цената на същата технология. Това, че поста ти е минал на предна страница, не значи, че е изчезнал... И няма кой да го види при добро желание да провери думите ти. Много ми харесва как увъртате, когато стане неудобно... Споменатото по мой адрес си остава единствено за твоя сметка, не се притеснявай, за какво да го споменавам? Не ме познаваш, за да ме преценяваш. А тези които ме познават - едва ли твоите определения за мен, ще ги накарат да си променят мнението. А и аз не съм тема в този разговор.

Link to comment
Share on other sites

Я пак? А доставката на интернет през кабелен модем (WAN) да я сравним с какво предлагаш - с друг WAN? Е да ама това е отговора ти, след като ти цитираха цените на същата услуга при други доставчици. Явно сравнението не ти се е харесало. И изтърси горното. Което предполага, че ми предлагаш да сравняваме с друго (с LAN може би) - не с цената на същата технология. Това, че поста ти е минал на предна страница, не значи, че е изчезнал... И няма кой да го види при добро желание да провери думите ти. Много ми харесва как увъртате, когато стане неудобно... Споменатото по мой адрес си остава единствено за твоя сметка, не се притеснявай, за какво да го споменавам? Не ме познаваш, за да ме преценяваш. А тези които ме познават - едва ли твоите определения за мен, ще ги накарат да си променят мнението. А и аз не съм тема в този разговор.

Много "може би" -та и "предполагам" си употребил нещо - явно така ти е удобно де :)

Ако искаш даже приеми, че сравнявам dial up с оптика и казвам, че оптиката е по-бавна, стара, ненадеждна и некачествена технология - така вече ще пасна точно на по-горните ти изказванийца.

 

П.П. Верно е че не си тема, затова ако имаш нещо конкретно към мен може и на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Те винаги имат големи планове за нас клиентите. Времето на изпълнението им е под въпрос.

 

Не се залъгвай. Всеки доставчик в Пловдив се ориентира според това дали някой друг ще анонсира нови скорости. Лъжеш се, че на някой му пука за клиентите си.

Link to comment
Share on other sites

WANs interconnect LANs, which then provide access to computers or file servers in other locations. Because WANs connect user networks over a large geographical area, they make it possible for businesses to communicate across great distances.  Using WANs allows computers, printers, and other devices on a LAN to share and be shared with distant locations. WANs provide instant communications across large geographic areas. The ability to send an instant message (IM) to someone anywhere in the world provides the same communication capabilities that used to be only possible if people were in the same physical office. Collaboration software provides access to real-time information and resources that allows meetings to be held remotely, instead of in person. Wide-area networking has also created a new class of workers called telecommuters, people who never have to leave their homes to go to work.

 

WANs are designed to do the following:

 

    * Operate over a large geographically separated areas

    * Allow users to have real-time communication capabilities with other users

    * Provide full-time remote resources connected to local services

    * Provide e-mail, World Wide Web, file transfer, and e-commerce services

 

Some common WAN technologies are:

 

    * Modems

    * Integrated Services Digital Network (ISDN)

    * Digital Subscriber Line (DSL)

    * Frame Relay

    * US (T) and Europe (E) Carrier Series – T1, E1, T3, E3

    * Synchronous Optical Network (SONET)

 

Само да вмъкна, не се ли явяват нашите ЛАНки имплементация на WAN в български условия? Изпълняват всички условия от посочените по-горе, само дато ги няма в списъка за използваните технологии, но горе пише Some common WAN technologies are..., което значи, че има още??? Това, че Евроком правят WAN на базата на DOCSIS стандарта, не значи, че са единствените! Излиза, че БТК също имат WAN в града, но изграден с ISDN.

И според мен не е важна технологията, а отношението чена/качество и като най-важно uptime на услугата. Дали ще го докарат (нета) с модем, UTP от някъде или с самосвал на клиента му е все тая, така, че няма какво да се пените....

Link to comment
Share on other sites

П.П. Верно е че не си тема, затова ако имаш нещо конкретно към мен може и на ЛС.

 

Едва ли има нещо против теб точно. По-скоро има нещо против всички неподготвени изказвания, като твоето. На няколко пъти ти се каза, че няма база за сравнение между кабелните модеми, осигуряващи главно интернет достъп и ЛАН мрежите, осигуряващи главно интранет достъп.

 

Тъй като няма други интернет доствачици в Пловдив, ползващи хибридна оптико-коаксиална преносна среда, логично e да се направи сравнение между евроком.нет и други доставчици от други градове, ползващи същата преносна среда. От сравнението се вижда, че скоростите при тази преносна среда при евроком.нет, определят оптималното за България съотношение цена/скорост за момента. Не успях да открия доставчик, които да опровергае по-горното.

 

Ако човек реши да се включва към интернет, трябва да подбере доставчика си така, че да отговаря на изискванията му - висока скорост към локален сървър и по-ниска такса, или по-висока скорост към международни сайтове и бг пийринга и може би по-висока такса (но не задължително). Глупаво е човек да се чуства набутан, само защото не знае (или не е знаел) какво иска.

 

И според мен не е важна технологията, а отношението чена/качество и като най-важно uptime на услугата. Дали ще го докарат (нета) с модем, UTP от някъде или с самосвал на клиента му е все тая, така, че няма какво да се пените....

 

Според мен точно ъптайма на услугата и съотношението цена/качество зависят до голяма степен от преносната среда. Има и изключения, в които потребителят желае да заплаща възможно най-малка месечна такса.

 

Дали нета ми ще идва по лан или ще е ADSL,  или xDSL, или по кабелен модем (най-бързата, качествена, съвременна и т.н. връзка  :confused ), или по нещо друго за мен е важно КАКВО идва, а не по какво идва. Само не ми казвай, че не мога да получавам 10 пъти по-бърз и качествен нет по лан а ?

 

sohm, точно заради по-горе казаното е важно по какво идва интернета. Никой не е казвал, че доставката на интернет чрез кабелен модем е най-добрият вариант. И да, възможно е да получаваш 10 пъти по-бърз и качествен нет по ЛАН, но едва ли някога ще видим нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...