Jump to content
BulForum.com

Климатик- ама какъв?


Recommended Posts

просто май се нарича 'коефициент на трансформация' а не КПД...

 

то и аз толкова разбирам... напъъъвам се и ми идва от преди 15 години, че КПД на дизеловия двигател е около 40% а на мускул е даже 65%

ама ай сега - да стане 400% ;) ;) ;)

малейй открихме не перпетум мобиле ами повече ;)

 

и наистина истинската 9ка на панасоник има близо 4 коефицент, а 12ката има малко по-малко, но пък и почти всички твърдят че са между 3 и 4 ...

 

и няма какво да се лъжим (и на мен ми се иска но...) купуваме климатици за 400лв и очакваме да работят като за 1400лв - ама те май си работят точно като за 400лв... - даже си пресставям как ТОЧНО в Япония са ги правили - 2-3 гейши с висше образование - ха ха ха

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

КПД? по принцип КПД може да е 1 в идеалния случай. как се получава тва 4? някой знае ли изобщо? толкова приказки се изговориха.

Link to comment
Share on other sites

KPD e koeficent na polenzno deistvie konsumira 1 kilovat a otdava 4 kilovata

se pak mi e vijda evtino 100-110 zimno vreme, daje na eftiniya took

edin komsia tvurdi 4e s pe4ka sus dyrva izliza po evtino, na men hi4 ne mi se

ste da slagam takava shuna v apartamenta :)

Link to comment
Share on other sites

Божкееее, намерих къде да питам и аз !!! Абе момче, ти ИНВЕРТОР знаеш ли какво е? Това е система за плавно регулиране на мощността в зависимост от температурната разлика която трябва да преодолее климатика....

 

Аз пък си мислех че е това означава че климатика може да ти внася въздух отвън, а не да върти само този който взима от стаята.

Link to comment
Share on other sites

KPD e koeficent na polenzno deistvie konsumira 1 kilovat a otdava 4 kilovata

se pak mi e vijda evtino 100-110 zimno vreme, daje na eftiniya took

edin komsia tvurdi 4e s pe4ka sus dyrva izliza po evtino, na men hi4 ne mi se

ste da slagam takava shuna v apartamenta :)

 

а как вади КПД 4 след като максимума в перфектното положение е 1? някой знае ли изобщо? даже и този който казва че работи това (Craigy)?

Link to comment
Share on other sites

Осака 14-ка и съм доволен (инвнторен).Колкото за цената не знам ,климатикът е купен в зората на Климатиците и беше скъпичак , но не харчи кой знае колко ток. :woot

Link to comment
Share on other sites

Spored men Panasonic sa the best.

Izpolzvam Panasonic - inverter i sum adski dovolen ot nego.Zimata pri -10 nikakav prblem s otoplenieto , lqtoto e perfecten. :)

Link to comment
Share on other sites

Един съвет от мен. Като питате по магазините какъв климатик да си вземете вижте какво ползват повечете търговци.:)))) Преобладават LG-тата (колбасаря знае какъв салам да си вземе.... хем да не е скъп хем да е хубав).

Аз лично ползвам Midea у нас и съм много доволен не съм имам проблеми през зимата.

Освен това информаця за нискотемпературни климатици неможах да намерч в интернет..:)))) т.е. съществуват, но са направени да работиат в режим ОХЛАЖДАНЕ през зимата за помещеня в които има много източници на топлина.

Освен това всички климатици почват да замръзват при 0 градуса (справка учебника по химия), въпроса е как им е направена системата им за обезскрежаване.

Толкова за сега. :)))

 

P.S. Между другото продавам климатици....:)))) :) :punk

Link to comment
Share on other sites

Един съвет от мен. Като питате по магазините какъв климатик да си вземете вижте какво ползват повечете търговци.:))))  Преобладават LG-тата (колбасаря знае какъв салам да си вземе.... хем да не е скъп хем да е хубав).

Аз лично ползвам Midea у нас и съм много доволен не съм имам проблеми през зимата.

 

P.S.  Между другото продавам климатици....:)))) :)  :punk

 

Познавам много търговци на климатици и почти всички са с Midea,май това се очертава маркате с перфектно съотношение цена-качество. :woot

LG-тата ги правят в Турция :sick :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

Панасоник, 15-ка. Тва е истината...

Link to comment
Share on other sites

а как вади КПД 4 след като максимума в перфектното положение е 1? някой знае ли изобщо?

КПД го учих тази година по физика -коефициент на полезно действи -отношението на полезна работа към полученото количество квот там ви трябва(топлина, вторична енергия и тнт) и се измерва в проценти. Максимумът естествено е 100%, но е невъзможно да бъде достигнат.

Link to comment
Share on other sites

КПД го учих тази година по физика -коефициент на полезно действи -отношението на полезна работа към полученото количество квот там ви трябва(топлина, вторична енергия и тнт) и се измерва в проценти. Максимумът естествено е 100%, но е невъзможно да бъде достигнат.

 

знаем какво е КПД. аз попитах при максимални 100% някой знае ли как климатика достига до 400% (да речем).

Link to comment
Share on other sites

знаем какво е КПД. аз попитах при максимални 100% някой знае ли как климатика достига до 400% (да речем).

Прочети като за начало поста на LifeFeel. Не става въпрос за КПД /коефициент на полезно действие/ а коефициент на трансформация. И доколкото си спомням ставаше въпрос да прочетем нещо полезно за всички ама явно няма да стане...като сте се заяли с това КПД!!!

Наскоро пообиколих магазините и ми направи впечатление следното нещо - 12-ката на HITACHI консумира ел.енергия /охлаждане/отопление/ 760/920W /цифрите са приблизителни не твърдя че са точни/, а 14-ката OSAKA /"страшни" климатици ще се окажат/ 900/1600W :blink: И двата са инверторен тип! Нещо намирисва във втория....май..

П.П Забравих да кажа че отдаваната мощност е почти еднаква на отопление съотнесено към потребяваната.

Link to comment
Share on other sites

Прочети като за начало поста на LifeFeel. Не става въпрос за КПД /коефициент на полезно действие/ а коефициент на трансформация. И доколкото си спомням ставаше въпрос  да прочетем нещо полезно за всички ама явно няма да стане...като сте се заяли с това КПД!!!

Наскоро пообиколих магазините и ми направи впечатление следното нещо - 12-ката на HITACHI консумира ел.енергия /охлаждане/отопление/ 760/920W /цифрите са приблизителни не твърдя че са точни/, а 14-ката OSAKA /"страшни" климатици ще се окажат/ 900/1600W  :blink: И двата са инверторен тип! Нещо намирисва във втория....май..

П.П Забравих да кажа че отдаваната мощност е почти еднаква на отопление съотнесено към потребяваната.

 

 

Lichno prodavam klimatitsi ot 2 godini i da ti kaja niama OSAKA s tezi parametri :)) Nesto ne si vidial pravilno mai

Link to comment
Share on other sites

Lichno prodavam klimatitsi ot 2 godini i da ti kaja niama OSAKA s tezi parametri :)) Nesto ne si vidial pravilno mai

Явно някой не е в час :-) линк . Не казвам че си ти, просто ми прави впечатление разликата в потреблението, а също така и "НИСКОТЕМПЕРАТУРЕН ТИП - 22 градуса :wacko: За сравнение HITACHI

Link to comment
Share on other sites

Ей хора стига сте слагали линкове за параметри на климатици от български сайтове!!! Търсете си параметри от независими източници.... а не от такива, които искат да ВИ продадат дадена машина!!!

Освен това инвенторните климатици имат по-голям коефициент на транцформаця от обикновените, но и имат ПО-ГОЛЯМА КОНСУМИРАНА МОЩТНОСТ (справка всички ОФИЦИАЛНИ каталози на фирмите производителки) като под ОФИЦИАЛЕН разбирам да е цветен и луксозно издание, а не някаква брошурка или ксерокскопие!!!!

Например по каталога на Panasonic за 2004 година за консумирана мощност на една 12-ка инвертор се дава от 100W/h do 1.89kW/h t.e почти 2кВт/ч консумаця за един час . А относно работната им температура даже и за 0 градуса не става дума!!! (справка каталог на Panasonic от 2004 година една малка табличка е)!!! НИСКО ТЕМПЕРАТУРНИ КЛИМАТИЦИ НЯМА!!!! т.е. има ама само в България. :confused :confused :confused

Относно коефициента на трансформация ефекта на климатика е в това, че за вас донякъде работи външната температура ... т.е. за да може да се охлади вътрешното тяло на климатика, външното му тяло трябва да се затопли и ако ВЪНШНАТА температура е по-висока то се затопля по лесно т.е. тя му помага.

Съшото се получава и през зимата за да ви се затопли вътрешното тяло външното трябва да се охлади... и ако на вън е по студено околния студ помага на климатика и от там се получава ГОЛЕМЯ ефект при режим отопление!!!

Само, че проблема през зимата е голямата температурна разлика, която трябва да покрива машината. Ако искате в помещението ви да е 20 градуса, а на вън е минус 10 градуда имате 30 градуса температурна разлика за покриване!!!и съответно и консумацията му ще е по-голяма... т.е за инверторните варианти ще стига до 1.89кВт/ч . Докато един нормален климатик има средна мощност 1,2-1,3кВт/ч. А през лятото ако на вън ви е 35 градуса, а искате вътре да е 25 имате 10 градуса температурна разлика. Климатика ви е машина като една кола например. Като натоварите колата с мног багаж и тръгнете на балкан тя хем не иска да върви по баира хем и много ще изгори.

Та мисълта ми относно икономичността на инверторните климатици през зимата е малко спорен въпрос?!?!!??!!?

Моето мнение е да си вземете нормален НЕИНВЕРТОРЕН климатик. Освен това инверторното управлемие е много по капризно към силата на тока..... и ж темата"КАКВО МИ ИЗГОРЯ ПРИ БУРЯТА" ще има "изгоря ми климатика" :((( и не само при буря ами има и много лоши токови удари..:(((( за съжаление... от един такъв ми изгоря захранването на компютъра преди две години..:((( за моя радост беше само захранването..:))))

Стига толкова, че много мразя да пиша!!!! Ако някой има въпроси може да пита.... Но пак казвам по-добре НЕИНВЕРТОРЕН климатик поне заради калпавия ток!!!

P.S. Относно климатиците Мидеа поне си имат официален сайт на фирмата за разлика от Елит и разни други "марки", които се навъдиха в последно време.По произход са 100% китайски и са много добри за цената си.MIDEA.RU

MIDEA.COM

Link to comment
Share on other sites

Eh momcheta,momcheta.........vseki si hvali tova,koeto ima!!!Nedeite taka....az niamam klimatik,no kato trugna da kupuvam markata za men e samo edna:"GENERAL"....povecheto ot vas ne sa chuvali za neia,no kakto i da e!Tova e "Mercedes"-a pri klimaticite prodavat se dokolkoto znam edinstveno ot "BulKlima" v BG cenite se im dosta soleni(abe napravo po skupi ot tiah niama),no za smetka na tova poluchavate 6 god. pulna garancia!!!!....i razbira se edin absoluten klimatik s dosta visoko KPD,rabotna temperatura na vunsnoto tialo na pod-20C(povecheto klimatici pri seriozni minusovi temperaturi sa OUT,a tova e mnogo vajen pokazatel) i ne na posledno miasto mnogo nisuk razhod na el.energia,koeto vuzvrushta dosta burzo serioznata investicia,ako se polzva po intenzivno!!!Shte,kaja 2 dumi na tezi deto hvaliat OSAKA tezi klimatici sa absolutni LAMI,na edin priatel smetkata za tok mu skochi sus 220lv samo za mesec ot edno takova klimatiche(sega go e strah da go pusne)!Znachi "BulKlima" prodavat i "FUJITSU",koito za men se narejdat direktno sled gore posochenite.........prosto tova sa klimaticite!!!

Posta mi prozvuch-a kato reklama,no shte kaja na vsichki,che niamam nishto obshto s tazi firma!!!

I razbira se edin suvet kum vsichki:Ako iakate naistina nai-dobroto ne se chudete ami v "BULKLIMA" vie idete!(he tva puk chak stana i s rima) :woot

Link to comment
Share on other sites

Аз съм от две години с Осака, от тези "нискотемпературните" ;) Разликата им с нормалните е, че външното тяло е на 17-ка, а иначе климатика се води 12-ка. Неинверторен е, досега и при най-ниските температури не е имал проблеми. Повечето нови климатици (изключвам тези, които ги дават за работа само при положителни температури) си имат програма против обледеняване на външното тяло, т.е. за минута две "обръща" режима на работа на компресора и изкарва навън горещия фреон. Няколко мои познати също си купиха такива и са доволни. Сметката за ток не е стигала 100 лв, при положение, че в къщи са зиморничави ;) и вътрешната температура се държи зимата 22-23 градуса, а климатика се пуска Ноември и се спира Март.

Относно инверторните климатици - силно се съмнявам, че са по-икономични, да не говорим, че при "отличното" електроподаване, което всички имаме, са доста по-капризни.

Така, че за мен този избор си беше отлично съотношение цена/качество. Моят съвет - питайте познати, които имат климатик поне две години - практиката най-добре показва кое е добре и кое не чак толкова :)

Link to comment
Share on other sites

Абе пичове, никой ли няма климатик Мидея от миналата година, да каже как се държи зимата? Все пак имат съвместно производство с TOSHIBA, правят им компресорите. И още нещо интересно, DAIKIN /за който не знае, световен лидер в иновациите в климатичната техника/ имат система против ГРИП?!? С някакви антитела от яйца!!!Тия полудяха нацяло ейй..

pencho: За инверторните не си прав че харчат повече ток. Поогледай се малко. Инверторите може и да имат по-голяма консумация но ТЯ Е ПИКОВА. Това е идеята на инвертора, да работи през повечето време на средна мощност. Да не говорим че най-икономичния климатик в класа си е едно HITACHI 12-ка инвертор. Потреблението е 700/950W/h охлаждане/отопление!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...