Jump to content
BulForum.com

Климатик- ама какъв?


Recommended Posts

Мисля че ще е полезна темата за всички, които са решили че трябва да си вземат или сменят климатика. Дайте съвети какъв и защо?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Да допълня и аз въпроса - има ли смисъл от инверторен климатик? Разликата в цената между инверторен и неинверторен е около 600-700лв! Това възвръща ли се като консумация? Или направо да си вземе човек един Елит за 400лв и да си свирка ;-)

Link to comment
Share on other sites

vijte pi4ove ako 6a si kupuvate klimaik kupuvaite bez zna4enie dali e samsung , panasonic , elite . Ako popadnete na kalpav klimatik ako 6te i 1milion leva da e pak 6a se precakate , zatova vsi4ko e vupros na kusmet kakuv 6te ocelite .Vqrno e 4e ima i klimatici s mnogo visoko ka4estvo (govorq za nai izvesnite nemski i amerikanski marki) no te sa tolkova skupi 4e izob6to nqma smisul ot tqh.

Markata ELITE naprimer otgovarq na suvremennite iziskvaniq za ka4estvo taka

4e zavisi na kakvo 6te popadnete!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Panasonic ili Daikin tova sa nai dobrite marki klimatici v momenta!V nas imame 3 klimatika 1 Panasonic i 2 Daikin.Koga si kupuva6 klimatik trqbva mnogo raboti da znae6 naprimer...obema na staqta mestopolojenieto v zavisimost iztog,zapad,sever ili uig i razni takiva raboti..!Ako si vzima6 klimatik nai-dobre otivai v ATARO KLIMA tam vsi4ko e ka4estveno i raboti bezotkazno ot li4en opit znam ot tam sa na6te klimatici.:)

Link to comment
Share on other sites

po-dobre e invertor :)

i az dylgo se kolebah kakav da si vzema i se dopitah do edni priateli deto darjat edna firma za klmatici.Ta otgovora im beshe na 100% invertor .Za markite ako pitash : naistina nai-dobrite i s naistina malak razhod sa : 1. Panasonic ,

2. Daikin , 3.Osaka (az si vzeh takav,no ne kitaiska sglobka! - te sa dosta po-evtini,no sa po-kalpavi) .

Ako si reshil da si vzimash 2-ra ypotreba : samo edna marka : Internacional (tva e Japonskata marka na Panasonic,mojesh da si na 100% sigyren 4e sa ka4estveni).

Link to comment
Share on other sites

vijte pi4ove ako 6a si kupuvate klimaik kupuvaite bez zna4enie dali e samsung , panasonic , elite . Ako popadnete na kalpav klimatik ako 6te i 1milion leva da e pak 6a se precakate , zatova vsi4ko e vupros na kusmet kakuv 6te ocelite .Vqrno e 4e ima i klimatici s mnogo visoko ka4estvo  (govorq za nai izvesnite nemski i amerikanski marki) no te sa tolkova skupi 4e izob6to nqma smisul ot tqh.

    Markata ELITE naprimer otgovarq na suvremennite iziskvaniq za ka4estvo taka

4e zavisi na kakvo 6te popadnete!!!!!!  :D

 

тва са пълни глупости. тва да не е тото? марката ELITE sux. зависи разбирасе колко пари могат да се отделят. най-добрите климатици са японски. не немски или американски. най-скъпия климатик е Mitsubishi ... за климатика е важен компресора. голямо значение има и инсталацията все пак. С компресор на Mitsubishi в момента са Osaka. единствената хубава друга марка е Panasonic, но ако е правен в япония.. е много скъп. 2 пъти по-скъп от другите.

 

Panasonic ili Daikin tova sa nai dobrite marki klimatici v momenta!V nas imame 3 klimatika 1 Panasonic i 2 Daikin.Koga si kupuva6 klimatik trqbva mnogo raboti da znae6 naprimer...obema na staqta mestopolojenieto v zavisimost iztog,zapad,sever ili uig i razni takiva raboti..!Ako si vzima6 klimatik nai-dobre otivai v ATARO KLIMA tam vsi4ko e ka4estveno i raboti bezotkazno ot li4en opit znam ot tam sa na6te klimatici.:)

 

в АТАРО КЛИМА работата е супер шит. тва е фирма повече за климатични инсталации, а не за климатици.

Link to comment
Share on other sites

po-dobre e invertor :)

i az dylgo se kolebah kakav da si vzema i se dopitah do edni priateli deto darjat edna firma za klmatici.Ta otgovora im beshe na 100% invertor .Za markite ako pitash : naistina nai-dobrite i s naistina malak razhod sa : 1. Panasonic , 

2. Daikin , 3.Osaka (az si vzeh takav,no ne kitaiska sglobka! - te sa dosta po-evtini,no sa po-kalpavi) .

Ako si reshil da si vzimash 2-ra ypotreba : samo edna marka : Internacional  (tva e Japonskata marka na Panasonic,mojesh da si na 100% sigyren 4e sa ka4estveni).

 

napulno sum saglasen :punk i zadulgitelno inwertor :punk

Link to comment
Share on other sites

Климатика трябва да е задължително инверторен и японски! Аз съм с Мицубиши втора употреба и съм страшно доволен, работи безотказно и е доста икономичен.На Елит всичко им е пълен шит, всичко се разваля и е некачествено!

Link to comment
Share on other sites

в АТАРО КЛИМА работата е супер шит. тва е фирма повече за климатични инсталации, а не за климатици.

 

 

w00x... ne e verno tova ne e samo za klimati4ni instalacii ami i klimatici si prodavat ba6ta mi se poznava sus shefa i mnogo dobre znam kak sedqt ne6tata zaradi tova ne me u4i!

 

ти се научи малко да четеш като хората. и винаги ми е било интересно... да питам аз. какво ще рече "Шефа" ? тва като го каже някой - "шефа" - и направо ми идва да го хвана за гърлото и да го налагам с една щафета хамбурски салам докато не му посинее лицето.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Осака за 560лв с монтажа от техномаркет европа. Единствено Панасоника е по добър според мен, но цената му е доста повече, апък и монтажа сам си го плащаш. Колкото до това чисто нов или втора употреба..абе вие хора втора употреба ли сте? Аз си го купувам чисто нов и пак се съмнявам дали ще излезне ок и ще ми хареса, а вие си купувате някви използвани по 10години и сбръчкани от бачкане щаиги, дето предишните им собственици не са ги изхвърлили щотото ще им искат пари за специален боклуджийски камион..така попадат в графата 2 ръка, защото им ги взимат от домовете и собствениците не плащат нищо. Ще спестиш 200лв и след 2 години ще се скапе, ай без подобни глупости. Само чисто нов Панасоник или Осака.

Иначе за инвентора..предпочитам си обикновен без такава "екстра" защото миризливите ми съседи постоянно готвят разни манджи, риби, баници и подобни смърдящи храни. Не бих искал като си пусна климатика и веднага да разбера какво ще ядат на обед :)

Link to comment
Share on other sites

Иначе за инвентора..предпочитам си обикновен без такава "екстра" защото миризливите ми съседи постоянно готвят разни манджи, риби, баници и подобни смърдящи храни. Не бих искал като си пусна климатика и веднага да разбера какво ще ядат на обед :)

Божкееее, намерих къде да питам и аз !!! Абе момче, ти ИНВЕРТОР знаеш ли какво е? Това е система за плавно регулиране на мощността в зависимост от температурната разлика която трябва да преодолее климатика....

Link to comment
Share on other sites

Инверторните климатици са по-икономични, по-здрави и зимно време когато температурите падат значително съм спокойна, че не ме очакват неприятни изненади. А за тези, които до сега изказваха отрицателно мнение за климатиците ЕЛИТ, имам интересна новина...хмм дам, защо ли тоя "боклук" на мен не ми прави никакви проблеми, а и на още 5-6 семейства, които избраха тази марка всичко им работи нормално. Според мен някой път сте много крайни, когато критикувате нещо, а дори не си направихте труда да се аргументирате. В крайна сметка всеки климатик се продава с гаранция и дори най-скъпия климатик може да се развали още на първия месец. Това е по скоро въпрос на късмет, за това служат и тези хартийки, нарачени гаранционни карти.

Link to comment
Share on other sites

Инверторните климатици са по-икономични, по-здрави и зимно време когато температурите падат значително съм спокойна, че не ме очакват неприятни изненади. А за тези, които до сега изказваха отрицателно мнение за климатиците ЕЛИТ, имам интересна новина...хмм дам, защо ли тоя "боклук" на мен не ми прави никакви проблеми, а и на още 5-6 семейства, които избраха тази марка всичко им работи нормално. Според мен някой път сте много крайни, когато критикувате нещо, а дори не си направихте труда да се аргументирате. В крайна сметка всеки климатик се продава с гаранция и дори най-скъпия климатик може да се развали още на първия месец. Това е по скоро въпрос на късмет, за това служат и тези хартийки, нарачени гаранционни карти.

Хубаво нещо е гаранцията, но като почнат да идват всяка седмица да го оправят става досадно! Случвало ми се е с климатик Елит и като цяло съм скептичен към марката (прилича ми на TCM), но за климатиците нямам големи наблюдения и няма да споря. Горе съм посочил японска марка, която се продава в Пловдив и, която ми се струва страшно евтина, но нямам повече инфо.....

Link to comment
Share on other sites

ми аз не съм много навътре със климатиците но просто от това което знам знам че панасоник са най-добрите . наще взеха панасоник преди 1 година сигурно не помна вече и до сега никви проблеми не е имал а и има супер мноо някви функции не съм ги разглеждал всичките но дистанционното има повече копчета от клавиатурата ми хаха базикам се . съседите са с някъв не го знам къв е слагат му някъв покрив да не го вали ала бала нашия никъв пр. няма през зимата го топлят с няква раота за да работи нашия никъв пр. за тва си мисля че найстина панасоник са най-добрите!

Link to comment
Share on other sites

ми аз не съм много навътре със климатиците но просто от това което знам знам че панасоник са най-добрите . наще взеха панасоник преди 1 година сигурно не помна вече и до сега никви проблеми не е имал а и има супер мноо някви функции не съм ги разглеждал всичките но дистанционното има повече копчета от клавиатурата ми хаха базикам се . съседите са с някъв не го знам къв е слагат му някъв покрив да не го вали ала бала нашия никъв пр. няма през зимата го топлят с няква раота за да работи нашия никъв пр. за тва си мисля че найстина панасоник са най-добрите!

 

функциите не са най-важното. и какви проблеми мислиш че може да прави един климатик? какво толкова има в него? Panasonic наистина заедно с Осака (Mitsubishi) са най-хубави, но и съответно най-скъпи. избора на климатик зависи също и от това в каква стая се слага, колко е голяма, спалня ли е и т.н. не може например в една стая 20-30 квадрата да се сложи климатик 12 и да чакаш да ти топли. то не е идеята да ти харчи ток за нищо, а да върши работа. иначе на него не му е проблем да си работи, но температурата няма да е 20-23 градуса. някой беше говорил за разходи... ми зиме плащаме 120 лева. имаме 2 климатика .. единия е 19 другия е 12. идеално си вършат работата.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм от доста време с едно LG и досега нямам оплаквания-82 квадрата ги изстудява без никакъв проблем,вече отопляването не става за целия апартамент.Иначе имам и добри наблюдения върху един апонски климатик,които взех миналата година,само трябва да проверя каква марка е-та беше евтин и работи безотказно.

Link to comment
Share on other sites

Osnovno kato si kupuv6 klimatik e da gleda6 kakvo KPD ima!

(otno6enieto konsumirana / otdadena mo6tnost) Zasega samo Panasonic se doblijava do 4 i to invertor. Sledvat gi Sanyo i Hitachi. Za KPD pod 2.5 ne si zaslujava klimatik-vzemi si pe4ka duhalka :rolleyes:

Ne zabraviai 4e evtinoto izliza skapo.

Az sam s Panasonic-12 i otopliavam 38kv.m bez problem ve4e 3 god.

 

P.S. Problema na pove4eto klimatici e otoplenieto, a ne ohlajdaneto

Link to comment
Share on other sites

уфф повечето май си нямат на идея за какво говорят...

какво КПД при климатик ???

къде го японския Panasonic - по-хубавите и по-скъпите се правят в Малайзия, а по-евтините са китайски

половината Osaka се сглобяват в Бургас, а другите в китай някъде си...

почети всички компресори се правят в Япония и мисля, че са Mitsubishi, Hitachi, Daikin или Matshushita ...

 

и аз не съм много добре запознат - все пак не ми е това работата

и както нямам време да обяснявам неща които и на мен не са ми абсолютно ясни по добре вижте тук

 

setcom.bg - обсъждане на климатици

Link to comment
Share on other sites

уфф повечето май си нямат на идея за какво говорят...

какво КПД при климатик ???

 

KPD-to e v sravnenie s pe4ki koito izpolzvat reotani i sa bez ventilator -napr. akumulira6ta. A za otoplenieto na sa6toto pome6tenie sam pla6tal po 100lv. na mesec predi 4 god. :sick tazi zima ne sam pla6tal pove4e ot 110lv. No ne zabraviai cenite togava i sega. (Boilera i gotv. pe4ka sa si sa6tite)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...