Jump to content
BulForum.com

Лирично отклонение


Recommended Posts

Мда. Ясно. Модераторите (тъпите гъби) не са желани в тази тема. ОК. Като ви потрябваме - обадете се. Нещо от мен, като за довиждане - да ме помните с добро ;) ...

 

 

По Бърнс

 

(за една звезда)

 

Понякога сънувам ръж

в която двамата вървим.

Целувам те и плисва дъжд

порой, потоп неумолим.

 

Но после се събуждам сам, и весел,

спомням си усмихнато съня.

Че както бе го Бърнс написал-

не знае никой нищо за ръжта.

 

Дори и ти не подозираш,

че всеки път, затворя ли очи,

си моя и при мен заспиваш

окъпана от ръжени лъчи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 888
  • Created
  • Last Reply
Мда. Ясно. Модераторите (тъпите гъби) не са желани в тази тема

 

Мда....макар че Владимир не се изказал правилно...

МОдератори - не.Поети - да.:)

Бтв,Владо спри с л**********а,че ще те набия най-накрая.

 

---mod note:

Бележка правя, просто за да не задръстваме темата с офтопици.

Грешиш, искам да кажа. С твърдението "МОдератори - не." Но дано да съм лош пророк. Както казах - ако ви потрябваме, обадете се.

Link to comment
Share on other sites

Оувърмен имаш ли любими поети?

Нещо от рода на Джон Милтън или Вапцаров(тва примерно...)?

Link to comment
Share on other sites

Мда. Ясно. Модераторите (тъпите гъби) не са желани в тази тема. ОК. Като ви потрябваме - обадете се. Нещо от мен, като за довиждане - да ме помните с добро  ;) ...

Това го отдавам на моментна афектираност. Нидей така, не си прав.

Link to comment
Share on other sites

Може би си забелязал влечението ми към неправилни изказвания(или неясни такива).Да обясня "Модове-не.Поети-да"

Нека да сте си модове- но тук бъдете първо поети

Link to comment
Share on other sites

Малко ненавреме се включвам,но искам да кажа,че много се кефя,че откри подобна тема и съм твърдо за да стане отделна секция,или както там се нарича.Много ми е интересно да чета нещата ви,но не смея да си кажа мнението,защото не съм много компетентна като критик ;) Продължавайте!

Link to comment
Share on other sites

Пак ще помоля - поствайте само ВАШИ творби. Ако всеки започне "ааа, един мой приятел какво каза..." доникъде няма да стигнем. И не мисля, че обсъждането на надписи в тоалетната, било то хайку или нещо друго, е за тук.

 

 

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa .

Link to comment
Share on other sites

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa .

 

O tempora,o mores!!!

 

но не смея да си кажа мнението,защото не съм много компетентна като критик

 

Hi4 da ne ti puka :woot

Istinata e w ustata na decata=>nepredubedeniqt kritikuva po-dobre.

I kolkoto powe4e tolkowa powe4e :P

 

Izvinqwam se za 6liokavicata. :sick

Link to comment
Share on other sites

Днес се заех с лятно почистване на стаята си и измежду тоновете боклуци намерих някои свои писания от университета (лекциите не са от най-интересните неща на света, така че е разбираемо да седнеш да си мислиш разни работи :) ). Не са кой знае какво, няма скрити мисли в тях, но поне са забавни и може да се посмеете!

 

Агънца-багънца в полето подскачат,

тичкат, блеят, пръцкат и акат.

За нищо не мислят, само си пеят,

гонят пчелички и на слънце се греят.

Малки са те, още не знаят,

че скоро ще им дойде краят!

------------------------------------------------------------------------------

Това е посветено на една колежка, която така и на можа да преглътне факта, че подарих на бившата си (и тогава беше бивша) приятелка ръкавички за рождения ден. И ето какво роди болното ми съзнание:

 

Студ сковал е целия град,

от улиците гони стар и млад.

Но има няколко човека смели,

сдобили се с ръкавички бели!

Да имах аз таквоз модерно чудо,

бих подскачала и пяла лудо!

Ала подари ги той на бившето си гадже,

вместо на мен любезно да се подмаже.

Мразя го за тази грозна изневяра,

на думите му вече нямам вяра!

Къде сте, мили мои ръкавички,

искам зарад вас да ми завиждат всички!

 

(след 2 седмици тя си купува ръкавички и аз естествено дописвам)

 

И ето дойде най-прекрасния ден-

бели ръкавички виждам пред мен!

Нищо не може да ме спре,

по-юастлива съм от всяко дете!

Искам да ги сграбча, да ги гушна,

ръцете си студени в тях да мушна!

О, неземна благодат, пир за сетивата,

сякаш галя на ангел крилата!

Не искам друго в този час,

само с белите си ръкавички да съм аз!

---------------------------------------------------------------------------------

Намерих и едно пооръфано листче, на което бяха останали следните мои размисли:

 

....нежност е да усещаш устните на любимия като две танцуващи върху голото ти тяло пеперуди, нежност е да можете да забравите за всичко и да заспите прегърнати един в друг, нежност - това са вде мили очи, които галят по лицето и ти шепнат "Обичам те!"....

-------------------------------------------------------------------------

Аааа, на това нещо просто няма как да не си се възхищавам :lol:

 

Ах, колко ти си ненаситна!

Хвана поредната си жертва беззащитна!

Още едно невинно сърце си пленила,

още на една душа страдание си отредила!

Красотата ти неземна не е извинение

за това безумно похотливо провинение!

Какво се крие в теб - любов или омраза?

Защо ни двама нас така наказа?

С какво обезчестихме божественото ти сияние?

Очакваш ли от нас някакво признание?

С любовта не бива тъй да си играеш,

съдбата някой ден ще те накара да се каеш!

С трепет очаквах всяка твоя топла дума,

сега лице в лице съм с истината груба!

Надявам се да си доволна, нещо в мен сега умира!

Но не позволявай мъката ми да те спира!

Забий поредния пирон в ковчега ми любовен,

изпрати ми още малко от елексира си отровен...

Link to comment
Share on other sites

Moje bi zabelqzahte,4e na mqstoto na powe4eto moi postowe ima "Link!"

Towa go naprawih za da ne se pretrupwa temata(kra4ka napred kam foruma) pak i za mods ekipa da e po lesno.

Nadqwam se da ne im se zlovidi towa, 4e TUK naprawih ne6to kato malka sekciika za postnatite ne6ta.Pak i mqstoto koeto zaemat ne e golqmo.Prizowawam vsi4ki pi4owe da si naprawqt takowa ne6to ili pone mods da naprawqt papkata ob6ta.Vse pak e za na6e i tqhno ulesnenie. ;)

 

 

Izvinqwam se za 6liokavicata :sick

Link to comment
Share on other sites

Agarvaen, съвсем скоро ще си имаме форум! :)

С любезното съдействие на Birth Decline (:wub: a thousand and one kisses for her :love) и неуморната работа на GeorgiK нещата вървят към финализиране!

Link to comment
Share on other sites

Ура!!!!

:punk :punk :punk :punk

 

 

И едно огромно БЛАГОДАРЯ на мод-екипа(и Оувърмен най-вече),че не ми изтриха постовете.

Link to comment
Share on other sites

Ебал съм я и неуморната работа.... Ще го направя де. Ако не днес то утре-другиден ще го пуснем да бачка.

Link to comment
Share on other sites

разказа е номер 1 .. аз от поезия не зачепвам .. ама тоз разказ е .. много личен .. човече .. жалко е .. жалко е че самия живот ни предлага таквиз неща .. дано и на мен ми дойде вдъхновението .. сега .. съм малко скиптично настроен .. напуснах работа и ме заплашва дисциплинарно уволенение :> ама да не ми пука .. жалко за теб ако взаимоотношенията ви са подобни ..

Link to comment
Share on other sites

Хех,Agarvaen,разказа ме размаза.И тъжен и смешен.Винаги ги има глупавите караници за абсолютно безумни неща/пример:защо ми изпуши цигарите?И става една/.И това висене по спирките и въпроса сърдиш ли ми се и отоговорът "не",а всъщност е явно,че е да.Странно,направо много странно.И тук дойде веселата част-мастурбацията на терасата и стрелянето с пушката.Тук се смях,много се смях.

Link to comment
Share on other sites

На мен хич даже не ми стана смешно. Тъжно ми стана. Тъпо че не се разбират. Жалко за спотаената злоба.

И всъщност колко неща харесва лирическият герой у нея? Не става ясно, само загатнато. Май само мрази...?

Link to comment
Share on other sites

ДНЕС Дали защото толкова,мечтах сега не мога в тебе да позная аз принца си,показал ми безкрая,за който свойто детство надживях.Дали защото дълго ме измисля,днес трудно ти е в мене да откриеш магьосницата,дала ти да пиеш от огъня на своите зеници.Дали пък още като се видяхме,избързахме с надежди споделени.Тя зимата не ни остави време да осъзнаем как се припознахме.Чак днес.Със пролетта се преродихме.Но знай,че аз съвсем не съжалявам.Недей и ти.Нали поне засмяна мечта за зимен студ си подарихме.

Link to comment
Share on other sites

У дома ме чака поредната сцена на сдобряване,пак секс(за кой ли път се мъчи да ме омилостиви по този начин?),сякаш за мен това е най-важното

Познато нещо...може би жените вярват, че за мъжа наистина най-важно е правенето на секс. Колко погрешно...

Разказът ти засяга една много странна тема - за караниците. Странна в смисъл, че това ми е непознато. За карането става дума. За година и половина "съвместен живот" с бившата си приятелка не сме се карали нито веднъж. Нито за нещо сериозно, нито за нещо маловажно. По принцип ми е непонятно защо "влюбени" двойки се карат. При това като ги знам, че много се обичат, ми става още по-странно. Толкова ли е трудно проблемът да се реши кротко и мирно? Толкова ли е трудно да се направи компромис? Защо трябва да си тровят живота, вместо да му се радват?!?

Както и за ревността, някой ще каже :"Не може да не се карате, ако се обичате". Еми може. Може, и е много по-хубаво, като няма караници. Просто се иска разбиране. И компромиси. Ако обичаш, значи можеш да направиш компромис. Ако партньорът ти те обича, няма да злоупотреби с това и от своя страна ще направи компромис. И така, they lived happily ever after...

Link to comment
Share on other sites

няма да се обиждате ... не се правя на много разбирач .. ама батка .. според мен .. той .... човека (лирическия герой) е объркан .. в смисъл .. то не е ясно дали я обича .. аре не знам и аз понякога се чувствам така .. чудя се дали съм на прав път с тез жени .. дали не изпускам други съществени неща .. някак си .. дейба .. майка му ... и аз оплетох ама .. мисля че жалко така .. мисля .. че не трябва така .. ама аре ..

това за щастливия живот .. е фашкия :> без да те обиждам .. все едно да лапаш само близалки .. освен захарна болест друго няма стане ... така и с многото щастие .. освен да умреш друго не ти остава .. трябва да има емоции .. иначе .. все едно и също ли ??? позите това онова .. аре луди сте вие ..

Link to comment
Share on other sites

ОК, нямам нищо против емоциите. Но защо негативни емоции? Не ми казвай, че ти е готино да се караш с приятелката си?

не, но обичам сдобряванията ако ме разбираш :Р

Link to comment
Share on other sites

Е,на никой не му е готино да се кара с приятеля/приятелката си/освен някои случай,подлежащи на хоспитализация/.Но е прав oib-трябва да имаа емоции а и според мен това животно идилията не съществува.Мисля си,че ако ги няма онези дребни проблеми и,скарвания просто всичко свършва много бързо.

 

Сега си слушам една група,която ми е много любима/заради песните и защото са много готини хора/-Ai Phoenix и ми дойдоха нови свежи мисли в главата,в която напоследък само някакви простотии се въртят.Утре ще напиша ново творение

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...