Jump to content
BulForum.com

Как се държат големите HDD?


Recommended Posts

Търся мнения от професионалисти.Дали са надежни за дълга експлатация,не да го купя и да изпуши.Главно ще се държат музикални файлове,няма да има нищо друго,как се казваше на slave?Също и за фирма производител на,който евентуално да се спра?

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали ще намериш някой който да е ползвал такъв повече от 7-8 месеца. Аз имам два 120ГБ сигейт баракуди сата и съм доволен от тях. Но и те нямат година още.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако искаш стабилност и тишина зимаш Seagate без капка замисъл. Ако искаш да трепериш всеки ден и да ти бръмчи на главата зимаш Maxtor

Link to comment
Share on other sites

еее тва за макстора не трявбаше да го казваш,сега нема спане пове4е за мен :P 80 gb full със музика ..и то не каква да е .... ама съм 4увал доста добри думи и за Seagate..ще го имам в предвид!

Link to comment
Share on other sites

Seagate са добри добри, пък и новите вече трябва да са с 5 години гаранция, което говори много добре за тях.

http://www.seagate.com/cda/newsinfo/newsro...21,2285,00.html

Принципно препоръчвам хитачи, но с тая 5 годишна гаранция нещата се променят :)

Макстор много греят и затова горят чат-пат, на мен миналото лято ми замина един 80 гигабайтов от прегряване.Пък и са бая шумнички...

Link to comment
Share on other sites

Макстор много греят и затова горят чат-пат, на мен миналото лято ми замина един 80 гигабайтов от прегряване.Пък и са бая шумнички...

Моя съм го кротнал на 25 градуса и не е 6умен ..незнам .На4и ако 6а се зима ХДД над 250 гб да е Сиигейт или Хита4и?

Link to comment
Share on other sites

Ами ако вече и в България Seagate са с 5 години гаранция изобщо не се чуди, а взимай.Ако не - вземи Хитачи.Mисля, че Xeforce3 е с 250гб Хитачи, можеш да го питаш дали е доволен.

 

Иначе моя Макстор е с някакъв ХДД кулер на титан и е доста хладен.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако вече и в България Seagate са с 5 години гаранция изобщо не се чуди, а взимай.Ако не - вземи Хитачи.Mисля, че Xeforce3 е с 250гб Хитачи, можеш да го питаш дали е доволен.

 

Иначе моя Макстор е с някакъв ХДД кулер на титан и е доста хладен.

С 200ГБ на Макстор съм + ХДД охладител на титан и моя е доста студен, обаче моя е САТА. Не бих ти препоръчал да взимаш МАКСТОР - нещо не работят както трябва, когато местят от парче на парче са доста бавни, а когато пишат/четат от друг ХДД са много бързи ;) - за райд ще са пефектни, ама кой има 400$ да си направи райд :P Прочети тази тема, доста труд си направих на да изнамера разни тестове и характеристики :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Начи,прочетох темата,цялата(когато пусках темата направих search,за подобна такава но не открих!).Пообърках се малко около фирма производител.

HDD,имаше сякакви предложения,явно секи си хвали нещо,ще ми трябва са мо за музика не ми трябва да бъде бърз нито съпер тих.Искам като дам 200$ да знам че няма да се скапи на 1 седмица ..пък майната й на гаранцията,за мен инфото вътре в дикса ще е безценно :P

Link to comment
Share on other sites

и аз имам Maxtor моя е 160 гб гледах тестове на Seagate и Hitachi моя пише/чете доста по-бързо иначе ,че бръмчат така е .. и е топличък 45 градуса .. Това дали ще се скапе зависи и от къде го взимаш според мен ... моя до сега не е правил абсолютно никакъв проблем ,а го имам от 3-4 месеца мисля вече

Link to comment
Share on other sites

Моя е от 2 месеца, за сега не е правил проблеми, ама и да направи нали си има 3 години гаранция - все ми е тая - ще отида и ще ми го сменат :rolleyes: Е разбира се че е по добре да не се разваля.

Да ти кажа и аз се чудих какъв да си купя, разлиакта в пройзводителноста няма да е осетиш в реална работа, знам че е важно да се каже че е бърз, взимаш си тая марка която на теб те кефи и се радваш на 250ГБ ХДД, междо другото гледам че seagate нямат 250ГБ, така че трябва да избираш межо Хитачи, WD и МАКСТОР. АКо взимаш макстор си вземи и охладител за него че да не се наложи да се разкарваш до фирмата пак :woot

Link to comment
Share on other sites

Гледах по списания 4е има и на 300.В Пловдив предлагат ли се ?

Аз и сега имам охладител на 80гб,пак ми вкараха страхове и аз си купих :)

Link to comment
Share on other sites

Само ще кажа - МАКСТОР - каквото го прават го прават както трябва  ;) Ето от снимките се вижда за какво говора, не съм го едитвал на пейнт. HDTach_11.9ms

Ето и от PCMARK '04 4622 марка   :D  Ето и лог от HDTach по време на теста лог.

След 3-та прейнсталация на windows XP всичко е както трябва  :rolleyes:  windows - преинсталира за да се оправи  :wacko:

 

Който си купува ХДД препоръчвам му да е MAXTOR  :rolleyes:

 

 

Не бих ти препоръчал да взимаш МАКСТОР - нещо не работят както трябва, когато местят от парче на парче са доста бавни, а когато пишат/четат от друг ХДД са много бързи  ;)  - за райд ще са пефектни, ама кой има 400$ да си направи райд  :P Прочети тази тема, доста труд си направих на да изнамера разни тестове и характеристики  :rolleyes:

 

 

 

Сега последно препоръчваш или не Макстор, щото в двете мнения различни неща си казал :P

Link to comment
Share on other sites

Ако ще въртиш тестове си вземи МАКСТОР, ако ти трябва за работа си вземи НЕМАКСТОР :rolleyes: Първото ми впечетление беше добро върху ХДД, а може и бавенето да идва от САТА-та, чесно казъно не ми харесва кака ръботи, иначе е стабилен.

Link to comment
Share on other sites

Oshte edno mnenie:

Az imam na edinia komp 2 br. Seagate 160 Gb S-ATA (ot 10 meseca). Zasega sam dovolen - barzi, bezshumni. Na drugia komp imam 2 br. Maxtor, pak 7200 ob & 8 Mb, samo che UATA. Ami i ot tjah sam dovolen i gi imam ot dosta poveche vreme. Ako sega bih vzimal bih vzel Seagate glavno zaradi 5 godishnata garancia, a i sa malko po-barzi ot Maxtorite.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще въртиш тестове си вземи МАКСТОР, ако ти трябва за работа си вземи НЕМАКСТОР  :rolleyes:  Първото ми впечетление беше добро върху ХДД, а може и бавенето да идва от САТА-та, чесно казъно не ми харесва кака ръботи, иначе е стабилен.

 

Обикновенно става така. Когато някой ти даде компетентно мнение - идват хиляда лами да го оборят, щото еди какъв си резултат еди как си и т.н. Т.к. компетентните мнения се дават обикновенно от хора над 25 години, а те не държът на всяка цена да се докажат над ламите на по 14, дето от всичко вече разбират, крайния резултат от допитването винаги е в киреча.

Link to comment
Share on other sites

Обикновенно става така. Когато някой ти даде компетентно мнение - идват хиляда лами да го оборят, щото еди какъв си резултат еди как си и т.н. Т.к. компетентните мнения се дават обикновенно от хора над 25 години, а те не държът на всяка цена да се докажат над ламите на по 14, дето от всичко вече разбират, крайния резултат от допитването винаги е в киреча.

От поста ти осещам че имаш доста против мен, казвам това което виждам и имам, затова давам мнение, да си ме видял да пиша в теи в който не знам за какво става дума а да давам мнение? Във форума всеки е длъжен да се съобразява с другите, все пак е съм казъл нищо застрашаващо живота на някой. Изказах мнението си, а ти само гледаш да ме провокираш и упрекваш.

 

Пак ще го потретя НЕ си взимай MAXTOR!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Не нямам нищо против теб или който и да е. Посочих пример, т.к. навремето, като си купуваше Макстора, няколко хора застанахме най вече против Макстор, но се случи така, че привържениците на Макстор които наизвадиха разни тестове те убедиха да си вземеш Макстор. Аз лично ти препоръчах seаgate и отрекох Макстор, но срещу хитачи и WD не съм кавал нищо, т.к. имам преки наблюдения за новите дискове само от тези две марки.

Тва щях да ти гу пускам на ЛС, ама нека и другите не останат с грешно впечатление ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...